פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לא.פרקש, 16/06/06 8:37)

http://www.faz.co.il/thread?rep=78857
ישראל כבר עושה את זה הרבה שנים
דוד סיון (יום שישי, 16/06/2006 שעה 10:44)
בתשובה לא.פרקש

הנה דוגמה:
''המרכז לשיתוף והדרכה חקלאית בינלאומית (סינדקו-CINADCO ) משמש כמערכת מרכזית של משרדי החקלאות והחוץ בכל הקשור בפעולות השיתוף הטכני-חקלאי (Technical Cooperation) עם מדינות מתפתחות באפריקה, אסיה, אמריקה הלטינית, מזרח-תיכון, מדינות חבר העמים ומזרח אירופה. הפעילות מתבצעת בחסות מדיניות השיתוף והסיוע של מדינות ישראל במסגרת האגף לשיתוף בינלאומי (מש''ב), משרד החוץ'' (http://www.cinadco.moag.gov.il/cinadco/hebrew.htm).

אני מכיר אנשי מקצוע שגוייסו (בעשורים באחרונים)ומגוייסים מדי פעם לפרוייקטים כאלו וגם דרך יזמים פרטיים. זו אחת הסיבות שלישראל יש אהדה ותמיכה בעולם השלישי.

דוגמה של יוזמה פרטית (משנות השבעים):
סיפור יפה מסופר על אביו של גד זאבי שעזב את הקיבוץ עם D2. בהמשך הבן והגיס הרחיבו את הפעילות בתקופה שעבדו על הסוללה על גדת התעלה. פתאום הם עזבו את השטח ועברו לעבוד באוגנדה (לא יודע אם באמצעות מעורבות הממשלה שלנו או לא). הם הספיקו לעשות לא מעט פיתוח וגם כסף לביתם, לפני שאידי אמין זרק אותם.

חבל שלא רצו לקחת גם אותי. אולי זה בגלל הטנדר ששרפתי להם....

http://www.faz.co.il/thread?rep=78859
(-: אני לא שרפתי
א.פרקש (יום שישי, 16/06/2006 שעה 11:01)
בתשובה לדוד סיון

שום טנדר, אבל אני מכיר מקרוב חלק מהעשיה הזו. לא נטלתי בה חלק באופן פורמלי, אך היה לי תפקיד במערכת רישמית אחרת (לפרק זמן מסויים בחו''ל) ויכולתי לסייע לשליחים ישראלים, מבחינה ארגונית, הרחבת קשרים, קבלת תרומות והשקעות - לחבר'ה מטעם משרד החוץ, החקלאות, התשתיות וגם לחבר'ה מטעם חברות ממשלתיות.

http://www.faz.co.il/thread?rep=78863
האמת היא קצת יותר מורכבת
דוד סיון (יום שישי, 16/06/2006 שעה 11:29)
בתשובה לא.פרקש

1. לעבודה באוגנדה הם לקחו רק מפעילי ציוד מכני - מקצוע שהתנסיתי בו רק כמה שנים אחר כך.

2. את הטנדר שרפתי באשמתם. אבל ממילא זה לא הזיז למר גד זאבי

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.