פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=89046
משה פרלאמור להתמנות מנכ''ל איגוד הבנקים
א. פרקש (יום שישי, 08/12/2006 שעה 22:56)

הוא עדיין לא. מעניין לראות האם הוא יישאר נאמן לעמדותיו כשהיה עיתונאי או דווקא יעבור את הגבול וישחק בעבוק מעסיקיו. הרי הכסף לא גדל ב''מעריב''. עכשיו הוא יוכל להיות שותף לרווחים.

לגבי אמירותיו של סטנלי פישר ב-‏24.11.2006, אז נעשה רק מעט מאוד לתיקון המצב.

* התחרות בין הבנקים במגזר משקי הבית והעסקים הקטנים לא גדלה, אלא מורגש שיש תיאום בינהם כדי לשמור את מעמדם החזק שמשק. התנהלות הבנקים היא אינטרס משותף שלהם שמתקיים בין אוייבים (הבנקים בינם לבין עצמם) כאשר הם נערכים נגד האוייבים המשותפים שלהם (האזרחים והממשלה).

* לגבי עיקר הפרנסה של הבנקים שצריך להגיע מרווחי הריבית כפי שמקובל במדינות אחרות, נדמה לי שהיתה התקדמות קלה. הבנקים ביטלו או בעצם איחדו כמה סעיפי עמלה וירדו מכמה מאות לכמה עשרות בודדות. אינני יודע כמה סעיפי עמלות במדויק נותרו היום לאחר ביטול/איחוד עמלות. ממישהו שמעתי שנותרו 11 אבל זה נשמע לי אופטימי מדי. העניין הזה צריך להיות לדעתי מטופל בחוק שינחה את הטיפול בכספי הציבור שאופן שיחייב את הבנקים.

* האם ניתן היום להקים בדרך כלשהי בנק ''עממי'', על ידי קבוצת אזרחים גדולה שיתאגדו וישקיעו הון התחלתי סביר ויתנו שירות זול והוגן, ללא עמלות ובריביות סבירות, באופן שיהיו אלטרנטיבה טובה לציבור? דבר כזה יכול למשוך קהל גדול מהבנקים הקיימים ולהפוך את הבנק החדש לבנק המוביל במשק שיקבע בשל גודלו את חוקי המשחק בפועל.

http://www.faz.co.il/thread?rep=89059
באמת תעלומה
דוד סיון (שבת, 09/12/2006 שעה 7:25)
בתשובה לא. פרקש

לפי ידיעות בעיתונות שצוטטו במאמר משה פרל הופיע ביחד עם איתן רף (היו''ר) כמנכ''ל. מצד שני באתר של איגוד הבנקים (http://www.igudhabankim.org.il/?t=template1&clus...) כתוב שפרדי וידר הוא המנכ''ל. כדי לפתור את התעלומה שלחתי לאיגוד הבנקים מייל עם העתק אליך.

לגבי עניין מספר העמלות אני סומך על פישר שהוא מכיר מה נעשה בעולם הגדול וגם בארץ. יתכן שההתקדמות עליה אתה מדבר התרחשה לפני זמנו של פישר.

http://www.faz.co.il/thread?rep=89157
האם משה פרל המנכ''ל?
דוד סיון (יום ראשון, 10/12/2006 שעה 9:32)
בתשובה לא. פרקש

מבירור שערכתי בעקבות הערתך מתברר שמשה פרל כבר באיגוד
הבנקים, בתקופת חפיפה עם פרדי וידר המנכ''ל היוצא.

http://www.faz.co.il/thread?rep=89298
האם משה פרל המנכ''ל?
א. פרקש (יום שני, 11/12/2006 שעה 13:10)
בתשובה לדוד סיון

תודה.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.