פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה למיכאל שרון, 06/01/07 21:14)
אולי כעת השלמת את נפילתך, מיכאל
דוד סיון (שבת, 06/01/2007 שעה 21:59)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נושא הדיון הוא המאמר שלך. אלא שאתה בכל זאת מנסה לשנות את הנושא כי ברוב מצוקתך אינך מצליח לענות עניינית על הביקורת ביחס לטענותיך המופרכות.

אבל כדי לא לאכזב אותך לגמרי, באופן חד פעמי אתייחס להערותיך על המאמר מאז:

1. אז קראתי חלק ניכר מהמאמרים שקשורים בסקר שהופיע אז ונזכר במאמר שלי משנת 2004 (דיון 2484). נכון גם שאז לא ממש בדקתי את ההגדרות עד הסוף.

2. עדין, בניגוד לך מר מיכאל שרון, הצגתי את הנתונים בלי יומרות ומצגי שווא כפי שהבנתי אותם. לא ניסיתי, כמוך להסתמך על נתונים מסקרים בלי לקרוא את המקור. לא בניתי את המאמר שלי על סמך מקורות משנה בלבד כפי שאתה עשית, בלי לבדוק את ההגדרות בכלל, בלי להציגם ובלי להבין את נקודות התורפה הקשורות.

3. אם בכל זאת מעניין אותך לדון במאמר ההוא משנת 2004 העבר את טענותיך לפתיל הדיון ההוא. אני מבטיח להתייחס להודעות כאלו שלך שם בהתאם לאיכותן.

-----

נחזור למאמר שלך ולגישה שלך:
אפילו לא קראת את ההקדמה הכללית במקור ולא אילתרת דבר של טעם עם נתוני הסקרים. מכאן שהחפיפניקיות והתזת רפש הן בעיות שלך וזה בולט במאמר בראש הפתיל ובהמשך בהודעות המתחמקות שלך. זו גם לא הפעם הראשונה שאתה נוהג כך.
_new_ הוספת תגובהואף על פי כן - יש שחיתות ענק בישראל
מיכאל שרון (שבת, 06/01/2007 שעה 23:15)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

(כפי שאמר גלילאו גליליי) חרף ההכחשות המקורנפות והשמנוניות (תוך הסבת העניין למישור האישי ושאר טכניקות של לחץ, טרור מילולי, והטלת דופי והכפשה - גלויה פחות או יותר). ישראל אף אינה דומה למערב ולבעיותיו המבניות כמחוללי ''תחושת שחיתות'', אלא הולכת ונידמית יותר ויותר למדינות העולם השלישי מבחינה זאת. בשום מדינה מערבית הנשיא אינו נוכל כלכלי ולא מאנס נשים, הבנקים הגדולים והסולידיים אינם מרמים את הציבור, לא מלבינים כספי מאפייה, ולא גובים עמלות ענק ומעניקים אשראי רק לקבוצה הגמונית קטנה, כאשר 80% מהלווים נידחים ונאלצים ללוות אשראי בשוק האפור בריבית קצוצה, דבר המכניס עסקים רבים לטורים גבוהים, ומקדם לכשעצמו נוכלות והונאה. בשום מדינה מערבית אין תופעה דומה לכך שצמרת המיסוי כולה נחקרת על פשיעה חמורה, וחלק מאנשיה מושמים כבר בשלב זה במאסר ומאסר בית, ובשום מדינה מערבית אין פער כזה בין העשירון העליון לשאר העשירונים, כאשר המשק ברובו קרטליסטי, ואין אכיפה של חוקים אנטי קרטליסטים, כפי שחשף בין היתר מר תדמור, ראש הרשות לאכיפת הגבלים עסקיים לשעבר, בשורה של מאמרים ב''הארץ''. ואם מדובר ב''הפרטה'' - בשום מדינה מערבית לא מכרו נכסים של מליארדים במחירים מגוחכים לקומץ מקורבים לשילטון תוך קומבינות פוליטיות ששלמונים בצידם. בשום מדינה מערבית אין היקפים כאלה של סחר בעובדים זרים וסחר בנשים, תוך התעמרות וגרוש מצד הרשות העוסקת בעובדים זרים, למטרת תחלופה המכניסה לכשעצמה רווחי ענק לסוחרי עבדים חסרי מצפון. בשום מדינה מערבית, לא זורקים רימוני רסס ומבצעים פיגועי פשע כלפי חלק ניכר מראשי הערים והמועצות המקומיות, ובשום מדינה מערבית אלימות בני נוער אינה הגבוהה ביותר בעולם, ושום מדינה מערבית אינה משמשת כמוקד עולמי אליו מזרימים כספים למטרות ניסויים אכזריים ביותר ועודפים בחיות מעבדה, ללא פיקוח וריסון כפי שחשף דו''ח מבקר המדינה. ובשום מדינה מערבית אין מצב בו 20% מהאוכלוסייה רעבים, והפנסיות מגוכחות, כאשר זקנים ברבבותיהם נאלצים לנבור בפחי זבל למצוא פת לחם. בשום מדינה מערבית גם לא גזלו את כספי הפיצויים של קרבנות השואה ויורשיהם כפי שעשו בישראל, ולא מקלים כך את זכר השואה, כאשר אף שר ואישיות ממלכתית לא נכחו בלווית שמעון וויזנאטל, חרף הרטוריקה הנשגבת המגייסת כספי עתק. אף מדינה מערבית וגם אף מדינת עולם שלישי לא נהנית משנור ענק של סיוע חוץ כמו ישראל. ועוד רב. ואתה חלק נירחב מאותו עולם שלישי בתועמלנות הכזב שלך, כנראה הושפעת עמוקות באופן כלשהו ממושא עבודותיך ''כלכלות העולם השלישי''. אני משאיר לך את רוברט מוגאבה לקינוח. לך תתבשם בפרי מעלליך.
_new_ הוספת תגובהמאמר יואל מרקוס, בכיר עיתונאי ישראל, על השחיתות
מיכאל שרון (יום ראשון, 07/01/2007 שעה 0:00)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הארץ בוערת, ודוד עוסק בפלפול ונברנות
_new_ הוספת תגובהוזעקת החמס: ''הצילו'' (עוד מאמר אינדיקטיבי)
מיכאל שרון (יום ראשון, 07/01/2007 שעה 0:07)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאף על פי כן - לא שיפרת את דרכך
דוד סיון (יום ראשון, 07/01/2007 שעה 0:20)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שום מומחה לא מקשקש טענות מופרכות ומכנה את הביקורת על דברים שכתב טרור מילולי.
שום מומחה לא מקשקש גידופים שמנוניים כלפי מבקריו ומדמה ביקורת כהכפשה.
מיכאל שרון שכן עושה זאת (תגובה 90648) הוא לא מומחה.

שיבוסם לו לאיש הקטן בעל הטענות המופרכות.
_new_ הוספת תגובהמלל ריק. אתה אולי ''לא איש קטן''
מיכאל שרון (יום ראשון, 07/01/2007 שעה 0:33)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק חבל שאתה נראה אישון קטנצ'יק (אם מדברים על מדד הניראות).
_new_ הוספת תגובה''נכון גם שאז לא ממש בדקתי את ההגדרות עד הסוף.''
מיכאל שרון (יום ראשון, 07/01/2007 שעה 1:02)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא רק את זה לא בדקת. גם ובעקר:

ב. לא ממש בדקתי מה כלול ב-‏18 הסקרים מהם מורכב הניקוד''...
_new_ הוספת תגובההחומר ש אודות השחיתות כפי שהיא באופן ישיר
מיכאל שרון (יום ראשון, 07/01/2007 שעה 1:39)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''לא בניתי את המאמר שלי על סמך מקורות משנה בלבד כפי שאתה עשית, בלי לבדוק את ההגדרות בכלל''...

על מה אתה מדבר, בן אדם? הבאתי חומר רב אודות השחיתות, במימדים רבים ובתחומים רבים, כגון, מעילה של 300 מליון ש''ח במשרד החינוך (''למה אין חינוך, וכללית, מדוע אין תמורה למיסינו, בניגוד למדינות סקנדינבייה'') ועוד חומר רב ותקופה ממושכת.

http://www.nfc.co.il/Archive/003-D-4873-00.html?tag=... (חברה איכותית מסוככת מפשע - ראה רשימות 7 ו-‏8 : נתונים ומגמות)

ואילו אתה התמקדת לבסוף במדד יחיד, מדד הניראות, אליו כינסת את כל הנושא המורכב הזה של השחיתות בישראל. בהקשר זה אני אף מוכן להניח לרגע שהביקורת (הלא מנומקת, פרט למנטרה יחידה) שלך צודקת, ואכן, עם כל מומחיותם של הנוגעים בדבר, המדד הזה אמנם אינו משקף כלל את השחיתות העצימה בישראל, שהינה גבוהה לאין ערוך יותר מהדרוג הניתן כאן - והרי הראיתי כאן את מורכבות כימות השחיתות, מורכבות הנושא בכלל, עניין השקלול ונושא המימדים האיכותיים ולא הכמותייים. המדד הזה, מדד הניראות, אף אם המתודולוגיה בבנייתו היא טובה ואף אם יש לו מהימנות פנימית גבוהה internal validity , עדיין יתכן שרבים ממנהלי החברות והנישאלים הישראלים, היטו את דווחי תפיסת השחיתות לכיוון החיוב, מטעמי אפולוגטיקה ואולי קורטוב ''פטריוטיזם''. הבעייה של דירוגים סוביקטיביים לעומת מדדי ביצוע ישירים מוכרת היטב.
ראה את עניין ההשוואתיות (הדיכוטומית) למדינות המערב, במיקודי השחיתות הבאים http://www.faz.co.il/reply?id=4054&rep=90648&... שאינם כמותיים אלא איכותניים, אך שיש להעניק להם שקלול גבוה, אם נצמיד להם ערך מספרי כלשהו, לצורך אומדן כולל.

ולקינוח, הידעתם אנשים טובים, שישראל היא מעצמת סמים שאינה נופלת (כמעט) מקולומביה, הגם שלא מרבים להזכיר את הנושא? רק שברוני הסמים בקולומבייה בכל זאת מאמינים בישוע, מריה ובשילוש הקדוש, ואילו כאן, אין להם אלוהים
http://www.nfc.co.il/Archive/003-D-5320-00.html?tag=... (כלכלת הסמים האיזורית ודווח ה-CIA ). המאמר נכתב אגב בטרם ברון הפשע זאב רוזנשטיין הוגדר על ידי ה-FBI בבקשת ההסגרה כאחד מגדולי סוחרי הסמים בעולם, ובטרם שר לשעבר ניתפס בהולנד בהברחת כמויות עתק של אקסטזי.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי