פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליובב, 18/01/07 13:46)
מה עשה מהרשק עם מסור במטע?
צדק (יום חמישי, 18/01/2007 שעה 13:51)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה עשה מהרשק עם מסור במטע?

''לתדהמתם של הקיבוצניקים מעמק יזרעאל יצא מהרשק מאחד המטעים כשברשותו מסור חשמלי וציוד צילום.''

חבורת פושעים שמאלנים הממומנת ע''י אנטישמים.
_new_ הוספת תגובהמה עשה מהרשק עם מסור במטע?
יובב (יום חמישי, 18/01/2007 שעה 15:12)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הלינק ששלחת לא מצביע לאף מקום.

ההתייחסות היחידה שמצאתי באתר היא ''מרשק צולם כשבמכוניתו מסור מכני גדול. ''למרות שאין הדבר מהוה הוכחה לביצוע עבירה, הצרוף של מסור, מטעי זיתים ויתר החשדות של הפרובוקציות, היה בכוחו ליצור תשתית להקמת נחשול תקשורתי וציבורי מרשים ביותר שהיה מוביל לחקירה משטרתית מתוקשרת ויסודית לו רק היה מדובר בפעיל ימין''.''

שזה פשוט קשקוש.
_new_ הוספת תגובהמה עשה מהרשק עם מסור במטע?
צדק (יום שישי, 19/01/2007 שעה 9:40)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שהדף כבר לא נמצא באתר, אך יש לי תוכנו.
עדיפות התוכן הקבוע על הלינק הזמני...

---------

מה עשה מהרשק עם מסור במטע?´
15:03, 7 אפריל 2006 / ט' בניסן תשס''ו

חשיפה: אנשי ההתיישבות העובדת הגיעו הבוקר לסייע למתיישבים ליד אלון מורה וראו את מרכז אגף המשימות בתק''ם יוצא מתוך מטע זיתים וברשותו מסור חשמלי וציוד צילום. מהרשק לערוץ 7: הסיפור שקרי.

קבלת פנים חמה הייתה הבוקר ליואל מהרשק, מרכז אגף משימות בתנועה הקיבוצית, בידי חבריו לתנועה הקיבוצית בעמק יזרעאל. שני קיבוצניקים החליטו לסייע למתיישבים וחסמו בגופם את הטרקטורים של הערבים ופעילי השמאל.

לתדהמתם של הקיבוצניקים מעמק יזרעאל יצא מהרשק מאחד המטעים כשברשותו מסור חשמלי וציוד צילום. הם ניגשו אליו כדי לברר את פשר מעשיו עם המסור, אך מהרשק נמלט לדבריהם מהאזור. חיילים שהיו במקום החרימו למהרשק את המסור וכלי עבודה שהיו ברשותו.

רונן צפריר מעין חרוד אומר לערוץ 7 כי ''גם חוקר מינימלי היה מבין שמדובר כאן בפרובוקציה מכוונת והשאלה הייתה מה מטרת המסור?!''. לסיפור זה היו עדים נוספים מאנשי ההתיישבות העובדת ומתיישבים מאלון מורה ואנשי גבעת סקאלי.

בחודשים האחרונים מתייצב מהרשק במאחזים בגב ההר ומעודד את הערבים ופעילי השמאל לבצע פרובוקציות ולהשתלט על קרקעות מדינה. כך טוענים המתיישבים במקומות אלו. בימי שישי, בדרך כלל, מגיע מהרשק עם חבורתו הקטנה ומסייע לערבים להשתלט על קרקעות באזור השומרון.

הפעם הקיבוצניקים מההתיישבות העובדת בצפון החליטו לסייע לתושבים שלא יתמודדו מולו לבד. רונן צפריר וטוביה בלנקין מעין חרוד הגיעו בשעות הבוקר המוקדמות למאחז סקאלי וחסמו בגופם את הטרקטורים שלהם. ''אחד הערבים ניסה לדרוס אותנו אבל זה לא מזיז לי ולא שמנו עליהם, לעגנו לחבורת הבוגדים הזאת'', מספר צפריר לערוץ 7.

שריה דנסקי, יו''ר המזכירות של אלון מורה, הגיע אף הוא למקום כדי לעקוב אחר ההתפתחויות בשטח. הוא מספר כי ''נמצאים במקום יותר פעילי שמאל מאשר ערבים שעובדים בשטח הנטען שהוא שלהם. כרגע הם נמצאים באדמות סקר שעובדו ע''י אנשי החווה כבר יותר מעשר שנים''. דנסקי מציין כי לפי החוק העותומני, השטח שייך לבעלי החווה ולמעשה עוברים הערבים ופעילי השמאל על החוק. ''הצבא מנסה להרחיק אותם אבל ראש החבורה מהרשק וחבורתו עושים כאן צחוק גדול מצה''ל והחיילים''.

בעל החווה, יצחק סקאלי, מספר כי מהרשק משדל את תושבי הכפר סאלם, שנמצאים כ-‏4 ק''מ דרומית מערבית אליהם להגיע ולעלות אליהם באמתלה שמדובר בשטחים שלהם.

בט''ו בשבט אירגן מהרשק מבצע נטיעות עם ''רבנים לזכויות אדם'' ועם ''הקרן החדשה לישראל'' הפועלת ע''פ הדיווחים השונים עם האיחוד האירופי. במהלך המבצע נטעו פעילי השמאל אלפי עצים באזור, גם באדמות מדינה תוך התעלמות מוחלטת מהחוק.

''אנחנו יושבים על אדמות מדינה והחלק הבעייתי הוא בין המאחז לכפר סאלם הסמוך, חלקו אדמות מדינה'', מסביר סקאלי, ''מדובר כאן בסדרה של פרובוקציות שמטרתה לגרום להכפשת שמנו ולהעלאת קרנם של הערבים בכדי לחזק את האוייבים שלנו''.

''ביום שישי שעבר הגדיל לעשות מהרשק ועלה על הקרקעות שלנו, על שטחים שלנו עם טרקטורים והחלו לחרוש. הגיע לשם קצין הביטחון של היישוב אלון מורה והסביר להם שזה לא חוקי, מדובר באדמות מדינה. מהרשק לא התבלבל והחליף את אחד הערבים שעבד על הטרקטור ובחר לחרוש במקומו''. בתגובה לצעדיו אלו הגיעו אנשי אלון מורה והגישו נגדו תלונה על ניסיון דריסה של יו''ר המזכירות ועל השגת גבול.

נזכיר כי בשנים האחרונות אירעו 3 חדירות לגבעת סקאלי שב''ה הסתיימו בנס. בפעם האחרונה נהרגו שני מחבלים בידי התושבים. ''יש לזכור כי פעילי השמאל האלה מהווים איום ביטחוני, אברי מהגבעה ליד איתמר ישב בגלל כל אותה חבורה כמעט שנה בכלא. מדובר בקבוצות קטנות של פעילי שמאל, אולי 15 איש, שיודעים לעשות הרבה גלים ורעש''.

סקאלי מציין כי בפעם האחרונה הוגשה נגדם תלונה במשטרה. ''אנחנו יודעים שאין להם שום מגבלה כספית שהרי הם ממונים ע''י האיחוד האירופי ומטרתם לגבש את דעתם של האנשים. לאור ההכפשות שלהם פינו כמה חודשים מאחזים כביכול בגלל אותם מתיישבים שכרתו עצים של ערבים''.
לדבריו, בתחילה קיבלו החיילים מחטיבת שומרון הוראה לאבטח את פעילי השמאל ובשלב מאוחר יותר, לאחר שהגיעו תושבי אלון מורה והתפתח עימות, הוכרז שטח צבאי סגור עד ''לבירור העניין''.
משטרת שומרון נמנעת מלעצור אותם בטענה שיש להם מגבלה חוקית לכך.
''צריך לדעת, מתנהלת כאן מערכה מסודרת בכל המאחזים ביו''ש שמטרתה להצר את צעדינו ולהכפיש את שמנו. הם רוצים ומנסים להכין קרקע מתאימה כדי לאלץ את המערכת לעשות צעדים נגדנו'', מסכם סקאלי.

תגובת יואל מהרשק לערוץ 7: לא היו דברים מעולם, הסיפור שקרי, לדבריו, רונן צפריר אינו חבר קיבוץ, ''הגעתי הבוקר לאזור כדי לאבטח את החריש של הפלסטינים, לפי בקשתם, והעבודה נעשית בתאום גורמי הבטחון'', אומר מהרשק.

_new_ הוספת תגובהמה עשה מהרשק עם מסור במטע?
יובב (יום שישי, 19/01/2007 שעה 11:40)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. המצאות מסור ו'ציוד צילום' (=מצלמה?) אינה מעידה על שום דבר. המסור לעבודות חקלאיות, והמצלמה לתיעוד התנכלויות של פעילי ימין.
ב. ''אברי מהגבעה ליד איתמר ישב בגלל כל אותה חבורה כמעט שנה בכלא'' כלומר מדובר בעדות של קרימינלים
ג. ''בתחילה קיבלו החיילים מחטיבת שומרון הוראה לאבטח את פעילי השמאל'' - עוד עדות למי הצד האלים הסכסוך/
ד. בהקשר זה הטענות ''הצבא מנסה להרחיק אותם'' ו''חיילים שהיו במקום החרימו למהרשק את המסור וכלי עבודה שהיו ברשותו'' נשמעות לי אבסורדיות.

ובאופן כללי רצוי להביא מובאות ממקורות יותר נורמלים.
_new_ הוספת תגובהמה עשה מהרשק עם מסור במטע?
צדק (יום שישי, 19/01/2007 שעה 12:47)
בתשובה ליובב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנטישמיות שמאלנית חולנית..........

פתאום אברי רן זכאי
כלב שמאלני עם מסור ומצלמה הוא פרובוקטור ללא כל ספק.
מאז שהכלב נתפס, פתאום נפסקו עקירות הזיתים.........

--

''בתחילה קיבלו החיילים מחטיבת זונדר הוראה לאבטח את פעילי ההיטלר יוגנד'',
עוד עדות למי הצד האלים בסכסוך .

---

מובאות ממקומות יותר נורמלים,
כמו נציגי הג'יהאד האיסלמי והחמס, בתקשורת הישראלית.
מהתקשורת התאומה של ''דר שטירמר''.
_new_ הוספת תגובהמה עשה מהרשק עם מסור במטע?
יובב (יום שישי, 19/01/2007 שעה 13:30)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשתלמד להתבטא כמו בן אדם אולי תזכה בתגובה
_new_ הוספת תגובהמה עשה מהרשק עם מסור במטע?
א. פרקש (יום שישי, 19/01/2007 שעה 22:55)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגיד לי, מה כבר אפשר לעשות עם מסור בשדה זיתים?

בטח מרשק עשה שמן או קפה.... לך תדע (-:
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורום
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי