פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לע.צופיה, 22/04/07 19:22)

http://www.faz.co.il/thread?rep=97427
מה ערכו של שטח
theWatcher (יום ראשון, 22/04/2007 שעה 23:08)
בתשובה לע.צופיה

1. שטח דרוש להתיישבות. בהינתן שטח חצי האי סיני אופציה אחת היא לעודד הגירה פלסטינית אליו באמצעות הקמת ערים פלסטיניות ובכך לפנות למען ההתיישבות היהודית את הגליל, יהודה והשומרון שהם אחרי הכל מרכז הארץ.

2. מרחבים עצומים שטופי שמש. ניתן לפזר בו מגדלי שמש כמו זה שבמכון וייצמן שיכולים להגיע לטמפרטורה של 1200 מעלות צלסיוס באמצעותם ניתן לחמם מיים ובאמצעות הקיטור לסובב טורבינה ולייצר חשמל זול, או לחמם אוויר בצינור וליצור רוח פנימית שתסובב טורבינה שתייצר חשמל זול. באותו החום ניתן גם להתפיל מי ים ולפזרם בממטרות סביב הכינרת והשפלה ליצירת גשם מלאכותי תמידי שגם יפיק מיים מתוקים שגם יהיו בהם מינרלים.

3. באמצעות מיים מותפלים ניתן להשקות את אדמות המדבר ולייצר גידולים חקלאים של צמחים כמו הסויה הקנולה הקיקיון והז'טרופה מהם ניתן להפיק שמן אותו ניתן להפוך לביודיזל להנעת מכוניות ללא תלות בנפט ואולי אף לייצא את הדלק למדינות אשר בהן כמויות השמש פחותות יותר. שלא לדבר על החופים בהם ניתן לגדל אצות לאותה מטרה ולמטרות נוספות.

4. הגבול בין סיני לישראל הוא גבול מלאכותי, תעלת סואץ היא הגבול הטבעי בין ישראל למצרים. חצי האי סיני מהווה חיץ בין אחת המדינות החזקות באזור לבין עמוד השדרה של ישראל.

* הינך יכול בכוחות עצמך לחשוב מה יתרונם של 60,000 קמ''ר, רק לשם הציון שטח מדינת ישראל ללא סיני הוא 25,000 קמ''ר.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.