פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לשמעון מנדס, 24/05/07 2:32)

http://www.faz.co.il/thread?rep=98834
כבוד הציירת, אפילו נביא החורבן הותיר תקווה
גלי אופיר (יום חמישי, 24/05/2007 שעה 10:41)
בתשובה לשמעון מנדס

אם הצלחתי לעורר את חמתך עלי אני מקוה שעוד רבים כמוך יקומו עלי ויוכיחו לי שיש תקוה לעם הזה לשינוי אמיתי, ישאו את נס המרד אל מול כל המושחתים היושבים על כסאתיהם בבית הנבחרים. אני בדרכי שלי ובכלים העומדים לרשותי עושה ואעשה הכל כדי להעיר ולעורר את העם הזה מתרדמתו. עם שרוצה לחיות בשקט ובשלוה עם שמכיר בצדקתו יצא וילחם עד חורמה במנהיגות המושחתת. עם שיוכיח למנהיגים טובים ונקיי כפיים שהוא ראוי להם. ולא! אני לא משלימה ולא נסה על נפשי ההוכחה לכך שאכפת לי, שאני כאן על המסך, שלא חיפשתי לי ארץ אחרת ותאמין לי זה קל מאוד לביצוע.והכל מתוך אמונה שאפשר גם אחרת.הא לך קורא יקר עוד שיר להתעוררות .

עם הספר

עם הספר.
כיצד הפכת להיות
עם אחר?
כיצד הפכת להיות
מה שהנך?

עם הספר.
האם החמר הוא זה
אשר אחריך רדף?
או אולי אתה הוא זה
אשר אחריו רודף?

עם הספר.
האם הרוח היא זו
אשר אותך נטשה?
או אולי אתה הוא זה
אשר אותה נטשת?

עם הספר.
האם טחו עיניך מראות
כיצד הפכנו להיות
ככל העמים?

עם הספר.

מתוך ספר השים התחברות

http://www.faz.co.il/thread?rep=98839
עדר אדונַי
שמעון מנדס (יום חמישי, 24/05/2007 שעה 11:55)
בתשובה לגלי אופיר

אני מזמין אותך לקרוא את שירו של י.ל. גורדון ''עדר אדונַי''' שם יל''ג אומר: ''לא עם אנחנו, רק עדר''. צריך לזכור שהדברים נכתבו לפני למעלה ממאה שנים. חפשתי את ספר שיריו של יל''ג, כדי לצטט לך את השיר. אבל הוא תקוע לי באיזה שהוא מקום בבית ואינני מוצא אותו.

עצם העובדה שמערכת החנוך המהוללת שלנו הוציאה את יל''ג ו''אחד העם'', ביאליק וטשרניחובסקי, מתכנית הלמודים, מעידה עלינו אלף עדים: לאן פרנסינו מובילים אותנו. הטרגדיה היא, שלא היה פוצה פה ואיש גם לא צייץ. זה המחדל הגדול ביותר שלנו.

זנחנו את הספרות שביסודה באה לעצב תרבותו ואופיו של עם, למען שירה מודרנית - כדי לצעוד, כאילו, עם הזמן. אז צעדנו עם הבנקים עם הזמן ובמזומן, כדבריו של שייק'ה אופיר, וכפי שהוא גם סיכם באחד ממערכוניו: ''עם הישגים כאלה יצא מאתנו מכסימום ''שוטר'' - ברמה הירודה ביותר.

http://www.faz.co.il/thread?rep=98904
עדר אדונַי
גלי אופיר (יום חמישי, 24/05/2007 שעה 22:26)
בתשובה לשמעון מנדס

אם מאז ימיו של י.ל.גורדון ועד ימינו אנו נכתבים דברי התוכחה על העם הזה, אנה אנו באים.בעולם הפילו חומות של בטון, שרדו ימי קור ושלגים עלו על הבריקדות כדאי להוציא את הצדק לאור.חרדה אני מהאדישות העייפות ואולי האמונה העיורת, בה מצוי העם הזה.
אסיים במילות תפילתו של רובין ריינהלד
''אלוהים, תן לנו את החסד לקבל בשלוה את מה שאי-אפשר לשנות, אומץ לשנות את מה שצריך ואת התבונה להבדיל בין השניים''.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.