פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
צליל קטן משופר קטן
אריה עירן (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 6:58) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין צורך לאכול את כל המרק כדי לדעת את טעמו .
יש הזקוקים למחקרים רחבים כדי לדעת דבר . אך יש דברים הנקראים ''ידע אישי'' או ''ידע כללי'' . אין ספק בדיקה רחבה ומעמיקה תורמת רבות . מצד שני יש הרים של שגיאות מלומדות , כמו גם של שגיאות של המחזיקים בידע כללי שטחי ולא מבוסס . לשני הגישות יש יתרונות וחסרונות .
מר אל גור יודע כי כדור הארץ מתחמם . לפניו במשך שנים אמרו זאת מדענים . היו מדענים אחרים שטענו כלפי הראשונים שטעות בידם . בא אל גור והציג את הקרחונים הנמסים . מכת מחץ !
כעת נאחזים מבקריו בפצעונים הקטנים המצויים בטענתו . הטענה הכבדה ביותר היא השוללת את חימום האטמוספרה בגלל מעשי האדם ותולה זאת באירועים יקומיים , בעיקר או רק בגלל שינוים בפעילות השמש . לי אין יכולת לדעת . את המסת הקרחונים אני רואה !
ודאי כבר שואל הקורא מה עניין זה לגבולות המנדט הבריטי בארץ ישראל (פלסטינה) ?
ד''ר דוד סיון פרסם 2 מאמרים ברצף מדיניות העליה בשנות ה-‏30 והשואה + גבולות המנדט הבריטי .
ממאמרים אלה ובמיוחד מהראשון עולה העיוורון הגדול של המנהיגות היהודית לזהות את הסכנה העצומה . השמדת 6 מיליון יהודים לא עלתה בדמיונם של מנהיגינו . היו שחזו בהתקרבות אסון אך מימדיו לא היו משוערים . מרוב עצים לא ראו את היער .
אין זו פעם ראשונה . המלחמה שהתנהלה בחצי האי האפניני סילקה את המורים מספרד ואחרכך את היהודים . באותה שנה שבה גורשו היהודים נפתחה הדרך מערבה . תוך שנים מעטות זיהה אמריגו ויספוצי שהאדמות במערב האטלנטי הם יבשת-יבשות נפרדות ולא מזרח אסיה . את זה והפוטנציאל הגלום בהן לא השכילו היהודים לנצל .
מים רבים זרמו מאז בנילוס . תנאים חדשים קיימים היום על הגלובוס . מצד אחד היהודים בישראל מאוימים בשיטות קונבנציונאליות ומצד שני מאוימים בנשק גרעיני, שנשיא אירן מצהיר על חתירה להשגתו ואחרים טוענים שהאירנים רחוקים ממנו . אלא שלדעתי המצב חמור יותר מסיבה שאפרט .
הסכנה הדמוגרפית הכלל-עולמית . מה היא , מאין באה ולאן היא הולכת ? האם היהודים בכלל ויהודי מדינת ישראל מצויים בצל הסכנה הזו ?
בשנת 1500 מנתה אוכלוסיית העולם 500 מיליון אדם . בימי נפוליאון מנתה 1 מיליארד ולא פחתה מאז . בשנת 1948 חיו בעולם 2.5 מיליארד אנשים . כשרבין נרצח חיו 5.5 מיליארד בני אדם . היום יש 6.6 מיליארד בני אדם והתחזית היא שהגידול ייעצר סביב 9-10 מיליארד. מצב זה מסוכן לכולם , אך ליהודים יותר מאשר לשאר .
הויכוח על תקציב או על סרטיפיקט חשוב אך מישני . בראייתי כל הויכוח הוא בכיוון שגוי ולכן הפרטים הם בעלי חשיבות מישנית . בהערת אגב אני אומר שאני מזועזע ממאמרו של ד''ר סיון .
אין ויכוח שעמנו נפגע קשה מאד ומקובל כי השואה היתה . יתכן שמספר הניספים היה 6 מיליון וייתכן שקצת אחר . זה שולי בגדול שליש מעמנו אבד . אפשר לחקור את הפרטים , אפשר לשמוע את השרידים ולדאוג לזקנים הנותרים . לדעתי בראש וראשונה צריך לקיים את העם , לשקמו מספרית ואף להגדילו .
כדאי להשוות את היהודים בארה''ב לאירים שם . אירים שנמלטו מהרעב הגדול היגרו גם לארה''ב . יהודים שנמלטו מפרעות באירופה היגרו גם לארה''ב . ההיקפים היו שונים אך לא שונים מאד . מלומד חקרן יכול לתרום לדיוק בנקודה זו . בחלוף 150 שנה יש בארה''ב 30-40 מיליון אנשים המזדהים כבעלי מוצא אירי . כמה מזדהים שם כיהודים ? 5 מיליון או מספר דומה . למה זה כך ?
האירים שמחו לאדמות חקלאיות זמינות ולעבודה הקשה אך מקיימת בערים . הם גם לא בושו ב''איריותם'' . היהודים ראו את הדברים אחרת ''למד את בנך מלאכה קלה ונעימה'' . בעבודת האדמה המלאכה קשה והפרנסה מועטה . אפילו כאן התחלנו בחקלאות ואנחנו בורחים ממנה . אין זו המלצה להתפרנס מחקלאות אלא תצפית .
לדעתי נחוץ להמשך קיומו של העם היהודי הנרדף , המוכה , שלא התאושש מהשואה לנקוט צעדים מידיים ומהירים לגידולו מהמצב העכשוי .
יש דרכים לעשות זאת .
ההתיחסות לגבולות ארץ ישראל כלולה בדרך זו . ריבוי טבעי גדול שלנו הוא צו השעה !
_new_ הוספת תגובהצליל קטן משופר קטן
ע.צופיה (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 7:22)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פעם האיטלקים,או בשמם הקודם, הרומאים, שלטו בכל העולם ''התרבותי''. היום הם מדינה בינונית באירופה.
האם זה בגלל איזשהו פגם בזרימת הזרע אצלם?
האנגלים ולפניהם הספרדים שלטו באימפריה שהשמש לא שקעה בה מעולם. היום הן מצטיינות בכדורגל.
האם זו בעיה בשחלות של האנגליות והספרדיות?
לטבע חוקים משלו. מי שחזק שורד ומי שחזק מאוד שורד לאורך הרבה מאוד דורות.
כנראה שיש משהו בגניוס היהודי שמקיים אותו ,כאדם מוביל באנושות,לאורך הר5בה מאוד דורות.
ריבוי טבעי לא היה,אף פעם,הצד החזק שלו.
_new_ הוספת תגובהצליל קטן משופר קטן
אוברמישמישפוץ (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 15:33)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האיטלקים של היום הם רומאים
כמו שהאשכנזים היום הם בני ישראל ויהודים

הכוזרים עשו כנראה עבודה מדהימה באיכותה!
_new_ הוספת תגובהצליל קטן משופר קטן
ע.צופיה (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 18:21)
בתשובה לאוברמישמישפוץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא סתם העדיפו אותם על אחרים.
מנגד יתכן שהמצוה שלא לבזבז ז לריק מאוד מצאה חן בעיניהם.
_new_ הוספת תגובהצליל גדול משופר שבור
רב תם (שבת, 10/11/2007 שעה 16:20)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי העדיף את מי על האחרים?
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי