פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
כמה תשובות לאנשים קשובים .
אריה עירן (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 18:16) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לע. צופיה .
תושבי איטליה אינם הרומאים-הלטינים הקדומים גם לא האטרוסקים שקדמו בתרבותם . הלטינים התפזרו ככל ששלטון רומא התרחב . חלקם התבוללו ורובם ניכחדו במלחמות ובשתית יין המכיל עופרת .
היום חיים 60 מיליון באנגליה ובאמריקה חיים בערך 130 מיליון אנגלים עלפי מוצאם. בפורטוגל חיים 10.5 מיליון ובברזיל יש לפחות 90 מיליון פורטוגזים. בספרד חיים היום 43 מיליון ובאמריקה הלטינית חיים לפחות 500 מיליון אנשים ממוצא ספרדי. קרקע פוריה בכמות גדולה ומים בשפע הם יוצרי ההבדל הגדול.
המחשבה ששורדים החזקים שגויה . היטלר חשב כך יחד עם אחרים כי לא הבין את הנושא . שורדים המתאימים . אפילו תולעת חלושה שורדת אם יש לה את מה שנחוץ ליצור כמוה .
היהודים שרדו בזכות דבר מרכזי (לדעתי) והוא מצוות פרו ורבו . זה היה תמיד צד חזק באוכלוסיה היהודית , בניגוד לדעתך . יתכן שיש משהוא משמר בגניוס היהודי הדבר מחייב מחקר וחשיבה ואין לי תשובה בנושא . זה שהיהודים היו גורם מוביל באנושות לא תרם מאומה לשימור עמנו . הסינים הם מוביל גדול יותר . הם גם עם גדול יותר ויש לכך סיבות ביולוגיות .

מישמיש או אפרסק
יש בירושלים ובמקומות אחרים כתובות על הקירות ''אשכנצים'' האם לזה כוונתך ?
יש ויכוח בין ימין ושמאל שלנו-שלהם . ''לא שלנו'' לא רלוונטי . ארה''ב של הקומנצ'ים המוהיקנים.... והאפצ'ים . רוב מקסיקו של האצטקים . דרום מקסיקו , גואטמלה והונדורס של המאיה . שרשרת האנדים של האינקה . ספרד וטוניס של קרטאגו . צרפת של הגולואז . זה המצב היום ? COZI FAN TUTI .

חבר קגנוב
יש מה לעשות . זה לא בכוון שהדברים נעשו עד היום . כסף ממלא תפקיד וגם עוד משהוא . משהו שהעם ''האן'' מסין עושה בטיבט , משהוא שהרוסים עשו בכמה מחוזות של ברה''מ . סימאות אינן דרך מועילה . זה לא הצליח בברה''מ , גם לא אצל מאו-צה-דונג למה שיצליח אצלנו ?

עם גדל כאשר הילודה בו רבה מהתמותה. עם גדל כאשר התמותה בו קטנה מהילודה. כלומר מי שרוצה לגדל עם צריך להגדיל ילודה או להקטין תמותה או שניהם. הראשונה במצוות התורה היא ''פרו ורבו'' אלא שבמקרה שבו אכן יש פריון רב אבל גם התמותה רבה אין העם גדל. אם התמותה רבה מהילודה העם יקטן.
המסקנה שלי היא שצריך לפעול בשני התחומים.
טבעי הוא שכל אדם תבוא שעתו למות. אבל במונחים לאומיים וכשמדובר בכמות אנשים גדולה מבחינים בכמה אופני מיתה. האחת היא גיל גבוהה וסיבוכיו הבריאותיים. אחרת היא מחלה או תאונה טרם זיקנה. השלישית היא פגיעה מאויב. והחשובה מכולן היא מוות מרעב או סיבוכים שמקורם ברעב.
אנו חיים כיום לראשונה מזה דורות רבים שהרעב איננו מלווה אותנו. יש די מזון לכולם. אך לא היה זה המצב לאורך דורות רבים ולמעשה לכל אורך הקיום האנושי. ''... כי כבד הרעב מאד...'' כעת בדארפור מתים בני אדם ברעב. לפניכן בסומאלי, בביאפרה, בניגריה באירלנד ועוד.
פגיעה מאויב היא מוות ישיר וכמעט מידי. ירי, הפצצה, הצתה, הרעלה ועוד גורמים להרג רב. רבים נהרגו בוייטנאם, בקוריאה, ביפן ובמלחמות האירופאיות הנקראות בטעות מלחמת העולם 1 או 2. לעם היהודי יש ניסיון מר. כידוע 6 מיליון מבני עמנו נרצחו בידי הנאצים ועוזריהם.
מוות מתאונה או מחלה טרם זקנה אינו נפוץ וחשיבותו בעיקר בשאלה האם המוות בא לפני או אחרי הולדת ילדים.
המוות מזיקנה וסיבוכיה הוא הנפוץ והשיגרתי. ככל שיארכו חיי האדם יותר תגדל האוכלוסיה, אך כמובן ירבו בה הזקנים והגיל הממוצע יעלה.
לעסוק בסוגיות הקשורות למוות אינו נעים ואף מדכא. הרבה יותר נעים לעסוק בצד האופטימי בילודה.
כמו כל היצורים החיים יש לאדם עודף יכולת ילודה. אמנם ישנם יחידים אשר כושרם ללדת פגוע ואף עקרים אבל האוכלוסיה בכללה ורוב הפרטים בה הם בעלי עודף כזה. גבר סטנדרטי יכול להפרות עשרות ואף מאות נשים בשנה. אשה סטנדרטית יכולה ללדת ילדים רבים בחייה ומבחינה עקרונית אפילו שלושים ואולי יותר. היכולת קיימת אבל אין יכולת זו מגיע לכלל מימוש מלא. למעשה רוב הנשים והגברים יולדים מאפס ועד 20 ילדים.
באוכלוסיות שונות כמות הילדים הנולדים הממוצעת שונה. הממוצע העולמי לשנת 2005 עמד על 2.55 כאשר בסומאלי הייתה ילודה של 5.13 ובממלכה המאוחדת 1.82 . הנתונים מתוך esa.un.org/unpp . מספר הילדים השורדים במדינות שונות ומגיעים לבגרות ופיריון אף הוא שונה. הנתונים מצויים באתר המוזכר.
כאשר מסכמים את כל הנתונים מתקבלת תמונת הריבוי הטבעי. ריבוי טבעי לאורך שנים מגדיל את האוכלוסיה. אכן האוכלוסיה העולמית גדלה מתקופת נפוליאון עד ימינו ממיליארד אחד ל- 6.6 כיום. סיבת הגידול המרכזית היא זמינות מזון. לא הארכת גיל המוות, לא רפואה מודרנית ואפילו לא סניטציה טובה. זמינות המזון.
האי פיטקרן ואי הפסחא הם דוגמאות קטנות בהן זמינות המזון לקבוצה קטנה הביאה לגידול האוכלוסיה. גידול יתר הביא לתוצאות נוספות בהן לא אעסוק כעת. אירלנד של 1777 היא דוגמה גדולה יותר. האירים התרבו מ- 4 מיליון ל- 8 מיליון תוך 60 שנה בעקבות שיפור בתזונה וצנחו חזרה ל- 4.4 מיליון בעקבות הרעה בתזונה.
גידול מזון מצריך אדמה פוריה ומים. שני אלה הם תלויי שטח. מצרים היא בשטח של מיליון קמ''ר ואוכלוסיה נוכחית של 77 מיליון נפש (המקור ויקיפדיה). רוב השטח מדברי ועיקר החקלאות היא תלוית הנילוס. רק 2% משטחה ניתנים לעיבוד חקלאי. בשנת 1950 חיו 23 מיליון מצרים ובשנת 2005 73 מיליון (עלפי UNPP) מה קרה ? הוקם סכר אסואן ושופרה תפוקת הדגנים בכל העולם תודות לנורמן בורלוג ואחרים.
פרט למיקרים חריגים קטנים דוגמת סינגפור או הונג-קונג זמינות המזון גדלה בזכות גידול השטח וזה מוביל לגידול האוכלוסיה. המקרה הבולט ביותר הוא אמריקה הצפונית והדרומית. מאה שנה אחרי פתיחת השייט לאמריקות בפני האירופים נותרו שם רק מיליון אינדיאנים. לאמריקה היגרו בעיקר ספרדים פורטוגזים ואנגלים. מן הבחינה המעשית היו אדמות אמריקה ריקות בעוד אירופה צפופת אוכלוסין עם כלכלה וחקלאות אינטנסיביים יחסית. מה קרה מאז ?
קרקע פוריה בכמות גדולה ומים בשפע הם יוצרי ההבדל הגדול . כמה מים וכמה קרקע ? הנה החשבון :
בשטח של דונם מגדלים 400 ק''ג חיטה כאשר יש 400 מ''מ גשם. הכל במספרים מקורבים. אדם ממוצע צורך 150 או 200 ק''ג חיטה בשנה כלומר 2-3 אנשים יתקיימו מדונם חיטה. יש צורך בגידולים נוספים ודרכים, מבני חוה וכדומה. למען הפשטות אומר כי נחוץ דונם ''חקלאי'' אחד עבור כל אדם. בישראל חיים 7 מיליון אזרחים כלומר אוכלוסית ישראל זקוקה ל- 7000 ק''מר שטחים חקלאיים לקיומה, על פי התחשיב הגס שלי. לפי ויקיפדיה יש 5600 קמ''ר שטח חקלאי בישראל. כל גידול אוכלוסין של מיליון אחד מצריך גידול השטחים החקלאיים ב- 1000 קמ''ר בערך.
כך הופכים עם קטן לעם גדול.
_new_ הוספת תגובהכמה תשובות לאנשים קשובים .
ע.צופיה (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 18:35)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פרו ורבו בלבד אינו חזות הכל. התוצאה של פרו ורבו היא הרבה תינוקות,אך אינה מלמדת כלום על מחלות וריפויים או תוחלת חיים.
זה שיש הרבה אנגלים באמריקה ופורטוגלים בברזיל אינה תורמת מאומה למדינות הריבוניות המקוריות.מה שתרם לגדולתם בעבר והורידן מגדולתם לאחר מכן ,הן נסיבות היסטוריות נרחבות שקצרה היריעה מלמנותן פה.
כאשר כתבתי חזק, לא התכוונתי במובן הפיזי בלבד ואפילו לא בעיקר,אלא התאמה למציאות המשתנה שכתוצאה מכך יצורים,עמים,יישויות וכו שורדות יותר מאחרים.
זה שהיהודים והיהדות היו גורם מוביל באנושות ,תרם ועוד איך תרם לשרידותו של העם. דוגמא זעירה,הצהרת בלפור ניתנה בין היתר כגמול על התרומה היהודית לנצחון במלחמת העולם הראשונה,תרומה שלא היתה כרוכה ב''בשר תותחים''אלא ב''ראש היהודי''.
_new_ הוספת תגובהכמה תשובות לאנשים קשובים .
אריה עירן (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 21:45)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ע.צופיה האם לדעתך היו הנצים רוצחים יהודים אילו-לשם דוגמה היו בעולם או באירופה נניח 150 מיליון יהודים . זכרי שגרמניה מנתה 60 מיליון .
אני לא מדבר על המדינה הספרדית , האנגלית או הפורטגזית אני מדבר על הגנום שלהם . אחרי הכל הרי את הגן היהודי רצו הנצים להשמיד לכך זה נקרא ''גנוסייד''.
תרמתו של וייצמן הכימאי לאנושות קטן . מיסטר דינמיט תרם יותר - כן הכוונה לנובל . וייצמן היה בעל פטנט לייצור חומר נפץ . זה לא ''גורם מוביל באנושות''
המוסר התנכי הוא יכול להיכלל במונח הזה אבל למעשה לא הצליח להוביל אלא נשער קוץ בבשרה של אירופה הקטולית ואחרכך הכלל נוצרית .
הסינים הם גורם מוביל את האנושות .
_new_ הוספת תגובהכמה תשובות לאנשים קשובים .
ע.צופיה (יום חמישי, 01/11/2007 שעה 22:28)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יתכן שאם היו באירופה 150 מיליון יהודים אזי ,יתכן, שהם היו ''הנאצים'' ולא ההיפך.
יש סיבה לכך שיש מליונים בודדים של יהודים לעומת מיליארד נוצרים או מוסלמים.אך זה אינו ה''פרו ורבו''.זה חלק מאותו משהו מיוחד שמרכיב את היהודי.הנאצים רצו להשמיד את היהודים כחלק מתורת גזע משוגעת. אל תשכח שהיהודים היו הראשונים ברשימה ואם היו ''זוכים''להמשיך בתורתם היו עמים אחרים(סלבים,למשל)באים בתור להשמדה.אין לזה קשר עם הגן היהודי,אתה משחק במילים.
תרומתו של וייצמן הייתה קטנה ולכן ''התמורה''הייתה בהתאם.אני בטוח שבלפור ולויד-גורג לא שיערו למה מכתבם יגרום.
הסינים הם גורם מוביל באנושות,ללא ספק, אך לא הגורם המוביל.ההוכחה? התרבות המערבית חזקה יותר מהתרבות המזרח-אסיאתית.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי