פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הַשְכָּחָה, הַכְחָשָה, הַחְשָכָה
המלך שלמה (יום שישי, 22/08/2008 שעה 9:47) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאוד לא מובן כיצד את עושה שענטז מדבר כל כך נוראי בכתבה שלך או בהסברים שלך. ''השכחה הכחשה חשכה'' אלה התכונות של ''האשמדאי'' או אם יותר נוח לך ''המקטרג'' או ''השטן'', והיכן האשמדאי נימצא? הוא קרוב במאוד מאוד אלך לא בשמים לא בים ולא באדמה אלה בקירבנו אנו, בדיוק כפי ש-ה' נימצא.

''הִשָּׁמֶר לְךָ, פֶּן-תִּשְׁכַּח אֶת-ה' אֱלֹקֶיךָ, לְבִלְתִּי שְׁמֹר מִצְו‍ֹתָיו וּמִשְׁפָּטָיו וְחֻקֹּתָיו, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם''

''היום'' מה פרושו? כוונת משה להדגיש ''שיום'' פרושו אור והאור פרושו פנימי ופרוש המישפט כולו שלא תישכך את האשמדאי! הנימצא בקירבך! ותזכור כל הזמן את המצב האלוהי הגבוה המבקש באופן תמידי לא להישכך ולא להיות בחשכה ולא להכחיש אותו,''הִשָּׁמֶר לְךָ פֶּן-תִּשְׁכַּח אֶת-ה' אֱלֹקֶיךָ''. האם ידוע לך מהוא המצב הזה שאיננו תפקוד כלל? סבורני שלא.

אתה מוסיף ומצוטט דבר ניפלא שעוד יותר מחזק את דברי. ''וְרָם, לְבָבֶךָ; וְשָׁכַחְתָּ אֶת-ה' אֱלֹקֶיךָ, הַמּוֹצִיאֲךָ מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם מִבֵּית עֲבָדִים''. ''ורם לבבך'' כלומר: האשמדאי פועל בקירבך דרך תכונת היוהרה ומסלק כל זכר ה'. דרך איזה תכונות נוספות האשמדאי פועל על מנת לסלק באופן עקבי את זכר ה'? ''המוצאך מבית עבדים'', כלומר: מאחיזתו של האשמדאי, ובאמצעות מה?

''וְזָכַרְתָּ, אֶת-ה' אֱלֹקֶיךָ–כִּי הוּא הַנֹּתֵן לְךָ כֹּחַ, לַעֲשׂוֹת חָיִל: לְמַעַן הָקִים אֶת-בְּרִיתוֹ אֲשֶׁר-נִשְׁבַּע לַאֲבֹתֶיךָ, כַּיּוֹם הַזֶּה''. לאיזה ברית משה היתכוון? תיזהר מלפרש את זה לפי ההבנה של האשמדאי. נותן לך כוח? באיזה אופן הכוח נימסר? נסה להבין את פרוש המצב האלוהי והדרך להשגתו, הדרך זה הכוח. ''נישבע'' פרושו חוק התשלום, שפרושו שבכדי להגיע למצב האלוהי יש לשלם באשמדאי ובתכונות היסוד שלו על מנת לקיים את השבועה את הברית, כלומר חלק אחד של החוזה אנחנו בני-האנוש צריכים לקיים, ה' קיים כבר את חלקו בעצם העובדה שנולדנו בגוף הבשר, והוא מוכן לקיים את החלק השני אם אנחנו ניצמד ולא נישכך את המצב האלוהי דרך הלב באופן מתמיד.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי