פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
סילבן שלום נבחר לתפקידו רק הודות ללובי שעשתה אשתו
ראובן גרפיט (יום ראשון, 20/10/2002 שעה 22:20) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מבעלי עיתון ידיעות אחרונות. מסכים עם כל מה שנכתב במאמר לגבי שלום סילבן אשר אינו ראוי להיות שר אוצר. מכסימום - פקיד קטן בעיתון ידיעות אחרונות.
אך מעבר לכך: יש כאן יותר מידי משימות שעל הממשלה להתמודד: אינפלציה = עליית מחירים, מיתון = צמצום כח העבודה+ פחות תשלומי מיסים--> צמצום הכנסות לממשלה ולעיריות, פשיטות רגל--> הגדלת חובות הבנקים, הממשלה, חברות וגורמים פרטים. הקטנת היצוא--> פחות מט''ח (הרזרבות הן רק הודות לנדבות האמריקאיות),ירידה בהשקעות, בחינוך -->הרס העתיד הטכנולוגי ופגיעה בכושר התחרות, ירידה דרסטית ברמת החיים --> גידול בפשיעה, במעשי התאבדות, הרס משפחות, ירידה מהארץ.
אנו משלמים את המחיר על מינוי של שר אוצר טירון, חסר ניסיון, שחצן, המסוכסך עם כולם, מלבד עם אשתו.
המדינות האמיתית היתה צריכה להיות--> צמצום כמות הכסף ולא על ידי העלאת הריבית אשר חונקת את הצמיחה.
הפניית משאבים: כספים, כוח אדם מסקטור השירותים לסטור התעשייה , היצוא ולו גם באמצעות סבסוד וחקיקה. ביטול כל התמריצים לאלה שמסרבים לעבוד כולל ובמיוחד לתלמידי ישיבות מעל גיל 25. ''בזיעת אפך נאכל לחם זו המנטרה''.
הורדת מיסוי דרסטית מכח העבודה היצרני ומכל מפעלי התעשיה המיצאים לחו''ל או המהוים תחליפי יבוא, זה יביא לידי שיפור משמעותי של כושר התחרות+ הלואות זולות לכל הגורמים המיצרים. ביטול העבודה הזרה --> לא צריך עבודה זרה ואם המשמעות היא סוף החקלאות, אזי זה סוף החקלאות. עבודה זרה משמעותה בריחת דולרים בקצב מהיר.
וכמובן - החלפת שר האוצר סילבן שלום ! מי מסכים לדעתי?
_new_ הוספת תגובהלראובן: פרט לנושא ''סטיב'' אני חותם על כל מילה-
רפי אשכנזי (יום ראשון, 20/10/2002 שעה 22:57)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

-בנושא ''סטיב'' הוא סילבן שלום בפי אשתו, אתה טועה קצת. שרון ידע מה שהרבה שוכחים, וגם סילבן שכח, שכל שר אוצר , אחרי שמסיים תפקידו , גמור מבחינה פוליטית. סילבן ''שהיה'' כוכב עולה בליכוד תועל לתפקיד הרם בידי שרון כדי שיבור את הראש ואכן זה מה שקרה. נכון שמבחינת הקישורים , סילבן שהוא בחור טוב, הוא בלבל של עסקן ספורט, ופשעו שקפץ קצת גבוה מדי...
_new_ הוספת תגובהאשכנזי - כנראה שאתה צודק והוא מושך את האש.
ראובן גרפיט (יום ראשון, 20/10/2002 שעה 23:02)
בתשובה לרפי אשכנזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהתרומתו של סילבן שלום
דוד סיון (יום שני, 21/10/2002 שעה 16:33)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מקבל את התוספת של ראובן. נכון המצב מאד לא טוב בעיקר בגלל האינתיפדה והמיתון העולמי. נכון שאפשר לטעון שגם האינתיפדה בשליטה של הממשלה אבל נעזוב את זה. נוצר מצב מאד קשה שגם אם שר האוצר והנגיד פועלים נכון בעיתוי נכון הסיכוי לשיפור הוא מאד קטן. לכן נזקי הפעילות של סילבן שלום הם חמורים.

יש רק נושא אחד שסילבן שלום תרם בו רבות: העברת השקעות בפרוייקטים ציבוריים למגזר הפרטי. אין ביטחון שזוהי דרך עדיפה על תיקצוב הרי בצורה הזו רק דוחים את ההוצאה הציבורית במספר שנים

מה שבטוח שפרט זה לא מספיק להשאיר אותו בתפקיד
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי