פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אם אכן יש ידיים ורגליים לסברה שאתה מעלה
המסביר לצרחן (יום רביעי, 14/09/2011 שעה 14:10) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי שזה ממש מזכיר לנו את המחתרת הקומוניסטית של מפ''ם בראשית המדינה. פירוק הפלמ''ח ופיטורי המפקדים מתוצרת מפ''ם מיד לאחר מלחמת העצמאות העלתה מחדש את החתרנות השמאלנית שרצתה לכבוש את המדינה בהפיכה צבאית ולגרור אותה לקומוניזם. מחתרת השמאל עמדה בקשר עם בריה''מ בעיקר דרך השגריר הסובייטי בארץ. המחתרת הקימה סליקים בכמה קיבוצים כמו גזית, להבות הבשן, עין חרוד, הרבה שנים לאחר מכן בעת העבודות לסלילת הכביש הישן (4) בין חדרה לתל-אביב, התגלה סליק ובו רובים עטופים בגיליונות של עיתון 'על המשמר' משנת 52'.

משום מה גם אחרי משפט הרופאים המשיכו המפ''מניקים הקומוניסטים להעריץ את סטלין ואת ''אמא רוסיה''. אנשי מפ''ם רצו מדינה דו-לאומית בעלת צביון סוציאליסטי עד קומוניסטי. דמותו של סטלין והחלום על משפחת עמים אחת גדולה קסמו למפ''ם. חברי המפלגה, שהיתה אז השנייה בגודלה במדינה, עמדו בפני דילמה של נאמנות לקראת מלחמת העולם השלישית שריצדה כאפשרות סבירה ומיידית, שאת פעמיה שמעו: האם ישרתו את 'עולם המחר' הקומוניסטי, או שמא יעמדו לצד מדינת ישראל, שממשלתה בחרה באוריינטציה מערבית. הבוגדים השמאלנים החליטו להרוס את ישראל היהודית מבפנים ולהגישה על מגש של דם לסטלין, ''שמש העמים''.

משה סנה חשב שנכון להוליך את ישראל למעגל המדינות הקומוניסטיות, במקביל הם הכניסו מרגלים לתוך הצבא הציוני, כמו הידוע מבינהם: ישראל בר, שנתפס רק בשנות ה-‏60. אבל גדלו להם דור שני ושלישי, בינהם הידוע הוא 'מוסא', הלוא הוא אודי אדיב, חבר קיבוץ גן שמואל, שערק לסוריה, מסר להם סודות צבאיים ושם הוכשר גם להיות מרגל. הכלא למד אודי אדיב לתאריו האקדמאים ועם שחרורו הוא השלים את הדוקטוראט שלו וכיום הוא מרצה האוניברסיטה הפתוחה. רשימת הבוגדים של מפ''ם והקומוניסטים ארוכה והנזק שהם הביאו על ישראל גדול ובסופו של דבר נפדה בעוד דם והרוגים ישראלים במלחמות. כמה הרוגי מלחמות אפשר לזקוף לבוגדנותו של ישראל בר? וכמה לזו של אודי אדיב? אין ספק שהרבה, כי סודות צבאיים הם נקודת אכילס של כל צבא.

זאת צריך לזכור שהמפלגה היחידה בישראל שגם הקימה צבא מחתרתי היתה מפ''ם, לימים תשתדרג ותקרא לעצמה מר''צ.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי