פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אני כבר מתחיל לשמוע על דרך אלטרנטיבית לפתרון הסכסוך
בצלאל פאר (יום רביעי, 17/10/2012 שעה 19:21) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפתרון הסכסוך היהודי-ערבי בארץ ישראל. לא מזמן שמעתי הצעה לחלק את ארץ ישראל הגדולה על שתי גדותיה לשתי מדינות לאומיות: מדינת ירדן הפלסטינית בעבר הירדן ומדינת ישראל היהודית ממערב לירדן, ונהר הירדן יהווה את הגבול בין המדינות.

לפי הצעת המציע ראוי שהערבים יעברו מיו''ש לירדן כדי להגדיל את בסיס המדינה הפלסטינית. למצער, מציע המציע שערבים שירצו להישאר ביו''ש יהיו אזרחי ירדן ותושבים בישראל, כך שהם יצביעו לפרלמנט בעמאן ולא לכנסת בירושלים. בצורה זו טוען הטוען, לא יתקיים איום ממשי על אופיה של מדינת היהודים, וישמר בה רוב יהודי.

אני מזכיר את ההצעה הזאת, לא משום שיש כמה יהודים, לא רק מהימין הקיצוני, שחושבים על זה ברצינות, אלא דווקא מדובר בפלסטיני ירדני שלמד מתוך ניסיון והתנסות לברר את בסיס הסכסוך ולהעריץ את ישראל כמדינה יהודית. מדובר בפובליציסט מוכשר, מר מודאר זהראן (Mudar Zahran - http://www.youtube.com/watch?v=lv4U_kaEYco ) פלסטיני ירדני שאומר שהפתרון היחידי הנראה ישים לאורך דרך הוא הפיכת ירדן למדינה הפלסטינית. לדעתו פלסטינים רבים מיו''ש יבחרו להגר לירדן ממספר טעמים. הוא טוען שזה הזמן לפנות למדינות המערב בתביעה לתמוך בתוכנית הזאת בטרם יתרחש אסון מיותר גם לערבים וגם ליהודים. http://www.meforum.org/3121/jordan-is-palestinian .

* מודאר זהראן הוא פובליציסט בעיתונות הערבית והבריטית. הוא פלסטיני יליד ירדן, איש כלכלה ששימש כעוזר בשגרירות האמריקאית בעמאן, ומ-‏2010 הוא בבריטניה, יש האומרים שבמעמד פליט, משמש כפובליציסט, יועץ כלכלי למספר רשתות תקשורת וחברות.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי