פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הסיבה הרוחנית לחרם
משורר מזרחי (יום ראשון, 09/02/2014 שעה 19:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה הסיבה הרוחנית לחרמות על יהודים??
כתוב:הן עם לבדד ישכון ובגוים לא יתחשב...ספר במדבר,כג.

אסור שיהודי יתחבר לגוי.מתי עם ישראל ישכון? כאשר הוא בדד.כל פעם לאורך ההיסטוריה.מימי פרעה ועד שואת יהודי אירופה.כאשר היהודים התקרבו יותר מידי לגויים.ולמדו מהם.התפתחה שנאה,חרם ואנטישמיות.בדוק.

כיום,ישראל רוצה אירופה,אירוויזיון,הורייזן ועוד.אז קבלו את הרשימה של מדינות שעושות על ישראל סוג של חרם:
נורווגיה,גרמניה,בלגיה,סקוטלנד,בריטניה,הולנד,אוסטרליה,דרום-אפריקה,
אירלנד,קנדה,ארהב
_new_ הוספת תגובההסיבה הרוחנית לחרם
בצלאל פאר (יום שני, 10/02/2014 שעה 23:02)
בתשובה למשורר מזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין שום חרם מדינתי על ישראל. עניין החרם לא הבשיל והוא יותר גחמה שהמציאו כמה שמאלנים ישראלים לאחר שנואשו מעניין ה''דמוגרפיה'' שהתפוצץ להם בפנים.

אז עכשיו זה לא ה'דמוגרפיה' שמסכנת את ישראל אלא ''החרם'', שלא ממש קיים. ארגון ה-BDA לא מצליח ממש, מלבד לגייס כמה זמרים (שחלקם אויים על חייו ולכן נמנעו מלהגיע). עניין התווית של מפעלים ביו''ש, אומץ בינתיים רק על ידי שתי ממשלות אבל מסתבר שמכירות המוצרים האלה עלה בשל תנועה נגדית של הגברת רכישות מוצרים ישראליים ע''י תומכי ישראל.

חברת המים הלאומית ההולנדית היתה בקשרים רופפים עם 'מקורות' ועיקרם נסב סביב העברת מידע ישראלי על הפקת ושימור איכות מים. החברה עצמה התנגדה לנתק אלא ששר התשתיות בממשלה ההולנדית התעקש והוציא הודעה. בפועל הקשרים המקצועיים נמשכים. כך גם חברת ההשקעות הנורבגית הגדולה 'ניתקה' את יחסיה עם בנק לאומי, יחסים שלא היו ממש. דרך אגב, ההודעה היתה למורת רוח הממשלה הנורבגית השמרנית החדשה שהחלה במדיניות התקרבות לישראל והרחבת שיתופי הפעולה המדעיים, אקדמאיים, כלכליים.

אולי 'משורר מזרחי' לא רוצה קשר עם גויים, אבל ישראל צריכה את הקשר עם אומות העולם. הקשר הזה מתחזק ככל שישראל ערכית יותר למדינה הזרה. ואנחנו רואים שתרומתה של ישראל לעולם ברפואה, חקלאות, איכות הסביבה, אנרגיה, היי-טק, מחקר גרעיני, נוירוביולוגיה/כימיה ועוד עולה על תרומת כל מדינה אחרת העולם מבחינה יחסית והיא אחת מ-‏10 המדינות התורמות ביותר אבסולוטית בכל שיטחי המדע והטכנולוגיה.

כלומר, ישראל תלויה בכלכלת אירופה וצפון אמריקה אבל באותה מידה תרומתה של ישראל להם גדולה לאין שיעור. עובדה זאת מתאפיינת בעושר הקשרים האקדמאיים, מחקר ופיתוח והתעשייתיים בין גורמים ישראליים ואירופאיים. הורייזן ו-CERS הם דוגמאות לצורך של האירופאים ביכולות הישראליות.
_new_ הוספת תגובההצטיינות לא מביאה לאהבה
משורר מזרחי (יום רביעי, 12/02/2014 שעה 12:49)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לבצלאל פאר-זו טעות נפוצה.המחשבה שככל שהיהודי יצטיין,יביא הישגים ויצליח כך יאהבו אותו.טעות.
אולי בבית-הספר,המורה אוהבת את מי שמצטיין.בחיים זה לא ככה.
להגיד,אנחנו מוכשרים,יש לנו הישגים ברפואה,מדע ועוד.אז תעריכו אותנו ותקבלו אותנו,דווקא מעוררת פראנויה.היהודים האלה כל כך מוכשרים,אז הם ודאי עוד, ישתלטו על העולם כולו...(הפרוטוקולים,כן?!)
איך הופכים את השנאה (חרם) לאהבה?
קודם כל אהבה פנימית.אם היהודים שונאים אחד את השני,איך יאהבו אותם הגויים??

היהודי הוא הגאון השנוא.
_new_ הוספת תגובההצטיינות לא מביאה לאהבה
בצלאל פאר (יום שני, 17/02/2014 שעה 23:26)
בתשובה למשורר מזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו לא שאלה של הצטיינות גרידא, כי היא כשלעצמה באמת לא רלוונטים. אבל התוצרים הישראלים הם המשפיעים. אני יכול להביא לפני הפורום רשימה של מאות פרמטרים בהם תורמת ישראל לכלכלת, מדע וטכנולוגיית היעולם.

למשל, רק בתחום הסייבר פועלות בישראל יותר מ-‏100 חברות, אומנם רובן קטנות, אבל ישראל מחזיקה וממקדמת את נושא הגנת הסייבר בכל העולם. מערכות הגנת הסייבר וההגנה האינטרנטית, טלפונית,ומיחשובית מגינות על מערכות המחשוב של הבית הלבן, הפנטגון, הצבא האמריקאי, הסי.אי.איי וככה גם על מערכות באירופה, רוסיה ובעצם בכל העולם.

אם תיקח מחשב כלשהו בעולם ימצאו בו לפחות 3 מכלולים שיוצרו, פותחו או הומצאו בישראל.

כלומר, גם השונאים שלנו נהנים ממעשי ידינו ואילו היו רוצים להחרים אותנו הם היו מפקירים את המחשב שלהם, שהוא הכלי העיקרי בהם הם נלחמים בנו.

לעומת זאת, במקרה קיצון (שלדעתי לא סביר שנגיע אליו) בה כל המערב יחרים אותנו ויפגע באינטרסים הכלכליים שלנו, ישראל תוכל להפיל ולהרוס את כל מערכות המחשוב שמנהלות את חיי היום יום של אירופה ואמריקה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי