פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ממה שהספקתי לקלוט מדבריהם של אנשים מלומדים
ישראלי פזיז (יום חמישי, 19/12/2002 שעה 12:52) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא שהבעיה טמונה לא ב''שומנים'' שיש בתקציב, אלא מכך שחלק גדל והולך של התקציבים המרכזיים אותם ציינת (קרי חינוך ובטחון אבל לא רק) הולכים למימון פנסיות נדיבות. כך שצודק שר הבטחון (או החינוך) כשהוא אומר שאין הוא יכול לספק בטחון בתקציב הקים מאחר ולפני שהוא יכול להשתמש בתקציב לצרכי ביטחון הוא צריך להפריש סכומי עתק לפנסיות. אני סבור שזהו סוד המשבר הכלכלי במערב בכלל ולא רק בארץ. לא ברור לי מה הפתרון יתכן ולא יהיה פתרון עד לקריסת מערכות שיש החוזים אותה.
וגם כל הצעדים הננקטים היום הם בגדר כוסות רוח למת ביחס לגודל המשבר (אשר אצלנו האשמים העיקריים בו הם מפלגת העבודה וההסתדרות). כל קיצוץ שנעשה בא על חשבון הבטחון באופן אקספוננציאלי מאחר וגידול מקבלי הפנסיות הוא גם כזה. על רקע זה ניתן להסביר גם את תהליך השלום שהוא נובע מהצורך להתפרק מהצבא מאחר ואיננו יכולים לממן אותו יותר ולקיים את שיטת הפנסיה הנוכחית.
ושיהיה רק טוב ליהודים!
_new_ הוספת תגובה



אין כמו האסקימוסים באופק כלכלי
ארץ הבצ (יום חמישי, 19/12/2002 שעה 13:01)
בתשובה לישראלי פזיז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה



ישראל אני חושב שלהאשים את מפלגת העבודה זה
דוד סיון (יום חמישי, 19/12/2002 שעה 13:22)
בתשובה לישראלי פזיז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פתרון קל מידי כי כבר הרבה זמן היא לא בשלטון והיה מספיק זמן לתקן את מה שהם סידרו/קיקלו. שנתיים זה זמן מספיק ארוך להתחיל לתקן ולקבוע כיוונים. באופן כללי זה לא נעשה משום שרוב הפוליטיקאים רואים רק את הכיסא.

הייתי רוצה שתחזור לקרוא את המאמר הראשון שלי פה על תרומתו של סילבן שלום.... לא רק שבשנתים הוא עשה יותר נזקים מאשר אחרים בתקופות יותר ארוכות, הוא גם לא משלם מחיר פוליטי על כך. זהו שורש הבעיה המודגש בחלק מן המאמרים שהמאמר שלי מזכיר.

כמו שרפי גטניו מציין הבעיה העיקרית היא בעיה של מנהיגות במערכת הממסדית ועיקביות. אחר כך יש מספיק דרכים לפתור את בעית המיתון ולצערי מרבית נבחרינו לא חושבים שזה זקוק לתשומת לב.
_new_ הוספת תגובה




חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.



© פורום ארץ הצבי