פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
להרגיע ידידים
גדעון ספירו (שבת, 15/02/2003 שעה 12:59) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתגובה שלי בפתיל זה תחת הכותרת ''הטקסטים של יזרעאלי וסגל - אפילו אורוול היה מופתע'' סומנה כוכבית והערה בצדה לפיה הוצא ''ביטוי לא ראוי''. קיבלתי מספר טלפונים מאנשים מודאגים, שיודעים כי אני מקפיד על לשון תקנית, ושאלו אותי מהו אותו ''ביטוי לא ראוי'' שהוצא. האם השתמשתי בלשון מגרשי הכדורגל בנוסח ''השופט בן זונה?''.

אז ברצוני להרגיע כי השתמשתי במונח תקני אותו טבע בשעתו פרופסור ישעיהו ליבוביץ המנוח, איש שומר תורה ומצוות, שדיבר על המעמד החדש שיצר הכיבוש הישראלי ''היודו-נאצים''. אני השתמשתי בביטוי זה בפורום פעמים רבות בהקשר לתעמולה הגזענית שהמתנחלים מורחים על קירות בתי הפלסטינים בחברון. סיסמאות כמו ''לשרוף את הערבים'' או ''הערבים הם תת אדם'' אותן ראיתי אך לפני מספר שבועות בהפגנה אנשי שלום בחברון נגד טרור המתנחלים, עונות במדוייק להגדרה זו של גזענות יודו-נאצית. במקום למחוק את ההגדרה ראוי למחוק את הסיסמאות על קירות הבתים שהמתנחלים מרחו בחברון.
_new_ הוספת תגובההבהרה - מדיניות המערכת
המערכת (שבת, 15/02/2003 שעה 13:18)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המערכת עושה ככל יכולתה למחוק הכפשות לא מנומקות. הביטוי 'יודו-נאצים' ללא הנמקה יימחק גם בעתיד. ביטוי מנומק ייוותר על כנו. כך נהגנו גם הפעם.

אנא הימנעו מתגובות להודעתנו זו. מקומם של דיונים על מדיניות המערכת הוא בדואר האלקטרוני.
_new_ הוספת תגובההמונח 'התקני' של פרופ. לייבוביץ.
יובל רבינוביץ (שבת, 15/02/2003 שעה 13:28)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פרופ. לייבוביץ המנוח לא קבע תקנים. הוא עשה ככל יכולתו כדי לזעזע את שומעיו.

אז נכון שהוא השתמש בביטויים כמו 'דיסכותל' ו'יהודו-נאצי', דבר המתמזג באופן נפלא עם חלומותיהם הרטובים של מטורפי השמאל שלנו, הרואים בכך כחלק מהאג'נדה שלהם למען השלום, אז הבה ונבהיר כמה דברים.

פרופ. לייבוביץ הטיף למלחמה. הוא אמנם גרס שיש לצאת מהשטחים, אך בכל שלל נימוקיו לא היה משהו שקשור בשלום, אלא רק לדמותה של החברה הישראלית.

יתרה מכך - הוא גרס שהנסיגה לא תביא לשלום. בחזונו הוא ראה סבבים חוזרים ונשנים של מלחמה, שבכולם ישראל מנצחת מתוך בסיס טריטוריאלי צר, בשל עזרת מדינות העולם.

בין השאר הוא הטיף גם למלחמת אזרחים בתוך מדינת ישראל.

אין ספק שבדרכו היה איש מבריק, אך הוא שש אלי מדון גם בתכנים וגם בצורת ניהול הרצאותיו. זה שהשמאל רואה בו את נביאו מעיד על כך שגם השמאל לא הבין אותו.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי