פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
סיוון כמה הערות: 1) ההצגה באחוזים של הירידה הינה מ
ראובן גרפיט (יום שישי, 28/02/2003 שעה 15:49) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מטעה. 2) ברור הוא שהתמ''ג יפחת באם יפטרו עשרת אלפים עובדי ציבור, אך יש בכך מן הברכה. 3) ברור גם שכאשר המשק הפרטי קורס ההכנסות ממיסים פוחתים ואז הגרעון גדל ויש כדור שלג -זו צרה אמיתית. 4) על מנת לעודד את המשק ולהביאו לצמיחה צריך לבחון את הנזק והפגיעה במשק הפרטי בלבד.להתמקד באותם גורמים המביאים או חוסכים דולרים למדינה ובאלה המסיעים להם במעגל השני או השלישי כמו בעלי מקצוע התומכים בהם. התמקדות בהם - תוציא את המשק מהברוך הכלכלי. התמקדות זו צריכה לבוא לידי ביטוי בהפחתה דרסטית של עלויות ההון והביורוקרטיה הנדרשים להקים ולהריץ עסק / יזמות פרטית . במקום הלוואות - הפחתת מיסים, אגרות , ביורוקרטיה.
5) לדעתי, הדגש שאתה שם ורבים מן הכלכלנים על השקעות תשתית - אבד עליהם הכלח. תשתיות אלה אין להם אותה חשיבות שהיה להם לפני 30-50 שנה. ''תשתית אינטרנט'' מהיר חשובה אלפי מונים מתשתית כבישים.
''תשתית'' בנקאות וביוקרטיה יעילה המאפשרת סחר חוץ יעיל - חשובה יותר לקידום הסחר הבינלאומי מאשר רכבת מתל אביב לירושלים.
(עניתי לך בנושא הערתך לגבי המכנה המשותף של הימין - היתה לך טעות לוגית).
_new_ הוספת תגובהעל השקעות בתשתיות וצמיחה ועוד נושאים
דוד סיון (שבת, 01/03/2003 שעה 8:54)
בתשובה לראובן גרפיט
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. חיסכון במטבע חוץ לא נראה לי יעד חשוב בגלל שיש שוק מטבע חפשי למדי. יותר חשוב שהתוצר המקומי יצמח כולל ענפים שמייצאים את עיקר התוצרת שלהם.

2. הרשימה בנושא התשתיות לא היתה סופית והתוספות שלך (אינטרנט, תשתית מערכת הבנקאות) לא פחות חשובות. ברמה שאני מכיר את הנתונים אין יכולת לבחור בין מה כן ומה לא. בנוסף אני מדגיש שוב שצריך למצוא דרך לעודד השקעות במפעלים מוטי צמיחה בת קיימא.

3. אני חושב שבטווח הארוך ההוצאה הציבורית לא מייצרת צמיחה בת קיימא ולכן תפקידה לפנות את הזירה למגזר הפרטי במידת האפשר. מידי פעם הגדלת הגירעון יכולה לעודד צמיחה אבל גם זה באופן זמני בלבד.

4. ללא צמיחה הפיטורים של עובדי ציבור ישלחו את אותם אנשים לשקיעה. גם במשק צומח יהיה להם קשה למצוא עבודה בגלל דברים כמו מקום העבודה הקודם, גיל ועוד. לכן במידת האפשר הייתי מצפה שהקטע הזה ידחה עד שהמשק יתחיל לצמוח. מצד שני מאחר שחלק ניכר מההוצאה הציבורית כ- 70 מיליארד היא ההוצאה לשכר יתכן שלא יהיה מנוס מטיפול בסעיף הזה.

5. נכון שהשימוש באחוזים לא תמיד מראה את כל התמונה אבל במקרה שלנו הוא מראה את כיוון ההתפתחות של הכלכלה הישראלית.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי