פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
האם חושב אדוני הד''ר שאין בכוונת הפלסטינים
סוחר נדל''ן (יום שישי, 13/02/2004 שעה 8:22) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לחסל את מדינת ישראל? האם הם באמת השלימו עם קיומה של מדינה זרה הזורמת להם בורידים בניגוד לרצונם?

סיבת השתתפותו של ראש ממשלת פלסטין בבניית ההתנחלויות שונה בהחלט.

הטרור נועד לפגוע ולהשמיד את ישראל. לשמחתנו יכולת הטרור ככלי חיסול היא מצומצמת ביותר, אל מול אותה מטרה. לחרדתי הגדולה, בטוח שמצב זה לא ישאר לאורך ימים, ויגיע הרגע שהם ישיגו יכולות גדולות יותר ואפשר שאנחנו עוד נופתע וניפגע בהיקפים גדולים יותר.

הטרור נועד להשיג כאוס בחברה הישראלית. לא גמישות ולא הקשחה, שהם תהליכים לוגיים וליניאריים. כאוס הוא שיבוש וריסוק מערכות עד איבוד עשתונות.

על פי זה בן-דרור צודק. המטרה האסטרטגית של ערפאת היא חיסול מדינת ישראל. הפרשנות, קלילה מדי. הקמת גדר ההפרדה יכול להיות שמשרתת מטרה זאת היטב. אבל קודם כל היא משרתת את הדפנסיבה שלנו אל מול התקפות האוייב. ממש כמו החומה הסינית.

כמו שטענתי, ההתנחלויות פוגעות בהשגת המטרות האסטרטגיות של הפלסטינים. ככל שההתנחלויות יהיו גדולות יותר, כך יקשה לבטל אותן ולגרש את תושביהן באופן כפוי. אבל הפלסטינים מבינים שבשלב זה הם לא יכולים להשיג את מטרותיהם ולצמצם את התפשטותן.

יתכן והם חולמים שבמקרה של נסיגה ישראלית יושארו ההתנחלויות ליישוב אוכלוסיה ערבית במקומם. אבל זה לא מניע הבא לתמוך כיום בהתנחלויות, כי כל תמיכה מחזקת את האופציה שלא יהיה פינוי מתנחלים.

סוגיית הגדר היא בעייתית עוד יותר. נראה בהחלט שעל אף שהגדר הוקמה לצורכי הגנה מפני התקפות הטרור, הרי שבחלוף הזמן היא תהפוך גם לגבור המדיני, לפחות דה=פאקטו. כל חריגה מקווי הפסקת אש 1949 פוגעים באינטרס הפלסטיני. ולכן, יש לראות את תמיכת רוה''מ פלסטין כיריה ברגליו וברגלי האינטרסים שהוא אמור לייצג.

ההסבר ההגיוני היחיד למעשיו של ראש הממשלה הפלשתיני המשתתף בבניית ההתנחלויות וגדר ההפרדה שהוא בעל עיניים צרות וכיס רחב ועושה לביתו הפרטי והכל בכסף ישראלי, וכל זאת על חשבון האינטרס הלאומי שהוא מייצג.
_new_ הוספת תגובה




חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.



© פורום ארץ הצבי