פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
גבי בחן (יום שישי, 25/06/2004 שעה 16:49) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפני שנדבר על המנהיגות, מתעוררת בי שאלה הקשורה להשוואה היסטורית. אם הבנתי נכון, תשובת יפתח למלך העמונים היא שישראל יושבת כבר 300 שנה במקום, ומה פתאום עכשיו באים העמונים לדרוש את השטח. כלומר לא רק הבטחה אלוהית יוצרת את הזכות לבני ישראל על הארץ, אלא גם, ואולי בעיקר, עובדת ישיבתם במקום מזה 300 שנה.
האם הדוגמא טובה גם לגבי הפלשתינאים, שיושבים כאן כבר 2000 שנה, עד שבמלחמת השיחרור ברחו / גורשו, אבל, על זה אין מחלוקת, לא נתנו להם לחזור.
תמהתני.....
לגבי המנהיגות: ברור שהמסקנה שצריך להופיע המשיח ולהנהיג אותנו היא קצת מרחיקת לכת. אבל אם נשתמש בדוגמא של 10 השנים האחרונות, צריך לבדוק מדוע לפני כן החזיקו הממשלות יותר זמן, אם זה כך. זה בודאי לא היה בגלל התערבות אלוהית
ובכן, גם לפני כן הממשלות לא החזיקו קדנציה מלאה. לעיתים ראש הממשלה פיזר את הממשלה והקים אחרת, לעיתים הוא פיזר את הכנסת, ואז היו בחירות. ההבדל שמזה 10 שנים היו כאן בחירות אישיות לראש הממשלה במקביל לבחירות לכנסת, בדיוק מתוך מחשבה שכך מי שבשילטון יוכל ''לשלוט'' והמערכת הפוליטית ''תתיצב'' ולא כך היה. היא לא התיצבה, היא רק איפשרה לטירונים פוליטיים כמו ברק ונתניהו להגיע לצמרת בגלל כישרונותיהם התיקשורתיים ולא הפוליטיים. שרון, להבדיל, הוא פוליטיקאי ערמומי ומנוסה מאין כמוהו. וגם למד ויודע היטב את שפת הכח ומגבלותיו: לא רק שלו כלפי מטה, גם שלו כראש ממשלה כלפי העולם בכלל, וארצות הברית בפרט.
ולכן יהיה פינוי, ובמקום להתווכח על זה, צריך לדון, גם כאן, על מה שיהיה אחרי זה: האם תהיה מלחמת אזרחים, ואיך למנוע אותה, והיכן יעבור הגבול בין ישראל לפלשתינאים בגדה המערבית, והאם טוב לנו שתהיה מדינה פלשתינית עצמאית או שטח בחסות בינלאומית / ערבית, ובכלל, הגיע הזמן לשאול מה זו מדינת היהודים, ואיזה ערכים יהיו לה...
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי