פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
סערה באסלת מים
אלכסנדר מאן (יום שלישי, 28/09/2004 שעה 1:08) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המונח Alltagshandlung מסמל ''התנהגות יום יומית'', שפירושו גם התנהלות יום-יומית, אם תרצה.

אינני מכיר את מחקרו של שווארמה, אך אני משער כי הבעייה שהסופר מעלה הינה פולמית מיסודה, שלשיטתו מן הסתם עוברת לפעמים בתוך המשפחות עצמן; אם מעלעלים בשבועונים גרמנים שונים נראה לעיתים כי בגרמניה ישנן גם נשים שלא תמיד אוהבות שבעליהן משתינים בעמידה בבית השימוש הביתי, ולעיתים מכינות פתקים מדריכים, אזהרות ומה לא – כדי למנוע התנהגות 'נלוזה' זו. מובן שבמקרים מסויימים מאחורי דרישה זו עומדת אידיאולוגיה מוצקת, אולם כל אחד צריך לשאול את עצמו בנקודה זו שאלה אחת:

''האם גרת תקופה מסויימת עם חברתך, לפני שהפכה לאישתך – והאם למדתם להכיר אחד את השני בנסיבות שמשמעותן [גם] חדר האמבטיה, משחת השיניים, הרגלי בית שימוש ועוד''?

אם לא גרת עם אישתך העתידית לפני כן (כפי שמן הסתם הדבר קורה לעיתים), הרי שיכולה להתגלות בעייה של ממש בעתיד, ולא רק על נושאים אלו.
זו השאלה היחידה שיש להציג לשיטתי במקה מסוג זה, שבמסגרתו מוצא הגבר עצמו לכאורה 'מופתע' שאישתו דורשת זאת ממנו. אם היה גר עימה תקופה הגונה לפני כן, אולי היה מבחין שקיימים חילוקי דיעות בנקודה זו.

מעבר לכך אינני יודע עד כמה ניתן להוכיח גבריות על ידי השתנה בעמידה, לכאורה. במקרים בהם הגבר נוטה להשתין לכיוונים שונים (ואני משער שזהו לאו דווקא המצב 'הטבעי') זה בהחלט יכול להיות סיבה טובה מאוד לבקש ממנו לבצע השתנה בישיבה, אולם מפה ועד כתיבת עבודה שלמה על הנושא... שיהיה.

המדובר אולי בבעיות של חברת שפע בסופו של דבר, לפחות להבנתי.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי