פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
עוד ''מאמר'' מהארסנל של דויד סיון
זוהר בדשא (יום חמישי, 15/03/2007 שעה 10:51) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מלא בגבבה , נסמך על כמה אנקדוטות , בלתי-ראוי לעיכול כרגיל , בסופו אין מסקנה , אין כלום , ממש נסיון להבין ע''י חוסר הבנה , בשיטת דויד סיון אין מקום לשכל ישר , אין שכל בכלל , יש מיקבץ של ציטוטי מחקרים וטרחנות וגבבות ביוקרטיות , אבל משהו בהיר וצלול?

ניתן היה לבקש מהסיון שפעם אחת בחייו יוציא משהו ראוי מתחת ידיו ושוב הוא מקשקש בסוף המאמר איזו קשקשנות סרת טעם.

כך מסכם איפה מר סיון עוד מאמר בלתי ראוי :

צריך וראוי לברך על נכונות חברי הכנסת להשקיע תקציבים בפתרון הבעיות שנוצרו בגין ההתנתקות. יחד עם זאת, מן הראוי שתושקע מחשבה כדי שהצעת החוק תפעל כך שמבחינה כלכלית מצבם של המפונים יוחזר לקדמותו או ישופר. לבסוף לא ראוי שהמחוקקים ילבינו מעשים כמו אי-תשלום ארנונה ומיסים מוניציפליים, כמו גם את הבניה בניגוד לחוק וכמו הישובים הלא מוכרים. ..סוף ציטוט.

ובכן יוצא מהמאמר הנבוב של האיש הזה כי המטרה של מפוני גוש קטיף היא להוציא את כספי משלם המיסים , באופן בלתי הגון ובלתי חוקי.
כמה קשה היה לבקש מסיון כי ילך לתחנת משטרה ויגיש תלונה על מי מאלו שעשה מעשי כמו אי-תשלום ארנונה ואו דברים חמורים יותר , וישא מי שחיבל בחוק באישום פלילי או כל סנקציה שהחוק משית על מי שפוחז בו.

במקום זה סיון מלהג את להגו המשמים בטרחנות אופיינית הוא מנסה להכניס כמה פכים זכים ''מדעיים'' שספק הוא באמת שולט בהם ומנסה ליצר איזו התרחשות תבונית שרחוקה ממנו.מנצל כמה מושגי כלכלה למטרתו הצרה והבלתי הוגנת ובזה הוא חש שעשה מעשה ''הגון''והרי אין איש הגון כמו סיון.

אפשר היה לסכם את המאמר הקלוש הזה בנבירה ואו בהפניה של תהיה מתי כתב פעם אחרונה מר סיון על הפרת חוק של אנשי הקיבוצים?

ננייחבהיבטים שקשורים לסביבה , תשלומי אמת לאוצר וגבית מיסים אמתית ואונברסלית? חוקי העבודה בקיבוצים האם הם נשמרים , האם לכל מועסק יש תלוש משכורת כדין?
ועוד כיוצא בזה , האם מה שאנו יודעים על מה שמתרחש בתוך הקיבוצים מנע מאיתנו להציל אנשים כמו סיון מחרפת רעב?

האם לא היינו נדיבים ולא הושטנו יד חזקה ואמיצה לקיבוצים פושטי היד והרגל , האם לא קבלו הקיבוצניקים ששיחקו בבורסה מילארדים?

אבל התהיה הגדולה באמת היא תהייתו של מי שבאמת מיחל שהכיבוש יסתיים , אחת הדרכים האפשריוןת היא לתגמל כל מי שחי בהתנחלות ולגרום לו לחבור לאחיו בקו הירוק, במקום זה מציע לנו סיון ''השמאלני'' כי ננהל פנקסנות ביוקרטית נמוכת מצח על כל פסיק של איזה מתנחל , ככה באמת נוכל לצאת מהשטחים , זו ההבנה המיוחדת של הסיונים ככה הם בונים מערכת שלא תתפקד ושתיכשל , ואז הם כותבים ''מאמר'' בו הם מוכיחים שהמתנחלים לא שומרי חוק מוחלטים כי למעשה לפי סיון רק לו ולבני מינו מותר לרמות את המדינה ולקבל כפרס מילארדים בלי שבדקנו להם בציציות.

האם יכתוב היום סיון מאמר על מכירת תנובה?

האם לא ראוי כי הדוידנדים ממכירת תנובה יחזרו למשלם המיסים הישראלי שמימן את יצר ההימורים הפחזני של בני הקיבוצים?

לא אני לא חושב שאפילו עלתה בראשו של סיון המחשבה שהקיבוצים חייבים להחזיר את המילארדים שהם סחטו מעם ישראל , רק דבר אחד מטריד מנוחתו של סיון ,שחס ושלום לא יהיה מתנחל שלא ישלם ארנונה בזמן , להבדיל מהקיבוצים שאין כמותם בתשלומי מיסי אמת לאוצר .
_new_ הוספת תגובההרי אינך מעוניינת בתשובותי
דוד סיון (יום חמישי, 15/03/2007 שעה 11:22)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה היה ברור כבר לפני כמה שבועות. אם שכחת,
הנה תזכורת תגובה 93887 למה שתקבלי.
_new_ הוספת תגובהאוכלי החינם כבר השתלטו על קיבוצים
עמית כריש אדום (יום חמישי, 15/03/2007 שעה 13:15)
בתשובה לזוהר בדשא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי