פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הידד לבגידה
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 20/04/2004 שעה 0:47)


הידד לבגידה

ד''ר ישראל בר-נירבג'רוסלם פוסט התפרסם שלרגל מועד שחרורו הקרב של הבוגד וענונו הוקמה וועדה לאירגון חגיגות הארוע, חגיגות בהן לדברי היוזם – הבוגד ''יתקבל בקריאות הידד''.

לפי המסופר בג'רוסלם פוסט יש קרוב ל 200 מופרעים שמוכנים לתת ידיהם למעל, כולל דמויות מחו''ל. מה שמעניין זה שכדי לקנות את לבם של אוהדים שוטים בחו''ל מנסים לטשטש את חומרת מעשהו של הבוגד ומכנים זאת לא ''בגידה'' אלא משתמשים במונח האנגלי Whistle Blower. המונח הזה מתאר אדם שחושף עבירות על החוק במקום עבודתו ומדווח על כך לציבור ולשילטונות.

להתייחס לבוגד כאל אחד כזה זו הולכת שולל ממדרגה ראשונה. מה שהבוגד וענונו עשה לא היה חשיפה של עבירה על החוק של מי שהוא, אלא חשיפה של מדיניות שהוא לא הסכים אתה, והעבירה על החוק היא שלו – עבירה שבהרבה מדינות מתוקנות העונש עליה הוא הוצאה להורג. כמובן שבלהט האנטי ישראליות של החוגגים, מעשהו של וענונו ראוי לקריאות ''הידד'' ולו רק בשל העובדה שהוא נועד לגרום נזק למדינת ישראל.

ועיקר הסיפור – מי אתם חושבים הוא זה שיעמוד בראש מקהלת צורחי ההידד שיקבלו את פני הבוגד בצאתו מהכלא? כן ניחשתם נכון, גדעון ספירו שהוא – לדברי הג'רוסלם פוסט - היוזם והמארגן של הפסטיבל.

לפני שנה, ב 19 לאפריל 2003 - יום השנה לפרוץ מרד גיטו ווארשה - אותו ספירו מצא לנכון לשיר שיר הלל לנאצים שלדבריו ''פעולתם לחיסול גיטו ווארשה לא היתה שונה מפעולת צה''ל נגד הטרוריסטים בג'נין במסגרת מבצע חומת מגן''. השנה, באותו מועד, ספירו קורא ''הידד'' לבגידה ומארגן חגיגות ל''תפארת'' המעשה.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


  ככל ששמאלננו קיצונים יותר כך הם  (בננה ספליט)
  וענונו הצהיר שעל היהודים לחזור למרוקו  (מיכאל שרון) (8 תגובות בפתיל)
  אתה בדיוק כמו ספירו עושה מעשה נתעב  (רמי נוידרפר) (27 תגובות בפתיל)
  מדינת ישראל גורמת לבוגד וענונו להראות  (רמי נוידרפר) (10 תגובות בפתיל)
  פרס נובל לשלום לד''ר וענונו זה עניין  (דני כהן) (4 תגובות בפתיל)
  ספירו, בר-ניר והנאצים  (דוד סיון) (8 תגובות בפתיל)

חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי