פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הפמיניזם במילכוד המלחמה
לבן בחלום שחור / גיל רונן (יום חמישי, 01/01/2004 שעה 21:40)


הפמיניזם במילכוד המלחמה


גיל רונן
כוכבו של הפמיניזם דרך עשרים שנה אחרי סוף מלחמת העולם השניה, כשהסתיימו העימותים הישירים בין ארה''ב לבין בריה''מ. נדמה היה כי המערב לא יצטרך לעמוד שוב בפני מלחמות של ממש – מלחמות קיומיות של חיילים ופצצות והרוגים ודם – וכי מעתה נותרו לנו רק מלחמות ''קרות'' ופסיכולוגיות של מנהיגים עם טלפונים אדומים ומערכי טילים בין-יבשתיים. במובן עמוק מאוד, נדמה היה שהזמנים הטובים הגיעו, שבא ''סוף ההיסטוריה''. גם בישראל, תור הזהב הפמיניסטי הגיע רק לאחר חתימת השלום עם מצרים וגירוש ערפאת מלבנון, כאשר נדמה היה שאין עוד אויבים ממשיים על גבולותינו (וודאי שלא בתוכם).

את האוייבים החיצוניים של פעם – צבאות גרמניה ויפן, קוריאה וצפון וייטנאם, מצרים וסוריה – החליף בעידן הפמיניסטי אוייב בינלאומי וחברתי חדש, יריב גלובלי עם בסיסים בכל בית ומשרד: ''הפטריארכיה''. התיאוריה הפמיניסטית גורסת כי לשם תיקון העולם, יש צורך בשבירת ההגמוניה של מעמד הגברים בעלי ההון – וגם אם היא אינה נוטה לומר זאת במפורש, ברור כי הרעיון הוא להחליף את שלטון ''הפטריארכיה'' בשלטון מטריארכלי. אין הרבה אפשרויות אחרות.

מכיוון שהצבא נתפס כאחד ממוקדי הכוח, הגאווה והיוקרה של הגברים, הפמיניזם שולח את גייסותיו אל עורף האוייב: אל תוך היחידות המובחרות ביותר והקרביות ביותר. בשבוע שעבר התבשרנו על כניסתן של שלוש בנות למערך הטיס, ועל חיילת נוספת שסיימה קורס חובלים. אבל האידיאולוגיה הדוחפת בנות לשרת ביחידות קרביות אינה אידיאולוגיה פטריוטית של הקרבה למולדת: ההליכה לשירות הקרבי היא אקט פמיניסטי מובהק ומוצהר.

יש כאן בעיה. הצבא, כידוע, הוא מוסד בעל אופי גברי. המוטיבציה שדוחפת גברים להילחם למען המולדת היא תמהיל עתיק יומין של תחושת כבוד ושליחות גברית, אחוות לוחמים וגיבוש זהות, גאווה ואמביציה. אפשר להתווכח עם המוטיבציה הזאת, אך קשה להכחיש את כוחה לייצר לוחמים וגיבורים. החיבור בינה לבין הפטריוטיזם הציוני הוא ששיגר מאות אלפי חיילים אל שדות הקטל של מלחמות ישראל, הוא שהניע אותם להתנדב ליחידות המובחרות ולמשימות המסוכנות ביותר, והוא שגרם להם לעלות על מטוסים בחו''ל כשפרצו המלחמות ולהתייצב בחזיתות, אל מול פניהם המכוערות של המוות, הפציעה והשבי.

כאמור, המוטיבציה הפמיניסטית שדוחפת בנות לשירות קרבי שונה בתכלית השינוי, ותכליתה אינה ניצחון על האוייב בשדה הקרב. ''הפמיניזם של הגל השלישי מתפלח לפמיניזם עבור הנשים הכושיות ועבור הלבנות, עבור המזרחיות ועבור האשכנזיות, עניות ועשירות וכד''', מסביר אתר יועצת הרמטכ''ל לענייני נשים. ''החשיבה הפמיניסטית הפוסט מודרנית חודרת ומתחברת למאבקים אחרים לחרות ולשוויון, חירויות של קבוצות אתניות, חירויות בהעדפות מיניות (תנועות הומולסביות), תנועות הקוראות לביטול מדינת הלאום וכד'.''

איך מסתדר מאבק לביטול מדינת הלאום עם האידיאולוגיה הציונית-צה''לית? תשובה: הם לא מסתדרים כלל. איך משתלבת מנטליות ''כור ההיתוך'' הצה''לית עם קיומו של פמיניזם נפרד לאשכנזיות למזרחיות? תשובה: השילוב אינו אפשרי. מה בין ההתמקדות הפמיניסטית בנושא ההטרדות המיניות לבין מנטליות ה''אחרי!'' וערך ההקרבה למען המולדת, המרכזיים כל כך בכל מאמץ צבאי אמיתי? תשובה: אין ביניהם ולא כלום.

לא זו בלבד שהפמיניזם אינו מסתדר עם ערכי לחימה וצבא – הוא אף מנוגד להם באופן קוטבי. הפמיניזם הוא אידיאולוגיה שמאלית ביסודה: הכוהנת הגדולה של הפמיניזם האמריקאי, בטי פרידן, הגיעה אל כתיבת ''המיסתורין הנשי'' דרך הסוציאליזם, והתיאוריה שלה היא הכלאה בין מלחמת המעמדות המרקסיסטית לבין מלחמת המינים. גם הנציגות הבולטות של הפמיניזם בישראל שייכות כולן לשמאל, ובדרך כלל לשמאל הקיצוני. זה לא מקרי. ארגונים פמיניסטיים, כמו ''פרופיל חדש'', הקוראים לסרבנות אידיאולוגית הם הביטוי הברור ביותר לזיקה של תנועת הנשים אל הפציפיזם, כאלטרנטיבה למיליטריזם הגברי על שלל סמליו הפאליים והכוחניים.

איך מסתדר הפציפיזם הפמיניסטי עם ההתעקשות לשלוח בנות לתפקידי לחימה? בעידן של שלום אפשר היה ''להחליק'' את הסתירה הזו איכשהו. היום כבר אי אפשר. החיילות הקרביות של היום יצרכו בסופו של דבר להילחם באוייב – או לוותר על התואר ''קרביות''. שירות בגבולות שלום בזמן מלחמה – כמו מסלול השירות של בנות הנח''ל הקרביות – הוא ההיפך מקרביוּת, ושום תעלול סמנטי לא ישנה זאת. לוחמות סחל''ב בחברון יצטרכו לצאת ממתחם ''אברהם אבינו'' – אליו נכנסו (לפי הדיווחים) אחרי שאחת מהן נפלה על משמרתה – או להפסיק לטעון שהשירות שלהן זהה לשירות הגברים ביחידה. טייסות הקרב החדשות יצטרכו לחסל מחבלים, ולשם כך ייאלצו, בעצם, לוותר על הפמיניזם שלהן. האחווה שלהן תהיה עם החיילים הגברים שמשרתים לצידן ולא עם אחיותיהן הפלשתיניות המדוכאות ע''י הכיבוש המאצ'ואיסטי הישראלי.

אי אפשר להיות טייסת קרב במלחמה ולהזדהות עם תנועה פציפיסטית. אצבע נשית המשגרת טיל ממסוק אפאצ'י לא תהפוך את הטיל לפאלי פחות ולא תרכך את פגיעתו. הדרך היחידה להישאר נאמנה לעקרונות הפמיניזם במצב כזה תהיה חתימה על מכתב הסרבנים – אבל לא לשם כך פסקו שופטי בג''צ בעד אליס מילר.

בחוגים פמיניסטיים נהוג היה פעם להתבדח כי צריך ''להודות'' לאדולף היטלר על כך שאילץ את החברה האמריקאית לשלוח נשים לעבוד מחוץ לבית (במקום הבעלים שנשלחו למלחמה), ובכך הכשיר את הקרקע לצמיחת הפמיניזם. ייתכן שבסופו של דבר נצטרך להודות גם לערפאת ולבין לאדן, על כך שאילצו את החברה שלנו לתור אחרי אידיאולוגיה חברתית חדשה, במקום הפמיניזם.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אתה מבלבל מושגים כרגיל
נועה (יום חמישי, 01/01/2004 שעה 22:19) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וכותב דברי הבל, בגלל שנאת הנשים שלך.
טעויותיך רבות מספור:
הפמיניזם לא התחיל עשרים שנה אחרי מלחמת העולם השניה , הוא התחיל למעלה מ100 שנים מוקדם יותר, בשנים שלאחר המהפכה הצרפתית , המשיך בתקופת הסופרג'יסטיות בתחילת המאה ה20 ונמשך עד ימינו.
מה שדוחף נשים לשרת ביחידות קרביות אלו הם מניעים אישיים שאינם שונים ממניעים של גברים.
הפמניזם עומד רק על זכותן לשרת , אם הן רוצות בכך, ביחידות אלה.
הפמיניזם איננה תנועה ''שמאלנית'' זוהי עמדה הדוגלת בשוויון זכויות והזדמנויות לנשים, נקודה. זה שיש הוגות דעות הקושרות פמיניזם עם שמאלנות , לא אומר שכולן כאלה.
בכנסת ישאל יש חברות כנסת ממפלגות הימין הרואות עצמן , ובצדק פמיניסטיות מצד אחד, ונאמנות ''ארץ ישראל'' מצד שני

האמירה שהתנדבות נשים ליחידות קרביות היא ''שליחת גייסות לעורף האויב'' היא מטומטמת במיוחד. הבנות משרתות ביחדות הקרביות לצד הבנים ולא נגדם , באחוות לוחמים ולא בשנאת אויבים.

הסלט שאתה עושה בין הפמיניזם לבין השאיפה לביטול המדינה הציונית הוא שקרי , חסר ביסוס, ואידיוטי.
מהם ''ערכי הלחימה'' ומדוע שוייון זכויות לנשים סותר אותם? ההפך הוא הנכון, - התורה שגורסת שנשים הן יצורים ענוגים שאל להן להילחם היא זו שסותרת את ''ערכי הלחימה''. הבנות שרוצות להיות טייסות קרב או לוחמות משמר הגבול רוצות , פשוטו כמשמעו , להילחם , באויב , ולא בגברים.

מה הקשר בין פציפיזם לבין בנות בתפקידי לחימה? אין שום קשר - יש בנות פציפיסטיות ויש בנות שרוצות להילחם , כפי שיש גברים פציפיסטיים ויש לוחמים.

רק דבר אחד נכון כתבת בתוך שלל דברי ההבל הטפשיים שלך:
''אי אפשר להיות טייסת קרב במלחמה ולהזדהות עם תנועה פציפיסטית''

איפה ראית חיה כזו?
_new_ הוספת תגובהנועה, לפי תגובתך, את עוקבת אחרי דיוני הפורום
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 1:59)
בתשובה לנועה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את משתמשת במילה ''כרגיל''
''אתה מבלבל מושגים כרגיל''.

אם כך, בודאי קראת את הרשימה הארוכה (והחלקית) על עובדות חיים, המוכיחות כי הנשים נחותות מבחינה שכלית.
אף אחת לא ניסתה להפריך טענה זו, ע''י עובדות נגדיות.

מה שמרגיז אותי במיוחד, זו הצביעות של נשים.

יפה שיש שלש טיסות. אז מה ? מדוע רק שלוש ולא שלושים ?
אם האינטלגנציה של הנשים כל כך טובה, מדוע הן לא טובות גם בנושאים שברשימה שלמטה ?

********
אני מזכיר לך את העובדות הבאות:

מספר המדעניות מזערי.
מספר נשים שרושמות פטנטים, מזערי.
מספר מתכנתות מחשבים, מהשורה הראשונה, מזערי.
מספר העובדות בנושאי הטכנולוגיה (לא פקידות), מזערי.
מספר סופרות, מדרגה ראשונה, מזערי.
מספר נגנות מדרגה ראשונה, מזערי

כמות השפיות למטבח, אפסית, על אף עיסוק הנשים בבישול.
כמות הנשים באיטרנט נמוכה, להוציא נושאי ''אהבה''.
כמות בעלות פרסי נובל לנשים, אפסית
כמות נשים בחידושי טכנולוגיה, אפסית
כמות שיאי עולם אצל נשים, אפסית (להוציא נושאי נשים בלעדית)

זה לא מוכיח שהנשים נחותות מבחינה שכלית?

**********

כרגיל, אני מצפה לתגובות נזעמות, ע''י קללות ועלבונות.
לשם שינוי, בבקשה להגיב לעניין.
_new_ הוספת תגובהאני אכן עוקבת אחריך
נועה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 7:58)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ובאופן כללי השטויות שלך אינן ראויות לתגובה. יש לך נטייה חזי , בהרבה תחומים , להצהיר הצהרות ''עובדתיות'' לא מבוססות ולבנות עליהן מחקרים. בכל זאת , תזכה ממני לתגובה אחת.

ובכן באשר להשוואה של האנטיליגנציה של נשים וגברים על פי המיגדר , נעשו אין ספור מחקרים. באף לא אחד מה הגיעו למסקנה כח ''הנשים נחותת מבחינה שכלית'' (הן כן נופלות בהישגים אתלטיים ברמת שיאים ובכוח פיזי..)
לעומת זאת , המחקרים כן הראו , כי גברים מעריכים הערכת יתר את האינטיליגנציה של עצמם , כלומר נוטים לחשוב שהם יותר חכמים , בהרבה דרך אגב , ממה שהם באמת. נשים , לעומת זאת, נוטות להמעיט , אם כי לא בצורה מובהקת , מהאינטיליגנציה של עצמן. למסקנה זו הגיעו לדוגמה במחקר של Reilly and Mulhern (1995)

סתם לשם קוריוז - השבוע נערך מין מבחן אי קיו ארצי בטלוויזיה - ''המבחן של המדינה''
נמצאו שם כמה תוצאות מאד מענינות שאינן מובהקות כמובן מבחינה סטטיסטית.
אחת מהן היתה שאין הבדל בין האינטיליגנציה של נשים לזו של גברים.

ובכן יש לנו כאן שני לוחמים גברים עזי נפש. האחד - גיל רונן , שטוען שהתנועה לשוויון זכויות פסולה כי היא שמאלנית , פציפיסטית , ואנטי ציונית , והשני חזי שטוען שנשים נחותות מבחינה שכלית. לקינוח מופיע אליצור סגל ותוקף את הפמיניסטיות הדתיות לאומיות.

איך תסבירו שלושתכם את העובדה שמצב זכויות הנשים ושוויונן משתפר בארץ כל הזמן , למרות שהשלטון בארץ הוא בידי גברים , ימנים , ציונים , תאבי כוח ולחימה?
_new_ הוספת תגובהאיך אומר הפתגם: לא תוכל לרמות את כל האנשים כל הזמן
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:17)
בתשובה לנועה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך אומר הפתגם: לא תוכל לרמות את כל האנשים כל הזמן

מה שמשיגות הנשים היום הוא ''שוויון יתר'' כיון שהן משיגות יותר זכויות אבל פחות חובות. פשוט הן לא מסוגלות ליותר חובות.
את יודעת איך: ע''י ניצול החולשה של הגברים למין...

לא ענית לאף אחת מנקודות הנחיתות הרבות שמניתי, בקשר לנשים.
אני שואל אותך: מה עושה התנועה הפמיניסטית לשינוי הרשימה הארוכה שהצגתי לך ?

נועה, אגלה לך סוד מחדר המיטות:
נמאס לי לשמוע את הטענות הנכונות של נשים: ''אתה מעוניין בי רק בגלל המין...''

לצערי, קשה מאוד למצוא אישה שיש לה להציע גם שכל...
_new_ הוספת תגובהחזי, נועה ענתה לך כהלכה
אריה פרלמן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 15:33)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא רק הנשים ממעטות לככב בתחומים שאמרת.

גם העולם הערבי - כולו - מתבוסס במדמנת שפל מבהיל בתחומי הספרות, המדע והטכנולוגיה, ידיעת קרוא-וכתוב, השכלה, זכויות אדם וגו'.

אבל מכאן לא נובעת המסקנה שמוחו של הערבי נחות יותר ממוחו של המערבי, או שהגנטיקה/האינטליגנציה שלו דפוקה.

הבעיה נעוצה בתרבות, לא בפיזיולוגיה, ותרבות ניתן לשנות.

הבה ניפגש עוד 500 שנה ונראה מה המצב.
_new_ הוספת תגובהאריה, הטיעון אינו משכנע
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 17:50)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

[*] מהודעה זו נמחק ביטוי לא ראוי.

מה יקרה אם העולם הערבי יעבור התפתחות ''מערבית'' ואז יתברר ששוב, מי שעושים את פריצות הדרך במדעים ובאומנות הם הגברים?

אני לא אוהב את הסגנון של חזי ואני לא מבין את הצורך לומר שנשים הן נחותות או טפשות, אבל יש גם גבול לכמות הסבל והדיכוי-מרצון שהגברים צריכים להסכים להם רק בכדי לאפשר את הניסוי הפמיניסטי האינסופי הזה.

אני לא מוכן לתת לניסוי הזה 500 שנה, וגם לא עוד 5 שנים. הספיק לי, הבנתי לאן זה הולך. הנשים הולכות בהמוניהן למקצועות מפוקפקים כעריכת דין ותקשורת, משתחלות לבתי המשפט ולכנסת ועושות שפטים בגברים. לא בשביל זה נתנו להן הזדמנויות מקצועיות. אם זה ''או אנחנו או הן'' - עדיף שזה יהיה אנחנו. לנו לפחות יש קודים טבעיים של מותר ואסור, של דיסטאנס וכבוד, שלנשים אין כמעט בכלל.

נשים מתעקשות להחזיק את החבל מכל קצה אפשרי: גם שומרות על כל הזכויות הישנות, שניתנו לנשים בגלל היותן אמהות ו''חלשות'' - כמו הזכות למשמורת אוטומטית על ילדים, אי-התגייסות לצה''ל, שירות מקוצר, אי-חובה לשרת בקרבי, פרישה מוקדמת לפנסיה - וגם לוקחות זכויות שלא היו להן מעולם, בתחומי הקריירה והמשפחה. הן גם פייטריות קרביות לאללה, וגם קורבנות מסכנות וחסרות אונים הזקוקות לקוד הגנה דרקוני מפני הגברים המטרידנים. מותר להן להתנהג כמו שרמוטות גמורות, לגשת לבחורים ולומר ''אני רוצה לזיין אותך'', ללכת חצי ערומות, אבל אם בחור מסתכל עליהן יותר מדי, או פחות מדי, הן יכולות לזרוק אותו לכלא בתלונת כזב. די, נשבר. צריך להסדיר את העסק הזה. אי אפשר להמשיך ככה.

המנהיגות החברתית צריכה לחזור אל הגברים. מה שכן, צריך ללמוד מהחוויה שחווינו ב-‏20 או 30 השנים האחרונות ואסור לשוב לזלזל בנשים. צריכים אידאולוגיה משפחתית וחוזה נישואין חדש, צריך מדיניות ממשלתית שתעודד נישואין ותעודד אנשים להישאר נשואים עד זקנה, אם רק אפשר. הנשים צריכות להפסיק להציק לגברים. הגברים, מצידם, צריכים לקחת את עצמם בידיים ולהיות פחות מתנשאים, שחצנים ובוגדניים.
_new_ הוספת תגובהיש לך כמה טענות הגיוניות
אריה פרלמן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 20:44)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמו למשל השוואת תקופת השירות הצבאי וגיל הפנסיה.

בכל הנוגע לעניין העקרוני, צא וחשוב: נועה טוענת, על סמך מחקרים שנעשו - שבאופן בסיסי אין הבדל ברמת האינטליגנציה בין נשים לגברים.

לכן - מיעוט הנשים בכל התחומים שהזכיר חזי - נובע מן הסתם מסיבות חיצוניות, תרבותיות, היסטוריות, דמוגרפיות, דתיות, גיאוגרפיות - ולא סיבות פנימיות, כגון גנטיקה או אינטליגנציה.
_new_ הוספת תגובההשוואת אורך השרות הצבאי
רמי נוידרפר (יום שישי, 02/01/2004 שעה 21:17)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם הצבא היה מעונין בשרות נשים היה משווה את אורך השרות.
הצבא מפלה , נבחינתו , נשים לרעה ולא לטובה בזה שהוא לא מעודד אותן לשרת בכל תפקיד.
אבל אני מודה שניתן להסתכל על זה משני צדדים.
בזמנו כשביקרתי כאורח צבא ארצות הברית בבסיסים של הצבא האמריקני התרשמתי עמוקות , לטובה , מהשיוויון המוחלט של נשים וגברים וממגוון התפקידים שנשים ממלאות
_new_ הוספת תגובהרמי, זה באמת עובד לא נורמלי בתנאי שלום
ישראל בר-ניר (שבת, 03/01/2004 שעה 10:25)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני יודע מה הניסיון שלך במלחמה של ממש. הדברים מקבלים צורה קצת אחרת בתנאי קרב כשמתנהלת מלחמה רצינית.
גם בטנק כשיש מערכת אטומטית לטעינת הפגזים, צריך להיות מוכנים לאפשרות שמה שהוא משתבש ושצריך להשתמש בידים.
אבל למה ללכת כל כך רחוק. יורם המיזרחי הזכיר את זה בזמנו ואני יכול להעיד מניסיון אישי - בשעת הצורך גבר יכול להשתין לתוך בקבוק או פחית קוקה קולה בלי לצאת מהטנק. לאישה זה קצת יותר מסובך.
בדיוק מאותם הנימוקים שבספורט מנהלים תחרויות נפרדות לגברים ונשים - למרות שיש נשים בודדות שיכולות להתמודד כשוות עם הרבה גברים - גם בצבא שיוויונית מוגזמת שאיננה לוקחת בחשבון מגבלות טבעיות רק תפגע ביכולת התיפקוד של הצבא.
לטוב או לרע מטרותו הראשונה של צבא היא לנצח בקרב ולא להוות מסלול קריירה.
_new_ הוספת תגובהאפקט הפחד
גיל רונן (שבת, 03/01/2004 שעה 11:04)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מבין למה אף אחד לא מזכיר את עניין הפחד. לי נראה שנשים נכנסות לפאניקה יותר מהר מגברים בסיטואציות מלחמתיות. שמעתי ממג''בניק שהיה באירועי הר הבית בשנת 2000 שהבחורות המג''בניקיות הסתתרו מאחורי הג'יפים ומאחורי המג''בניקים הזכרים בעת האירועים. גם מנח''לווי שמעתי שהבחורות טובות באימונים אבל הרבה פחות מזה בקרב. ראיתי את אחת החיילות שחברתה נהרגה במוצב בנצרים יושבת על הארץ ומתייפחת, ולא ראיתי הרבה חיילים גברים בוכים בצורה כזאת. גם בסצינות של פוסט-פיגועים, תמיד רואים את הבחורים מחזיקים את חברותיהם המתייפחות וכמעט אף פעם לא להיפך.

מצחיק שמדברים פה על קרב כאילו מדובר בענף ספורט.
_new_ הוספת תגובהלא ראית חיילים בוכים?
מושה (שבת, 03/01/2004 שעה 11:31)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מזמן לא הסתכלת בחדשות
_new_ הוספת תגובהלא ראית חיילים בוכים?
גיל רונן (שבת, 03/01/2004 שעה 12:03)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא בצורה כזאת, לא. לא בהיסטריה וחוסר אונים מוחלט על הארץ.

לפי רמיזות של אחד המפקדים בראיון כלשהו ניתן היה להבין גם שהיה איזשהו חוסר תפקוד של החיילות שנהרגו, אבל לא רצו לומר מה.
_new_ הוספת תגובהיש לך כמה טענות הגיוניות
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 22:44)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא כל כך עקבתי אחר הטיעונים של חזי ואני לא חושב שנשים הן פחות אינטליגנטיות מגברים. אבל חוץ מאינטליגנציה יש עוד סיבות שאינן ''חיצוניות''. למשל - אופי. דחף. נטייה טבעית.

נשים מטבען הן יותר... נשיות. קשה להגדיר את זה במילים, אבל יש בנשיות רוך, יש מיסתורין, אין תעוזה מוחצנת וישירה כמו זו של הגברים, יש יותר שקט ועדינות בד''כ.

זה שנשים לא מגיעות להישגים במדעים או באומנות זה לא בהכרח מעיד על פחות אינטליגנציה. זה יכול להעיד על הרבה פחות שאפתנות. יש ציטוט של פרנק זאפה, שבו הוא אומר (בערך) שמה שגורם לגיטריסטים לתת את הסולואים הגדולים שלהם על הבמה זה המחשבה על המציצה שהם יקבלו אחרי המופע. נדמה לי שזה די נכון לגבי רוב הגברים, במידה זו או אחרת. יש לנו דחף להצטיין שקשור בין היתר לידיעה שאנחנו ממלאים בכך את ציפיות המין היפה.

נשים נמשכות לדרגת כישרון ויכולת גבוהה אצל גברים. הן נמשכות לגברים חזקים ו/או נועזים ו/או מצחיקים ו/או חכמים ומצליחים. אז יש לך פה מעין מכניזם הרמוני: הגבר רוצה להצטיין והאשה רוצה שיצטיין, ואם הוא מצטיין כולם באים על סיפוקם.

בלי קשר ל''אפקט המציצה'' הזה, יש גם תעוזה בעצם אקט פריצת הדרך המדעית-אומנותית. נשים נוטות להיות יותר פחדניות מגברים, לפחות בהקשרים מסויימים. לגברים יש נטייה טבעית לפרק דברים, לשבור אותם, לראות ממה הם מורכבים... לנשים יש נטיות טבעיות אחרות (בהכללה גסה).

זה שאפילו ארוסמית' הזקנים עושים (לטעמי לפחות) מוזיקה יותר טובה ממדונה, או שקורט קוביין יותר טוב מקורטני לאב, או שאביב גפן עושה מוזיקה יותר טובה מדנה ברגר, זה לא בהכרח כי הם יותר חכמים. יש כנראה משהו ביצירתיות הגורפת, שוברת-הקירות ומרעידת העולמות הזאת שהוא פשוט מאוד יותר אופייני לגברים מאשר לנשים.
_new_ הוספת תגובהושילה פרבר?
אובלומוב (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 4:00)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמי זאת?
גיל רונן (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 6:42)
בתשובה לאובלומוב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההפוליטיקלי-קורקט משתיק את השכל הישר
הצביה החסודה (יום שלישי, 06/01/2004 שעה 16:11)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה, צא והגע בעצמך: האם יש איזה חוקר שיעז לפרסם היום מחקר המוכיח את נחיתות הנשים מבחינת אינטליגנציה? יותר מזה: האם יש איזשהו חוקר שיוכל לקבל מענק מחקר כדי לוודא השערה כזאת? על מה אתם מדברים - כבר כמה עשרות שנים שכל הפקולטות וכל הדיסציפלינות פתוחות בפני נשים, ומיהם החוקרים והמדענים הכי גדולים בכל התחומים ללא יוצא מן הכלל? מיהם הסופרים הכי גדולים? מיהם המלחינים הכי גדולים? יותר מזה, מיהם השפים הכי גדולים והאופנאים הכי גדולים ומעצבי השיער הכי גדולים - כן כן, אלה שאפילו לא חינכו אותם בילדותם לבשל ולתפור ולסרק, משום שנשים זוכות להרבה יותר חינוך בנושאים האלה?
צר לי להפר את השלווה הפוליטיקלי-קורקטית בנוסח ''נסיבות חיצוניות, תרבותיות, היסטוריות, דמוגרפיות, דתיות, גאוגרפיות'': הייתכן שבכל הנסיבות התרבותיות-היסטוריות- דמוגרפיות-דתיות-גאוגרפיות יפגינו הנשים פחות אינטליגנציה?
והרי אם נשים שונות מגברים מבחינת הכוח הפיזי (עובדה שבאולימפיאדה הן מתחרות בנפרד), שמקורו בחלוקה שונה של שומן ושרירים - מדוע כל כך קשה לקבל שהן שונות גם במבנה המוח?
האם רק בארצות-הברית מותר לפרסם דעה שגברים יותר אינטליגנטיים?

_new_ הוספת תגובהשמעי נא עלמתי החסודה
אריה פרלמן (יום שלישי, 06/01/2004 שעה 22:06)
בתשובה להצביה החסודה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני באמת לא מאמין שהמוסלמים או הנשים נחותים מבחינה גנטית, מוחית או גזעית.

וכשם שיש(?) מחקרים רציניים שמצביעים על עדיפות הגבר - כן ישנם מחקרים לא פחות רציניים המוכיחים שיוויון באינטליגנציה.

אז מותר או לא מותר לי ''לעשות לי רב''?

* * *

ואל נא תדאגי.

גם בארץ ישנם אנשים שלא מפחדים לפרסם מאמרים ו/או מחקרים ודעות שאינם מקובלים על רוב הציבור:

ביניהם ניתן למנות (עם כל ההבדלים המתחייבים) את ד''ר אריה סתיו; פרופ' מרטין ון-קרפלד; ד''ר אורי מילשטיין, פרופ' מיכאל הרסגור.
_new_ הוספת תגובהנחיתות ועליונות בכפיפה אחת
הצביה החסודה (יום רביעי, 07/01/2004 שעה 15:24)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמו שלשחורים יש גיד ארוך יותר ברגל, המאפשר להם להיות אצנים טובים יותר וקופצים למרחק טובים יותר (אבל לא שחיינים טובים, משום שבשחייה הגיד הזה לא מועיל) ואם תרצה אפשר לקרוא לזה עליונות גנטית על לבנים, אז לא יקרה כלום אם בתחום אחר תהיה להם נחיתות גנטית. וכמו שלנשים יש אינטליגנציה רגשית יותר גבוהה מאשר לגברים (בממוצע, כמובן, תמיד יש חריגים לכאן ולכאן), כך יש להן אינטליגנציה שכלית נמוכה יותר. למי אמורה להיות בעיה עם הקביעות האלה? למי שמאמין כי העולם נועד לחזקים-חכמים-יפים-מושלמים ולאלה הזכות לשעבד את האחרים. אבל הגישה הטבעית והבריאה היא לא להכחיש ולא להדחיק אלא לחיות בשלום עם אלה ועם אלה, מתוך הבנה שלא השכל יענה הכל ולא הרגש יענה הכל וכמו שאמר החכם באדם: יש עת לכל דבר. ותוסיף הצביה: יש מקום בעולם לכולם, גם לאלה שאינם מתביישים לומר כי המלך עירום וכי הפמיניסטיות מקשקשות.
_new_ הוספת תגובהאיני יודע אם יש לגברים עליונות שכלית
מושה (יום רביעי, 07/01/2004 שעה 16:10)
בתשובה להצביה החסודה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על נשים, השכל הישר אינו מקל על האמירה הזו והמחקרים סותרים אותה לחלוטין.
אולם, זה לא נוגע כללל לעניין השויון בין נשים לגברים.
הפמיניסטיות אינן מבקשות להיות זהות לגברים וגם לא דומות לגברים, כל שהן מבקשות הוא שויון, שויון אינו תלוי באורך הגיד או בכמות השכל, שויון הוא זכות אנושים ראשונית וחד משמעית שאינה נתנת לביטול.
כל ההכחשות המגוכחות לעובדה שלאורך כל ההיסטוירה האנושית היו הנשים מקופחות, נדכאות ומושפלות שהיחס אליהן הוא כאל עוד אחת מבהמות הבית, כל ההכחשות הללו הן או ביטוי לבורות או לרשעות.

נא לא לשכוח שלאשה יהודיה יש ''בעל'' הקונה אותה מאביה והיא רכושו. כשם שיש עליו חובות לטפל יפה בחיות הבית כן הוא חייב גם לאשה אי אלו דברים אך היא נותרת רכושו המקודש.

גם המסחר הפורח בשפחות מין (כאן בארץ ובארצות אחרות) הוא הוכחה ליחס הבסיסי אל האישה.
_new_ הוספת תגובהאז למה לא שוויון לילדים? ואולי גם לכבשים?
הצביה החסודה (יום חמישי, 08/01/2004 שעה 15:41)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה זאת אומרת ''שוויון הוא זכות אנושית ראשונית וחד-משמעית שאינה ניתנת לביטול''? שוויון בין מי למי? ואם שוויון מוחלט בין גברים לנשים, אז למה לא שוויון מוחלט בין מבוגרים לילדים (כולל זכות הצבעה לילדים)? ולמה לא שוויון מוחלט בין בני אדם לכבשים? אם הנשים אינן זהות או דומות לגברים, מדוע חייב להיות שוויון מוחלט ביניהם? על סמך איזה היגיון - בגלל שהן תובעות אותו? אני מכירה נערים בתיכון שטוענים כי ''מגיע להם'' לנהל את התיכון במקום המנהל וכי זה משפיל שאדם שאינו נער בגילם ואינו חולק איתם אותן חוויות נעורים הוא שיקבע להם כיצד יתנהל חלק כה מכריע בחייהם כמו הלימודים. אז מה - אתה בעד?
_new_ הוספת תגובההצביה החסודה היא גבר
רמי נוידרפר (יום חמישי, 08/01/2004 שעה 17:37)
בתשובה להצביה החסודה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שוביניסט , פחדן וטיפש שמתחזה לאישה מטומטמת.
את דעותיו האמיתיות ניתן לראות מן ההשוואה בין אישה לילד או בין אישה לכבש.
ה''צביה'' הזה טוען שלנשים לא מגיעות זכויות כי הן נחותות מגברים.
רק אחד בפורום הזה מסוגל להיטפש עד כדי כך ואני מציע להתעלם גם מהצביה החסודה.
_new_ הוספת תגובהתבקש מחבריך במחלק התשאול
גיל רונן (יום חמישי, 08/01/2004 שעה 21:51)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תבקש מחבריך במחלק התשאול לבדוק את כתובת ה-ip ולהשוות לשלי.
_new_ הוספת תגובהגיל
רמי נוידרפר (יום שישי, 09/01/2004 שעה 0:00)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1) לא התכוונתי אליך אלא לאתה יודע מי.
2) אתה אולי הרבה דברים שאני לא אוהב במיוחד בלשון המעטה
אבל לא שוטה. אתה לא היית כותב את הדברים שכתבה ה''צביה החסודה'' אתה לא חושב שנשים צריכות להיות מופלות לרעה כי הן נחותות , כמו כבשים ושאר דברי ההבל שפרחו כאן.
3) אין לי שום חברים בשום מחלקת תשאול
_new_ הוספת תגובהרמי
גיל רונן (יום שישי, 09/01/2004 שעה 5:25)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1) ראיתי שם פקס שנושא את שמך ואת התאריך 06/01/03.
2) אני גם מזהה את סגנונה של הצביה, ומדובר באשה. לא בג'ק ולא בי ולא באף אחד אחר.
_new_ הוספת תגובהשם מלאתי את חובתי כאזרח
רמי נוידרפר (יום שישי, 09/01/2004 שעה 7:48)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לכך קשר לענין הנוכחי
אין לי שם חברים או מכרים
_new_ הוספת תגובההיא אשה כמו שאתה אשה
מושה (יום שישי, 09/01/2004 שעה 12:25)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההנוידרפר המתחסד הוא צבוע
הצביה החסודה (יום ראשון, 11/01/2004 שעה 13:14)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במקום להתמודד עניינית עם עמדות של אשה שאינה מצטרפת ל''נשים בשחור'' שלו, הוא מכנה אותה בשמות ומתחיל עם קללות. אנחנו מכירות טיפוסים כאלה, שאם איזו אשה מסרבת לשרת את האג'נדה הפרו-פלשתינית שלהם אז היא פתאום לא אשה בכלל אלא גבר טיפש, מטומטם ומתחזה. נראה לי שאת הכבש שלי, שכל היום דורש שוויון לכבשים, הייתי צריכה לשלוח במטוס עם נוידרפר לז'נווה, כדי שירעו קצת יחד בשדות שוויץ וילבנו את נושא השוויון בין כבשים יהודיים לכבשות פלשתינאיות.
_new_ הוספת תגובהאיני יודע אם יש לגברים עליונות שכלית
מ.ו.ק (יום שישי, 17/02/2006 שעה 20:36)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קודם כל, מי אמר שהמסחר בנשים פורח? ראשית, רק חלק קטן מהפרוצות עוסקות במקצוען בכפייה; שנית, חלק מאלו הטוענות שהן אכן עושות כך משקרות.

אבל גם אם נניח שהדברים נכונים--עולה מכאן שנשים זקוקות להגנה מיוחדת. ומי שזקוק להגנה מיוחדת מעולם לא יזכה לשויון, ויתכן אפילו שהשויון כלל אינו מגיע לו.
_new_ הוספת תגובהאריה, זו באמת הסיבה
חזי (שבת, 03/01/2004 שעה 13:52)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת:
''
גם העולם הערבי - כולו - מתבוסס במדמנת שפל מבהיל בתחומי הספרות, המדע והטכנולוגיה, ידיעת קרוא-וכתוב, השכלה, זכויות אדם וגו'.''

נחיתות שכלית של הערבים, היא התשובה הנכונה למה שתארת.
אין תשובה אחרת.
לדעתי, הפריחה של הערבים והאיסלם, כאשר היתה, באה בעיקר בזכות שיתוף היהודים בניהול, בתרבות, במדע ועוד.
במצב של השליטים האבסולוטיים של אז, מספיק היה לשליט להעריף טובות הנאה למעט אליטה, כדי להגיע לתוצאות.

אגב, אשמח לקבל מקורות, ממי שיודע, על תרומת היהודים
לתרבות האיסלמית.
עדיין לא התחלתי לאסוף חומר בנושא זה...
_new_ הוספת תגובהתשובה לנועה הפמיניסטית
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 9:46)
בתשובה לנועה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''איך תסבירו שלושתכם את העובדה שמצב זכויות הנשים ושוויונן משתפר בארץ כל הזמן , למרות שהשלטון בארץ הוא בידי גברים , ימנים , ציונים , תאבי כוח ולחימה?''

אני מסביר זאת בכך שיש רבדי שילטון שונים, וכמו שבמשפחה יהודית אשכנזית קלאסית הגבר היה בעל הבית אבל האשה לבשה את המכנסיים ואת המגפיים, כך גם אצלנו: שרון יושב במשרד רוה''מ אבל מי שנותנות את הטון בתקשורת הן הפמיניסטיות.

ואגב, אם מדברים על תאוות כוח ולוחמנות, אני לא חושב שיחימוביץ' ומיכאלי הן פחות לוחמניות מביבי נתניהו ואריק שרון. רק שנתניהו ושרון נלחמים בעיקר בערבים, והפמיניסטיות נלחמות בעיקר בגברים היהודים שנלחמים בערבים.

אקנח בציטוט משלי יחימוביץ', בראיון עם ארי שביט במוסף ''הארץ'':

''אני פמיניסטית. קודם כל אני פמיניסטית. ופמיניזם זו קריאת התגר הכי עמוקה על הסדר החברתי. פמיניזם זה ערעור על האופן שבו העולם מתנהל מקדמת דנא. לכן המקום הפמיניסטי הוא אף פעם לא נוח. אף פעם. מכל המהפכות המהפכה הפמיניסטית היא הכי קשה, מפני שהיא לא מכוונת נגד קבוצה זרה, נגד כובש זר. היא מכוונת כלפי מי שחיים איתו, נגד מי שאוהבים אותו.

''אם הייתי לסבית היה לי קל יותר. זה היה פותר חלק גדול מהמורכבות. אבל אני סטרייטית. אני לגמרי סטרייטית. ואם את פמיניסטית סטרייטית את מוצאת את עצמך מנהלת מאבק פוליטי נגד מי שאת הבת שלהם, נגד מי שאת האם שלהם, נגד מי שאת חיה איתם ותלויה בם. לכן זה סוג מאוד מורכב של מאבק. אולי זה מאבק שהוא במידה מסוימת בלתי אפשרי''.
_new_ הוספת תגובהכל יום לומדים פה משהו חדש.
יועזר (שבת, 03/01/2004 שעה 7:47)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הי,מה זה ''משפחה אשכנזית קלאסית''?
(הגבר היה בעל הבית אבל האשה לבשה את המכנסיים ואת המגפיים/גיל רונן). אני מבין לפיכך שמשפחה אשכנזית לא קלאסית זה כשהגבר לובש את המכנסיים והמגפיים והאשה היא מה שקוראים ''בעליבוסטה''. אז אולי יש לך איזה הגדרה למשפחה מרוקאית קלאסית? פרסית קלאסית? אולי איזה תימנית קלאסית? ואנא, למדנו מהי משפחה לא יהודית קלאסית? כן, כיד ההכללה הטובה עליך.
לא נעים לחשוב שיש מי שיטען עפ''י הכתוב פה (במאמר ובחלק מהתגובות ה''לחוצות'') שכל הגברים אותו דבר. (תארו לכם, מישהו עוד עלול לחשוב שאני כל יום ממציא משהו חדש במדע, רושם פטנטים ופותח שולחן כיאה לאיזה שף גברי מדהים.
מוזר לי לחשוב שאנחנו, גם בבגרותנו, עדיין נמדדים עפ''י תכולת התחתונים. כלומר אם התחתונים לחוצים אנחנו מוכשרים ואם לא אנחנו חסרות בינה וכשרון. ואני לתומי חשבתי שכשהתחתונים לוחצים אז יש כאב ראש. בעצם, אני יודע שיש כאב ראש, ראו איזה דברים אנשים כותבים בגלל הלחץ בתחתונים.
_new_ הוספת תגובההמלצת לקריאה
גיל רונן (שבת, 03/01/2004 שעה 8:59)
בתשובה ליועזר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני ממליץ לקרוא את מאמרו של העיתונאי והשדר האמריקאי גלן סאקס, ''מיסאנדריה ותרבות יהודית אמריקאית מודרנית - מדוע לא התחתנתי עם יהודיה'': http://www.glennsacks.com/why_i_didnt.htm
_new_ הוספת תגובהבקשה מחזי
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:15)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חזי, אתה פוגע במסר שאני מנסה להעביר עם התגובות שלך. אני לא סבור שנשים נחותות ואני מבקש שלא תתפוס טרמפ על כל קטע שאני כותב בכדי לטנף על נשים. בבקשה חדל.

אני אומר לך שוב: אם נשים היו כל כך טיפשות, הן לא היו מצליחות להכניס אלפי גברים חפים מפשע לכלא מדי שנה, ולהפעיל את המשטרה ואת בתי המשפט בכדי לזרוק אלפים אחרים מהבית שלהם לרחוב, לקחת להם את הילדים ועוד לגבות מהם מזונות עבורם. תפסיק לזלזל בהן.
_new_ הוספת תגובהגיל, אני מנסה להראות את המציאות המרה
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:28)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני אומר את האמת, ורק את האמת.
הנשים מחפות על החולשה השכלית שלהן ע''י תככים.
אני מכבד את דעתך לגבי האינטלגנציה של הנשים. אבל אתה טועה.

התיאור שלך : ''להכניס אלפי גברים חפים מפשע לכלא מדי שנה, ולהפעיל את המשטרה ואת בתי המשפט בכדי לזרוק אלפים אחרים מהבית שלהם לרחוב, לקחת להם את הילדים ועוד לגבות מהם מזונות עבורם.'' הוא המצב הנכון.

איך הן מצליחות לעשות את זה ?
א- בזכות החולשה של גברים למין.
ב- בזכות העורמה שלהן.
ג- בזגות הרחמים על חולשותן.
ד- בזכות חוסר האונים שלהן.
ה- בזכות מעט נשים חכמות שמשיגות עבורן חוקים המפלים לטובה.
ו- בזכות השקרים שלהן

ויש עוד ועוד...
_new_ הוספת תגובההצעה לחזי
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:41)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם הן פחות אינטליגנטיות, אני מציע שתנצל זאת: תתווכח איתן, תכניס אותן לפינה, תגרום להן לומר שטויות ובכך תוכיח שהן פחות אינטליגנטיות. אבל סתם לצעוק עליהן שהן מטומטמות ולנסות להוכיח להן את זה זה לא יפה וזה גורם לאנשים לסלוד ממך, וכתוצאה מזה גם ממני.

אני מסכים איתך שמרבית היוצרים והממציאים בכל התחומים הם גברים. אבל היה עדיף שתראה זאת על דרך החיוב, בכך שתדגיש עד כמה הגברים הם המין הנועז, היצירתי, הפורץ, הנלחם, הבונה וכו', ולא בזה שתגיד שנשים הן יצורים מעאפנים ומטומטמים.
_new_ הוספת תגובהגיל, או שאתה תמים או שאתה מתמם
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 9:18)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראית כאן בפורום אפילו נסיון קלוש אחד לסתור ע''י עובדות את טענותי ?
כל התגובות בנושאים הקשורים לנשים, היו הטחת עלבונות
וקללות.

הצגתי כאן מספר פעמים רשימה של עובדות המראות כי לא נמצאות נשים במקום שהן אמורות להיות. מדוע ?
אם הרשימה החלקית אינה נכונה, בבקשה, תראו לי מה לא נכון.

אם היא נכונה. מה ההסבר ?
מדוע התנועה הפמיניסטית אינה יכולה לשנות את העובדות הללו ?

התשובה פשוטה:
יש כל כך מעט נשים חכמות, שאינן יכולות לעשות את הכל עבור כולן...

זה המצב העגום.

גיל, עוד דבר שמרגיז אותי.
זה לראות ברחוב חיילות חמודות, עם שכבות איפור על הפנים,
שצריך שעות רק כדי למרוח אותן.

תעשה סטטיסטיקה ברחוב, ותראה מה אחוז הנשים שמאופרות בצורה מוגזמת.
את מי הן מרמות ע''י האיפור המוגזם ? כמה כסף וזמן זה מצריך ?

(אגב, אני אומר נשים ומתכוון תמיד גם לבחורות)
_new_ הוספת תגובהגיל, או שאתה תמים או שאתה מתמם
יובל רבינוביץ (יום שישי, 02/01/2004 שעה 15:15)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''ניסיון'' לסתור את טענתך היה כאן: תגובה 37245
_new_ הוספת תגובהיובל, הנסיון שהזכרת, הוא הגרסה המקובלת
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 16:59)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יובל, הנסיון שהזכרת, הוא הגרסה המקובלת,
הטוענת כי ''אין הבדל בפוטנציאל, אלא רק במוסכמות''.

הרי אתה טוען כי המהפכה הפמיניסטית פועלת כבר מאה שנה...
אז מדוע עדיין יש הרשימה הארוכה, שבהחלט החלקית, של תחומים אשר מוכיחים כי האנטלגנציה הנשית נחותה ?

יובל, שלא תחשוב לרגע שאני אומר זאת מתוך שמחה לאיד.
אני אומר זאת מתוך צער וכאב, על שזאת המציאות.

אמרתי זאת קודם, בתגובה לנועה, ואני חוזר על זה שוב,
נמאס לי לשמוע מבחורות ''אתה צריך אותי רק למין''.
זה נכון, וצר לי מאוד שזה נכון.

אני משער שהרבה מאוד גברים מבינים טוב למה אני מתכוון.
_new_ הוספת תגובהנועה, לפי תגובתך, את עוקבת אחרי דיוני הפורום
לוי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:26)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להערכתי העובדות הן כנראה נכונות , אבל לאו דווקה מפני שהנשים נחותות מגברים אלא במידה רבה בגלל סיבות חברתיות . אם החברה החליטה להטיל על האשה את כל עול משק הבית וטיפול בילדים אל תתפלא אם אותה אישה לא יכולה ''במקביל'' לבלות ימים ולילות במעבדה או בספריה ולהגיע לפרס נובל או לעמדה בכירה אחרת .
באשר ללוחמות . קיימים תפקידים המחייבים כוח פיזי רב מאד. כגון טען קשר בטנק .כמי שהתנסה בכך קשה לי לדמין לעצמי מבין הנשים הרבות שאני נתקל בהן המסוגלות למלא תפקיד זה (פגז שוקל כ-‏40 קילו). כמו כן קשה לי לדמיין כיצד אשה מאותו ציבור שאני מכיר מסוגלת להחליף גלגל של קומנדקר. הפתרון שהגברים בצוות יעשו זאת במקומה לא נראית לי וגם אין זה צודק.תפקידי לחימה אשר אינם מחייבים כשורים אתלטיים נראים לי סבירים .
סימו לב שבתחרויות ספורט קיימות תחרויות לנשים בנפרד . איני חושב שהסיבה היא הפליה . אם לא יעשו זאת מספר הזוכות במדליות ירד פלאים ואפשר יהיה להוסיף לאותה רשימה אומללה על נחיתות הנשים גם את הספורט.
אגב האם טייסת קרב בהריון מסגלת לתמרן ב-‏9G האם לוחמת בהריון מסוגלת לנוע בדרך חתחתים על זחלם , טנק או כל רכב קרבי אחר ? מה קורה עם צניחת רחם גם כשאינה בהריון ? האם אין בהכשרה הארוכה והיקרה הנדרשת במקרים מסוימים משום יעילות נמוכה של השקעת משאבים ? סתם מבחינה כלכלית טהורה ?
_new_ הוספת תגובהאת בעיית הטען קשר פתרנו לך עם מערכת
מושה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:58)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טעינה אוטומטית של פגזים.
את שאר הבעיות שלך לא אוכל לפתור במסגרת הפורום.
_new_ הוספת תגובהקודם כל נסה לדבר יפה, מושה
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 9:38)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגבי הטיעונים עצמם: אני טוען שבעיקרון אפשר לפתור את מרבית הבעיות הפיזיות שקשורות לקרביות נשית. מה שאי אפשר לפתור זה שהפמיניסטיות לא רוצות באמת שנשים תהיינה קרביות בהמוניהן, אלא רק רוצות *להוכיח* שנשים יכולות להיות קרביות ולדחוף מספיק תמונות של נשים באיפור קרבי ל''ידיעות אחרונות''. בעצם, מדובר על יצירת תדמית שיוויונית וקרבית, אבל לא על שיוויון או קרביות. בשביל תדמית מספיקות כמה מאות בנות ''לוחמות'' בתפקידי שיטור ובגבולות שלום. בשביל שיוויון אמיתי ותרומה ביטחונית אמיתית הן לא מספיקות, ועדיף לוותר עליהן כליל.

אילו רצו באמת ליטול חלק שווה או כמעט-שווה במאמץ הקרבי הן היו מפגינות נגד מתן פטורים משירות ל-‏40% מהבנות (שחלקן הגדול מצהירות שהן דתיות למרות שהן אינן כאלה) ובעד השוואת משך השירות של נשים לזה של גברים *וחיוב* נשים ללכת לתפקידים קרביים. השירות הקרבי עבורנו, הגברים, אינו רק זכות, הוא קודם כל חובה - גם נפשית-ערכית וגם חוקית.

כתב על זה מאמר חזק (אם כי קצת עצבני) ידידי גיל רונן, כשעוד נתנו לו לכתוב ב''מעריב'': http://images.maariv.co.il/cache/cachearchive/300720...
_new_ הוספת תגובההאמת? המאמר שלך משעמם וירוד
מושה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 9:51)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתכנו ובסגנונו.
הסיבה היחידה לקרוא את האשכול זה קצת לצחוק מההודעות של חזי שעבר מאסטרופיזיקה לנושאים חברתיים.
במקרה נזכרתי שהיום כבר לא צריך להטעין פגזים בטנק בידיים, ואגב כנראה שהטנקים ממילא יעלמו משדות הקרב בעתיד כך שהבעיה הזו לא תפריע.

ובמקרה נזכרתי גם שבכל דבריך החמצת את המסר העיקרי של התנועות לשוויון לנשים שעיקרו שינוי תרבותי ולאו דווקא תחרות על ג'וב כזה או אחר.
אך כפי שאמרתי, המאמר שלך אינו מפתה להכנס לדיון ועל כן אסתפק בדברי שלעיל.
_new_ הוספת תגובהתודה מושה, אתה איש נחמד ועמוק.
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 9:55)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמושה, זה שאתה משתעמם, אומר דרשני
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 11:26)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעניין מדוע לאנשים בעלי מוח שמאלי יש תמיד נטיה להיות חלשים בלוגיקה.

האם אמרתי דבר לא נכון בקשר לנשים ?
אם אמרתי דבר אחד לא נכון, תגיד לי מה ?

סתם לזרוק מילים נבובות, רק כדי להוכיח כי אתה קיים ?

מאחר שהזכרת שוב את האסטרופיזיקה, שעדיין לא הבנת אותה,
אני מצרף עבורך שוב את הקישור לאתר.
אולי הפעם תבין...
אגב, התיאוריה שלי בהחלט נכונה, ועדיין לא הצליחו לסתור אותה.

_new_ הוספת תגובהשכחת לציין שרוב פועלי הזבל הם גברים
מושה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 12:24)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וגם רוב מוכרי הדגים ושוטפי הכלים במסעדות
_new_ הוספת תגובהשכחת לציין שרוב פועלי הזבל הם גברים
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 13:59)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מושה, שוב המוח השמאלי בוגד בך.

הסיבה לשתי הדוגמאות שהבאת: חולשתן הפיזית של הנשים.

אני מקוה שלפחות לאמת הזאת תהיה מוכן להסכים...
_new_ הוספת תגובהמה כל כך קשה לשטוף כלים?
מושה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 18:32)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמה כל כך קשה לשטוף כלים?
חזי (שבת, 03/01/2004 שעה 9:17)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תשאל את הנשים, מדוע הן צריכות מכונה לשטיפת כלים ?
_new_ הוספת תגובהאת בעיית הטען קשר פתרנו לך עם מערכת
לוי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 11:26)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני נגד טעינה אוטומטית של פגזים .אך כמהנדס אוכל לומר : ''בטן'' הנטק מנוצלת בצורה מאד מאד יעילה ובין השאר פגזים מאוכסנים בכל מיני חורים . בנית מערכת טעינה אוטומטית תחיב תכנון מחדש של הטנק והשקעות עתק . בנוסף הטנק מחומש בכמה סוגי פגזים לפגיעה במטרות מסוגים שונים .זו תהיה מחויבת להיות מערכת יקרה ומסובכת מאד אשר תחייב גם פריקה של התותח מפגז הנתון בבית הבליעה והחזרתו למקום האחסון המתאים. פתרון אחר הוא טען קשר או טענית קשרית בעלת נתונים אתלטיים משופרים פתרון זה זול לאין שיעור.
_new_ הוספת תגובהלמיטב זכרוני המערכת כבר קיימת
מושה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 12:23)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבכל טנקי המערכה המודרניים
גילאון שהם (יום שישי, 02/01/2004 שעה 22:49)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלוי, את התירוצים הישנים אנחנו יודעים
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 9:36)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אnרת:
''
להערכתי העובדות הן כנראה נכונות , אבל לאו דווקא מפני שהנשים נחותות מגברים אלא במידה רבה בגלל סיבות חברתיות''

איך התירוץ הזה מסביר שיש כמעט אפס נשים שפיות, כאשר העיסוק המסורתי של הנשים הוא המטבח ?
איך ההסבר מסביר כי רוב רובם של החידושים וההמצאות שנועדו להקל על עבודות הבית הם דוקא של גברים, כאשר הצורך היה של הנשים ?

איך התירוץ הזה מסביר שיש הרבה יותר רוכבי אופנים מאשר רוכבות אופניים ? (אף על פי שלזה אין צורך באינטלגנציה)
_new_ הוספת תגובהתשובה לנועה
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:11)
בתשובה לנועה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נועה,

קודם כל, הפמיניזם הוא ''איזם'': הוא אידיאולוגיה. מותר להתנגד לאידאולוגיה. זה שאני לא אוהב את הפמיניזם - או יותר נכון, את המפלצת שנוצרה בהשראתו - זה לא אומר שאני לא אוהב נשים. אני דווקא מאוד אוהב נשים.

אמרת: ''הפמיניזם לא התחיל עשרים שנה אחרי מלחמת העולם השניה , הוא התחיל למעלה מ100 שנים מוקדם יותר''

אפשר גם לומר על הציונות שהיא התחילה עם רבי יהודה הלוי, או קודם. מי שהפכו את הרעיונות והרגשות הבסיסיים של הסופרג'יסטיות לאידאולוגיה מודרנית, לוחמנית ואפקטיבית, אלה בטי פרידן, גלוריה סטיינם, בלה אבזוג, ז'רמן גריר וחברותיהן. בטי פרידן הגיעה אל כתיבת ''המיסתורין הנשי'' דרך הסוציאליזם. הפמיניזם לקח את מלחמת המעמדות המרקסיסטית, הוסיף ''גברים'' ל''מעמד בעלי ההון'', וקרא לאוייב האנושות ''הפטריארכיה'' במקום ''הקפיטליסטים''.

אני ממליץ ומבקש לקרוא קטע קצר-יחסית שתרגמתי, מספר של הוגת הדעות והפובליציסטית האמריקאית וונדי מקאלרוי על הנושא הזה: http://www.katzir.com/mcelroy

עוד אמרת: ''בכנסת ישאל יש חברות כנסת ממפלגות הימין הרואות עצמן , ובצדק פמיניסטיות מצד אחד, ונאמנות ''ארץ ישראל'' מצד שני''

כן, אבל הגרעין הקשה של האידאולוגיה והאקטיביזם הפמיניסטי הוא הגרעין השמאלני, ומי שדחף את מרבית יוזמות החקיקה אלה יעל דיין, זהבה גלאון, ענת מאור ודומותיהן. הפמיניזם צבר המון כוח ופופולריות בדור האחרון ולכן יש לו גם שלוחות בציבור הימני ואפילו הדתי, אבל זה כמו שיש גם סוציאליזם דתי. עדיין הסוציאליזם הוא אידאולוגיה שמאלית, ומרכזי הכוח העיקריים והטבעיים שלה הם מקומות כמו ברקלי או אוניברסיטת חיפה, ולא בר-אילן או מכללת יהודה ושומרון.
_new_ הוספת תגובהלא יודע מה המצב הכללי
אליצור סגל (יום חמישי, 01/01/2004 שעה 22:27) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
לא יודע מה המצב הכללי = אבל הארגון הפינמסטי הדתי אורטוקסי קולך אינו ארגון שמאל במובן של נסיגה מיהודה ושומרון וגם לא במובן של דחיפת בנות לשרת בצה''ל.
ראש הארגון הזה דוקא גרה באלקנה.
אולי זה משום שבציבור הדתי הכוח מתרכז בידי לומדי התורה ולשם הן מנסות לדחוף את עצמן.
אבל לא נראה שזו גישה שלילית. שתלמדנה ותלמדנה ומה טוב.
מה שכן אני לא מסכים עמן במרבית הסוגיות אבל לאו דוקא על רקע של גברים נשים גם גברים כותבים הרבה שטויות.
מה שגרם לי להתרחק מהן הוא המימון שהן מקבלות מהאיחוד האירופי.
אליצור
_new_ הוספת תגובהלאליצור
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:36)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אליצור, אני מודה שלא ידעתי עד כמה הפמיניזם חדר לעולם הדתי עד שהתחלתי לכתוב על הנושא בעיתון ''בשבע'' ובאתר של ''ערוץ 7'', ולהתעמת עם פה ושם עם פמיניסטיות דתיות.

''אולי זה משום שבציבור הדתי הכוח מתרכז בידי לומדי התורה ולשם הן מנסות לדחוף את עצמן.''

נראה לי שאתה צודק לחלוטין. לא צריך פמיניסטיות דתיות בשביל להילחם ב''כיבוש'': את זה עושות יפה מאוד החילוניות. צריך את הפמיניסטיות הדתיות בשביל להילחם בדת עצמה, בהגדרת ההירארכיה המגדרית במשפחה ובקהילה, בתפקידים הנבדלים שהיא מכתיבה ומשמרת עבור גברים ונשים, בכך שיש בבית הכנסת תיחום ברור בין האולם המרכזי לבין עזרת הנשים, בכך שלגברים יש זהות עצמאית לחלוטין כגברים והגברים הם מובילי השבט (בתאוריה לפחות. בפועל, אני מתרשם שהמנהיגות האמיצות ביותר של הציבור הדתי כיום הן נשים).

אם תחשוב על זה, אין היום במדינה הזאת שום מקום ציבורי שבו מותר לגברים להיפגש בלי נוכחות נשית חוץ מבתי כנסת אורתודוקסיים ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, חדרי שירותים ציבוריים.

באשר לארגונים פוליטיים המצהירים על עצמם שהם פמיניסטיים, אני מכיר רק כאלה שנטייתם היא שמאלנית: ''נשים בשחור'', ''ארבע אמהות'', ארגון הנשים שמציקות לחיילים במחסומים, וכל היתר. ארגון כמו ''נשים בירוק'' מבטא אולי רוח פמיניסטית מסויימת אבל הוא אינו מגדיר עצמו כארגון פמיניסטי.
_new_ הוספת תגובהוזאת בדיוק הנקודה, אליצור
הצביה החסודה (יום רביעי, 07/01/2004 שעה 15:39)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כיום כבר ידוע שהאיחוד האירופי מממן כל ארגון ואדם הנראה מתאים לסייע בפירוק החברה היהודית ובהתפוררותה: ''גוש שלום'', ארגוני הומסקסואלים, ארגונים פמיניסטיים, ויקי קנפו, וגם ארגון ''קולך''. יכולה המנהיגה שלו להתגורר באלקנה עד מחר, צריך לזכור שגם אבישי רביב התגורר תקופה ארוכה בחברון ובשאר אתרים ביו''ש, וגם הרב יואל בן-נון מתגורר שם. בשביל זה בדיוק האיחוד האירופי צריך אותם, בשביל להגיד: אתם רואים? אפילו דתיים, אם הם מספיק נאורים, הם דוגלים בטרנספר ליהודים מיו''ש או בהגבלות על סמכויות הרבנים הלאומיים ''הקיצוניים''.
_new_ הוספת תגובההאין לך אמא רעיה אחות,?
סוריא (יום שישי, 02/01/2004 שעה 3:06) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גיל נכון הנשים בלבן בישבילי בשחור כ אות קלון לנשים עצם האירגון עצמו, כשם שאות קלון בעיני- אותה אשה דתית מהמגזר היהודי/חומניסטי שמסכימה- לכסות פניה גופה וזאת בגלל מרות תכתיב גברי. דתי או תחת איצוטלה דתית דוגמאת טאליבן נטורי קארתא ערב הסעודית ועוד קלון לנשים שניכנעות לכך אך יותר מכל הקלון הוא לגברים שמסכימים עם זאת, קרני הרנטן היום ניצלים חילים בני משפחה ועוד ראשית תודה למדם שמצאה אותם, גם כרגע לא זכור לי אך פיתוח הצילום הראשון כתמונה עלינו להודות לבחורה יהודיה שחיה בספרד האינקבציונית ,אולי לא שמעתה על גאן דארק או דבורה הנביאה כנשים לוחמות שופטות, ישנה מלכה שיבטית גולה מברטניה בשם בודיקה שקראה תגר לשלטון הרומאי איחדה את השבטים באנגליה והסבה צרות צרורות לרומאים ומתה בקרב כגבר בנשים,אינני מבינה מה הסיבה לאשר כתבת , האין לך אמא רעיה אחות,, הפמניזם שייך לשמאל /?אולי במחשבה שניה -כי השמאל נתן לנשים שיוויון ולכן נידמה לך שהאחד קשור בשני.
_new_ הוספת תגובהיש לי אמא, רעיה ואחיות
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:51)
בתשובה לסוריא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וזה לא אומר שאני לא יכול למתוח ביקורת על תנועה פוליטית שיש לה יומרות להשפיע גם בנושאי ביטחון. אי אפשר לקפוץ עם הבכיינות הזאת ולהציג אותי כרוצח נשים בפוטנציה בכל פעם שאני בא למתוח ביקורת על תנועה שהצהירה עוד בשנות ה-‏1970 כי ''האישי הוא פוליטי'' (הציטוט הזה מופיע, אגב, גם באתר יועצת הרמטכ''ל לענייני נשים) ושקשורה קשר הדוק עם הנסיגה מלבנון ועם עמדות נגד ''הכיבוש'' ונגד המיליטריזם עצמו.

אני רואה את שורש הבעייה, אגב, לא רק בפמיניזם אלא גם באופי המטריארכלי של העם היהודי. הרגע שבו המטריארכליות השתלטה אצלנו על תהליך קבלת ההחלטות הלאומי-ביטחוני היה הרגע שבו מרים גרוף שברה את יצחק רבין בעיסקת ג'יבריל, בעזרת שלי יחימוביץ' ושות'. זה היה הרגע בו חברו יחדיו המנטליות עתיקת היומין של היידישע מאמע שאי אפשר לעמוד בפני כוחה, והפמיניזם המודרני.
_new_ הוספת תגובההאין לך אמא רעיה אחות,?
יובל רבינוביץ (יום שישי, 02/01/2004 שעה 15:19)
בתשובה לסוריא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הערת אגב: הגברת מארי קירי גילתה את הרדיום ואת הרדיואקטיביות. לא את קרני הרנטגן.

קרני הרנטגן אינן שייכות לעסק, והן התגלו על ידי וילהלם קונרד רנטגן.
_new_ הוספת תגובההאין לך אמא רעיה אחות,?
סוריא (יום שישי, 02/01/2004 שעה 20:38)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה תודה יובל בכל אופן לה אנו חיבם כולנו תודה . סוריא
_new_ הוספת תגובהלבי לבי אליך גיל...
משה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:31) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנשים פה בפורום, וקרוב לודאי רוב הנשים שקוראות את דבריך, לא מבינות אותך כלל... אתה מדבר אליהן בקוצים, והן עונות לך בעקרבים...
_new_ הוספת תגובהלבי לבי אליך גיל...
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 8:55)
בתשובה למשה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משה, יש דווקא הרבה נשים שמסכימות עם מה שאני אומר. אם הדיון הזה יימשך מספיק זמן אני בטוח שתראה אותן.

אל תדאג לי בכל אופן, אני לא מעלה את הנושא בכדי לחפש לעצמי ידידות, אלא בגלל שהוא נראה לי חשוב. בכל מקרה, מי שצריך להתעורר פה ולהתחיל לפעול ולדבר כקבוצה זה הגברים. הנשים שאני בקשר איתן די המומות מחוסר האונים של הגבר הישראלי מול המתקפה שמתנהלת נגדו.
_new_ הוספת תגובהצנזורה ב-Ynet
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 10:28) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את המאמר הזה ניסיתי לשלוח תחילה למדור ''דעות'' ב-Ynet, לאחר שירון לונדון פירסם שם רשימה מעאפנה למדי, גדושה באמירות פמיניסטיות קלישאיות ובהרהורים שעלו במוחו כשקרא על כך שעוד שתיים או שלוש בנות סיימו קורס טייס, לפני שבוע או שבועיים.

לעורכת מדור ''דעות'' של Ynet קוראים אראלה גניסלב וזו לא הפעם הראשונה שהיא מסרבת לפרסם מאמרים שלי. אם היו אומרים לי שהמאמרים שלי אינם עומדים בקריטריונים של Ynet אבל יש כותבים אחרים שמבטאים עמדה שונה מעמדת המיינסטרים הפמיניסטי, ואת מאמריהם כן מפרסמים, הייתי נאלץ לקבל זאת. אבל אין. בכל הקשור לסוגיות פמיניסטיות אין במדור ''דעות'' של Ynet מקום לשום עמדה שאינה מתיישבת עם הקו הפוליטיקלי-קורקט.

מי שמכיר אנשים ב-Ynet ויודע על דרכים שבהן ניתן אולי להשפיע קצת על המערכת הזאת לגלות יותר פתיחות רעיונית מתבקש לשתף אותי בהרהוריו.
_new_ הוספת תגובהאם היית יודע לכתוב כמו ירון לונדון
מושה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 10:33)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז היו מוכנים לקבל ממך גם רעיונות רדודים. אבל גם כתיבה ירודה וגם רעיונות הבל זה כבר יותר מדי בשבילם
_new_ הוספת תגובהשוב תודה, מושה.
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 10:55)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבבקשה, תבוא כל יום
מושה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 12:25)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאם היית יודע לכתוב כמו ירון לונדון
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 11:36)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מושה, שוב המוח השמאלי שלך מכשיל אותך.

המאמר של גיל כתוב בצורה טובה וברורה.
זה שאתה לא מסכים, זו בעיה שלך.
המאמר בהחלט נמצא ברמה עיתונאית, ואף מעל לזה.

אגב, גיל, יש לעיתונים אינטרס מובהק למכור.
השיקול היחיד שלהם לפרסם המאמר, הוא:
אם המאמר שלך יעזור בעתיד למכור את העיתון או לא.
הם לא מחפשים אמת או צדק...
_new_ הוספת תגובהזה בדיוק הקטע
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 13:15)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שהצנזורה הפוליטיקלי-אמו הזו רק פוגעת ברייטינג של העיתונים וכלי התקשורת האחרים הנוקטים בה. ראה מה קרה לערוץ 10. ההתעקשות על צנזורה בנוסח עדות הבולשביזם מנוגד לאינטרסים הכלכליים של התקשורת - ובכל זאת היא ממשיכה בו, כי היא רואה את תפקידה כשליטה ומניפולציה.

תאמין לי שתוכנית בערוץ 10 בהנחייתי, עם כניסות פרועות בפמיניסטיות, היתה מקבלת פי 10 רייטינג מתוכניותיה של מרב מיכאלי. ובכל זאת, לי לא ייתנו שם תוכנית בשנים הקרובות. זה די דומה לאיך שמפלגת העבודה התעקשה להריץ את שמעון פרס לראשות הממשלה, למרות שהעם לא סבל אותו. הם לא מחפשים פופולריות, השמאלנים - רק שליטה.
_new_ הוספת תגובהכל המאמר בגלל שלוש בחורות קרביות?
אריה פרלמן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 15:26) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה הבעיה עם בחורות קרביות?

נכון שלא גדלנו על זה בארץ, כי בחמישים וחמש השנים הראשונות לקיום המדינה זה לא היה קיים - ולכן זה עשוי להישמע חדש ומוזר - גם לי.

אבל אני לא מצליח למצוא מה הבעיה כאן.

בנוגע לאמריקה - פריצת הדרך הגדולה בנושא שיוויון הזכויות לנשים התחוללה לאחר מלחמת העולם הראשונה, לא השניה.

נכון שהיטלר שירת בחזית כרב''ט אז - אבל לא הוא היה הסיבה לשיחרור האישה באמריקה.
_new_ הוספת תגובהמה שכותב המאמר התכוון לומר הוא שבתקופת
נועה (יום שישי, 02/01/2004 שעה 15:44)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מלחמת העולם השנייה , גויסו הגברים הצעירים כולם לצבא. היה צורך באיוש בתי החרושת , החוות החקלאיות , המשרדים , השרותים , ועבודות שעשו עד אז גברים בלבד, נעשו , לא בפחות הצלחה , בידי נשים, בארצות הברית ובאנגליה. מכאן האמירה הצינית שהיטלר סלל את הדרך לשוויון זכויות של השנים באמריקה.

דרך אגב היטלר עצמו והתנועה הנאצית שגרסו שתפקיד האשה ללדת ילדים , לא התירו עבודת נשים בבתי החרושת ובשדות, לכן , את מקום הגברים הגרמניים שנשלחו לחזית , תפסו עובדי כפיה בעשרות מיליונים שחלקם (היהודים והסלביים ) גם הורעבו עד מוות תוך עבודתם. לא יפלא שהמוטיבציה והתפוקה של עובדי הכפיה היו כה נמוכים שהתעשיה הנאצית פגרה אחרי זו של בעלות הברית , ובסופו של דבר, אי גיוס הנשים לעבודה על ידי הנאצים , היה אחד הגורמים למפלתם.
_new_ הוספת תגובהסתם אחד (שבת, 03/01/2004 שעה 21:23)
בתשובה לנועה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השם שם נועה והכתובת כתובת רמי
_new_ הוספת תגובהמר סתם אחד הנכבד
רמי נוידרפר (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 0:21)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נועה היא בת משפחתי ואכן הגיבה ממחשבי לאחר שהמאמר הכעיס אותה

אני לדבריו של חזי לא מתייחס כעקרון..
_new_ הוספת תגובהאומר לך מה הבעיה, אריה
גיל רונן (יום שישי, 02/01/2004 שעה 17:55)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יותר נכון, אאתגר אותך עם קישור חידתי.

זהו דף קטעי עתונות מתוך אתר הזיכרון למאור קלפון הי''ד, שנהרג בחברון: (http://www.maor.zahav.net.il/pages/articles.htm). שים לב שיש קישור לסריקה של הכותרת הראשית של ''מעריב'' למחרת האירוע, ואין סריקה דומה של העמוד הראשי של ''ידיעות''.

אתה יודע מדוע?
_new_ הוספת תגובהתשובה לחידה
גיל רונן (שבת, 03/01/2004 שעה 11:12)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה אינו מגיב אז אענה בלעדיו:

הסיבה שמשפחת קלפון לא כללה את ''ידיעות'' מאותו יום היא שב''ידיעות'' היתה כותרת ענקית על 2/3 מעמוד השער - ''מותה של לוחמת''. כאילו שקלפון לא היה שם בכלל (ואגב, לפי קטעי העתונות האחרים נראה שהשניים היו ידידים טובים מאוד - או חברים).

אז אם היה מדובר רק בלוחמות עצמן - סבבה. אבל אם מדובר בזה שהעתונות מתמקדת בנשים הבודדות שנכנסות לתפקידים האלה והופכת אותן לגיבורות-העל של התרבות שלנו, ובאותו זמן מציירת את המין הגברי כולו כחבורת ניאנדרטלים אלימים, אז יש לנו בעיה ברמה הלאומית.

אפילו הבחורות שנהרגו בנצרים לא נהרגו בגלל התקפת מחבלים - לפי העתונות הישראלית - אלא בגלל שהפטריארכיה הצבאית המצ'ואיסטית המרושעת ''בכוונה'' לא ציידה אותן ברובים (מה שגם התברר כלא נכון).
_new_ הוספת תגובהתשובה לחידה
חזי (שבת, 03/01/2004 שעה 13:42)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גיל, אתה צריך להבין גם את העיתונות.
הם צריכים חדשות.

אם כלב נשך בן-אדם, זו לא חדשה,
אבל כאשר בן-אדם נושך כלב, הם עושים מזה כותרת...
_new_ הוספת תגובהאומר לך מה הבעיה, אריה
אריה פרלמן (שבת, 03/01/2004 שעה 11:31)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד עם הקישור גיל.
_new_ הוספת תגובהאומר לך מה הבעיה, אריה
גיל רונן (שבת, 03/01/2004 שעה 12:52)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה, נראה לי שפספסת את תשובתי מהבוקר, מעל שאלתך האחרונה.
_new_ הוספת תגובהעדיין לא הבנתי מה הרעש סביב הקישור הזה.
אריה פרלמן (שבת, 03/01/2004 שעה 13:23)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאין סביבו רעש.
גיל רונן (שבת, 03/01/2004 שעה 14:13)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה קישור אילם ועצוב.
_new_ הוספת תגובהאין ספק ''מאמר'' מוזר
pit (יום שישי, 02/01/2004 שעה 15:41) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין צורך להתעמת עם הפירכות המשוללות יסוד של המאמר המוזר.

יש רק להצטער יען אדם ככול שיהיה ומי שיהיה ,אינו חש מידה של שמחה על כי אחותו ,אימו או בתו ,תולד לעולם בו היא לא תהייה תת-אדם ,שדלתות שנסגרו בפניה של האשה בדורות קודמים הן פתוחות לרווחה עכשיו.
בהיבט האנושי גרידא צר למצוא שיש לגברים מסוימים בעיות עם העולם היותר טוב ללא ספק שלאחר הפמינזם.
רבים יסכימו שאחת המהפכות החשובות אם לא החשובה מכל ,היא המהפכה הפמניסטית .

אולם יש דבר אחד שחייבים לומר והוא שייך לפוליטיזציה ולסטיגמות הפוליטיות שמוטבעות ע''י לפעמים כוחות מתוך הקהל הפמיניסטי ,שיוך פוליטי מתקדם משויך לצד מסוים ,דבר דומה קורה בקהילה ההומו-לסבית ,נראה שלא די במהפכה הפמינסטית עצמה ,וצריך לזכור שכל מטרתה של המהפכה מעבר לאיזימים ,הוא שחרור האשה כאדם כבת אדם ,שתהיה חופשיה מכבלים שהחברה הטילה עליה ,לכן אין זה הגיוני שיונחו על כתפיה של הפמיניסטית כבלים מטעם עסקני הקהילה עצמה.
והדרישה לחופש ולפלורליזם חייבת להיות מיושמת בכל הזויות האפשריות גם כלפי פנים.
_new_ הוספת תגובהאין ספק ''מאמר'' מוזר ?
חזי (יום שישי, 02/01/2004 שעה 16:43)
בתשובה לpit
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את כותבת ''מאמר מוזר''
מה המוזר כאן, העובדה שנשים שולטות בגברים ? זה באמת מוזר.

הייתי רוצה לראות יותר נשים בעסקים, במדע, בפוליטיקה.
אבל לא יותר נשים בעמדות מפתח, שכל מטרתן, לעשות איך לנצל יותר את הגברים.
אגב, אי אפשר לעשות סטטיסטיקה, על אחוז הנשים שנמצאות בעמדות מפתח, אשר הגיעו לעמדת בגלל ''שוחד'' שניתן בצורת הטבות מין לגברים...

אני בהחלט בעד שויון זכויות, אבל רק כתנאי לשויון גם בחובות.
אי אפשר לתת רק זכויות, ולהגיד שכיון שהנשים חלשות, פחדניות, רפות שכל ועוד ועוד, אזי הן פטורות משורה ארוכה של חובות שחלות על הגבר.
_new_ הוספת תגובהאין ספק ''מאמר'' מוזר ?
לוי (שבת, 03/01/2004 שעה 18:34)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כפי שציינתי לא קיימת מערכת טעינה אוטומאטית לתותח טנק. על כל פנים לישראל אין טנקים כאלה . החלפת אלפי הטנקים הישראליים בחדשים משמעה כמה מיליארדי דולרים פרט לבעיות הפוליטיות .
איני מבין מה הבעיה עם הצבת לוחמים ולוחמות לפי הכשורים האתלטיים . כשם שלא כל אחד יכול להיות טייס?
סיפור הלוחמות בצבא האמריקאי הוא בלוף . שים לב כמה חיילים נהרגו ונפצעו בקרבות וכמה חיילות.חיילת אחת נפלה בשבי (מיחידת שירותים) ועשו מזה סיפור .גבירותי ורבותי היו הגיוניים , הדרך הנכונה היא בחינה אמיתית של הכשורים בלי קשר למין .אגב קיימים גם גברים שאינם יכולים לשמש כטען קשר בטנק או להחליף גלגל של האמר.
_new_ הוספת תגובהנשק ואגינלי
גיל רונן (שבת, 03/01/2004 שעה 19:03)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדעתי המדעניות הפמיניסטיות צריכות לשקוד על פיתוח טנק ואגינלי ותותחים מיניקים, כקונטרה לכל הכלים הפאליים והתחמושת החודרנית.
_new_ הוספת תגובהגיל ישנן דרכים לטפל בבעיה...
גילאון שהם (שבת, 03/01/2004 שעה 22:27) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלך. אין ספק שמשהוא חמור עובר עליך. אם אתה חש כי ההתפרצויות שלך כאן על נשותינו ובנותינו מקלות עליו תפאדל תמשיך.
בטבע, המין האנושי נוצר באופן מאוחד .שני חלקי המין מותאמים ומשלימים אחד את השני.
אתה לא תהיה מסוגל לעמוד שלשה ימים ברציפות במטלות בהן עומדת אשה ''חדשה'' ישראלית ממוצעת!
שלשה ילדים+(פי שלוש מהממוצע האירופה)בעל שנוטש ל45 ימי מילואים בשנה, וקריירה.
לענין הצבאי אינני יודע היכן בילית את לילותיך לאורך השרות ולאחריו. אך ממני תוכל לשמוע רק שבחים על תפקוד הבנות תחת פיקודי...אפילו בהפרש מסויים מבנים באותו תחום!
בנות לא נועדו לשאת מא''ג ואין צורך לבקש מהן להתגלגל עם 70 ק''ג על הגב ברחבי עירק.
אך תן להן להיות טורפות באויר והיה סמוך ובטוח שהתפוקה,הרצינות,והתוצאות הסופיות של טייסות לא יפלו מאלה של הטייסים.הן רעות יותר ממוקדות יותר ואכזריות הרבה יותר... באויר כמובן.
תן לאשה לעקוב אחרי מחבלים במשך לילה אחר לילה ותראה את העליונות של המשמעת והסבלנות הנשית.
בקיצור אם החינוך שווה גם התפקוד יהיה שווה ואולי עדיף בתחומים מסוימים.
לסיום עלי לציין ביבושת שהשנה אחוז ההצלחה בבחינת הבגרות של בנות במתמתיקה עלה על הבנים...
...ויופי נועה ... .סתאאם.
_new_ הוספת תגובהלגילאון
גיל רונן (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 6:42)
בתשובה לגילאון שהם
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תגיד, ברצינות: אין גבול להתבטלות העצמית של הגברים הלפלפים בישראל? מה זה ''בעל שנוטש ל-‏45 יום''? זה אשכרה מרגיז אותי, תסלח לי. הבנות ששירתו תחת פיקודך הן פייטריות ''רעות'' במובן הטוב, אבל הגברים שמשרתים במילואים הם בעצם ''נוטשים''. אולי צריך בכלל להתייחס אליהם כאל עריקים? לדעתי זה רעיון מצויין. עדנה ארבל צריכה להקים יחידה ללכידת בעלים שעורקים מביתם, לתפוס אותם ביחידות שלהם (שם הם עוסקים בעיקר בזיון פקידות, כידוע, וניצולן לצורך טיאטוא המשטח) ולהביאם באזיקים לבתיהם, להגשת כתב אישום.

הייתי מוסיף שאתה דפוק, אבל אסור לקלל ישירות בפורום הזה, רק בעקיפין כמו שאתה עשית.
_new_ הוספת תגובהקצת כבוד ללוחמות
אובלומוב (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 4:30) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את המילואים האחרונים שלי עשיתי לצד פלוגה קרבית מעורבת. לפי מה שראיתי הלוחמות היו עסוקות מדי בפעילות מבצעית, ניקוי נשקים ושפצור פק''לים מכדי להתפנות למאבק בפטריארכיה.

זה שיש לך בעיה עם שתיים-שלוש עיתונאיות ממש לא מצדיק את ההשתלחות המכוערת הזאת בבנות שכל חטאן הוא שבמקום להיות פקידות בקריה הן בחרו להתנדב, לחתום קבע ולהשקיע כדי להגן עליך.
_new_ הוספת תגובהבסדר, מצטער.
גיל רונן (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 6:44)
בתשובה לאובלומוב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהגיל, נראה לי שאתה מצביע על הטפל
חזי (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 13:36)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מאוד הייתי שמח שיהו מאה טיסות קרביות, וכמה אלפי טנקיסטיות ועוד כמה מאות נהגות אוטובוסים.
זה מצויין, מדוע לא ?
רק שלא יבקשו עבור הטיסות והטנקיסטיות וכו' ''תנאים מיוחדים'', כי אז זה כבר לא שויון, אלא הפליה לטובה...

רק זה יכול להראות הנשים אינן נחותות.
אבל שנינו יודעים, שיש כל כך מעט נשים אינטלגנטיות באמת,
שעם כל הרעש שהפמניסטיות יחוללו, אין להן סיכוי לבטל אפילו סעיף אחד מהרשימה החלקית שהבאתי, על פיגור הנשים.
_new_ הוספת תגובהקצת כבוד ללוחמות
נועה (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 7:05)
בתשובה לאובלומוב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מילים כדורבנות אובלןמוב
_new_ הוספת תגובההגיון פמיניסטי מעוות
ג'ק (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 11:37)
בתשובה לאובלומוב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נשים יותר גורמות נזק בצה''ל מאשר תועלת. כל מה שמעניין אותן בשירות הצבאי זה לתפוס תחת על החיילים, לקבל את הדרגות כמה שיותר מהר ובעיקר לקבל קיצורי דרך לתפקידי קצונה ופיקוד. אני לא קונה את המשחקים האלה של ה''לוחמות''.

קחו לדוגמא מקרה שבו קצינה ניצלה לרעה את כוחה,
גרמה לחניך בקורס לטיס לנכות פיזית, ובסופו של דבר
יצאה מזה נקיה:

מה זה מוכיח? שנשים לא מסוגלות להתקדם בלי שימוש באמצעים
מכוערים כמו טיוח השחיתות שלהן!

אם נלך לפי ההגיון הפמיניסטי המעוות לגבי אפליה מתקנת-
הרי צריכות למות 20 ומשהו אלף לוחמות לפני שתוכלו להגיד
שתרומתכן שווה לתרומת הגברים.
_new_ הוספת תגובהושכחתי לציין את ביזבוז התקציב
ג'ק (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 11:47)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כששולחים חיילות לקורסים יוקרתיים שכביכול מכשירים אותן
לקצונה ופיקוד - בסיכומו של דבר זה יורד מתקופת השירות
שלהן והן משרתות בקושי שנה

זה ביזבוז

כשמוציאים תקנות לפיהן חובה לתת לפקידות את הציוד המשרדי
היקר והמתקדם ביותר

זה ביזבוז

כשמחליטים לקצר את הגיזרה במדים של החיילות ולשנות אותם

זה ביזבוז

ואני בטוח שיש עוד הרבה!

ואח''כ עוד מתפלאים שיש לוחמים שאין להם אפודי מגן!
_new_ הוספת תגובהלגבי מלחמת העולם השנייה
ג'ק (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 12:19) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנשים למדו מאז את השיטה להשתלט על העניינים, בזמן שמיטב הגברים נטבחים בחזית.

תדעו שהתנועה הפמיניסטית התחילה בגרמניה עוד לפני השלטון
הנאצי וממה שקראתי, הנאצים המירו את תנועות הנשים
והכוח העצום שלהן לתנועות נשים לאומניות שנוצלו לטובת
השלטון הנאצי. האינדיקציה הטובה ביותר היא שהיו לא מעט
קצינות נאציות בכירות.

בכלל הפמיניזם - הרעיון לפיו ''נשים יכולות להסתדר טוב
יותר בלי גברים'' התחיל בעקבות שתי מלחמות העולם.
באירופה שלאחר מלחמת העולם השניה כמעט ולא היו גברים
(אוכלוסיית גברים מאוד דלילה) - אז לא פלא שהתפתחה
אידיאולוגיה שעוסקת בשלטון הנשים בעולם בו ''בכלל לא
צריך את הגברים''.

אפילו התנועה הפמיניסטית בארה''ב השתלטה בחסות מלחמת
וויטנאם, על טיעון כמו ''אתם רואים, גברים סתם הולכים למלחמה מיותרת וחסרת משמעות''.

שמסתכלים על הגישה המיליטנטית האנטי גברית של הפוסט-פמיניזם כיום, גישה שהתפתחה מה-SCUM MANIFESTO
שקוראת להשמדת הגברים, זה לא מפליא אחרי שאידיאולוגיות
קיצוניות ומסוכנות התמזגו והייתה ביניהן אינטרקציה
משמעותית כ''כ במלחמת העולם השניה.

ג'ק
_new_ הוספת תגובהיש לך דוגמאות לנשים שהיו קצינות
מושה (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 21:20)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נאציות בכירות?
_new_ הוספת תגובהלגבי מלחמת העולם השנייה
רמי נוידרפר (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 21:57)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בורותך מרקיעה שחקים ''ג'ק''
הנאצים דכאו את הנשים ומנעו שיתופן בכוח העבודה , באקדמיה , ובוודאי בצבא. הם ראו את שנים כמכונות לייצור דורות חדשים של נאצים לתפארת הפיהרר.
לא רק שלא תמצא ''קצינות נאציות בכירות'' אלא לא תמצא אפילו קצינה נאצית זוטרה אחת!!
הטענה שלך שהפמיניזם היום התפתח מהקריאה להשמדת הגברים מעידה על מצב נפשי ממש מסוכן, לדעתי גובל בפארנויה.

ה SCUM MANIFESTO למי שלא יודע הוא מאמר חולני של אישה חולת נפש ופרנואידית בשם ולרי סולנס שקראה ב 1967 להשמדת הגברים. זמן קצר אחר כך ניסתה להתנקש בחייו של אנדי וורהול ופצעה אותו. את רוב השנים שלאחר מכן בילתה בבתי סוהר או במוסדות לחולי נפש. באחת הפעמים שבה שוחררה היא נעצרה שוב על איום ברצח של מבקרי אומנות שונים.

ב1977 התראיינה לעיתון וילג' וויס וסיפרה שקיבלה מהמאפיה מקדמה של 100 מיליון דולר על ספר חדש. באותה שנה היא גם איימה על עורך של פלייבוי בטענה שהוא רותח שכיר של הפשע המאורגן

דוגמאות לחולניות ולטירוף של הטקסט של ולרי סולנס:

Being an incomplete female, the male spends his life attempting to complete himself, to become female. He attempts to do this by constantly seeking out, fraternizing with and trying to live through an fuse with the female, and by claiming as his own all female characteristics -- emotional strength and independence, forcefulness, dynamism, decisiveness, coolness, objectivity, assertiveness, courage, integrity, vitality, intensity, depth of character, grooviness, etc -- and projecting onto women all male traits -- vanity, frivolity, triviality, weakness, etc. It should be said, though, that the male has one glaring area of superiority over the female -- public relations. (He has done a brilliant job of convincing millions of women that men are women and women are men). The male claim that females find fulfillment through motherhood and sexuality reflects what males think they'd find fulfilling if they were female.

He is trapped in a twilight zone halfway between humans and apes, and is far worse off than the apes because, unlike the apes, he is capable of a large array of negative feelings -- hate, jealousy, contempt, disgust, guilt, shame, doubt -- and moreover, he is aware of what he is and what he isn't

האמירה שרוצחת פסיכית זו היא ממולידות התנועה הפמיניסטית היום , והקישור עם ''הקצינות הנאציות הבכירות ''שנבראו להן בדמיונו הפרוע של הכןתב, מזכירות לי משום מה את סגנונה הפסיכופאתי של ואלרי סולאנאס עצמה....

עד מתי ייקבצו ויעלו לארץ הצבי דמויות כה מוזרות??
_new_ הוספת תגובהלגבי מלחמת העולם השנייה
ג'ק (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 23:01)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לרמי,

דווקא התגובה ההיסטרית שלך מעידה על בורות, פחדנות
ופאראנויה קשה. כל מה שכתבתי מבוסס על מקורות מידע מהימן
ביותר:

לגבי קצינות נאציות בכירות, בדוק את זה:

קראתי מאמר נוסף לגבי ההיסטוריה של התנועה הפמיניסטית
בגרמניה הנאצית, אני אנסה לחפש אותו שוב.

זה ידוע מאוד שנשים, להבדיל מגברים, במקום להכיר בהיסטוריה המכוערת והאכזרית שלה הן נתנו יד וביצעו פשעים
נוראים נגד האנושות, במקום זאת הן מעדיפות להתחבא
מאחורי השחורים, היהודים ועוד כל מיני קבוצות מדוכאות.
נשים סבלו אבל גם היו הצד החזק והמקפח והאכזר לא פחות מגברים. לטעון שהגבר הלבן תמיד היה מפלצת ודיקטטור אכזרי והאישה הלבנה הייתה ''מלאך'', זה פשוט טקטיקה של שקר וכזב.

לגבי התיאוריה של ולרי סלואנס - מדובר בתיאוריה מאוד
מצליחה, פופולרית ומקובלת באוניבריסטאות בלימודי נשים והיא נחשבת שם חומר קריאה חובה. אם תבדוק, תגלה שעדיין יש לולרי סלואנס המון מעריצות, הכתב שלה, ה-SCUM MANIFESTO הוא עד היום רב מכר ומקבל המון תשומת וביקורות חיוביות.

השחקנית שגילמה את ולרי סלואנס ב-‏1996 אמרה בראיון
שהיא מאוד מזדהה איתה והיא מעריצה אותה. זה עוד כלום -
יש פרופסורית בשם מרי דלי שכבר 25 שנה מקדמת את האידיאולוגיה של ולרי סלואנס לגבי השמדת הגברים.
אם אתה בוחן בזהירות (כפי שאני עושה כבר 12 שנה לגבי הפמיניזם), אתה מגלה שמכל הבחינות הפמיניסטיות מגיעות למעשה לאותן מסקנות וטענות לפיהן הגברים נחותים מהנשים ביולוגית וגנטית ולכן צריך להתייחס אליהם בהתאם.

סטודנט לביולוגיה משבדיה כתב לי:''מבחינה מדעית כבר
הגענו להכרה בעובדה שגברים הם פגומים מבחינה גנטית
לכן בתוך 50 עד 100 שנה הם ייעלמו מהעולם''.

ולרי סלואנס אולי נחשבת מבחינתך ליצן-משוגע אבל היא
בהחלט פתחה דלת לעולם שמבחינה תפיסתית שונא גברים ורואה
בהשמדתם לא אופציה כי אם חובה הכרחית!

גם הפרטים שהבאת הם מאוד לא מדוייקים!
שכחת לציין שאנדי וורהול סבל 10 שנים מנכות פיזית
קשה עד שמת ביסורים קשים. לעומת זאת, ולרי סלואנס קיבלה
בקושי 3 שנים בכלא (על נסיון לרצח!) בגלל תמיכה של
ציבור הנשים ופמיניסטיות שהעידו לטובתה בביהמ''ש.

לפני שאתה מתנפל עליי, תבדוק בכלל על מה מדבר!

ג'ק
_new_ הוספת תגובהלגבי מלחמת העולם השנייה
ג'ק (יום ראשון, 04/01/2004 שעה 23:46)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רמי, תלמד קצת היסטוריה - התנועה הפמיניסטית
התחילה בגרמניה לפני ואחרי השלטון הנאצי. מי שכתב
את הטקסט הבא הוא/היא דווקא פמיניסט/ית ואין שם
שום סתירה לגבי הטענה שבזמן מלחמת העולם השניה - הנאצים
השתמשו בתנועות הנשים כתנועות כוח לאומניות:

מורה להיסטוריה של חבר שלי היא זאת שאמרה שגרמניה היא
המקום בו התחילה התנועה הפמיניסטית, כלשונה ''שיחרור
האישה התאפשר בזכות הנאצים שדיללו את אוכלוסיית הגברים
באירופה''. לא אני אמרתי את זה אז תרד ממני רמי!

לגבי מרי דלי, הנה תקרא את זה:

ג'ק
_new_ הוספת תגובהבכל המלחמה לא מתו מספיק אנשים
המחפש (יום שני, 05/01/2004 שעה 1:36)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כדי לדלל את אוכלוסית הגברים - כלשונך.
מתו בסך הכל כ 40 מיליון איש. למרות שזה הרבה, זה עדיין לא הורגש במאסה הכללית של האוכלוסיה באירופה.
מה שכן - באמריקה תנועות הנשים החלו לצבור תאוצה במהלך המלחמה מפני שלא היו גברים שיעבדו במפעלים.
_new_ הוספת תגובהאתה יודע לקרוא? לא
רמי נוידרפר (יום שני, 05/01/2004 שעה 0:19)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באף אחד מהמאמרים שהבאת לא נזגרות קצינות נאציות , לא בכירות ולא זוטרות.
לא היה כזה דבר.
במאמר שהבאת על הפמיניזם כביכול בגרמניה הנאצית כתוב במפורש שהנאצים דכאו את הפמיניזם ולא כפי שאתה מתיימר לטעון:
With lies, propaganda, and fear, National Socialism deadened the voices of what once was a resounding, organized women’s movement in Germany. German feminism, strong during the Weimar Republic of the 1920’s, was suppressed by the new government headed by Adolf Hitler. By seducing a generation of young women away from feminist views and into the Nazi party (NSDAP)

מאיפה הטיעון המוזר שלך על כך שהגבר הלבן היה מפלצת והאשה מלאך? מי טוען כך? איפה נתקלת באשה שזוהי האידיאולוגיה שלה?

איזה סטודנט לביולוגיה כתב לך שגברים הם פגומים מבחינה גנטית? איפה מצאת ביולוגיה כזו?

אני מתחיל להשתכנע שג'ק = חזי... רק הוא מסוגל להביא טיעונים כה מוזרים.
אז - חדל תשובות ג'ק
_new_ הוספת תגובהרמי, או שאתה שקרן, או פמיניסט
ג'ק (יום שני, 05/01/2004 שעה 1:42)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה למעשה אותו הדבר. אתה לא עברת על כל הקישורים
שהבאתי, אלא בחרת לצוטט באופן סלקטיבי ומניפולטיבי דווקא מתוך קישור שאמרתי מראש שמי שכתב אותו הוא/היא אדם תומך פמיניזם. הבאתי את הקישור כדי להמחיש את טענתי שהאידיאולגיה הפמיניסטית, שכ''כ זהה ברמת השנאה שלה לאידיאולוגיות שנאה אחרות (היא עוברת לדעתי בהרבה את תורת הגזע), התחילה בגרמניה והמשיכה משם לפני ואחרי השלטון הנאצי. כמו שציינתי, דילול אוכלוסיית הגברים
הוא שאיפשר לנשים ללמוד שבזמן שגברים מתים כמו חרקים,
הן יכולות לנצל לרעה את הרוב שלהן, ולהשתלט על כל העניינים. וזה נכון אגב לא רק לגבי מלחמת העולם ה-‏2.

לא הסתכלת למשל בתמונות של הקצינות הנאציות? ברשימות
של פושעי המלחמה שהוצאו להורג? הדוקטרינה של מרי דלי?
אתה בכלל עוקב אחרי דבריי או רק מחפש איך לדפוק אותי, בתור נציג של עליונות הגזע הנשי?

האידיאולוגיה הפמיניסטית בארה''ב (לאחרונה גם בישראל)
אומרת שבעצם הגבר הלבן הוא שאשם בכל הבעיות בעולם
והוא הכי מרושע ואכזר ומסוכן ושולט וכו' וכו'.
ציטוט של פמיניסטיות אמריקניות שכתבו לי את אותו
הדבר: ''הנשים הלבנות בדרכן להשמיד את הגבר הלבן המרושע''

לידיעתך, אני לא גבר לבן אבל אני מבין את המניפולציה שבעזרתה נשים לבנות מקדמות את אידיאולוגיית השנאה שלהן בהתנשאות גזענית, כאילו הן צריכות להוביל ולשלוט בעולם בתור מלאכיות הצדק, השיוויון והחירות. הכל מתוך תחושת
עליונות ופולחן כמעט דתי. נשים לבנות לא למדו שום לקח מגזענות - הן פשוט המירו את הגזענות שלהן שהייתה בעבר על רקע גזע וצבע עור לגזענות על רקע מיני.

גזענים לא מתים - הם פשוט משנים את עורם וכך
האידיאולוגיה הפמיניסטית מקדמת רעיונות מאוד קיצוניים
ומסוכנים של שנאה גזענית באמצעים ושיטות שלא היו כמותם בהיסטוריה ובאכזריות שאתה לא מסוגל לתאר לעצמך.

הסטודנט לביולוגיה משבדיה הוא לא היחיד. בכל מדינה
מערבית שיש בה פמיניזם - ככל שהפמיניזם יותר דומיננטי
וחזק כך למשל פער בתוחלת החיים של הגברים והנשים - לרעת
הגברים. ממש כמו גזענים טיפוסיים - הפמיניסטיות לועגות ואומרות שגברים מתים יותר מהר מנשים באשמתם בלבד, ו''בגלל טיפשותם'', תוך כדי התעלמות מוחלטת מהשיטות הלא אנושיות שהפמיניסטיות מפעילות כדי להשמיד גברים כמו תקציבי ענק שמועברים לכל מה שקשור לבריאותן של הנשים - אין לך מושג כמה מיליארדים על גבי מיליארדים של דולרים העביר קלינטון בזמנו, בתור הפודל של היליארי, לכל מה שקשור בנושא בריאות האישה ו-‏0 סנט כדי לדאוג לבריאותם של הגברים.

הפמיניסטיות פועלות באופן שיטתי ומאוד עיקבי להשמדת הגברים ואתה אפילו לא מסוגל לקלוט את זה - זאת בדיוק הסיבה שהן מצליחות.

הפמיניסטיות דואגות באופן שיטתי לעשות לגברים את המוות-
הן לא צריכות לבצע השמדה פיזית של הגברים - הן פשוט
מדכאות אותם ועושות כל מאמץ לדפוק אותם בכל הזדמנות,
להרוס להם את החיים ולהביא אותם למצב שבו הם יעדיפו
בעצמם למות.

ואתה כמובן עוזר להן. גברים כמוך גורמים לי להתבייש בזה
שאני גבר.

ג'ק
_new_ הוספת תגובהתגובה למחפש -
ג'ק (יום שני, 05/01/2004 שעה 1:52)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אידיאולוגיית הפמיניזם מוכיחה שנשים דואגות רק לאינטרסים
שלהן, אפילו שזה כולל חגיגות על מותם של עשרות מליוני
גברים שנהרגו כדי שלנשים יהיה עולם שבו הן תוכלנה לחיות.
זה ההבדל בין נשים וגברים - הגברים דואגים שהנשים יחיו
והנשים מצידן עושות לגברים את המוות.

שוב, ציינתי שמורה להיסטוריה אמרה לחבר שלי שדילול
אוכלוסיית הגברים באירופה היא שאיפשרה את שיחרור האישה,
שהתנועה הפמיניסטית התחילה בגרמניה והתורמים הגדולים
ביותר לפמיניסטיות היו הנאצים. מדובר בקונספט!

ג'ק
_new_ הוספת תגובהרמי וגק
סוריא (יום שני, 05/01/2004 שעה 2:32)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ממתי כל שנכתב אמת או אמין? בכל אופן מזעזע לקרא את אשר נכתב, צדק בזמנו אותו זמר שאמר שהאשה היא העבד של העולם ,כרגע עבד תכתיבי כמטוטלת על ניר, ומי יוצר מלחמות ומשחק באש לאורך ההיסטוריה הגבר בעמיו,סוריא
_new_ הוספת תגובהודייק:
יובל רבינוביץ (יום שני, 05/01/2004 שעה 7:26)
בתשובה לסוריא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ג'והן לנון שר: האשה היא הכושי של העולם.
_new_ הוספת תגובהכן, נכון, אבל זה היה אז
גיל רונן (יום שני, 05/01/2004 שעה 8:28)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואחר כך הוא נרצח ואשתו עושה עד היום הון מזכרו וממאבקים מעאפנים למען זכויות הג'יהאדיסטים העולמיים.
_new_ הוספת תגובהכן, נכון, אבל זה היה אז
יובל רבינוביץ (יום שני, 05/01/2004 שעה 23:55)
בתשובה לגיל רונן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא הבנתי.

גם היא אשמה במשהו? היא לא רצחה אותו, כזכור.
במקרה היה שם תהליך רגשי שנקרא אהבה והליך משפטי שנקרא ירושה. מי אתה רוצה שיעשה הון מזכרו, אם לא בני משפחתו?
_new_ הוספת תגובהלא, אני סתם מציין שאשה היא לא תמיד הכושי,
גיל רונן (יום שלישי, 06/01/2004 שעה 4:28)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא, אני סתם מציין שאשה היא לא תמיד הכושי, לפעמים היא היפני.

וזה שלנון כתב את השיר ההוא בתחילת שנות ה-‏1970 לא אומר שהוא היה כותב אותו היום. כמו שזה שניל יאנג שר נגד מלחמת וויאטנם וניקסון בתחילת שנות ה-‏1970 לא אומר שהוא מתנגד למלחמת המפרץ היום (הוא דווקא לא).
_new_ הוספת תגובהיובל כושי יותר גרוע גם כושי וגם עבד,
סוריא (יום שני, 05/01/2004 שעה 22:00)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני נדהמת בתגובות הגברים אך לא מתפלאת כי הגבר הישראלי עקב המילחמות נעשה כחזיר ולמה ? מצד אחד מקזים דמו כי הרי הוא הוא הולך לקרב ומצד שני אוכל כחזיר ומשמין מנחת עקב המעמד החברתי בעיקבות המצב המלחמה הסיכסוך , עכשיו בטוח ישתו דמי הה תודה סוריא
_new_ הוספת תגובהלא מדוייק
יובל רבינוביץ (יום שלישי, 06/01/2004 שעה 0:02)
בתשובה לסוריא
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כושי הוא בעל עור שחור שמוצאו מאפריקה. אין בכך משהו טוב או רע.

אבל האמת היא שהשיר נקרא ''Woman is the Nigger of the World''. המלה Nigger היא באמת קרובה למה שהתייחסת בטעות בכותרת ההודעה שלך.

הטקסט המלא של השיר, באתר הרשמי של ג'והן לנון: http://www.john-lennon.com/songlyrics/songs/Woman_is...
_new_ הוספת תגובהלא מדוייק
סוריא (יום שלישי, 06/01/2004 שעה 1:24)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קשה לי לכתוב ולהתבטא על המקלדת אין לי חלילה וחס שום דבר נגד אדם כהה עור .היתיחסתי אך ורק לשיר ולתגובות הגברים.
_new_ הוספת תגובהעולם סהרורי מוזר ומסוכן
pit (יום שני, 05/01/2004 שעה 22:58)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פרש לנו ג'ק ,למרות שבאוילתו הרבה שכח פרט קטן ,די זניח מה ...(?)תן נשים משוקצות ,ילדו את הגברים שאותם הם שואפות להכחיד....גם פמיניטיות מגדלות בנים רחמנא ליצלן.
אפילו לסביות לא להאמין מגדלות זכרים קטנים ,עד כדי כך ,כנראה מתוך כוונה שבבוא היום יוכלו....עד פה הדמיון החולני.

איש שברגע זה בא מהמאדים או מפלנטה אחרת וקורא את ה''מחקר'' הפמיניסטי הזה ,מגיע בהכרח למסקנה שכל מטרת הנאציזם אינה אלא לממש את המהפכה הפמיניסטית ,תוך כדי הקמת מחנות השמדה למין הגברי.

אני שיש במשפחתי כמה דמויות נשיות שהוכחדו בשואה במחנה ריכוז עדיין מתקשה להבין ,איך זה הטיעון של האדם הסהרורי הזה לא לקח בחשבון ,לו אותן נשים אשר עזרו למכונת ההשמדה הנאצית לממש את פעולתה ,לו באמת היו הן פמינסטיות הרי שלפחות החלק הנשי במשפחתי היה ניצל ,כנראה שמעל לכל הן היו נאציות (או לפחות עזרו למפלצת הנאצית בנסיבות מחרידות כשלעצמן)

איך איפה לא חסו אותן נשים פמינסטיות-נאציות על מינן שלהן ,על הלסביות על הנשים ככאלה?,והרי הנאצים השמידו לסביות כלסביות בלי קשר לאתניות ולמוצא האתני-דתי רק בהיותן לסביות !

לא נותר איפה להסיק שאכן ג'ק מוכיח נחיתות של האינטלקט הגברי ,אם כך מרשה לו גבר כביכול אינטלגנטי לומר ולכתוב ,הרי שאכן המין הגברי לא רק בנסיגה אלא במצוקת אמת.

דברי הבל כאלה מזמן לא קראתי ,אולי כפי שתמיד טענתי רדקליות לשמה ,היא מתקון בדוק לרגרסיה מיגדרית.
_new_ הוספת תגובהאיפה אתה רואה שם קצינות נאציות בכירות?
מושה (יום שני, 05/01/2004 שעה 9:39)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המאמר מדבר על סוהרות ומפקדות של מחנות ריכוז לנשים, בזאת אין כל חדש.
_new_ הוספת תגובהועוד איך שהיו קצינות נאציות בכירות
ג'ק (יום שני, 05/01/2004 שעה 16:25)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קודם כל, אני לא מבין למה אתם טוענים שלא מדובר בקצינות, מה, בדקתם את הדרגות שלהן?

בשעה האחרונה ישבתי ומצאתי 3 אינדקציות שאכן היו קצינות נאציות בכירות במשטר הנאצי:

1)

טייסת ניסוי בכירה. עכשיו תבוא ותטען שהיא לא נחשבת קצינה? טייס ניסוי בכיר לא נחשב קצין? תעשה לי טובה!

2)
שימו לב:

KAMIKAZES probes the darkest corners of the Third Reich to tell the story of the Nazi suicide soldiers. Military insiders reveal how the program was devised by the highest-ranking female officer in the SS, and how they were the subject of an intense power struggle among the German high command.

Though her vision was never completely realized, German soldiers did fly suicide missions, as TIME MACHINETM definitively documents. The program even details how myths and legends from German history were used to inspire the soldiers for their fatal task, along with exploring the vast differences between the German and Japanese KAMIKAZE programs.

(3
Magda Zeitfeld

קצינת מודיעין נאצית שמוצגת משום מה כגיבורה רק מפני שמסרה לאמריקנים מידע. אז מה? היו הרבה נאצים ששיתפו
פעולה עם האמריקנים. כולל מדענים שעבדו בנאסא (או יותר נכון אן.איי.סי.איי באותה תקופה)

מדובר פה בעיקרון כזה: הפמיניסטיות נהנות מאוד משליטה מונופוליסטית על כל מקורות המידע (הן אפילו מתכננות
לצנזר אתרי זכויות גברים ולעצור גברים שיכתבו נגד הפמיניזם באינטרנט) וזה אומר התמקדות אובססיבית בפשעים
שביצעו ומבצעים גברים, תוך כדי הדגשה ברורה של מינו של הרשע והאכזר אבל נשים - כשמדובר במעשים שליליים
הן דואגות להסתיר את העובדות הללו (כמו העובדה שאכן היו לא מעט קצינות נאציות בכירות בתקופת השלטון
הנאצי).

העיקרון הוא די ברור לדעתי - בתור אדם שחווה המון אלימות בילדותו, אני מכיר אלימות משני המינים ובפירוש
חושב שהיא הרבה יותר גרועה כאשר היא מגיעה מצד נשים. כשאישה מכה אותך היא לא מחכה לראות איך תגיב -
היא פשוט בורחת ומכחישה בתוקף שהכתה אותך. כשאישה משקרת, היא עושה את זה בצורה הכי מקצועית שאפשר.
כך זה גם לגבי הגזענות של הנשים הלבנות, כולל אלה בתקופת השלטון הנאצי.

תנו לי זמן ואני אביא לכם עוד הרבה דוגמאות.

ג'ק
_new_ הוספת תגובהלא לעניין מהתחלה ועד הסוף
מושה (יום שני, 05/01/2004 שעה 16:56)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בצבא הגרמני היו בכל עת כ 4000 קצינים בדרגת גנרל בשירות פעיל,מספרם הכולל במהלך המלחמה הגיע לאלפים רבים.
תביא לי עשר שמות של נשים ששירתו בצבא הגרמני או ב SS בדרגה הזו.

עשינו עסק?
_new_ הוספת תגובהפמיניזם צמא דם
ג'ק (יום שלישי, 06/01/2004 שעה 12:45)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תשמע מושה וכל מי שתוקף אותי כאן :

טכנית אין שום בעיה להביא הוכחות לקיומן של קצינות
בכירות בתקופת המשטר הנאצי, אם היה לי זמן (ואין לי)
הייתי עושה זאת אבל אני חושב שעשיתי מספיק.

העליתי והמחשתי את הטענה שבתקופת השלטון הנאצי, נשים קיבלו כוח וסמכות, אולי לא כמו הגברים, אבל בהחלט היה להן
כוח ושליטה רבה מאוד והן תרמו כמיטב יכולתן למכונת
ההשמדה הנאצית. זאת בניגוד לטענות כאילו הנשים בגרמניה
הנאצית היו מלאכיות תמימות, טהורות, טובות לב וקדושות
מעונות ש''דוכאו באכזריות ע''י המשטר הנאצי'' - ההיפך
הוא הנכון - הנשים בגרמניה היו כל אחת כמו מלכה,
וזה לא סותר את תפקיד ה''מכונה לייצור חיילים גרמנים''
אם נשאיל לרגע דוגמא מעולם הנמלים והדבורים.

טענו כאן שאני מטורף, פאראנויד ומדמיין את כל הדברים והוכחתי שאני מסתמך על מקורות מידע מהימנים ולא על ''דמיוני הפרוע''.

חשוב מכל, נעשה כאן נסיון מאוד בוטה ואגרסיבי להסיט
את הנושא מהעיקר לטפל - העליתי את המשטר הנאצי כדי
לחזק את טענותיי שהתנועה הפמיניסטית התחילה בגרמניה
לפני השלטון הנאצי, ואחריו. זאת עובדה היסטורית שאולי לא
נוח לכם להכיר בה אבל היא אמיתית וכמו שאמרתי כבר
לא יודע כמה פעמים - מורה להיסטוריה של חבר שלי שיבחה
את הנאצים כי בזכותם, לטענתה, ובזכות דילול אוכלוסיית
הגברים באירופה, התאפשר שיחרור האישה.

ואני אגיד אפילו יותר מזה - דוד שלי חי בארץ בתקופה
שלאחר מלחמת העולם השניה, הוא הכיר ניצולי שואה
ואנשים שבאו מאירופה והוא סיפר לי שאוכלוסיית הגברים
באירופה הייתה כה דלילה, שהיו כנופיות נשים שהיו מבצעות
אונס קבוצתי בגברים. זה אולי נראה לכם מצחיק, משעשע
ו''סקסי'', אבל כאשר לוקחים בחשבון את מראות המלחמה,
ההרס והשימוש לרעה בכוח, זה לא באמת מצחיק ומשקף
היטב את הדיקטטורה הנשית שהתחילה את דרכה.

ג'ק
_new_ הוספת תגובהג'ק חביבי
מושה (יום שלישי, 06/01/2004 שעה 13:22)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מתמצא בכל הפילוסופיות האלה והן גם לא במיוחד מעניינות אותי.
מצאתי אצלך הגזמה פראית, בקשתי ממך פרטים, במקום תשובה העמסת עלי עוד שטויות, נתתי לך הזדמנות נוספת להוכיח את קביעתך כי היו קצינות בכירות, ושוב אני מקבל ממך ערימה של מלל צדקני בעל אופי רכילותי תפל.

מאד מאד קל למצוא, אפילו ברשת, שמות של גנרלים מהורמאכט, אם אתה חושב שמבין אלפי הגנרלים היו אפילו 10 נשים, תחפש ותוכיח.
אם טעית - תגיד טעיתי ונסלח לך ונעבור הלאה.
בסדר?
_new_ הוספת תגובהבחיי מושה, זה כמו לדבר לקיר!
ג'ק (יום רביעי, 07/01/2004 שעה 1:28)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי ספק שאני צודק לגבי הקצינות הנאציות הבכירות,
פשוט אין לי זמן לחפש ולהביא לך לינקים ספציפיים, אני עסוק מאוד רוב הזמן.

אני אגיד את זה שוב ואחדד את דבריי : גרמניה הנאצית היא המקום ממנו שאבו הפמיניסטיות את כוחן, שיטות הפעולה שלהן,
טקטיקות ההסתה, האכזריות, תחושת העליונות ועוד ועוד.
יותר מכל - מלחמות והרג המוני של גברים מחזק את הנשים,
משמח אותן ומאפשר להן לתפוס את השלטון, ממש כמו שקרה
בזמן מלחמת ויטנאם בארה''ב.

היטלר הבטיח לעם הגרמני שיוויון וצדק חברתי-כלכלי מול
היהודים ה''חזירים האלה ששולטים בכל'', גם הפמיניסטיות
מבטיחות לנשים צדק ושיוויון כלכלי-חברתי מול
ה''חזירים האלה ששולטים בכל'' - הפעם אלה הגברים.

אם תבדוק מה הפמיניסטיות ונשים בכלל אומרות על גברים
ותשווה את זה למה שגזענים אומרים על יהודים, שחורים
וכל מיני קבוצות נרדפות, תגלה שפמיניזם זה למעשה
שיא הגזענות.

הנאצים תיכננו, יזמו והוציאו לפועל את השמדת היהודים.
גם הפמיניסטיות טוענות שיש להשמיד את הגברים, שהכחדתם
היא בלתי נמנעת וחיונית להמשך האבולוציה. לפי הדוקטרינה
של מרי דלי (פרופסורית בכירה בארה''ב) - עולם מושלם יהיה
עולם עם 90 אחוז נשים ו-‏10 אחוז גברים והיא אפילו
אמרה:''לא יודעת - אולי 10 אחוז זה יותר מדי''.

יש כבר מדענית ישראלית בשם אורלי לחם-קפלן שמיישמת/מפתחת
שיטה שתיאורתית אפשר להביא איתה ילדים (נקבות בלבד) בלי
שום צורך בגבר. אני לא יודע אם עקבת אחרי כל הרעש
שפמיניסטיות כמו שלי יחימוביץ' עשו סביבה, בטענה ''הנה
אישה שבעצם ביטלה את הצורך ב-‏50 אחוז מהאוכלוסייה''.

אותה מדענית אמרה:''תיאורתית גברים הם מיותרים אבל עדיין
לא כדאי לנו לוותר עליהם כי הם מאוד שימושיים עבורנו...''. כלומר, הגברים הם חפצים.

אני לא ביולוג אבל אין לי ספק שהשאלה כאן היא לא טכנית-מדעית כי אם פוליטית-טקטית - נשים בכל מקצוע מתגייסות לטובת הפמיניזם ולטובת האינטרסים של הקולקטיב הנשי וזה
אומר להשפיל את הגברים, לעשות להם את המוות, להפוך
אותם לנחותים מבחינה תפיסתית, הכל מתוך רצון לנקמה וצורך ב''חיסול חשבונות''. בינתיים, תודות לשאננים חסרי תקנה
כמוך, התוכניות שלהן מתקדמות יפה מאוד.

הפמיניסטיות אולי לא עשו ולא עושות לגברים מה שהנאצים
עשו ליהודים אבל אם היית חווה על בשרך כמה אכזריות
הן יכולות להיות, היית בעצם מבין שזאת למעשה אותה
אידיאולוגיה, רק בשינוי צורה.

תקרא את זה, זה מעניין
_new_ הוספת תגובהאיך יכולתי לשכוח!
ג'ק (יום רביעי, 07/01/2004 שעה 1:47)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה לא מכיר את האימרה ''העולם יהיה הרבה יותר טוב
בלי גברים''. להזכיר לך מי אמר את אותו הדבר על היהודים?

לא רק שזאת קלישאה פמיניסטית ידועה - אפילו עשו עליה
תוכנית ב''פופולטיקה''!

ואגב ''רכילות'', דוד שלי הוא אדם מאוד רציני ששירת כלוחם
וקצין משטרה בכיר, אין לך שום זכות לזלזל כך בעדות שלו!!!

ג'ק
_new_ הוספת תגובהאני לא מכיר את הדוד שלך
מושה (יום רביעי, 07/01/2004 שעה 10:35)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל אותך אני כבר מתחיל להכיר...
לא מביאים ראיות רכילותיות לדיון רציני.
מה עם שמות של קצינות נאציות בכירות?
מצאת אולי איזה אחת לרפואה?
_new_ הוספת תגובההמחשתי את טענותיי מספיק
ג'ק (יום רביעי, 07/01/2004 שעה 11:07)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לשיטתך, גם עדויות של אנשים שהיו בשואה הם כנראה ''רכילות''. ומה לגבי נשים שאוהבות לדבר ולקשקש
כבר 100 שנה על איך גברים פוגעים בנשים ואונסים וכו'?
לשיטתך - גם זאת רכילות.

לדווח על פשע מלחמה שנשים ביצעו - לזה אתה קורא ''רכילות''.
אני חושב שאתה הרבה יותר שקוף ממני בתמיכה העיוורת שלך לעליונות הגזע הנשי.

בתור אדם עסוק מאוד, אני לא חייב לך כלום.

ג'ק
_new_ הוספת תגובהלא המחשת שום דבר בנושא
מושה (יום רביעי, 07/01/2004 שעה 11:34)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עליו אנחנו מדברים.
אם היית מצליח להוכיח שמץ מטענתך בדבר קיומן של '' הרבה קצינות בכירות'' בצבא הנאצי, ייתכן והיה טעם להתייחס גם לשאר דבריך, אבל בצורה בה אתה מתחפר ומתגונן בעניין הטעות הטפשית שלך, אני מטיל ספק גם בשאר הדברים ואיני מוצא טעם לעסוק בהם עד שנבהיר את הנקודה הקטנטנה הזאת.
_new_ הוספת תגובההמחשתי מעל ומעבר לכל ספק!!!
ג'ק (יום ראשון, 11/01/2004 שעה 0:32)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא המשרת או העבד שלך ואני לא חייב לך או לפמיניסטיות
או לנשים שום דבר. הבאתי את טענותיי, הוכחתי והמחשתי
אותן ואפילו הצלחתי להפתיע את עצמי בשיחרור השד מאנשים
כמוך שתמיד רואים בנשים מין/גזע עליון שחובה להלל ולשבח
וכל הזמן רק לפתור מאחריות לגבי אירועים היסטוריים
קשים ופשעי מלחמה שגם נשים ביצעו באכזריות לא פחות גדולה. הזכרתי את מעשי האונס הקבוצתי של הנשים נגד גברים באירופה כדי להמחיש את הטענה לגבי המצב הנוח שנוצר לטובת הנשים, כתוצאה ממותם של רוב הגברים. אני מקבל את העדות
של דוד שלי בדיוק כמו שאתה היית מקבל עדות של אדם
שמכיר ניצולי שואה, אנשים שהיו בפיגוע, נשים שעברו אונס או כל דבר אחר.

היות ואני אדם עסוק מאוד, אני לא חושב שאני צריך
לשרוף את זמני היקר כדי לטחון מים עם תומכי פמיניזם
מלאי שנאה וצמאי-דם שתמיד, לא משנה מה אומרים ומוכיחים להם, הם תמיד מביאים עוד תירוצים, עוד תעמולת שנאה שקרית
ועוד התחכמויות והתחמקויות. גם אם אני אביא לך אלף קצינות
נאציות בכירות, אתה תמשיך לטעון ש''המשטר הנאצי
דיכא את הנשים הגרמניות המסכנות, התמימות והטהורות''.
אני מכיר מספיק טוב את האידיאולוגיה הזאת מכדי ליפול
בפח הזה, מה שיכול לגרום לי נזקים אישיים כבדים (כי הזמן
שלי מאוד יקר).

לא רק שלא טעיתי, אנשים כמוך הם ההוכחה הכי קונקרטית
לטיוח שיטתי, ממניעים שטניים כמעט, של פשעיהן של הנשים,
שיטה שהתחילה בגרמניה הנאצית ואנשים כמוך נותנים לה יד.

ג'ק
_new_ הוספת תגובהכאשר מקורותיך חסויים
דוד סיון (יום ראשון, 11/01/2004 שעה 5:29)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כאשר ''דוד שלי,'' שהוא בעצם מקור חסוי,וכאשר ''אני לא לא חושב שאני צריך לשרוף את זמני היקר...'' הם טיעוניך זה נשמע מאד לא אמין.

לזה עוד מתווסף הסתתרות תחת כינוי ללא כתובת.......
_new_ הוספת תגובהג'ק חביבי
מושה (יום ראשון, 11/01/2004 שעה 19:17)
בתשובה לג'ק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא אמרתי שום דבר על מה שעשה הנאציזם לנשים, אני בסך הכל בקשתי ממך חמש דוגמאות של נשים בדרגה בכירה במשטר הנאצי.
במקום להודות שטעית ואין לך שמץ הוכחה אתה מתחיל להכנס להיסטריה ולספר רכילויות של הדוד שלך.
לצערי אין כל אפשרות לחשוב שאתה אדם רציני או שיש לך טענות בעלות משקל.
הכל קשקשת ושמועות סוג ז'.
_new_ הוספת תגובהלא לעניין מהתחלה ועד הסוף
גילאון שהם (יום שלישי, 06/01/2004 שעה 20:36)
בתשובה למושה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

400 גנראלים, לאורך שנות המלחמה נוספו עוד כמה מאות. אולי התכוונתה לקצינים בכירים?
_new_ הוספת תגובהכתבתי 4000
מושה (יום שלישי, 06/01/2004 שעה 21:24)
בתשובה לגילאון שהם
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והתכוונתי ל 4000
מה השאלה?
_new_ הוספת תגובההפמניזם זה דבר שפגע קשה באנושות
סתם אחד (יום רביעי, 23/06/2004 שעה 18:22) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפמניזם זה דבר שפגע קשה באנושות והמית את ההרס הכי גדול שיכול להיות אבל כמו בכל דור ודור צריך שיקרה איזה שהוא אסון רציני על מנת שיבינו ויחושו זאת כלל החברה, והגרושים היום והר הילדים שיגדלו יתחתנו ויתגרשו וכאשר תופעת החד הוריות תגיע למצב בילתי נסבל רק אז יתעוררו הגופים המתאימים ויודו בהליך שאסור שהיה קורא רק שאז יהיה להם כבר מאוחר וכך תתפרק החברה בישראל לעומתנו המוסלמים קוראים שומעים ומצחקקים ונהנים מכל רגע , ולא מבנים איזה בהמות אנחנו כאילו זה לא מובן מאליו .
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי