פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מבן לאדן ועד קפטן נמו
אלי אשד (יום שישי, 10/05/2002 שעה 14:59)
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


מאמר מצוין כרגיל, והערה
שי (יום שישי, 10/05/2002 שעה 16:40) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זכורני שקפטן נמו חירף את נפשו להציל שולה פנינים הודי ב''20 אלף מיל מתחת למים'', והסביר זאת בציינו את היות ההודים אומה מדוכאת, ובהיותו ידידו של המדוכאים באשר הם. מהריחוק המשתמע מדברים אלו נדמה שאף שורן אהד את העם ההודי, הוא לא התכוון בתחילה לשייך אליו את הקפטן האמיץ.
_new_ הוספת תגובהשכחת את ''התרומה'' ההולוודית
יורם המזרחי (יום שישי, 10/05/2002 שעה 17:20) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למשל ''יום ראשון השחור'' המראה נסיון פיגוע-המוני במטרה פופולארית (אצטדיון פוטבול).
רעיונות על אמצעי השמדה המונית עלו גם בסוף ימי הביניים והרנסאנס.
ומה עם גדול ''החוזים'' ר' נוסטרדאמוס ודומיו? התפיסה של אחרית הימים, גוג ומגוג, אמרגדון ועוד גם הן שייכות ''למשפחה'' המכוערת-מסוכנת שציירת בכשרון.
_new_ הוספת תגובהתרומתה של הוליווד לטרור
אלי (יום שישי, 10/05/2002 שעה 17:45)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטרוריסטים בעצמם צריכים לשאוב רעיונות לפעולות טרור מאיפה שהוא ואנו יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהם עושים זאת גם מספרים ומסרטים.

לדוגמה: בספר שיצא לפני שמנה שנים ותורגם לעברית לפני חמש שנים תוארה פרשית מתח על מדען ממורמר שפוטר מעבודתו והחל לשלוח מעטפות עם נגיפי אנטרקס לנציגי ממשל ותקשורת שונים. כיום אחת ההנחות לגבי פרשת האנטרקס שהיה זה מדען מפוטר ששלח את הנגיפים ואולי מישהו שקרא את הספר הזה.
דוגמה אחרת: בראשית שנות השבעים פירסם סופר ספר מתח על פעולה נועזת של קבוצת טרור שחוטפת את בתו של איל תקשורת ידוע , עושה לה שטיפת מוח והופכת אותה לאחת מהם. שנתים לאחר פירסום הספר חטפה קבוצת טרור בפעולה נועזת את ביתו של איל התקשורת הרסט ועשו לה שטיפת מח והפכו אותה לאחת מהם. אנשי האף בי איי אגב, חשדו במהלך הפרשה שהסופר הוא אחד האחראים לחטיפה , אחרת איך אפשר להסביר שפרשת החטיפה דמתה במדוייק כל כך למתואר בספרו? הם ביצעו אחריו מעקב במשך חודשים עד שהשתכנעו שהוא אינו טרוריסט בעצמו...
וכפי שאמרתי כבר בהזדמנויות אחרות , היום כשהטרוריסטים מסוגלים לכל הם ינסו לבצע את כל מה שיהיה רק אפשר, ומקור טוב לרעיונות הם סרטים הוליוודיים וספרי מתח.
אפשרות אחת כזאת תהיה לאנשי האל קעידה ( או סתם אנשי חמס ) לפוצץ את מסגד אל אקצה ולהאשים בכך את ישראל. זאת תיהיה דרך בטוחה להצית את כל העולם המוסלמי.
אני אפילו יכול להעלות על דעתי שהם ימצאו פאנטים נוצריים ויהודיים שיעזרו להם בכך.
_new_ הוספת תגובה''יומני טרנר '' והטרור הפנימי בארה''ב
אלי (יום שישי, 10/05/2002 שעה 19:25)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''יומני טרנר'' הוא ספר מדע בדיוני שאותו חיבר מנהיג ימני קיצוני בארה''ב שבעברו היה פרופסור לפיזיקה. בספר מתוארת מתקפת טרור חסרת מעצורים של אירגוני גרילה ימנים קיצוניים נגד הממשל הפדרלי, היהודים והכושים. הספר מסתיים בהטלת פצצה גרעינית על מדינת ישראל.

הספר הזה הפך ל''תנ''ך'' של ימנים קיצוניים שונים בארה''ב ושל המיליציות שם . האיש שביצע את מתקפת הטרור על בנין הממשל הפדרלי באוקלהומה ( המתקפת הטרור החמורה ביותר בארה''ב לפני השמדת בניין התאומים) עשה זאת בהשפעת והשראת ''יומני טרנר'' שתיאר פעולה דומה.
''יומני טרנר'' עצמו איננו מקורי כלל וכלל . זהו פלגיאט של ספר מדע בדיוני שנכתב עוד בשנות העשרים של המאה הקודמת בשם ''ארמגדון 2419'' . הספר ההוא תיאר את הרפתקאותיו של אדם בן המאה ה- 20 בשם ויליאם רוג'רס שמתעורר במאה העשרים וחמש ומוצא שאמריקה נשלטת בידי גזע של אורינטלים מושחתים. רוג'רס מנהיג את האמריקנים בני הגזע הטהור כמיליציות שיוצאות למתקפת טרור כנגד השליטים בני הגזע הנחות.

המיליציות הימניות בארה''ב של היום שגורמות כאב כה רב לממשל הפדרלי ומהוות איום אמיתי על היציבות השלטונית במקרה של משבר פנימי כלשהו בממידה רבה נוצרו בהשראת אותו ספר מדע בדיוני ישן.

אותו ספר אגב הוא חשוב לא רק בגלל ההשפעה שיש לו על הימין הקיצוני בארה''ב של היום. גיבורו, רוג'רס הפך לדמות של גיבור קומיקס בשם באק רוג'רס - אחת מדמויות המדע הבדיוני המפורסמות ביותר של כל הזמנים, אלא שבתהליך הזה הוא הפך ללוחם בחלל וכנגד חייזרים. עלילותיו אף הפכו לנושא לסדרת טלוויזיה שהוקרנה גם בישראל בשם ''באק רוגרס במאה ה-‏25'' והאלמנטים הגזעניים המקוריים בסיפוריו הוצנעו בקפידה.

קישורים:
תשע הנשמות של באק רוג'רס: http://sf-f.org.il/story.php3?id=134
_new_ הוספת תגובהאם אינני טועה
אלכסנדר מאן (יום שישי, 10/05/2002 שעה 19:53)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלי שלום,

אם אינני טועה, ואני מקפיד לסייג עצמי מראש, הרי שגם בנימין נתניהו פירסם בזמנו ספר העוסק בטרור ובנצחון על הטרור. אחד מהנושאים שהובאו שם בתור אופצייה לתסריט מזוויע היה שטרוריסטים מטמינים פצצה אטומית מתחת ל...בנייני התאומים.

במידה ונתניהו אכן חיבר ספר שכזה על הנצחון נגד הטרור- האם היה זה ספר הגותי-מחקרי או ספר הרפתקאות מהסוג האמור?

שלך

אלכס
_new_ הוספת תגובהנתניהו בוודאי חיבר ספר הגות
אלי (יום שישי, 10/05/2002 שעה 20:22)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולא הרפתקאות . אגב,סופר הצללים שלו בספרו היה יורם חזוני שהוא היום המנהל של מרכז שלם שהוא המרכז האינטלקטואלי של הימין בישראל.
מרכז שלם לוקח את האידיאולוגיה הימנית הליברלית האמריקנית ( לא ליברלית במונחים של ישראל או אירופה אלא במונחים של ארה''ב ) ומנסה ליישם אותה בתנאים השונים מאוד של ישראל . נכון לעכשיו בתוך שלוש -ארבע שנים הם הפכו את עצמם לגוף אינטלקטואלי מרכזי בנוף כאן.
הם כבר עוררו ויכוחים כאלה והתקפות כאלה כנגדם עד שנמצא כבר מי שהאשים אותם בפוסט ציונות לא פחות מזאת של השמלאנים שנואי נפשם.
_new_ הוספת תגובהוגם
נתנאל ראוך (יום שישי, 10/05/2002 שעה 21:39)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אוהבים להעתיק מאמרים בנושאי ספרות, למשל ממנשה דובשני, חוקר הספרות האגדי [יש למישהו פרטים עדכניים עליו - האם הוא בין החיים?].

וראה מאמרו של אסף ענברי בגיליון 9 [שנת תש''ס] של 'תכלת' אל מול פרק תשיעי ב'מבוא כללי למקרא', הוצאת יבנה, 1969.

בברכה

נתנאל ראוך.

קישורים:
חיבורו של ענברי: http://www.azure.org.il/hebrew/9-inbari.html
_new_ הוספת תגובהדובשני כבר איננו בין החיים
אלי (יום שישי, 10/05/2002 שעה 22:52)
בתשובה לנתנאל ראוך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהדובשני כבר איננו בין החיים
גלעד דובשני (יום שני, 27/12/2004 שעה 23:21)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אשמח לקבל הבהרה על תכן הכתר שקשור לשם המשפחה שלי, תודה.
_new_ הוספת תגובההאם נתניהו חיבר או ליקט?
יורם המזרחי (יום שישי, 10/05/2002 שעה 23:45)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי מיטב זכרוני מהווה סיפרו ''הגדול'' של הנמסיס של שרון ליקוט רעיונות ומאמרים, יותר מאשר ביטוי למחשבותיו. אך כך או אחרת, במשך תקופה ארוכה האיש כיכב בשולי האקדמיה כ''מומחה לטרור''.

כאשר באוניברסיטאת מאניטובה הוקם בשעתו מכון לחקר טרור נגדי, מצאנו בו די הרבה שלוחות למאמרי ומחקרי אחרים. מקובל בעולם האקדמי, אך עם סייגים מקצועיים...
מי שהרבו להשתמש בספרו של נתניהו היו חוקרי טרור תורכים.
פעם, בטעות, הציג אותי מנחה פנל כ..''מיסטר נתניהו פרום וויניפג''... הקהל שצחק לא הבין מדוע... נעלבתי. אך לשם כך צריך להיות בעל רקע ישראלי...
_new_ הוספת תגובהנתניהו רק ערך וכתב הקדמה, לא כתב את הספר (ק''ת)
יוסי גורביץ (יום שישי, 10/05/2002 שעה 23:22)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הספר הוא ''הטרור: כיצד יוכל המערב לנצח''.
_new_ הוספת תגובההוא גם כתב הקדמה לכל שער בספר וכן פרק אחד
יובל רבינוביץ (שבת, 11/05/2002 שעה 0:30)
בתשובה ליוסי גורביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהשוב תודה לאלי
יורם המזרחי (יום שישי, 10/05/2002 שעה 23:56)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אחת ממעלות הפורום היא הפצת ''תזכורות'' החיוניות למי שמתעניין בנושא זה או אחר, ומסייעות בשזירת פתיל מרתק!
איזכור ספרו של הגזען המתעלה והטרוריסט האמריקאי(איזו מילה עברית אפשר לייחס לסופרמסיסט?) חשוב - שכן כך אולי, יהיו עוד מי שיקראו בו ויעמדו על היקף הסכנה.
בארה''ב פועלות הוצאות לאור המתמחות בספרות מחרידה, מעוררת טרור. אך התחום אינו ייחודי לימין! גם לשמאל יש ''גורו'ס'' משלו... וכך לאנארכיסטים...
-----------------
אחד הביטויים השגורים בפי הגזענים האלימים של ארה''ב הוא שימוש בר''ת ''z.o.g'' המגדיר את ממשלת ארצות-הברית ''כזיוניסט אוקיופייד גברנמנט''...
הספרות המחקרית על הטרור הימני כוללת דוגמאות רבות לפעילות כזו, לא רק בצפון אמריקה, אלא גם באירופה ויפן.
למשל: הפיגועים (בשנות ה- 70-80) הפאשיסטיים באיטליה (תחנת הרכבת של בולוניה) או גרמניה (פיגוע בגני הבירה) ועוד. שלא לדבר על אמריקה הלאטינית והבלקן...
_new_ הוספת תגובהZOG כנשק פסיכולוגי
יוסי גורביץ (שבת, 11/05/2002 שעה 11:17)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשיחידת ההסתערות של ה FBI עמדה ללכוד טרוריסט ימני מסוכן, חבשו אנשיה כובעי מצחיה עם הכיתוב ZOG עליהן - הן כהומור פנימי והן ככלי פסיכולוגי, שאמור היה להטיל אימה על הטרוריסט.
_new_ הוספת תגובהפרטים נוספים על ''יומני טרנר''
אלכסנדר מאן (שבת, 11/05/2002 שעה 1:06)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הספר ''יומני טרנר'' הנו אחד מהספרים החמורים שנכתבו בנושא בשפה האנגלית, אשר במסגרתו נלחמים ארגונים פארא-מיליטריים נגד הממשל הפדרלי, אשר מכונה בז'רגון הפנימי בארה''ב תמידית כ-Zionist Occupied Goverment, או בקיצורו המוכר ZOG, כפי שציין יורם לפניי.

הספר נכתב על ידי וויליאם פירס, נאצי אמריקאי לשיטתו, אשר דוחה את עקרונות המוסר היהודים-נוצריים. הספר אכן נחשב לתנ''ך הימין הקיצוני בארה''ב, אך אינו כה מוכר באירופה, אשר מעדיפה סופרים אורגינליים משלה בתחום זה. בקישורית המצורפת ניתן להזמין ולקנות את הספר, אך כמעט כל אתר ימני קיצוני מארה''ב מציע להוריד את קובץ הספר חינם אין כסף.

הספר עצמו רחוק מלהיות בדיוני, ופירס רחוק מלהיות שוטה או מטורף
תורן - מה שהופך ספר זה לבעייתי וחמור במיוחד. פירס מכתיב את עיקרי תורתו בפי גיבורי הספר, אשר יוצאים בקרב האחרון להגנת רעיון העליונות הלבנה לשיטתו האמריקאית. איני מכיר את הספר 'ארמגדון 2419', אך אין לי ספק שפלגיאט זה של פירס עולה בכמה וכמה מונים על המקור האמור.
יש לשער כי הספר השפיע עמוקות על טימותי מק-וויי, האיש שהחריב את בניין הממשל הפדראלי באוקלוהומה סיטי, לאחר שקרא רעיון כמעט זהה בספר האמור.

בקישורית המצורפת ניתן לחזות באתרו של פירס, אשר כבר בצידו הימני מופיעה הפירסומת לקניית ספר זה.
המעניין באתרו של פירס הוא שהנ''ל לקח סמל גרמאני עתיק (Runen) כדי להדגיש את גזענותו הפנתיאיסטית, אשר במהותה שונה מתופעת הגזענות המבוססת על רעיון הברית הישנה-חדשה, ועל כך אולי במאמר אחר ומפורט.

קישורים:
האתר הגזעני Nationl Alliance של וויליאם פירס: http://www.natvan.com/
_new_ הוספת תגובהנושא טוב לרומן מתח.....מפחיד!
יורם המזרחי (יום שישי, 10/05/2002 שעה 23:38)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההערות על הוליווד וספרות המתח והצללים - נכונות!...
רבים חוטאים, לפעמים מבלי משים, בהעלאת רעיונות שונים ומשונים.....אך לא תמיד המקור לביצוע פשע טרור הוא בהכרח הספר, או הסרט...
בעוונותי חיברתי שני רומנים המבוססים על חלק מנסיוני...
בראשון ''אריה הזהב והשמש'' (מושאל מסמל אירן המלוכנית, פורסם באנגלית) כתבתי ערב המהפכה האיראנית על אפשרות השתלטות המון, או מורדים, על שגרירות אמריקאית ובשני ''הארז והכוכב'' (ג.כ ארה''ב ואנגלית) תארתי שוד כספות הבנק המרכזי של לבנון בביירות....אני מציין זאת, לא ח''ו לטעון שאני ''אבי רעיון'' כל שהוא מסוג זה,אך להצביע על כך שעיתונאים, סופרים, תסריטאים ומחזאים עוסקים דרך קבע בחיבור תרחישים, שלפעמים נראים איומים ודמיוניים עד שלפתע מתברר שכל רעיון, דמיוני או אחר, מוצא ''בן דמות''....במילים אחרות - אין חדש תחת השמש....
דרך אגב, אם בזו'ל וורן עסקנין ...מי זוכר את ''אנשי חשמל''? ....
_new_ הוספת תגובה''אנשי חשמל'' הוא ספר של סופר פולני
אלי (שבת, 11/05/2002 שעה 3:20)
בתשובה ליורם המזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא של ז'ול ורן. זהו ספר שתורגם עוד בשנות ה- 40 ומתאר תוכנית להפריח את מדבר סהרה.
הרעיון מקורו, אכן, בז'ול ורן, שכתב עוד בראשית המאה הקודמת ספר בשם ''ים בסהרה'' שמדבר על תוכנית להפוך את מדבר סהרה לים, תוכנית שבה נאבקים המוסלמים הפנאטים המטורפים ללא הצלחה.
_new_ הוספת תגובהטרוריזם ודת
אלכסנדר מאן (יום שישי, 10/05/2002 שעה 23:18) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההשווה בין דמויות גבוריו של ז'ול וורן לדמותו של בן לאדן הינה בעייתית משהו, היות וקפטן נמו ותואמיו האחרים אינם מתכננים להצטרף בעצמם אל קורבנותיהם באקט קאמיקזי משותף, אלא מעוניינים להמשיך לחיות בעולמם הם, גם לאחר ביצוע זממם. המוות במקרה זה אינו האופציה האולטימטיבית ליצר השרידות הקיים באדם, אשר לדידם אינו מתעוות בחלומות והזיות דתיות. קפטן נמו אינו אדם דתי, ואינו עומד לשירותו של האל.

הגיבור המוסלמי, לעומת זאת, אוחז במערכת אלטרנטיבית מושלמת לדחפים קיומיים סטנדרטיים, והנסיון המצטבר מוכיח כי מוטיבציה זו אינה פוחתת כתוצאה מסכנת מוות אפשרית, אלא אולי אף גוברת לצורך מילוי משימות רצח-התאבדות אלו.
מעניין לציין כי גל התלהבות וקתרזיס התאבדותי זה אף אינו פוסח על אנשים המוגדרים לשיטת החברה המוסלמית כחילונים, ולראייה פעילויות ארגוני הטרור המוגדרים כלאומנים ולא כדתיים.
_new_ הוספת תגובהקשר בין הנאציזם האיסלאמי והנאציזם האמריקני?
אלי (שבת, 11/05/2002 שעה 11:33)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנו רואים היום את התופעה המוזרה והמפחידה של התפתחות של רעיונות נאציים של השמדת עם בקרב כמה קבוצות שונות ואף מנוגדות באידיאולוגיה שלהם.
אלה הם המוסלמים הקיצוניים מצד אחד, והימין הקיצוני בארה''ב וברוסיה.

הימין הקיצוני הזה אף הוא אינו מקשה אחת: מצד אחד יש נוצרים קיצוניים לשיטתם שרואים בעצמם את בני ישראל ה''אמיתיים'' וביהודים את בני השטן ובשחורים בהמות של השטן. מצד שני יש פגאנים קיצוניים ששונאים את היהודים כאבות המונותאיזם הטמא כמו פירס. ניגודים דומים קיימים בקרב קבוצות הימין הקיצוני ברוסיה שבינהם יש נוצרים אדוקים שונאי יהודים ופגאנים שונאי יהודים.

מצד שלישי יש כתות שחורות מטורפות כמו הכת של פארקאן, שטענותיהם זהות לאלה של הכתות הלבנות אויבתיהן, שהם בני ישראל ''האמיתיים'' והיהודים הם מתחזים.

לא ברור לי מה הקשר של הקבוצות המנוגדות האלה זה לזה. ברור שהשנאה ליהודים היא הדבר היחיד שיכול לאחד אותם, והרי הם ישאפו להשמיד זה את זה לא פחות משישאפו להשמיד את היהודים.

מצד שני האם יתכן שיתוף פעולה בינהם ''אד-הוק'' לשם המאבק ביהודים ? זוהי אפשרות שמומחי טרור חייבים להעלות אותה על הדעת.
_new_ הוספת תגובהיהודים,קתולים,שחורים ובני-בוץ..... בארה''ב
יורם המזרחי (יום ראשון, 12/05/2002 שעה 6:02)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יהודים שחורים בני בוץ
===========================
עיון בפירסומי קבוצות גזעניות ימניות- מילטאנטיות הפועלות בארצות-הברית וקנדה (עם שלוחות באירופה ואוסטראליה) מגלה ''שהסופרמסיסטים'' (לא מצאתי מילה עברית הולמת..?) מחזיקים בדעה שגם בקרב ''הלבנים'' יש הראויים יותר למעמד ''עליון'' מאשר אחרים....
למשל: הפרוטסטנטים למינהם וזניהם כולל תת-התרבויות במרחב האמריקאי המכונה ''בייבל-בלט/חגורת התנ''ך'' שוטמים את הכנסיה הקתולית ובפירסומים אפשר למצוא לעג למוסד האפיפיורי,לאיטלקים ולקתולים אחרים.
-------------------------
ליהודים שמור ''מקום מכובד'' בעיקר כאחראים ''לז.ו.ג'' המפורסם(ממשלה נשלטת ציונים) ולשורת חוליי חברה המעוגנים בתורה האנטי-שמית הקלאסית והתורה הנאצית.
---------------------
בכלל זה מובלטת איבה לישראל (במחנה הקיצוניים בהיידן-לייק שבאיידהו,ראיתי בשעתו מטווח עם מטרות דמות שמרכז ''הבולזאיי'' היה...ראשו של מנחם בגין ז''ל.
-------------------------------
השנאה לשחורים,כפי שהם מצטיירים בעיני הגזענים הלבנים,מוחלטת ומפחידה,שכן להם מייחסים תכונות ''תת אדם'' והגדרות מהעולם הזיאולוגי,כולל טענות מטופשות,הנשענות על ''מחקר מדעי'' כאילו גולגלות שחורים חזקות יותר מאלה של לבנים ,מפני שבראשיהם יש...''יותר עצם ופחות מוח''
עוד הם מוגדרים ''כעבדי היהודים המנצלים אותם לצרכיהם הניסתרים'' ובעיקר לעורר מהומות ומעשי פשע.
--------------------------
קבוצת יעד נוספת ממנה מבקשים הגזענים להיפטר היא זו המכונה ''מאאד- פיפול/אנשי- בוץ'' כשהכוונה היא בעיקר לשחומי עור,
היספניים,אסיאנים ועוד ובאחרונה גם תשומת לב ''מיוחדת'' המוקדשת ליוצאי תת-היבשת ההודית ובפרט חובשי טורבאנים המכונים ''ראאג'הדס/ראשי סמרטוט''
או בני דמותו של אטוסמה בן לאדן (די להכנס לאתרי משחקי הרוג את בן לאדן כדיע להבין איך השנאה חדרה לתרבות הקומיקס למשל...
----------------
כך יוצא איפוא,שרוב הקבוצות האתניות -דתיות של אמריקה נחשבות בעיני הגזענים כהגדרתם ''לטומאה מסוכנת''.....
יוצאים מהכלל הם האינדיאנים של צפון-אמריקה,שבשנים האחרונות מצטיירים בתעמולה הגזענית ''כנסבלים''
------------------------
במחנה הגזעני של השחורים בולטת שנאה בעיקר ליהודים ''הקייק'ס'' תוך ניצול סופרלטיוים אנטישמיים הלקוחים מהז'רגון הגזעני בסגנון אירופה של סוף
המאה ובאופן מגוחך מוצמדים ליהודים כל האחרים ובפרט הסינים ויוצאי תת היבשת ההודית ,מפני שבשפת הגזענים השחורים ''יהודים'' הם בעלי העסקים,הקרקעות,שכונות הגטו והעוני,אפילו אם היום ''הענף'' נמצא בשליטת בני קבוצות אחרות
-------------------------------------
הערבים ויוצאי המזרח-התיכון מוגדרים,רק לפי הצורך התעמולתי ''כאנשי בוץ'' שאז הם ''מחוברים'' למוסלמים בכלל ובעעיני השחורים הקיצוניים ''אחים'' מבחינת האמונה באיסלם אך....''יהודים'' מרגע שהם נקלטים בחברה וםפונים לעסקים.
---------------------------
התמונה אם כן מבלבלת ומטורפת בדיוק כמו מוחותיהם של בעלי ''התאוריות'' השונותץ.
אין ספק שקיימות נקודות ''חיבור איטנרסים'' בין מילטנטים מכל המחנות,השדויים גם להתאחד או להתאגד למטרת אד-הוק....
לדוגמא: כנסים שאירגן בשעתו מועמר קדאפי בהם ישבו זה ליד זה גזענים לבנים ומוסלמים,קומוניסטים ופאשיטים.....כחל זה בעידן בו חלם השליט הלובי על מעין ''אינטרנציונל טרור''.
המגמה דעכה וכמעט נעלמה מלוב,אך באופן מפתיע היא מסתמנת במדה פחותה,אולי כקצה קרחון,דווקא בקובה...
למשל: לפני כחודשיים עצרו כוחות הביטחון של קולומביה שלשה אירים,אנשי הפלג הקיצוני של האי-אר.אי ''שביקרו'' טרוריסטים קולומביאנים. בחקיחרתם גילו שמקום מושבם,עם טרוריסטים אחרים,הוא בקובה.
עוד קבוצה שקיימה ''אינטרנציול'' פעלה בשנות השמונים בחסדי ממשלת צפון-קוריאה.אינני יודע מה קורה שם עכשיו....
-----------------------
חומר טוב על כל הנ''ל אפשר למצוא בליגה נגד עוני בדרום ארה''ב וכן פירסומי האף-בי-איי וניירות עבודה בנושאי טרור ומניעתו,שאפשר למצוא גם באינטרנט.
_new_ הוספת תגובהורק את הגזענות היהודית הוא שכח
גדעון ספירו (יום שני, 13/05/2002 שעה 2:30)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלי מונה כרוכל בשוק את הגזענים שונאי היהודים. יש שחורים, ומוסלמים ונוצרים ופאגאנים, והוא משדר איזו תחושה של הללוייה, שישו בני מעי ''שונאים אותנו''. השבח לאל.
בכל האינטרנציונל הגזעני הזה, שכח אלי שחקן מאד חשוב בהרכב, הגזענות היהודית. אותם המצטטים את המשפט ''הטוב שבגויים הרוג'', ואלה הזועקים ברחובותינו ''מוות לערבים'' ואלה היושבים בממשלת ישראל ומבקשים לטרנספר את הערבים, ואלה שהקימו את משטר האפרטהייד בשטחים הכבושים, ואלה המפרידים בין בני משפחה ומשלחים לחו''ל בעל לא יהודי שנישא ליהודיה אזרחית ישראל, ואלה המסרבים למכור ''קרקע לאום'' לערבים, והיהודים הרבים, בישראל ובצרפת, שהצביעו לה-פן, והיהודים שתמכו במשטר האפרטהייד ובחוקיו הנאציים בדרום אפריקה, וארגון היהודים הנאציים שקם בגרמניה בשנות ה- 30 מתוך תקווה להתקבל לתוך המשטר הנאצי, וזו רשימה חלקית בלבד.
בקיצור: מדינת ישראל ויהודים רבים ברחבי העולם כפי שהם נישקפים היום במראה, הינם גורם מוביל בגזענות כלפי הזר, השונה והאחר. האנטישמים יכולים בסך הכל לשאוב הרבה עידוד מאלי ואנשיו.
_new_ הוספת תגובהקשר מלאכותי
גדעון ספירו (יום שני, 13/05/2002 שעה 4:16) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מרשימתו של אלי אשד ''מבן לאדן עד קפטן נמו'' אני למד כי אשד קרא את יצירותיו של הסופר ז'ול ורן. זו תופעה חיובית ואני מקווה שקוראים רבים ילכו בעקבותיו.
אבל, ויש כאן אבל גדול, הקשר שאשד יוצר בין קפטן נמו לבין בן לאדן הוא לטעמי מעושה ומלאכותי.
קפטן נמו של ז'ול ורן, כפי שאשד מתאר אותו ברשימתו,
הוא ''לוחם חופש נגד האימפריה הבריטית למען שיחרור ארצו וכל מדוכאי העולם''.
על בן-לאדן אפשר לומר הרבה דברים אבל לא שהוא לוחם חופש. בניגוד לקפטן נמו שרוצה לשחרר את מדוכאי העולם, רוצה בן-לאדן לשעבד את מדכאי העולם אל תוך מדינת הלכה מוסלמית, שהחופש הוא בוודאי לא אחד מסממניה.

גם ההשוואה שעורך אשד בין השניים בעניין השימוש בטכנולוגיה מודרנית במסגרת מאבקם, ניראית בעיניי מעט צולעת. קפטן נמו משתמש באמצעים עתידיים על פי מיטב דמיונו הפורה של הסופר. בן-לאדן משתמש באמצעים מפגרים ביחס להתפתחות הטכנולוגית של תקופתו.
אשד קובע כי בן לאדן נעזר באמצעים ''טכנולוגיים מתוחכמים עד להדהים''.
הבה נזכיר כמה אמצעים מתוחכמים (בלי להדהים) ונבדוק אם יש או היה לבן-לאדן משהו מכך: מטוסי הפצצה מודרניים עם מערכת לראיית לילה; טילים מונחי לייזר; טילי טומהוק; צוללות מונעות בכור גרעיני היכולות לשהות חודשים ארוכים מתחת למים; מסוקים; נושאות מטוסים; נשק גרעיני טקטי ואסטרטגי; חלליות; טילים בין יבשתיים; טנקים; תותחים מודרניים המתוכנתים על ידי מחשבים. רשימה חלקית מאד. שום דבר מזה, וגם לא מתקרב לזה, היה בידי בן-לאדן. גם נשק ביולוגי, שאשד מזכיר, לא היה בידיו, כי נשק כזה, כדי שיהיה נשק השמדה המוני, הוא תוצאה של מעבדות מודרניות ואמצעי שיגור מתאימים. מה שמצאו אצל בן לאדן, זה רק איזה פתק בו כתוב משהו על אמצעים ביולוגיים ולא שום דבר מעבר לזה. בקיצור, האיש פעל באמצעים פשוטים מאד ככל שמדובר בסוף המאה ה- 20 ותחילת המאה ה- 21.

אם יש משהו מדהים אצל בן-לאדן, הוא דווקא השימוש באמצעים פשוטים, לעתים פרימיטיביים. למשל חטיפת המטוסים שהתנגשו במגדלי התאומים. אפילו לא אקדחים. סכינים פשוטים הספיקו לחוטפים לסלק את הטייסים ולתפוס את מקומם. למשל, ההכשרה להטסת מטוסם נעשתה בבתי ספר עממיים הנגישים לכל אדם. שום תחכום.
אני מבקש לשמור על כבודו של קפטן נמו כלוחם חופש רומנטי, הרוצה לשחרר את מדוכאי העולם. אם אשד כל כך מתעקש להשוות את קטפן נמו עם לוחם חופש אחר, אולי ראוי לשקול את צ'ה גווארה? מה דעתכם?
_new_ הוספת תגובהלבן לאדן יש את הפוטנציאל של שימוש בטכנולוגיות
אלי (יום שני, 13/05/2002 שעה 6:31)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרס , ידוע ששליחיו מנסים להשיג טכנולוגיות גרעיניות מברית המועצות לשעבר והוא עוסק בניסיונות להשיג נשק בקטריולוגי . בכך אין כל ספק , זה שעד עכשיו הוא לא השתמש בהם אינו אומר דבר וחצי דבר לגבי העתיד . ואגב אינני מבין מדוע אתה רואה בקפטין נמו לוחם חופש רומנטי כל כך הם הלא עוסק בהטבעת ספינות ,וגם של אומות שאין לו מלחמה איתם כמו ארה''ב שבהם יכולים להיות נשים וילדים.
ואשר לטענתך כנגד זה שאני מונה את כל הקבוצות הגזעניות האלה . הייתי יכול למנות עוד רבות אחרות . אבל לקבוצות הספציפיות הן לבנות והן שחורות שמניתי יש הבדל אחד : הן חסלניות באופיין ואם תינתן להם ההזדמנות יעסקו בגנוסייד , דבר שהוא חלק מהאידיאולוגיה שלהם .
ולא ,אני לא מכחיש גם ביהדות יש זרם שתומך בגנוסייד , למעשה ניתן לטעון שהראשונים שתמכו בגנוסייד מסיבות אידיאולוגיות באו מקרב עם ישראל .זרם זה היה חסר עד כה השפעה לשמחתנו ויש להילחם עד חורמה גם בנציגיו.
עוד על כך

קישורים:
יהושע יהושע: http://www.haayal.co.il/story.php3?id=368
_new_ הוספת תגובהמלאכותי- האמנם?!
ויקטור עברי (יום שישי, 14/06/2002 שעה 23:39)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי דעתי הקשר בין בן-לאדן לקפטן נמו הוא לא מלאכותי בכלל. נמו, כמו בן-לאדן, נלחם למען שינוי. מטרוטיהם הסופיות ואופי מימוש השינוי יכולים להיות שונים, אך הרצון לשינוי שם אותם בקטגוריה אחת.
ואגב, מה גורם לך להגיד שנמו היה לוחם חופש רומנטי, ובן לאדן לא? אולי זאת העובדה שאתה מסכים עם מטרותיו של נמו, ומתנגד לאלו של בן-לאדן? עכשיו זה כבר נאיביות. בן-לאדן מצטייר בעולם המוסלמי, הכמהה לשינוי, כרובין הוד, הלוקח מהעשירים ומחלק לעניים. הידעת שלאחד מכל שלושה בנים זכרים שנולדים בפקיסטן קוראים אוסמה? אולי זה אומר משהו בכל זאת?
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי