פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מענייני דיומא – האם פריס בוערת?
ישראל בר-ניר (שבת, 12/11/2005 שעה 7:48)


האם פריס בוערת?

ד''ר ישראל בר-ניר''האם פריס בוערת?'' (Brent Paris?) הוא שמו של ספר המתאר את ההתרחשויות בימים שקדמו לשחרור פריס מהכיבוש הנאצי במלחמת העולם השניה. היטלר נתן הוראה למחוק את פריס מעל האדמה כדי שלא תיפול לידי בעלות הברית, ובכל יום, כשהתקשר למפקד המקומי, הוא היה פותח את השיחה בשאלה [בגרמנית כמובן] ''האם פריס בוערת?''. בסופו של דבר המפקד הגרמני של פריס לא מלא את הפקודה והעיר נותרה בשלמותה. מהארועים בעיר האורות בימים האחרונים, מתקבל הרושם שהפאשיזם האיסלאמי מנסה ''להיכנס לנעליים'' של הנאצים על מנת להשלים את המלאכה.

להלן קטע ממאמר שלי שהתפרסם בפא''צ לפני כשנתיים וחצי:
שאלה בפני עצמה היא מה מביא לנהירה ההמונית הזאת של מוסלמים (והיום ניתן לאמר שבעיקר מדובר בערבים) לעולם עם ערכים ואורח חיים המנוגדים באופן מהותי לאמונתם. אם כל כך חשוב להם להמשיך ולקיים את אורח החיים והמסורת של האיסלאם, אז מה הם מחפשים באירופה? הרי לא מדובר בהגירה של בודדים המחפשים לשפר את מצבם הכלכלי.

קשה שלא לשאול אם אין כאן במודע או שלא במודע ניסיון לשנות את ההיסטוריה ולהחזיר את השעון אחורה. היתפשטות האיסלאם לאירופה המערבית נעצרה במאה השמינית בעיקבות המפלה שהערבים ספגו מידי קרל מרטל בקרב פואטייה בשנת 732 לספירה. אירופה, למעט ספרד, נשארה נוצרית רק בזכות אותה מפלה, או כמו שהצרפתים נוהגים לאמר ''רק בזכות ניצחון פואטייה, נוטר דאם היא כנסייה ולא מיסגד''. צרפת עדיין לא היתה קיימת אז לא כמדינה ולא כאומה (הצרפתים נוהגים להתחיל את מיניין האוכלוסין שלהם מקרל הגדול, נכדו של קרל מרטל). בגלל המיבנה והתקנות של האיחוד האירופי, אין שום דרך בה ניתן לחסום את זרם המהגרים המוסלמיים הבלתי חוקיים המאיים להציף את צרפת, ובקצב שהדברים מתנהלים היום, תוך עשרות מעטות של שנים, חתך האוכלוסיה בצרפת יישתנה באופן רדיקאלי מבלי להיזדקק ל''זכות השיבה''.
ההתפתחויות האחרונות מרמזות על כך שישנם כנראה חוגים שאצה להם הדרך, המנסים ל''זרז'' את ההיסטוריה באמצעות אינתיפאדה במהדורה אירופית.

בניגוד לארה''ב, צרפת, כמו שאר ארצות אירופה, איננה מדינת הגירה. המושג ''כור ההיתוך'' איננו מקובל מקובל באירופה, והמוטו של ארה''ב E Pluribus Unum (בלטינית: ''מהרבים יהיה אחד'') אינו מוכר שם. יחסית לארצות אירופאיות אחרות, מדיניות ההגירה והיחס לזרים בצרפת היתה ליברלית למדי, אם כי המדינה בפרוש איננה נוקטת במדיניות של עידוד הגירה. בשונה משאר ארצות אירופה, בכל מה שקשור להשתלבות זרים, הצרפתים רואים באימוץ ערכי היסוד של החברה והתרבות הצרפתית ע''י המהגרים תנאי בל יעבור עליו אין כל מקום לפשרה. הפתיחות הצרפתית כלפי זרים המוכנים לאמץ את ערכי היסוד של הרפובליקה הצרפתית היא לא מי יודע מה, במיוחד כשמדובר בזרים ממוצא לא אירופי (אני מתבטא כאן בעדינות), אבל למי שמנסה לייבא את אורח החיים והערכים של העולם השלישי פשוט אין מה לחפש שם. את הגישה הצרפתית למיעוטים החיים בתוכם ניתן למצות במשפט ''צרפתים בני דת משה'', הדרישה שהוצגה ליהודים בתקופת נפוליאון, כשהם זכו לקבל מעמד של אזרחים שווים ברפובליקה. כפי שתארתי במאמרי הקודם, ערכי היסוד של אורח החיים החילוני בצרפת עומדים בסתירה מוחלטת לכל מה שהאיסלאם מטיף לו (זה נכון לגבי אורח החיים והערכים של תרבות המערב בכלל). יותר מחוסר הנכונות של הצרפתים לקלוט את המיעוט המוסלמי, חוסר הנכונות של המיעוט הזה להיקלט בחברה הצרפתית הוא מה שגורם למשבר הנוכחי.

כשכתבתי את המאמר הקודם, המחלוקת היתה על הדרישה לאפשר הסתרת פני האישה מאחורי רעלות (המדובר אז היה בעיקר במורות ותלמידות בבתי הספר). הממשלה הצרפתית סרבה להרשות את זה, למרות ניסיונות נואלים להציג את זה כ''דיכוי חופש הדת''. נושא הרעלה הביא לגל של תגובות זעם ומחאות בעולם המוסלמי, ובארצות ערב בפרט. היו גם איומים, בעיקר מאיראן, ש''זה לא יעבור בלי תגובה''. מטעמים של פוליטיקה תקינה, אף אחד, ובמיוחד לא האינטלקטואלים הליברליים שתמכו במוסלמים בשם ''חופש הדת'', לא התייחס לעובדה שיותר מאשר סמל דתי, כיסוי הפנים ע''י רעלה מסמל את מעמדה הנחות של האישה בחברה המוסלמית, ואת עובדת היותה קניינו של הגבר (הסיבה האמיתית להתעלמות הזאת היא לא להביא להפסקת התמיכה של אירגוני הפמיניסטיות בצד הערבי). למרות גל המחאות, הרעש סביב הרעלה דעך ולא הוביל לגילויי אלימות. אבל לא לעולם חוסן.

ממשלת צרפת מנהלת מדיניות אנטי אמריקאית עקבית מזה שנים, היא נמנעה מכל מעורבות במלחמה בעיראק, גינויים של מדיניות ארה''ב הם כמעט תופעה יום יומית, וכל גילויי האלימות מצד צעירים מוסלמים נגד יחידים ומוסדות יהודיים זכו לטיפול בכפפות של משי. כל אלה נועדו לשמור על ''מעמדה המיוחד'' של צרפת בעולם הערבי ולהשאיר אותה מחוץ למלחמה שהפאשיזם האיסלאמי מנהל נגד המערב. התפרצות גל האלימות הנוכחי באה למרות כל ''אמצעי המניעה'' האלה. קריקטורה שהופיעה השבוע בג'רוסלם פוסט, מביעה היטב את המצב.

המתקוממים המוסלמים בצרפת מגדירים את מהומות פריס כ''בגדד על הסיינה'' (Baghdad sur Seine), מה שמעיד על כך שבעיניהם זאת חזית נוספת במלחמה הגלובלית של האיסלאם נגד תרבות המערב. אבל תגובות של הדוברים הרשמיים וכן של התקשורת מתייחסות ל''מחאה'' של ''צעירים'' על תחושת ניכור, קיפוח ומצוקה כלכלית (וה''מדקדקים'' אף טוענים שהמחאה מוצדקת...). אספקטים מהותיים של מה שקורה בשטח, כמו המוצא האתני של המתפרעים, הרקע הדתי שלהם, התיאום האסטרטגי המתבטא בשימוש באמצעי תקשורת מודרניים כמו טלפונים סלולריים והאינטרנט, מוסתרים מהציבור. זו חזרה על התגובה של חוגים רחבים בקרב האינטלקטואלים של השמאל במערב על ארועי ה-‏11 לספטמבר. ''אנחנו אשמים'', ''לא נתנו להם מספיק'', ''לא הקשבנו מספיק למה שבאמת מציק להם'', וכו' וכו' וכו'. התעלמות מוחלטת מהעובדה שמדובר במלחמה, מלחמה שאולי איננה מתנהלת על פי הכללים של מלחמות קודמות בהיסטוריה, אבל מלחמה לכל דבר. מלחמה שהמניעים שלה הם לא כלכליים ולא חברתיים, מלחמה המונעת ע''י שינאה והחינוך לשינאה.

ההתכחשות למציאות הביאה את השלטונות לנקיטת מדיניות של בת יענה, שבין המאפיינים שלה איסור על השוטרים להשיב באש כשיורים עליהם, והימנעות מהפעלת הצבא לדיכוי מהומות שהן מרד לכל דבר. גם העליה ברמת האלימות שהתבטאה בשימוש בנשק חם ע''י המתקוממים, ובהתפשטות המהומות, שבהתחלה היו מוגבלות לפרברי פריס, לאזורים אחרים של צרפת, לא הביאה לשינוי הקו. במקום זאת מתקיימים דיונים אין ספור מעל כל במה אפשרית בשאלה ''מה צריך לעשות'' כדי לאפשר למיעוט המוסלמי ''אינטגרציה אמיתית'' בחברה הצרפתית.

פעם נוספת אנחנו עדים למדיניות איוולת הננקטת בשל חוסר מוכנות (או אולי חוסר יכולת?) להכיר במציאות. כל מה שנותר זה לקוות שההתפכחות תבוא לפני שיהיה מאוחר מדי.

אי אפשר לסיים בלי להעלות את הנקודה היהודית. הוול סטריט ג'ורנאל מדווח שסוכנות הידיעות האיראנית פירסמה קריאה של ''עיתונאים איראניים'' (לא מוגדר בדיוק מי זה) לממשלת צרפת.
לשתף אתם פעולה בהקמת וועדה למציאת העובדות אודות תנאי החיים של המוסלמים בצרפת.
Iranian ''journalists'' are ''calling on the French government to cooperate with them in establishing a fact-finding commission in order to investigate the conditions of French Muslims.
בגוף הקריאה הם מזדרזים לתלות את האשמה למתרחש ביהודים:
ממשלת צרפת, בהשפעת השדולה הציונית, הפעילה אמצעי אפליה הנוגדים את זכויות האדם, ולהגביל את החופש החברתי והאישי של המוסלמים המתגוררים שם, דבר שהוא בלתי קביל במדינה המתיימרת להיות דמוקרטית.
the French government has carried out the recent discriminatory and anti-human rights acts under the influence of the Zionist lobby in France to limit the social and personal freedoms of the Muslims residing in the country, which is quite unacceptable on the part of a country that claims to be democratic.

Iranian journalists
''מדינה המתיימרת להיות דמוקרטית'', צרפת, לאיראנים יש באמת מה לדבר. משפט הסיום בהודעה האיראנית נשמע לי כאילו יצא מהסמרטוט האחרון של ספירו. זה מה שמכונה באנגלית Birds of feather...
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


האסלם הוא דת של חמומי מוח
חזי (שבת, 12/11/2005 שעה 8:54) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם בודקים מה מאפיין את המאמינים הקיצוניים באיסלם, נווכח כי ההגיון הבריא אינו הצד החזק שלהם.

ישנה עובדה בולטת שמציינת את המוסלמים הקיצוניים, שככל שהם יודעים פחות ערבית, כך הלהט הדתי והאמונה שלהם באיסלם חזקה יותר.
הסיבה היא פשוטה:
הם מבינים את האיסלם דרך המטיפים במסגדים ולא דרך הקוראן המקורי.

מי שקרא את הקוראן, נוכח בהשענו על הדת והמסרת היהודיים.
מי שמכיר את המקורות היהודים, אינו יכול שלא לגחך נוכח השיבושים שבקוראן למסורת היהודית.

עובדה זו מהווה אבן ריחיים על כוהני הדת האיסלמיים.
מסיבה זו, רואים האירנים, המאמינים הקיצוניים, ביהדות ובישראל את הזרעים שבהם יגדלו הגורמים אשר ימוטטו את האיסלם.

לפי דעתי, עד כמה שישמע מוזר, האיסלם נמצא כיום בשלבי גסיסה.
חומיני הבין את העובדה הזו. הוא החליט שאם עכשו הוא לא יפתח במהפכה אשר תבלום את המשך התדרדרות האיסלם, יהי כבר מאוחר.

האירנים ניסו בכל כוחם להעביר את המהפכה הזו לארצות אחרות אבל נכשלו.

הקמת ארגון אל-קאעידה, ואימון בסיסים לתאי מחתרת מארצות שונות ברחבי העולם, הם המשך אחר לאותה מהפכה של חומיני, ומאותן סיבות.

הפלת מגדלי התיאומים היתה אמורה להיות עלית מדרגה באופנסיבה של האיסלם, לעצור את הגורמים שעומדים להביא להתמוטטותו העתידית.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שמה שקורה היום בצורפת, ההוא ההמשך.
_new_ הוספת תגובהלצערי הרב גם הפעם טועה חזי
רמי נוי (שבת, 12/11/2005 שעה 11:19)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וטענתו של חזי שהאיסלם נמצא בשלבי גסיסה חסרת ביסוס..
_new_ הוספת תגובהלצערי הרב, גם הפעם טועה רמי נוי
חזי (שבת, 12/11/2005 שעה 12:28)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רמי,
הייתי יכול להעריך יותר את דעתך בנושא זה, אילו היכרת
את האיסלם והרקע שלו, כפי שאני מכיר.

אני מדבר על תהליך מתמשך, שקשה להעריך את זמן המשכו.

הדבר דומה למצב שהיה בברית המועצות.
האיסלם בימינו, נמצא בעימות חזיתי עם תרבות המערב, אשר מאופיינת בפתיחות לביקורת.
האיסלם שולל מכל וכל את האפשרות הזו, בכל הנוגע לדת.

תראה רק מה עשו מהספר ''פסוקי השטן'' של סלמאן רושדי, המוסלמי הבריטי.
מי שעיין בספר, נוכח לדעת כי הדבר היחיד שפרסם אותו, היא המתקפה של הממסד האיסלמי עליו.

העולם הערבי בפרט, והאיסלמי בכלל, נשאר מפגר אחר מהפכת התקשורת ובמיוחד מהפכת האינטרנט.
כל זאת בגלל החשש המבוסס של מנהיגי הדת, כי הדבר יאיץ את התמוטטות האיסלם.

שוב, זה תהליך אשר החל לפני מספר עשורים, מנסים לעצור אותו, ללא הצלחה.
הסיבה שלא יצליחו לעצור אותו טמונה במהותו של האיסלם.
_new_ הוספת תגובההאיסלם ינצח ויכבוש את העולם
צדק (שבת, 12/11/2005 שעה 18:52)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האיסלם עובד בשיטה שהדמוקרטיות לא מזהות וברור שלא יודעות להילחם בו,
וגם אם יזהו אותה, תהיה להם בעיה להילחם בה בגלל הדמוקרטיה.

המוסלמים נלחמים בכל הכלים וללא שום מגבלות.

הם פועלים במרץ לאסלם כמה שיותר, מאז מגדלי התאומים האיסלם קלט מיליוני מתאסלמים,
בניגוד למה שרבים חושבים, הפעלת הכוח הזו חיזקה את האיסלם.

המוסלמים מנצלים את הזכויות במדינה דמוקרטית עד תומם,
בעזרתן הם מעבירים לרשותם משאבים רבים של המדינה,
כסף, אדמות ומישרות.
באיזורים בהם הם מתישבים מתקיים טרור שיטתי המבריח מהאיזור כל מי שאינו מוסלמי,
ובכך יוצרים איזור אקס טריטוריאלי בו הם יכולים לפעול באין מפריע.

הם בונים מסגדים בכל מקום אפשרי ללא כל קשר לצרכי הדת,
המסגד הוא בסיס יעיל כי בדמוקרטיה לא נוהגים לפעול נגד הנעשה במבני דת.
(במדינות ערב אין כל בעיה לירות בתוך מסגדים ואף להחריבם)

כל מקום בו הם מרגישים חולשה, הם תוקפים כדי להשתלט,
התקיפה אינה מוגבלת בשיקולים מוסריים כלשהם,
הכל מותר למען הכיבוש שהוא מטרת העל.

שיטת ההשתלטות שלהם אינה דורשת משאבים ואינה דורשת חכמה גדולה,
היא דורשת רק את מה שיש להם בשפע, נחישות, סבלנות ודבקות במטרה.

הם ישתלטו על העולם המערבי בעזרת המשאבים של העולם המערבי.
_new_ הוספת תגובההאיסלם יקרוס
חזי (שבת, 12/11/2005 שעה 19:18)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צדק,

אתה יכול להיות רגוע.

לאיסלם אין סיכוי, כי אין לו המשאבים שיש לעולם הלא-איסלמי.

מה שחשוב יותר: האיסלם מבוסס על ''בלוף'' ועל שטיפת מוח,
של המאמינים זו.
העולם השתנה בזכות התקשורת האלקטרונית.

''בלוף'' ושטיפת מוח לא יכולים יותר לעזור.

איך אומר הפתגם :
''אתה לא יכול לשטות בכל האנשים בכל הזמן''.
_new_ הוספת תגובהאני רגוע על אף שברור לי שהאיסלם ישלוט
צדק (שבת, 12/11/2005 שעה 21:16)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כפי שאמרתי, האיסלם מנצל את המשאבים של העולם המערבי כנגדו,
הוא איננו זקוק למשאבים עצמאיים.

הפלת המגדלים היא דוגמה בזעיר אנפין,
המחבלים למדו טיסה במערב והשתמשו במטוסים מערביים כדי למוטט מגדלים מערביים,
מהבית הם הביאו רק סכין יפנית.

שטיפת המוח המוסלמית והתקשורת העולמית משתפים פעולה,
רוב השמאל בעולם תומך בטרור המוסלמי ומתנגד קבוע לכל פעולה נגדו.
והתקשורת העולמית היא רובה שמאלנית או ליברלית לכאורה,
שתפריע לכל פעולה חיונית נגד האיסלם,
אתה מדמיין תקשורת שתאפשר פעולה נגד מוסלמי רק בגלל שהוא מוסלמי, בלי לעשות רעש מחריש אזניים?

וללא פעולה כזו נגד מוסלמים, הנצחון שלהם ודאי !!!!!!

''העולם השתנה בזכות התקשורת האלקטרונית''

אכן השתנה, נעשה גרוע יותר, שטיפת המוח מגיעה לכל פינה על פני כדור הארץ ברגע אחד,
מה שלפני כן דרש עבודת פרך וזמן רב מאד.
_new_ הוספת תגובהאני רגוע
חזי (יום ראשון, 13/11/2005 שעה 6:43)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראית פעם כלב פצוע שמשתולל ?
זה מצב האיסלם היום.

מנהיגי הקיצונים האיסלמיים לא למדו את הלקח מהפלת מגדלי התיאומים, אשר בעקבותיהם יצאה ארה''ב האדירה במלחמת חורמה נגד הטרור האיסלמי.
אני משער כי בן-לאדן ועוזריו לא תכננו לחיות נרדפים עד שארית חייהם.

המאורעות האחרונים בפריז, יכניסו עמוק עמוק גם את צרפת למלחמה נגד הטרור האיסלמי.
אחריה יבואו בריטניה, גרמניה ועוד ועוד.

אתה קצר ראיה ולא רואה את השואה שהמוסלמים ממיטים על עצמם.
_new_ הוספת תגובהאני רגוע
צדק (יום ראשון, 13/11/2005 שעה 11:31)
בתשובה לחזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקיצונים האיסלמיים למדו את הלקח היטב, והגיעו למסקנה שהטרור הוא הנשק היעיל ביותר.

מלחמתה של ארה''ב בטרור היא מלחמה חסרת תוחלת שנידונה לכישלון ודאי.
חיסולו של בן לאדן כבר לא יעזור, הוא גידל כבר אלף ראשים חדשים,
ונראה שאיננו פעיל ואיננו צריך לפעול בעצמו יותר.

מיליארד דולר ליום !! זה מחיר מלחמתה של ארה''ב בעיראק בלבד,
מעצמה, מעצמה, כמה זמן אפשר להמשיך כך?
הפיצול והויכוח הפנימי בארה''ב מחריף והולך, וההרוגים האמריקאים בעיראק מוסיפים אש למדורה הפנימית.
ארה''ב סובלת מבעיות ביחסי החוץ עם מדינות רבות בגלל המלחמה הזו, כמו בדרום אמריקה.

צרפת לא תיכנס למלחמה בטרור, היא תיכנע לטרוריסטים מבית,
ולבסוף תיפול לידיהם.

אני רואה את המציאות כהויתה, והיא נראית גרוע מאד.
העולם מזכיר לי את טרום מינכן 1938.
_new_ הוספת תגובהאני רגוע
סתם אחד (יום ראשון, 13/11/2005 שעה 13:59)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העולם עומד לפני מבול נורא
בנה תיבה צדק ותנצל
_new_ הוספת תגובהאני רגוע
חזי (יום ראשון, 13/11/2005 שעה 14:24)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צדק, אתה מתחיל לכתוב שטויות.

דרום אמריקה ישפיעו על מלחמתה של ארה''ב בטרור ? לא ולא.

צרפת תכנע לטרוריסטים ? לא ולא.
הצורפתים יותר מדי גאים בעצמם ובתרבות שלהם, מכדי לוותר עליה לאספסוף !!!

אתה אולי מבין בעניני דת אבל לא בפוליטיקה.
_new_ הוספת תגובהרק בישראל ובמדינות עולם שלישי
רמי נוי (שבת, 12/11/2005 שעה 11:18) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יורה המשטרה אש חיה על אזרחים ממוצא אתני אחר. כל הכבוד לצרפתים שלמרות המהומות הכבדות לא נהרג אף מפגין, ולכך קורא הכותב צמא דם המוסלמים ''מדיניות של בת יענה''.

תערובת של נחישות וגישות, זה מה שעושה משטרת צרפת - עוצר , מעצרים, וגרוש מהגרים בלתי חוקיים מצד אחד, ואי שימוש בנשק חם מצד שני.
_new_ הוספת תגובהלשיטתך, אם אני מבין נכון את דברי הכותב צמא דם המתנחלים
ישראל בר-ניר (שבת, 12/11/2005 שעה 17:55)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על שוטרים לנצור את האש גם כאשר יורים עליהם, ולהתייחס לזה כאילו המפגינים משתמשים בקפצונים.
נכון לעכשיו, עדיין לא נהרג אף מפגין, אבל אזרח חף מפשע אחד כבר שלם בחייו.
''תערובת של נחישות וגמישות''? את ה''גמישות'' רואים ברור. ל''נחישות'' --- ארוכה עוד הדרך.
_new_ הוספת תגובהבאירופה המשטרה לא יורה במפגינים
אבי גולדרייך (שבת, 12/11/2005 שעה 18:09)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל לא לטעות- הצרפתים שהרגו באלג'יריה מיליון אלג'ירים,

ובויאטנם מספר דומה של ויאטנמים לא יהססו להפעיל

ז'נדרמריה וכוחות צבא אם ירגישו מספיק מאויימים.

ואלו יורים בכל מי שקבלו פקודה לירות בו בלי בג''צ וגם

בלי בצלם.
_new_ הוספת תגובהלהכות למוות
אלכסנדר מאן (יום ראשון, 13/11/2005 שעה 2:31)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מהתיאורים השונים שהבנתי לגבי מותו של אזרח זה, הרי שהוא הוכה על ידי צעירים רבים למוות, לאחר שניסה לכבות עגלת אשפה של הבניין בו התגורר, אשר הוצתה.
במילים אחרות: המדובר באדם בן 60 אשר הוכה למוות. אינני יודע כיצד אתם רואים זאת, אבל דבר זה מזכיר לי משום מה לינץ'. לינץ' באדם זקן וחסר כל ישע שמוכה על ידי צעירים אל מותו.

האם למישהו ישנה הגדרה טובה יותר? האם מישהו יכול להעמידני על טעות אפשרית בהגדרה מסוג זה?

האם סתם הוכה ומת במקרה? האם המכים לא התכוונו להרגו? האם סתם נפל מהמכות ונחבל וכתוצאה מכך מת? האם ישנה אפולוגטיקה שבמסגרתה ניתן להסביר מדוע מקרה זה טואטא על מתחת לשטיח האירופאי במהירות האפשרית? האם נעצרו הצעירים שהיכו אותו? אם לא, מדוע טרם נעצרו?

ואולי אני טועה בהבנת המקרה, ובוחר את המינוח הלא-נכון?
_new_ הוספת תגובהמאחר ואין בידי פרטים על נסיבות מותו של אותו אדם
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 13/11/2005 שעה 3:30)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין ביכולתי לתת לך תשובה. על כל פנים לא נראה לי שלאותו אדם זה משנה אם הוא ''סתם הוכה ומת במקרה'', או שהאפשרות ש''המכים לא התכוונו להרגו'' תנחם אותו.
_new_ הוספת תגובהלרמי ''צמא דם המתנחלים''
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 13/11/2005 שעה 2:29)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מוצ''ש, 12 לנובמבר, 6 בערב (השעות הקטנות של יום א' בצרפת ובישראל)
ה''תערובת של נחישות וגישות'' עליה ספרת לנו לא הגיעה לאזני ה''צעירים'' הצרפתים הסובלים מ''מצוקת קיפוח'' ומ''אפליה''.
שידורי הטלוויזיה כאן (FOX News, CNN ו MSNBC) לא חדלים מלשדר תמונות של ה''ל''ג בעומר'' בערי צרפת. המונומנטים הנמצאים במרכז פריס לא נפגעו עדיין, לפי הדיווחים, רק בשל נוכחות של אלפי שוטרים השומרים עליהם 24 שעות ביממה.
אלו חדשות ''חיות'' ובזמן אמת. זה לא Google.
_new_ הוספת תגובהרָמִי נוֹי מְסַלֵּף אוֹ מְשַׁקֵּר
אריה פרלמן (יום ראשון, 13/11/2005 שעה 23:47)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''רַק בְּיִשְׂרָאֵל וּבִמְדִינוֹת עוֹלָם שְּׁלִישִׁי יוֹרָה הַמִּשְׁטָרָה אֵשׁ חַיָּה עַל אֶזְרָחִים מִמּוֹצָא אֶתְנִי אַחֵר''. עַד כָּאן רָמִי נוֹי.

שֶׁקֶר וְכָזָב: בְּאֶמְצַע יוּנִי 2001 יָרְתָה מִשְׁטֶרֶת שְׁבֶדְיָה אֵשׁ חַיָּה עַל פּוֹרְעֵי אַנְטִי־ גְּלוֹבָּלִיזַצְיָה שֶׁחוֹלְלוּ מְהוּמוֹת קָשׁוֹת בְּגֶטֶבּוֹרְג, שְׁבֶדְיָה, בְּמַהֲלָךְ כֶּנֶס בֵּינְלְאֻמִּי.

לְהַלָּן כַּמָּה קִשּׁוּרִים:

מִתּוֹךְ אַרְכִיּוֹן ''הָאָרֶץ'', 17 בְּיוּנִי 2001 חֵלֶק חֲדָשׁוֹת: הַמִּשְׁטָרָה נִסְּתָה לַהֲדֹף אוֹתָם... תּוֹךְ שִׁמּוּשׁ בְּאֵשׁ חַיָּה, וְעָצְרָה כְּ־200 אִישׁ'' וְגוֹ'.

כַּתָּבָה קְצָרָה וּמְמַצָּה מֵאֵת אֵלִיָּהוּ זְהָבִי, ''מַעֲרִיב'' 17 בְּיוּנִי 2001:

הִנֵּה כִּי כֵן.... הַמְּעַבְרֵת הוּא גַּם הַמְּעַוֵּת.
_new_ הוספת תגובהלמה ''או''?
ישראל בר-ניר (יום שני, 14/11/2005 שעה 1:03)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאכן היה מקרה אחד בגטבורג
רמי נוי (יום שני, 14/11/2005 שעה 3:17)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שבו שוטר ירה להגנה עצמית במפגין שתקף אותו, מתוך 25000 מפגינים אלימים.

אין הדבר דומה כלל להרג הלא מוצדק של 13 מפגינים ערבים בישראל שלא לדבר על פציעתם של רבים מאד והשימוש בנשק חי ככלי רוטיני לפיזור הפגנות
_new_ הוספת תגובהרָמִי נוֹי מַמְשִׁיךְ לְסַלֵּף
אריה פרלמן (יום שני, 14/11/2005 שעה 23:44)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בִּלְשׁוֹן הַמְּעַטָּה...

אֲנִי מְצַטֵּט: ''אָכֵן הָיָה מִקְרֶה אֶחָד בְּגֶטֶבּוֹרְג ]שְׁבֶדְיָה[''. עַד כָּאן רָמִי נוֹי.

אֶלָּא שֶׁהָיָה עוֹד ''מִקְרֶה אֶחָד'', שֶׁבּוֹ מַפְגִּין נוֹרָה לַמָּוֶת עַל־יְדֵי מִשְׁטֶרֶת אִיטַלְיָה, בְּנוֹבֶמְבֶּר 2001, ר' קִשּׁוּר:

נִרְאֶה שֶׁצָּרִיךְ לְחַלֵּץ אֶת הָאֱמֶת טִפִּין-טִפִּין מֵרָמִי נוֹי. זֶהוּ אֶתְגָּר קָשֶׁה - אַךְ אֶפְשָׁרִי.

כְּפִי שֶׁאָמַר מַר נוֹי נְכוֹנָה: דַּי לָנוּ בַּמַּחֲלֹקֶת עַל הָעֻבְדּוֹת, אָז הָבָה לְפָחוֹת נְדַיֵּק בָּעֻבְדּוֹת עַצְמָן.
_new_ הוספת תגובהקישור למאמר המקורי
יובל רבינוביץ (יום שלישי, 15/11/2005 שעה 5:26)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקישור למאמר המקורי: http://www.bostonphoenix.com/boston/news_features/ed...
_new_ הוספת תגובההעובדות - על פי המאמר
רמי נוי (יום שלישי, 15/11/2005 שעה 14:15)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באתר האנרכיסטי שהביא פרלמן הן כדלקמן:

ששה עשר מפגיניפ אנרכיסטיים צרו על רכב משטרה שבו חמישה שוטרים. המפגין שבו מדובר ניפץ את חלונות רכב המשטרה והחל למשוך את השוטר מתוכו. השוטר ירה בו מטווח קצר והרגו.

לא זכרתי את המקרה הזה, אולם זהו בברור מקרה של הגנה עצמית, וירי מוצדק.

זה לא היה ירי לצורך פיזור הפגנות
_new_ הוספת תגובההָעֻבְדּוֹת: הֶמְשֵׁךְ
אריה פרלמן (יום חמישי, 17/11/2005 שעה 16:06)
בתשובה לרמי נוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בַּיְּדִיעָה בְּYnet:

כָּתוּב דַּוְקָא שֶׁ''שּׁוֹטְרִים יָרוּ'' בִּלְשׁוֹן רַבִּים - אַךְ כַּנִּרְאֶה שֶׁהַפַּעַם הַצֶּדֶק עִם מַר נוֹי.

אֲנִי מַמְשִׁיךְ:

בְּאֶמְצַע מַאי 1993 יָרְתָה מִשְׁטֶרֶת דֶּנְמַרְק פַּעֲמַיִם עַל מַפְגִּינִים בְּקוֹפֶּנְהָאגֶן, לְהַלָּן שְׁנֵי קִשּׁוּרִים:

יְדִיעָה מֵהַ־3 במאי 1999: מִשְׁטֶרֶת הוֹלַנְד פָּתְחָה בְּאֵשׁ לְפִזּוּר הִתְפָּרְעוּת שֶׁל אוֹהֲדֵי כַּדּוּרֶגֶל:

וְזֹאת מִבְּלִי לִכְלֹל אֶת הַמִּקְרִים שֶׁהִנָּם מִן הַמְּפֻרְסָמוֹת שֶׁאֵינָן צְרִיכוֹת רְאָיָה, הֲרֵי הֵם הַיֶּרִי שֶׁל מִשְׁטֶרֶת בְּרִיטַנְיָה עַל מַפְגִּינִים בִּצְפוֹן־אִירְלַנְד:

וְכֵן הַיֶּרִי שֶׁל הַמִּשְׁמָר הַלְּאֻמִּי הָאָמֶרִיקָנִי עַל סְטוּדֶנְטִים מַפְגִּינִים נֶגֶד מִלְחֶמֶת וְיֶטְנָאם )מַאי 1970(

]אֵרוּעֵי יֶרִי בְּכַדּוּרֵי גּוּמִי לֹא נִכְלְלוּ בִּסְקִירָה זוֹ[.
_new_ הוספת תגובהאקורד בסיום
ע.צופיה (שבת, 12/11/2005 שעה 11:38) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם הבינותי נכון את המאמר הוא נכתב אך ורק למען השורה האחרונה- ספירו.
חוץ מזה אין הרבה, הכותב תמיד יודע מה לא טוב ,אף פעם לא תשמע ממנו מה כן צריך לעשות ןאיך?
כך באירופה וכך במזה''ת.
מזל , מזל , שיש את ספירו ואת שולמית אלוני , .
_new_ הוספת תגובההשאלה החשובה
דוד סיון (שבת, 12/11/2005 שעה 14:30)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם בלי לזהות מה לא טוב תדע מה צריך לשנות?
האם אתה יודע או יכול להעריך מה צריך לעשות?
_new_ הוספת תגובהמיהם הצרפתים
עומר סיני (יום שלישי, 15/11/2005 שעה 11:37) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפני 3 שבועות בתוכנית רדיו שנקראת ''גומרים הולכים'' ראיינו עימנואל רוזן, עיתונאי מערוץ 10, ושותפו לתוכנית, דני סידס, את שגריר צרפת בישראל. מדוע? באותו שבוע התפרסם סקר שמכל מדינות אירופה אחרי הולנד שנמצאת במקום הראשון, הצרפתים במקום השני כעם אירופי שיש לו יחס חיובי כלפי ישראל. לאור הסקר ה''מעודד'' דיברו שני המראיינים עם השגריר לשיחה שנערכה ברוח טובה. השיחה נערכה בכזו אוירה של חום קירבה והומור, כך שקשה היה להאמין שהם באמת מדברים עם שגריר של מדינה, שבדור האחרון תמיד התייצבה נגדנו.
באותו יום פגשתי מרצה ותיק שלי, לניתוח מערכות, יהודי ממוצא צרפתי שעלה לארץ לפני כמה שנים. האיש מכיר את צרפת ואת הצרפתים מצוין. סיפרתי לו על הראיון והוא אמר לי את הדברים הבאים: סביר מאוד שהסקר מגמתי. ניתן בצורה מתוחכמת לשאול אנשים שאלות כך שהם יענו תשובות המתיישרות עם כוונה מראש. סקרים גם לא ממש תמיד מלמדים על המציאות , ראה ערך שימעון פרס. חוץ מזה הוא הדגיש, שהצרפתים בבסיס אופיים הם עם ששונא זרים. גם כלפי עצמם הם שונאי זרים.
יותר מכך צרפתי שמעתיק את מקום מגוריו בצרפת עצמה, לעולם ייחשב במקום החדש ל''חיצוני'' או ''לא משלנו''. ממש אקסטרים סנוביזם.
בניגוד לתרבות הזו, עומדת המדיניות הפרו-ערבית(אנרגיה,נפט) של הממשל הצרפתי. לכן בעצם מה שיש בצרפת זה מגמה דו ערכית: העם שונא זרים ולא קולט אותם באמת לתוכו, והממשלה היא פרו ערבית ומקבלת הגירה מוסלמית-ערבית מאפריקה ומאסיה. מכיוון שמדובר בשתי מגמות מנוגדות החיכוך הוא מתמיד, והר הגעש התפרץ.
_new_ הוספת תגובהשיטות לכיבוי שריפות
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 20/11/2005 שעה 3:23) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ממשלת צרפת מצאה דרך (לא כל כך מקורית) להתמודד עם התקוממות המיעוט המוסלמי. לפי ''מעריב'', מה 20 לנובמבר (http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/009/294.html)

''מטח פתיחה'' במיסגרת הצעדים עליהם החליטה הממשלה היה האשמת התקשורת במדינה ב''ליבוי המהומות ובפגיעה בדימוי הבינלאומי של צרפת באמצעות תצלומי האש והעשן, כאילו צרפת כולה עולה בלהבות''.

כהפגנה של ''אחריות ציבורית'', חלק מאמצעי התקשורת החליטו להפסיק לשדר תצלומים של המהומות הליליות בפרברים --- ''לפחות שתי תחנות טלוויזיה גדולות בצרפת הודיעו חגיגית בימים האחרונים שיפסיקו לשדר את המכוניות הבוערות''.
ערוצים אחדים, בהם הערוץ הציבורי פראנס 3, וגם כמה עיתונים החליטו שלא לפרסם יותר את הנתונים היומיים שמספקת המשטרה על גובה הלהבות, על מספר המכוניות שנשרפו בלילה ועל מספר העצורים. ''הנתונים האלה מעודדים את המתפרעים לשבור את השיא כמו בתחרות ספורט'', הסביר סגן מנהל פראנס 3, ז'אק בייל.
רובר נאמיה, מנהל החדשות של הערוץ הצרפתי הפרטי טי-אף-‏1, הנצפה ביותר בצרפת, אמר ל''לה מונד'' שהערוץ שלו יתחיל לרסן שידור מכוניות ובניינים בוערים. ''אנחנו רוצים להגיד הכל בלי בהכרח להראות את הכל''

לא נותר לנו אלא לאחל לצרפתים הצלחה.
_new_ הוספת תגובההאשמת התקשורת - שיטה מאד מקובלת אצלנו
דוד סיון (יום ראשון, 20/11/2005 שעה 8:10)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בגדול התקשורת לא אשמה בכלום. יש לה השפעה
על התפתחות תהליכים אבל היא לא ממש גורמת אותם.

גלי האלימות בצרפת נולדו מסיבות אחרות,
התקשורת היא לא אחת מהן.
_new_ הוספת תגובההאשמת התקשורת - שיטה מאד מקובלת אצלנו
ע.צופיה (יום ראשון, 20/11/2005 שעה 8:24)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שברניר מתכוון ,הוא שמה שלא רואים או קוראים בתקשורת לא קיים. אז אם לא יראו מכוניות שרופות ,אז אין אלימות.
יש קינטור סמוי בדבריו,ואני מסכים איתו,כי כאשר מאורעות דומים היו בארצנו, התקשורת האירופאית והצרפתית בפרט, דאגה להראות כל פרט מזויע מספר רב של פעמים ובהטייה מסוימת לצד אחד.
הצרפתים הפנימו, באיחור רב, את אימרתו של שרון: מה שרואים משם אינו מה שנראה מפה.
_new_ הוספת תגובהאני מכיר לא רע את כוונותיו ודעותיו של בר-ניר
דוד סיון (יום ראשון, 20/11/2005 שעה 9:50)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במיוחד את הקטע, ''הוא שמה שלא רואים או קוראים
בתקשורת לא קיים''. על זה נכתבה ההערה שלי.
_new_ הוספת תגובההאשמת התקשורת - שיטה מאד מקובלת אצלנו
אלכסנדר מאן (יום שלישי, 22/11/2005 שעה 14:15)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עין צופיה – מסכים לחלוטין עם תוכן תגובתך זו.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי