פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
האם צפויה התנתקות שנייה?
ישראל בר-ניר (יום חמישי, 01/06/2006 שעה 22:26)


האם צפויה התנתקות שנייה?

ד''ר ישראל בר-נירזאת תהיה שאלת המפתח במדינת ישראל בשנה שנתים הקרובות.

לפני שאתם קופצים עם תגובות מהמותן, ברצוני להבהיר שאינני מתכוון לסיבוב שני של מה שהתרחש בגוש קטיף בקיץ 2005. הצגה שניה כאן לא תהיה. בנושא הזה, בשלב הנוכחי עדיין לא נפלה הכרעה אפילו בשאלה של מה ומתי. צוות הפירסומאים המנהל את ''קדימה'' עדיין עסוק בשאלה הגורלית מה שם ייקרא ל''רך הנולד'' (הג'רוסלם פוסט, 5 למאי, 2006, From 'convergence' to 'consolidation' סביר להניח שעד הגיע המועד השם יעבור עוד מספר גלגולים. ייתכן שזאת תהיה ''התקבצות'' (באותה מידה ש''התכנסות'' מתקשרת ל''הכניסיני תחת כנפך'', ''התקבצות'' יוצרת אסוציאציה עם ''קיבוץ גלויות'', סיסמא שליוותה אותנו בשנים הראשונות שאחרי הכרזת המדינה). אפשרות אחרת, הנשקלת כנראה ע''י צוות הפירסומאים המנחה את ראש הממשלה העתידי בכל צעדיו, היא ''שיבה'' (על משקל ''ושבו בנים לגבולם''), אבל זה נשמע כבר פחות טוב כי זה מתקשר גם עם ''זכות השיבה'' לה טוענים הפלשתינאים. רעיון נוסף שוודאי נשקל בקפידה הוא ''התגבשות'' (זה אמנם מונח יותר נייטרלי, אבל אין לזלזל באסוציאציה שהוא יוצר עם תהליך הגיבוש אותו עוברים המתנדבים לשרת ביחידות העילית של צה''ל). יש כמובן שורה של אפשרויות נוספות – התכווצות, הצטמצמות, התקפלות, הצטמקות, התפרקות, שכולן ביחד וכל אחת לחוד מתארות את יוזמתו המדינית של אולמרט באופן הרבה יותר מציאותי, אבל זו בדיוק הסיבה שהן לא תיבחרנה (ועדיין לא מניתי מושגים כמו ''קיצור קווים'' או ''התקדמות לאחור'' – מונחים צה''ליים שנועדו לעקיפת השימוש במילה הגסה ''נסיגה''. אלה ודאי שלא יקבלו אי פעם מעמד לגיטימי בז'ארגון הפוליטי). גם המועד בו היוזמה הנחשונית (זה תרגום חופשי שלי למונח Bold Ideas בו השתמש הנשיא בוש לתאור רעיונותיו של אולמרט) הזאת אמורה לצאת אל הפועל נשאר בערפל. הוזכרה האפשרות שזה יהיה בשנת 2007 (אם זה באמת כל כך טוב, אז למה לחכות?), אבל שום דבר לא נסגר. מאחר שאולמרט החליט בשלב הזה להיכנע למזוז ולהשאיר את ליברמן בחוץ, ההכרעה הסופית תהיה בידי ש''ס. בלי ליברמן יכולת הסחיטה של ש''ס היא ללא גבול (מה שמכונה בפוקר Sky is the limit), ולפי מה שהתפרסם עד כה הם ניצלו את זה כבר לעילא ולעילא. עד עכשיו לא נאמר שום דבר בפומבי, זה בכלל לא בטוח שהשותפים האחרים לקואליציה מאושרים עם זה. קשה גם להאמין שלש''ס לא תהיינה תביעות נוספות בעתיד, ולאולמרט לא תהיינה הרבה אלטרנטיבות אם וכאשר זה יקרה. סביר גם להניח שישנם סעיפים חסויים בהסכם הקואליציוניים (תמיד יש כאלה). לפי ''ידיעות אחרונות'' מה-‏2 במאי, 2006 (הקומבינה של ש''ס: פתח המילוט מהממשלה), למרות האתנן הגבוה אותו הוא שילם עד עכשיו, אולמרט לא קיבל מש''ס ''צ'ק פתוח'' לביצוע יוזמתו לעיצוב מחדש של המזרח התיכון.

אחרי הסטיה הקצרה הזאת, אני מגיע לנושא המאמר. אני מתכוון לכך שבמהלך שנת 2005 התרחשו שתי התנתקויות ולא אחת. הראשונה היא זו שהתייחסתי אליה בסעיפים הקודמים, עקירת היישובים היהודיים מרצועת עזה וחיסול סופי של הנוכחות יהודית שם. במהלך שנת 2005 היתה גם התנתקות אחרת, לא פחות חשובה. כוונתי להתנתקות שהתרחשה במישור המדיני, כששרון ותומכיו התנתקו מהליכוד והקימו את מפלגת ''קדימה''. בהיסטוריה הפוליטית של מדינת ישראל היו לא מעט מקרים של נטישת מפלגה ע''י חבר בודד או כמה חברים. בזמנו קראו לתופעה הזאת ''כלנתריזם'' על שמו של עסקן דתי בשנות החמישים, בשם רחמים כלנתר, שיצר את התקדים הראשון (אם אינני טועה הוא לא היה חבר כנסת אלא חבר מועצה עירונית). היו הרבה מקרים בהם חברי כנסת בודדים אימצו את התקדים של כלנתר, נטשו את מפלגת האם והצטרפו למפלגות אחרות. המקרה הידוע ביותר הוא זה של יוסי שריד שקפץ ממפלגת העבודה למרצ. היו גם מיקרי פרישה של חברי כנסת או קבוצות קטנות של חברי כנסת שנטשו את מפלגת האם והקימו סיעות עצמאיות. צעדו של שרון היווה חידוש בכך שהפעם זאת היתה פרישה של קבוצה גדולה של חברי כנסת (כשליש) ממפלגת האם. למעשה, איך שלא מסתכלים על זה, ומה שלא יהיו המניעים של המבצעים, מדובר פה בגניבה. גניבה של קולות הבוחרים. אין במדינת ישראל בחירות אישיות, ואף אחד מחברי הכנסת שביצעו את הצעד הזה לא נבחר בזכות עצמו. בעוד שאפשר לטעון, ובמידה רבה של צדק, שאנשים שהצביעו לליכוד בבחירות של 2003 הצביעו עבור שרון, זה קצת מוגזם להגיד את זה על אולמרט. גניבת קולות איננה עבירה על החוק, וגם אם זה ''לא יפה'' או ''לא מוסרי'', זו תופעה שלא ניתן למונעה במערכת הפוליטית של מדינת ישראל (למעשה לא ניתן למנוע אותה בשום משטר דמוקרטי). המעצור היחיד הוא יושרו האישי של חבר הכנסת הבודד, ומאחר ואנחנו יודעים מי מגיע לשם, קשה לבנות על זה הרבה. למעט הצד הכמותי, ההתנתקות של שרון וחסידיו ממפלגת האם אינה שונה מזו של חבר כנסת בודד שגונב את המנדט מהמפלגה בשמה הוא נבחר. אבל כשנפרץ הסכר, אין לזה סוף. ההתמזגות של מפלגת הגמלאים עם ''קדימה'' היא גניבה המאפילה על זאת של ההתנתקות של ''קדימה''. כאן מדובר בגניבה של מפלגה שלמה. ציבור בוחרים שמונה כמאה ותשעים אלף אזרחים, בחר להצביע עבור מפלגת הגמלאים כדי לא להצביע עבור ''קדימה''. בא רפי איתן והודיע להם אתם יכולים ל''קפוץ לי''. הוא לא הספיק לחמם את מושבו בכנסת אפילו יום אחד וכבר העמיד את בוחריו בפני המציאות שקולותיהם ירדו לטמיון. בהשאלה מהסיפור על הקפה והציפורים, במקום הכלל של ''ירצו יאכלו, לא ירצו לא יאכלו'', הדמוקרטיה במדינת ישראל פועלת בהתאם לכלל של ''יאכלו גם אם לא ירצו''.

בעיקבות התקדים של ''קדימה'', והתקדים היותר טרי של מפלגת הגימלאים, נשאלת השאלה האם צפוייה התנתקות נוספת, ואם כן אצל מי?

''קדימה'' היא יצור חריג בחיים הפוליטיים של מדינת ישראל. הופעתה על הבמה ככוכב שביט הפכה אותה לאבן שואבת לשורה שלמה מבין המי ומי של הפוליטיקה הישראלית, אנשים שבאים מכל קצווי הקשת הפוליטית. כתוצאה מכך ה''נבחרת'' של ''קדימה'' מורכבת מאנשים המייצגים מיגוון רחב (לפעמים אף סותר) של דעות ועמדות בנושאים שונים מבית ומחוץ, אנשים שהמכנה המשותף היחיד שלהם הוא השאיפה להשיג נתח מעוגת השילטון. בסלנג האמריקאי אנשים כאלה מכונים Wannabees (זה קיצור של Want to be) בתרגום חופשי זה ''אנשים שרוצים להיות'' אבל הכוונה האמיתית היא ל''אנשים שחושבים שמגיע להם להיות''.

תוצאות הבחירות העניקו ל''קדימה'' את המקום הראשון, אבל ההישג האלקטורלי שלה הוא יותר ''ניצחון לוחץ'' מאשר ה''ניצחון מוחץ'' אותו ניבאו החוזים למיניהם. הנעליים של ''קדימה'' צרות מכדי לאפשר סיפוקן של כל התביעות והציפיות של קבוצת ה''מגיע לי'' המרכיבה את ''קדימה''. מאחר ש''קדימה'' היא מיעוט בקואליציה, ותישאר במעמד הזה בכל קואליציה עתידית, המחיר אותו אולמרט יאלץ לשלם לשותפים האחרים בקואליציה יותיר בקדימה קבוצה גדולה של בעלי אגו מתוסכלים. זה קיים בכל מפלגה. תמיד יהיו כאלה שיחשבו שהם קופחו בחלוקת התיקים בממשלה. גם במפלגת העבודה לא חסרים כאלה ש''נולדו'' להיות שרים (ובאמת כבר נשמעות שם חריקות על רקע חלוקת המשרות ומעמדו של פרץ כפוסק יחיד), אבל הדבק האידיאולוגי שמחזיק את מפלגת העבודה איננו קיים ב''קדימה''. דבק כזה איננו נוצר מהיום למחר. האפשרות שמקופחי ''קדימה'' יבצעו בשלב כל שהוא התנתקות שנייה נראית לי כבעלת סבירות ממשית. את הניצנים הראשונים כבר ראינו – פרישתו של רייכמן.

במשנה נאמר שעדיף להיות זנב לאריות מאשר ראש לשועלים (מסכת אבות), אבל בחיים מי שמיישם את זה הם בדרך כלל רק השועלים. אצל האריות זה לא עובד, כי אף אריה איננו מוכן להיות זנב. ראיתם פעם להקת אריות בה יש יותר מאריה אחד? תמיד זה אריה אחד עם כמה לביאות והרבה צאצאים. שני אריות ביחד, זה לא הולך, כי אף אחד מהשניים לא יסכים להיות הזנב של השני. זה לא שונה אצל הפרימדונות של הפוליטיקה במדינת ישראל. כשמופז אמר שהוא ''ישמח לכהן בכל תפקיד של שר'' (''ידיעות אחרונות'' 25 לאפריל, 2006, מופז למפגינים: ''שיפי הנפש ילכו למשפחות השכולות''), זה נשמע יפה ואצילי, אבל אני לא בטוח מה היתה תגובתו אם היו מציעים לו לכהן כשר הספורט או כשר התיירות או, לחילופין, אם אולמרט היה אומר לו ''מצטער, כל הכיסאות תפוסים''. להיות זנב זה קצת קטן עליו. הוא לא היחיד שחושב ככה.

נכון לעכשיו מופז הסכים לכהן כשר התחבורה עם ''אחריות לדיאלוגים האסטרטגיים הבינלאומיים של מדינת ישראל''. שכחו לעדכן אותו שיש בממשלה שר ביטחון ויש שרת חוץ ויש גם ראש ממשלה שלכל אחד מהם לחוד ולכולם ביחד יש גם כן מה לתרום ל''דיאלוגים האסטרטגיים הבינלאומיים של מדינת ישראל'', ועוד לא הזכרנו את שמעון פרס בהקשר הזה (המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, משגר היום יותר מאיום לעבר משטר האייתולות באיראן. ''על מחמוד אחמדינג'אד, לזכור שגם ארצו תוכל להימחק מהמפה'', ''מעריב'' 9 במאי, 2006, ''שאיראן תזכור שגם היא יכולה להימחק''). אינני יודע אם מופז נוהג לקרוא את ה''ג'רוסלם פוסט'', אבל אם כן, מעניין איך הוא הגיב על הידיעה שהתפרסמה שם ב-‏15 במאי, 2006, על כך שרפי איתן, מנהיג מפלגת הגימלאים ''נטל על עצמו את ניהול המגעים עם קובה'' (Rafi Eitan plans trip to Cuba).

אינני יודע איך זה בארצות אחרות, אבל מהיכרותי עם הפוליטיקה האמריקאית, קונדוליסה רייס איננה נוהגת לנהל ''דיאלוגים אסטרטגיים בינלאומיים'' עם שר התחבורה של מדינה כלשהי.

רייכמן פרש מהפוליטיקה, התפטר מהכנסת, ואת מקומו תפס המועמד הבא ברשימת ''קדימה'' כך שמספר המנדטים של ''קדימה'' נשאר בעינו. לא כל אחד הוא רייכמן. לרייכמן יש לאן ללכת. לרייכמן יש משרה מכובדת אליה הוא יכול לחזור בכל רגע, משרה המפרנסת את בעליה בכבוד. לא כולם נמצאים במעמד הזה. איך שלא מסתכלים על זה, להיות חבר כנסת זה עיסוק לגמרי לא רע. שעות העבודה הן לא מי יודע מה ויש גם הרבה חופשים. המשכורת בכלל לא רעה (נו טוב, זה לא כמו מנהל בנק, אבל אפשר לגמור את החודש). המשכורת הזאת גם מתעדכנת באופן אוטומטי פעמיים בשנה בלי שצריך לצאת למאבק או להכריז שביתה כמו שאר עם ישראל. על זה מתווספים ביטוח בריאות חינם ושרותי דואר וטלפון ללא הגבלה, ומי שנתגלגלה לו הזכות לכהן יותר מקדנציה אחת זכאי גם לפנסיה מלאה.

בסך הכל זו חבילה שאדם צריך שתהיה לו מוטיבציה גבוהה מאוד כדי לוותר עליה. אין לפיכך כל וודאות שרייכמנים אחרים שייפרשו מ''קדימה'' יעשו גם את הצעד הבא ויתפטרו מהכנסת. רבים יעדיפו את האלטרנטיבה של התנתקות מהמפלגה והישארות בכנסת מהסיבה הפשוטה שמצבם הכלכלי לא יאפשר להם לנהוג אחרת ולוותר על כל ההטבות. גם במפלגת העבודה לא הכל מתנהל על מי מנוחות. ''לא אהיה כבשה של פרץ'' הצהיר אחד מה Wannabees (''ידיעות אחרונות'' 2 למאי, 2006, איילון מטיל פצצה) שלא זכה לקבל את מה שלדעתו מגיע לו. זה לא מבשר יציבות בעתיד.

הרכב הממשלה הנוכחי מותיר גם בשורות ''קדימה'' וגם בין חברי מפלגת העבודה מספר גדול של מקופחים שחלק לא מבוטל מהם כבר תפר לעצמו חליפות.
גם אולמרט וגם פרץ אינם אריק שרון. אריק שרון היה מנהיג. לאריק שרון היתה כאריזמה ואנשים הלכו אחריו גם כשלא תמיד היו שלמים עם כל צעדיו. לא לפרץ ולא לאולמרט יש כאריזמה כזאת. אולמרט אמנם איננו נושא את החטוטרת העדתית של פרץ (''השתלטות הפלנגות הצפון אפריקאיות''), אבל מסופקני אם הרבה אריות יהיו מוכנים להיות הזנבות שלו לאורך זמן.

איך כל זה ישפיע על ''זמן מחצית החיים'' של הממשלה? ימים יגידו. הידיעה הבאה מה''ג'רוסלם פוסט'', 10 למאי 2006, יכולה להוות אות לבאות:
Interior Minister Roni Bar-On said that ''in 2003, the destruction of the Likud began with arguments over the budget. There are new MKs here, and everyone wants to impress the media. This is the kind of crack that can lead to Kadima's disintegration, just like it did to the Likud.''
Kadima could disintegrate like Likud

לסיום, ''ידיעות אחרונות'', מה-‏5 למאי, 2006, מספר על כך ש''פרס קורא לאיחוד בין קדימה והעבודה'', ''כי אין הבדלים ביניהן, וזה הדבר הנכון לעשות''. למראית עין זו התפתחות בכיוון ההפוך מזה שתארתי – התמזגות ולא התנתקות, אבל זה לא כל כך פשוט בשל זהותו של המציע. אצל פרס הדברים אף פעם אינם כפי שהם נראים מבחוץ, ותמיד צריך לבדוק לעומק מה מניע אותו לנקוט ביוזמה כזאת או אחרת. במקרה הנוכחי זה בכלל לא מסובך. מעמדו הציבורי של פרס עולה לאין שיעור גם על זה של אולמרט וגם על זה של פרץ, וזה גם נכון באשר למספר התומכים שפרס יוכל לגייס בקרב חברי המפלגה המאוחדת ''קדימה-עבודה'' (התמיכה בפרס בין חברי ''קדימה'' תספיק כדי לנטרל את הפלנגות הצפון אפריקאיות של פרץ בעבודה).

אם הרעיון הזה של פרס אכן יתממש יש לקחת בחשבון בוודאות כמעט מלאה ניסיון להפיכת חצר (''תרגיל מסריח''?) שתעלה את פרס לראשות הממשלה ותותיר את אולמרט ופרץ מחוסרי עבודה.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


ידיעה טריה
ישראל בר-ניר (יום שישי, 02/06/2006 שעה 1:26) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מהג'רוסלם פוסט מה 1 ליוני: Labor MKs discuss fight against Peretz
_new_ הוספת תגובהומעניין לעניין באותו עניין
ישראל בר-ניר (יום שישי, 09/06/2006 שעה 2:54)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''ח''כ אבישי ברוורמן: 'העבודה תתרסק' ''. ידיעה ב''מעריב'' מיום 9 ליוני, 2006
_new_ הוספת תגובהתשובות
ע.צופיה (יום שישי, 02/06/2006 שעה 6:54) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגבי שאלתך בכותרת המאמר התשובה היא : כן.
לגבי השם: ''מבצע שפיות''.
לגבי היתר: סתם גיבוב מילים.
_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
א. פרקש (יום שישי, 02/06/2006 שעה 8:54) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולפי יועצים אמריקאים היא נקראת Alignment. כלומר, במקום לפנות 70 אלף מתנחלים הם ירדו ל-‏20 אלף, וככה יישרו קו עוד לפני תחילת ההתעסקות בפועל בתוכנית הזאת.

מה שבטוח שאם ממשלת אולמרט היתה קבוצת כדורגל, הם היו נשארים בליגה ג'. לפחות בזה הכדורגל עולה בהגיונו ובאמינותו על הפוליטיקה.
_new_ הוספת תגובהכבר אין ליגה ד'?
דוד סיון (יום שישי, 02/06/2006 שעה 9:36)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהכבר אין ליגה ד'?
א. פרקש (יום שישי, 02/06/2006 שעה 10:41)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אל דאגה הם בדרך לשם. לשום מקום.
_new_ הוספת תגובהאז יש או אין ליגה ד'?
דוד סיון (יום שישי, 02/06/2006 שעה 10:52)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם יש או אם אין אינני דואג.
_new_ הוספת תגובהאין ליגה ד'
יובל רבינוביץ (יום שישי, 02/06/2006 שעה 11:43)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני ממש לא רוצה להפריע לנושא הדיון שלכם, אבל עוד פחות אני רוצה להשאיר את מצב הבורות הנוכחי על כנו.

בישראל אין ליגה ד'. הליגה הרביעית בישראל נקראת... ליגה א'. יש כל מיני סיבות היסטוריות. הליגה העליונה בישראל שינתה את שמה כמה פעמים. עד שנת 1954 הכל התנהל בצורה הגיונית. הליגה העליונה נקראה ליגה א', בדיוק כפי שבאנגליה נקראת הליגה העליונה בשם „הליגה הראשונה”. אז הוחלט שהליגה העליונה תיקרא „לאומית” וזו מתחתיה – „ליגה א'”. בהמשך קמה בשנת 1976 „הליגה הארצית”, בין הלאומית לבין ליגה א', וכשראו שמצב הכדורגל הישראלי אינו משתפר, הלכו ושינו שוב את השמות, וכך קמה לה „ליגת העל” (בשנת 2000). זהו שם הגיוני בערך כמו „מחנה השלום” הישראלי.

מבנה ליגות הכדורגל הישראלי כיום:
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגה ארצית
ליגה א' מחולקת לשני מחוזות: צפון ודרום.
ליגה ב' כוללת 4 מחוזות: צפון א', צפון ב', דרום א', דרום ב'.
ליגה ג'. 7 מחוזות: גליל עליון, גליל מערבי, יזרעאל, שומרון, שרון, תל-אביב, מרכז-דרום.
_new_ הוספת תגובהתודה על ההערה וההארה
דוד סיון (יום שישי, 02/06/2006 שעה 11:51)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שיוצא מדברי החכמים שלך שיש שש ליגות.
האם הבנתי נכון שאתה מדבר על ליגות הכדורגל?

בכדורסל, כך נדמה עלו והיו גם כן תמורות דומות.
האם אני צודק?
כמה ליגות יש בכדורסל?
_new_ הוספת תגובהכדורסל
יובל רבינוביץ (יום שישי, 02/06/2006 שעה 16:23)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בהיסטוריה של ליגות הכדורסל אינני בקי. כנראה שהיה מעניין. בשנות ה-‏50 היו ליגות נפרדות לקבוצות הפועל ולקבוצות מכבי, ולא היו משחקים בין קבוצות מהליגות השונות! כיום המבנה הוא:

ליגת העל
ליגה לאומית
ליגה ארצית, 2 מחוזות: צפון ודרום.
ליגה א', 4 מחוזות: צפון, חיפה, מרכז, דרום.
ליגה ב', 10 מחוזות: צפון, עמקים, זבולון, שרון, פתח-תקוה, דן, מרכז, ירושלים, דרום, נגב.

יש מבנים מקבילים לכדורסל נשים ולכדורסל נוער. פירוט ניתן לראות בכתובת http://www.one.co.il/c.aspx?target=%2Fegood%2Fviewtr... .
_new_ הוספת תגובהתודה על השיעור
דוד סיון (יום שישי, 02/06/2006 שעה 17:35)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהכדורסל
עמיש (שבת, 03/06/2006 שעה 11:29)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עד מתי היו ליגות נפרדות להפועל ומכבי בכדורסל?
_new_ הוספת תגובהזה חייב להיות לפני שנות ה-‏60
דוד סיון (שבת, 03/06/2006 שעה 11:41)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהכדורסל
יובל רבינוביץ (שבת, 03/06/2006 שעה 19:19)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הליגות היו נפרדות עד שנת 1954.

בשנת 2003 יצא ספרו של נח קליגר „כדורסל זה לא רק משחק” (הוצאת ידיעות אחרונות). קליגר הוא עיתונאי ספורט (בעיקר כדורסל) מזה למעלה מ-‏50 שנה. הספר המהנה הזה אינו ארוך במיוחד. הוא כולל 132 אנקדוטות מההיסטוריה של הכדורסל. למרבה הצער אין לו אינדקס, אלא תוכן עניינים בלבד. מצאתי בו את הסיפור הבא (עמ' 76):

בשנת 1953 הוחלט על משחק בין נבחרת „הפועל” לבין נבחרת „מכבי”. הנבחרות היו אמורות לכלול את השחקנים הטובים ביותר בשתי הליגות, וכך יהיה משחק בין שתי הליגות. המשחק בוטל משום שמועדון „הפועל” לא הסכים לכך שבנבחרת „מכבי” ישחק זכריה עופרי. הטענה היתה שאין זה הוגן שבאחת הקבוצות ישחק שחקן כה גבוה. גובהו של הענק זכריה עופרי היה 192 ס''מ...
_new_ הוספת תגובהצדק צריך להיות...
עמיש (שבת, 03/06/2006 שעה 22:40)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באמת קצת התפלאתי כי זכורים לי משנות החמישים משחקים של הפועל גבעתיים נגד מכבי חיפה.
_new_ הוספת תגובהאין ליגה ד'
יואב (יום ראשון, 04/06/2006 שעה 16:07)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם הליגה האנגלית הליגה הראשונה נקראת ליגת העל (Premier League) וליגה א' היא הליגה השלישית. http://en.wikipedia.org/wiki/English_football_league...
_new_ הוספת תגובהאין ליגה ד'
יובל רבינוביץ (יום ראשון, 04/06/2006 שעה 23:49)
בתשובה ליואב
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה. חידשת לי.

ואם יורשה לי לציין, אני חושב שזו נומנקלטורה שגויה. עדיף היה להשאיר את השמות המינימליסטיים המקוריים.
_new_ הוספת תגובהתודה. בפעם הראשונה אפשרת לי ראייה מסודרת של הנושא..
מיכאל שרון (יום שני, 05/06/2006 שעה 15:55)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
ע.צופיה (יום שישי, 02/06/2006 שעה 11:22)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם לפחות היו נשארים הליגה ג.
אך ליברמן והליכוד כבר בליגה ו, והמפדל עם האיחוד ב-ז.
ימים עצובים לימין.
_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
א. פרקש (יום שישי, 02/06/2006 שעה 22:21)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זהו בדיוק, שאצל הימין כל העניין הזה איננו כדורגל בכלל אלא עניין הרבה יותר רציני....
_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
ע.צופיה (שבת, 03/06/2006 שעה 7:09)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נו,נו, אל תגזים. כבר ראינו ימניים רצינים שיצאו מגוחכים.
חוץ מזה,אתה הגדרת את הדברים דרך הכדורגל.
_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
א. פרקש (יום שני, 05/06/2006 שעה 18:09)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגדרתי את הדברים דרך כדורגל תגובה 78117 כי רק כך יכולתי להביע את דעתי, בצורה ציורית, על התנהלותה של הממשלה והתנהלותו של אולמרט. וכזאת ממשלה עוד לא היתה אפילו לימין.
_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
ע.צופיה (יום שני, 05/06/2006 שעה 18:29)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ממשלת אולמרט קיימת רק חודש ואתה כבר מסיק מסקנות.
מנגד כנראה זכרונך ממש קצר. שכחת את ה''קילקולים'' בממשלות בגין. את שמיר צורח על מודעי. על נתניהו ומרדכי.
וכמובן ממשלות שרון.
פרקש ידידי, אני מבין שלא נעים בימין אך ככה זה, פעם למעלה ופעם למטה.
_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
א. פרקש (יום שני, 05/06/2006 שעה 23:29)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בימין דווקא נעים כי הימין אינו שותף להתבזות הקלוקלת שמערערתאת מצבה של ישראל. אין ספק שזה יעזור לימין לחזור למעלה בעוד כשנתיים.
_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
ע.צופיה (יום שלישי, 06/06/2006 שעה 6:42)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איחולי.
תעשה חיים בימין.
_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
א. פרקש (יום שלישי, 06/06/2006 שעה 9:32)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נשתדל (-:

ובינתיים שאתה תהנה מהממשלה שבטח בחרת בה (או בחלקה) ושתרגיש שעשית את המעשה הנכון.
_new_ הוספת תגובהמדיניות ההתנתקות כבר שודרגה
ע.צופיה (יום שלישי, 06/06/2006 שעה 15:31)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בהחלט.
_new_ הוספת תגובהזה קצת משעשע לראות איך
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 06/06/2006 שעה 18:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אדם שמכניסים לו צינור (אני מתנצל על ההתבטאות הוולגרית) חוזר ואומר ''איזה כיף'', ''כמה שאני נהנה מזה'', וכל זה בלי שאפילו טרחו למרוח לו ווזאלין.

נכון שעל טעם וריח קשה להתווכח, אבל בכל זאת, במקרה הנוכחי זה מעורר בחילה.
_new_ הוספת תגובהזה קצת משעשע לראות איך
ע.צופיה (יום שלישי, 06/06/2006 שעה 20:42)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה כנראה מתכוון לנתניהו?, שלום? לימורי? כחלון הקטן?
עוזי שנשאר בחוץ? דני נוה הבכיין?
אם שכחתי מישהו אני מבקש סליחה.
ולגבי הצינור? האם זה אותו אחד שהכניסו בהתנתקות מעזה ,הוציאו אותו והכניסו אותו מחדש לליכוד ? אם כן אז ההתיחסות לוואזלין מוצדקת.!
_new_ הוספת תגובהאתה ממש מאושר
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 06/06/2006 שעה 21:01)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דופקים אותך, ואתה נהנה מכל רגע. מה שמביא לך אורגזמה זה שאלה שאתה חולק על עמדותיהם סובלים גם כן (או כך לפחות נדמה לך) .

כבר אמרתי לך קודם, על טעם וריח קשה להתווכח, אם כי לי המזוכיזם שלך נראה קצת חולני.
_new_ הוספת תגובהאתה ממש מאושר
ע.צופיה (יום שלישי, 06/06/2006 שעה 21:42)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לי, משום-מה נראה שדוקא אותך (כמייצג הימין בפורום)דופקים די חזק לאחרונה.
פעם אחת העיפו אותכם מהאחוזות בגוש קטיף, אחר כך דפקו לכם את הראש בעמונה ואז הגיעו הבחירות והורידו אותכם למפלגה מדרגה ז.
אז, קודם כל ,אני נהנה מכל רגע.חוץ מזה כשאני רואה את נתניהו מגיח לרגע בטלויזיה אני מקבל אורגזמה.(אגב, לאן נעלם בעלה של גודי?).
על טעם וריח קשה להתווכח בעיקר על הטעם בישיבה על הספסלים האחוריים והריח הנודף מהם.
איני מזוכיסט, אני חלק ממה שניתן לכנות ,''השדרה המרכזית ''של עם ישראל במדינת ישראל,ואני גאה בכך!
_new_ הוספת תגובהאתה ממש מאושר
א. פרקש (יום שלישי, 06/06/2006 שעה 23:37)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם וכשאתה חושב ש''דופקים את הימין''. אבל לא ממש דפקו את הימין, כי עם ישראל דפק את עצמו ורבים כבר מבינים את זה ומביעים צערם.

המוצר שבחרת מסתבר שהוא המוצר המקולקל ביותר שהיה בשוק.
_new_ הוספת תגובהאתה ממש מאושר
ע.צופיה (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 6:07)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רק לפני חודשיים הצביע עם ישראל בהמוניו.
המסקנה כי עם ישראל דפק את עצמו זו מסקנה שלך- מסקנה של מי שהפסיד ולא מודה בכך.
אני מבין שאתה בחרת במוצר המובחר שבשוק.
כנראה שרק אתה ועוד מתי מספר חוןשבים כך.
ומוטב שישאר כך.
_new_ הוספת תגובה''רק לפני חודשיים הצביע עם ישראל בהמוניו''
ישראל בר-ניר (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 6:25)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ממש מה שמכונה כאן Land Slide . . .
_new_ הוספת תגובה''רק לפני חודשיים הצביע עם ישראל בהמוניו''
א. פרקש (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 9:13)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל זאת... 63% זה לא בהמון המוניו?
_new_ הוספת תגובהאתה ממש מאושר
א. פרקש (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 9:12)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל, אני הימין מודה בכך... ולכן האמירה שעם ישראל דפק את עצמו נכונה.

אני מודה שבחרתי במוצר הטוב ביותר שהיה בשוק. ומוצרים אלה כנראה קשים יותר להשגה. כנראה, שבפוליטיקה כמו בפוליטיקה, צריכים להוזיל את המוצר הזה כדי שרבים יותר יקנו את זה בבחירות הקרובות. אני בטוח שעכשיו לצד הפקת לקחים בימין ולצד התייקרות המוצר קדימה-עבודה, ישנו פוטנציאל לעתיד טוב יותר לישראל.
_new_ הוספת תגובהימין ושמאל-רק חול וחול.
יהודה-אודי דוכן (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 11:54)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כבר אמרנו שטמינת הראש בחול היא התעסוקה הכי חביבה על הישראלי המצוי?

ימין ושמאל - זה נבלה וזה טריפה (לא חשוב באיזה סדר).

גם השמאל וגם הימין ישבו מספיק זמן בממשלה,איש בתורו,בכדי לשנות ולתקן את שיריבו קילקל, וראה זה פלא-כל שהצליחו לעשות זה רק להתעלות בקלקול אחר,יותר ''טוב''.

הפקת לקחים? רק אנשים עם תבונה מסוגלים להפיק לקחים.
איפה יש כאלה במרחק אלף שנות אור מהממשלה?

אפשר לרמות חלק מהאנשים כל הזמן.
אפשר לרמות את כל האנשים חלק מהזמן.
ובישראל - אפשר לרמות את כל האנשים-כל הזמן.

שיהיה לכם אחלה של יום ואל תשכחו להוציא מידי פעם את הראש מהחול בימים חמים כדי לשתות, שלא יתיבש לכם המוח.
_new_ הוספת תגובהלא נכון...
א. פרקש (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 12:29)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

===>>>> ''ימין ושמאל - זה נבלה וזה טריפה (לא חשוב באיזה סדר).''
_new_ הוספת תגובהנו ודאי
דוד סיון (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 13:07)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש לו בעיה:
אצלו הציונות היא נבלה וטריפה.

האמת היא שיש נבלות ויש טריפות והם נמצאים בכל המגזרים
ובמיוחד בזה האנטי-ציוני - אלו יורקים לבאר שממנה הם
שתו ושותים כל הזמן.....
_new_ הוספת תגובהאודי-דוכין מנסה
א. פרקש (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 13:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לרמות את כולם כל הזמן.
אבל לא יוצא לו.
_new_ הוספת תגובהנו ודאי
יהודה-אודי דוכן (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 21:55)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש אנשים שכאשר הם מבחינים שהמים בבאר מעופשים,מסריחים ומצחינים אינם ממשיכים לשתות ממנה ויש המשלים את עצמם שהמים טעימים וממשיכים לשתות. נו,שיערב להם.

אתה מרבה לכנות את הדתיים 'אנטי ציונים' כשאינך מבין כלל את המושג 'ציון'. רוב השמאלנים הכופרים הם נבערים מדעת בכל הקשור לקשר שבין עם ישראל לציון וארץ הקודש. בשבילם ארץ ישראל היוותה מקום לברוח אליו מפני השואה רק משום שלא נמצא מקום אחר.

כפי שהקיאה ארץ ישראל את הכופרים בעבר כן תעשה בעתיד (הקרוב מאוד).
_new_ הוספת תגובההאמת הפשוטה
דוד סיון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 7:42)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חלק גדול מההודעות המתלהמות שאתה כותב כאן הן אנטי-ציוניות. כפי שהגדרתי ההודעות שללו שלך הן היריקה לבאר ממנה שתית וממנה אתה שותה.

אם באמת אתה חש שמי הבאר מעופשים, ומסריחים הפסק לשתות.
אין קל מזה והפלוס הגדול הוא שלמרות הצמאון אולי גם תמנע ההתלהמות שלך ואנטי-ציונים אחרים.
_new_ הוספת תגובההאמת הפשוטה
לוי (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 7:48)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה היא הבאר ?
_new_ הוספת תגובההציונות
דוד סיון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 8:11)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאנחנו לא ילדים שלך או של הציונות...
מהנדס אזרחי (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 9:35)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הציונות מנסה לעקור את התורה מישראל.

והמשפט הזה שלך שהציונות היא באר שמימנו אנחנו שואבים את חיותינו היא שקרית ומטעה.

ואפילו יש בה מן שטיפת מוח שכזאת.

מר סיון, לפני הציונות היתה התורה שלנו וגם אחרי הציונות נישמור על תורתינו ויבא לציון גואל.
_new_ הוספת תגובהעוד אמירה אנטי-ציונית
דוד סיון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 10:02)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אה, כן, הפוסל במומו פוסל.
_new_ הוספת תגובהמהנדס,
א. פרקש (יום שישי, 09/06/2006 שעה 14:15)
בתשובה למהנדס אזרחי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דיברתי לאחרונה עם הציונות והיא מכחישה את טענותיך.
_new_ הוספת תגובההציונות
לוי (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 11:20)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה יש בבאר הזאת ?
חוץ מגזענות לא נשאר בה כלום .
הקשר להסטוריה ולתרבות היהודית נותק .
_new_ הוספת תגובההציונות
יהודה-אודי דוכן (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 12:07)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בודאי שמת לב לצביעות חסרת הבושה כאשר ישראלים הכופרים בציון משתמשים במילים- 'ציון','ציונות'.
אני שאלתי,בכמה הזדמנויות, מה הפירוש שהכופרים נותנים למושג הזה שהם כה מרבים להשתמש בו וראה זה פלא - אף אחד לא קם.

ציינתי פה בעבר שיש מגמה בישראל של שִכְתּוּב ההסטוריה ושכתוב האמת ע'י גורמים אינטרסנטים ממשיכי דרכם של ''אבות הציונות'' ובעזרת כלי התשקורת הם שוטפים לעם ישראל את המוח ולצערנו מצליחים,עד עתה,לא רע.

היהודי האמיתי שותה מהבאר היחידה שיש בה מים חיים - התורה.
_new_ הוספת תגובהאתה לא מוותר על הנסיון הנואל
דוד סיון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 12:52)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שבנתיים התגלה כמשכתב, ולא מוצלח, זה אודי דוכן.
הנה דוגמה: ''אמת על הרצל ועל הדמגוגים'' (דיון 3585).
_new_ הוספת תגובההציונות
ע.צופיה (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 15:21)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שמשתמש בימינו במילה כופרים כלפי יהודים הם האייטולות האירניות והמנאצים במסגדים.
בטוח שאתה, מנטלית, נימנה עליהם!
של נעליך מעל רגליך כשאתה מדבר על הציונות.
אלמלא הציונות היית עדיין אפס אפסים באיזה שהוא גיטו!
_new_ הוספת תגובההציונות
יהודה-אודי דוכן (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 16:06)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל רגע ורגע מתגלה בור ועם הארץ חדש.
המילה 'כופר' מתיחסת בדיוק למה שהיא אמורה להתיחס - ליהודי שכופר בבורא עולם.אני בטוח שגם אתה מסוגל 'לקלוט' את זה.

לציונות האמיתית אנני מוריד רק את נעליי אלא קד קידה. ל''ציונות'' שאתה מתכוון אנני מוכן אפילו לפרום את השרוכים.

ה''ציונות'' שלך הביאה את העם היהודי אל השואה, וממשיכי דרכה מוליכים את עם ישראל לשואה חדשה,אולם כמו אז כן גם עתה-גֵאוּת הלב,קשיות העורף והאטימות מסמאים את העיניים מלראות את המציאות.

לא ה''ציונות'' שלך שמרה על עם ישראל במשך 3300 שנה,ועם כל הכבוד,גם לא צה'ל.

אלמלא ה''ציונות'' יתכן שהייתי יושב היום בארץ הקודש בקרב עם קדוש ולא טמא.
_new_ הוספת תגובההציונות
ע.צופיה (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 17:30)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנה נתת לי עוד הוכחה היכן מקומך- בין הכופרים ביהדות.
_new_ הוספת תגובההציונות
לוי (יום שישי, 09/06/2006 שעה 7:09)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל הפותח את הסידור מגלה שיהודי כמהה לציון ומתפלל על כך שלוש פעמים ביום .אותו תהליך מתרחש עם ברכת המזון .
קיימות אלפי התיחסויות לציון בכתבים של המסורת היהודית .
החבורה ההרצלינית הבחינה בעומק הכמיהה לציון ואימצה את המותג ציונות . בעזרתו פתחו את ליבם וכיסם של היהודים באשר הם וחילקו את השלל בין אנ''ש .
לאמיתו של דבר ירושלים וציון לא ענינו אותם .
ההתפתחויות בימים טרופים אלה מוכיחות זאת .
_new_ הוספת תגובהאיפיוני הומו-יודאו-איזראליקוס (האדם היהודי-ישראלי)
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 8:37)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אילוסטרציה - רווה, 1983: העולה החדש
מדוע נפוץ בישראל דפוס הנוכלות, החמסנות וגסות הרוח? איפיון

רבים, ודווקא החלק המובחר באוכלוסיית ישראל ברחו לחו''ל. כ-‏800 אלף ישראלים, רבים מהם בני הישוב הותיק, עדית שבעידית, היגרו לארה''ב וקנדה מאז מלחמת סיני, 1956. נפש רבים קצה בתופעות הסאוב, ההיטפלות, הנברנות האישית בזולת והשחיתות במצח נחושה. מדוע פורחות תכונות אלה במדינת היהודים, בעוד יהודים רבים בעולם ובמערב הם בעלי תרומות גבוהות בתחומי המדעים, הרוח והחשיבה, ולא נגועים בדפוסים אלה? המאמר שלפנינו, אודות סממני ההיכר הפסיכולוגיים של השחיתות האינטלקטואלית והחברתית והעבריינות הכלכלית, מסביר רבות מהתופעות הקשות של השרירותיות העריצה חסרת הקבילות, שלא תאמן, בהן אנו ניתקלים בישראל. זאת, החל מאלימות המשטר בעמונה והחרבת גוש קטיף, וכלה בשחיתות האוכלת כאן הרבה חלקות טובות וגורמת לקריסה רבתי של מערכות מדיניות וכלכליות - שחרף ניראות סבירה רבות מהן כבר רקובות, כושלות וניזקיות בבסיסן ואופן תפקודן, תוך הקפדה על מצג ללא דופי של איתנות, הגינות ויעילות תפקודית.

אביא כאן ניתוח סכמטי וחלקי, מעין סקיצה מקוצרת של דפוס הנפוץ בישראל, הרבה מעבר לשיעורו באוכלוסייה במדינות אחרות.

הטיפוס או הדפוס הנפוץ בישראל, הן בדרגים גבוהים, והן בתחתיות החיים ובמרחבי הנוכלות הגלוייה, זו שאינה מתחת לשולחן:

1) הנוכלות, החמסנות וגסות הנפש הן בישראל דרך חיים לרבים.

2) אנשים רבים בישראל שואבים הערכה עצמית ותחושת מקום בעולם מתכונות אלו, וכל הליכה של הזולת לקראתם ומגמה לרצותם רק מחזקת את תחושת חוסר הגבולות שלהם. אין אלו תכונות יצרניות, ומדובר ביכולת בינונית לחלוקת קשב (המייצגת כישורים מוחיים-קוגניטיביים גבוהים), אך הם מפלסים דרך ומקום בחיים בכוח החד-צדדיות והחד-מימדיות: דבר אחד שהם יודעים לעשות באופן סביר; שיטה אחת; קליקה וקשרים שדחפו קדימה; שרות עניינם של עבריינים או גורמי-אליטה רבי-כוח (באופן שאינו מצריך יכולת אישית יחודית); או נישה אחת שחדרו לתוכה.

3) טיפוס נפוץ זה הינו חסר יחוד מבחינה זאת שכל אחר יכול לעשות את מה שהוא עושה, ויש לו תחליפים רבים - הבינוניות ניתנת להמרה מצד רבים. ואילו שילוב של יכולות גבוהות ורב-מימדיות המגולם באדם יחיד, שילוב כזה נמוך בערך ההמרתיות replaceabilty שלו.
לכן אנשים אלה מפתחים שנאה ביולוגית-קיומית, המעוגנת בהערכתם העצמית הנמוכה, לאלה שהם חשים שיש להם כשרון אמיתי ויכולת יצרנית גבוהה ואפקטיבית (יכולת לחלוקת קשב). שנאה זאת אינה עקב שיקול מודע (והם נאחזים בעילות שונות להצדיק לעצמם את שנאתם), אלא אינסטינקטיבית.

4) אדם כזה, כשהוא עולה לגדולה בכוח הדבר היחיד שמצא, יתפעל את תחושת הכוח שלו והערכתו העצמית על ידי פעולה שרירותית ומנוגדת להיגיון ולצדק: ''אני עושה ההפך מהראוי, מעניש אנשים שעזרו לי, רומס בעלי תרומה ומחזק יצורים עלובים, מרושעים ודלי כשרון - סמן שהייתי ראוי להתקיים ולהצליח''. השרירות במצח נחושה היא סממן שלו. להיות בעל כוח שהושג ללא הבאת תועלת חברתית משמעותית וללא תרומה יחודית (כזו המייחדת אדם במקום של ''אילו לא היה אדם זה קיים - דברים מסויימים שאין לתאר חיינו בלעדיהם לא היו נוצרים''), להיות בעל כוח ומשאבים שהושגו בהערמה על המציאות, משמע - לתפעל כוח זה בשרירותיות.

מהות העניין כאן היא כוח לשם כוח - כשכוח זה לא נועד למטרת השגת שינויים בונים במציאות אלא למטרת מיטוט ושיבוש השיפוט והתפקוד התקין והבונה והאנשים הממשים אותו. כוח זה שואף לאיון, מיטוט ושיבוש יסודי המציאות הראוייה לאדם כיצור עילאי ובעל תכונות גבוהות - ומהווה למעשה צבירת משאבים בשרות ברוטליות אישית, חמס גחמני בצד מוכוונות לאופקי איון, ניטרול או שיתוק אנשים רב-צדדיים, רב-מימדיים, ואפקטיביים בעלי יכולת יוצרת ובונה. שכן אצל טיפוס אישיות זה הכוח הפרזיטי הוא חזות הכל, ויעודו האדרת תחושת החיים המעוותת המתלווה לו - זו של שרירותיות טוטלית, לית דין ולית דיין, במסגרת הפצת והרחבת הנישה, המאפיינים המהותיים והאקלים האישי-הוויתי של אדם כזה באופן החותר להתפשט ביותר ויותר מיתחמים במציאות, למען לא יאויים.

דווקא משום תחושת תלישותו הקיומית ועמדתו הרופפת מבחינת המציאות לכשעצמה על כלליה הטיבעיים, דווקא משום כך הוא שואף לביטחון טוטלי, ואופקי רצונו הם כוח אבסולוטי וחסר גבולות. זאת כשכל מגע עם המציאות הלא משקרת ועם אנשים הנושאים ניצוצות תבונה חיה ויכולת אמיתית ניתפסים כאיום קיומי עליו ועל מציאות השקר והמפעל חסר השחר, הניזקי והמיותר-טפילי שהוא מממש בהוויתו. בכוחם של האחרונים הוא מטפס במעלה המיצב החברתי או הכלכלי על גבם ותוצריהם של האנשים המורכבים והגבוהים בתכונותיהם. זאת תוך שאיפה לאיינם, בדומה לאופן בו טורף מנסה להסתיר את עקבותיו, או חי טפילי - לנטרל את יחודיות וכושר הפעולה העצמאי של הפונדקאי, תוך שיבוש באמצעות אינטוקסיקצייה (הרעלה) של אירגונו המערכתי של הפונדקאי, האטת המטבוליזם שלו, צמצום משק המשאבים שלו ושיתוקו. במציאות האנושית, אינטוקסיקצייה מקפדת ומשתקת כזאת מתבצעת בעזרת מלל ומעשה פוגעניים או מתישים ומסרבלים, הפועלים למסך ולשבש פעולה קוגניטיבית וקישבית חדורת תכליתיות-בונה ואירגון מסדר גבוה של הזולת.

5) כל ניסיון לרצות אנשים אלה או להיות בעל סבר-פנים ונדיב עמם, רק יביאם לפרוע בך יותר, ויתן להם תחושה של חוסר גבולות.

6) נטייתם היא לנסות לאתר חסרונות בזולת, כאשר הם מזהים בו את אויבם הביולוגי - דהיינו אדם גבוה בחלוקת קשב ויצירתי, בעל תכונות נדיבות ופלורליזם רוחני ומחשבתי. זאת לאחר הסברת פנים מניפולטיבית ראשונית בה הם קונים את אמון הזולת ובעקר עוסקים בברור ותצפית. ואז, בשלב הבא, קיים מאמץ ''להפלילו'' או למצוא בו כשל ומעין ''עבירות'' קטנות או גדולות יותר בטרוניות משונות וחסרות שחר. וזאת, לא למען העניין הכללי, אלא למען השגת תחושת חיזוק עצמי על חשבון הנמכת הזולת. או למטרת הדרתו ממשאבים, קיפוד התנגדותו להונאה או אי מתן שכר וגמול על עמלו, וחמס של קניניו ואמצעיו.

7) מאפיינים טיפוס זה חוסר נדיבות קיצוני וחוסר שאר-רוח או גודל-רוח, נטרנות קטנונית ונקמנות צפודה בצד היעדר כל שמץ של חסד וחמלה אמיתית. זאת אף שעקב יכולתם החקיינית הם יסגלו גינונים ומחוות המרמזות על המצאותן כביכול של התכונות ההפוכות אצלם: נדיבות, סובלנות, חמלה, שאר-רוח ורוחב-דעת יצירתי. זהו דפוס השיילוקיזם, ששייקספיר איתר ברגישות במאה ה-‏16 (במחזהו ''הסוחר מוונציה''), לא מפני שהיה אנטישמי (שייקספיר לא היה כזה), אלא שכסופר רגיש ובעל כושר התבוננות חד, דפוס זה משך את תשומת ליבו ורצונו היה להתריע מפניו: הן למטרת מזעור נזקיו, והן למטרת יצירת סנקציות חברתיות כאשר דפוס זה יהיה ניתן לזיהוי - כך שלא יתוגמל, אלא יוענש באופן העשוי להקטין שיעורו.

8) בני טיפוס זה יסגלו תכופות גינונים אקסנטריים, קפריזיים ושרירותיים, שנועדו לסמן לזולת מציאות כביכול של יכולות גבוהות אצלם וייחוד גבוה. זאת דווקא עקב הערכתם העצמית הנמוכה ותחושתם המוצדקת שהינם חסרי כל ייחוד, ובמקרה הטוב בעלי כשרון בינוני, וניתנים לתחליף בנקל. ואילו דווקא הגבוהים בחלוקת קשב, בעלי הכישורים המוחיים הגבוהים, הינם פשוטים למדי בגינוניהם, תכופות חסרי סגנון, עניניים ונעימים.

9) זה דפוס רווח מאד בישראל, שכן בגלל השואה ורדיפת היהודים בהיסטוריה, אנו מגלים סובלנות לתכונות שליליות ומרגיזות שהאנטישמים יצאו מגידרם ופגעו בנו בגללם. בחו''ל הגויים ורבים מהיהודים עצמם מאתרים וממזערים תכונות שליליות אלה, שכן למדו במשך מאות שנים להזהר מהתכונות המסואבות שבחלק מהיהודים, ולנצל את כשרונם של בעלי היכולת שבהם.

כך למשל, האנגלי למד לאחר מאות שנות ניסיון תרבותי וחברתי, לאתר ולזהות מיידית מניפולציות להסחת קשב למטרות הונאה ומזעור זכויותיו וזכאותו של הזולת, תוך זריעת בלבול והיצף במילים על חשבון קיום מחוייבויות. והוא יאמר לך מיידית כשתנקוט בגישה זאת, שהינה כה שכיחה בישראל: ? Are you trying to mess up with me דהיינו, ''האם אתה מנסה לבלגן אותי?''

אך בקרות כאלו לא קיימות במדינת ישראל. לכן, גם בישראל קיימים אנשים מוכשרים באופן לא רגיל, אך אלה משמשים עלה תאנה לעשרות נוכלים ומסואבים המחקים בהתחזות את גינוניהם ועוסקים בחמס. סביר שתופעה קשה זאת בצד תחושת ניצול-יתר תוך תת-תיגמול של מצויינות בעוד הבינוניות זוכה לעידוד ולכיבודים יתרים, היא סיבה מרכזית לבריחת טובי המוחות מישראל מזה שנים.

הכשרונות היהודים הם באמת לא מצויים, אך בצילו של כל גאון יהודי, פורחים עשרות מסואבים, שרלטנים ונוכלים. ובישראל התופעה יצרה במידה רבה מדינת רשע וחמס, בגלל היעדר בקרות, שדווקא קיימות במדינות מתורבתות ומפותחות כלפי דפוסים אלה במטרה למזער את ניזקם החברתי על ידי סנקציות חברתיות שליליות.

__

א. ידיעה שהוצנעה מסדר היום: מעילות ב- 350 מיליון! מתקציב החינוך: כאשר החינוך בישראל נישלט על ידי סוכני שחיתות... או, מדוע רמת החינוך בישראל היא ירודה בעוד תקציב החינוך הוא הגבוה ביותר במערב יחסית לגודל האוכלוסיה. או, כללית יותר: מדוע אין תמורה למיסינו - הפחת בתקציבי המדינה עקב, ככל הסביר, חור שחור של מעילות וגניבות
ב. הלא-יאומן כאן: השחיתות והפשיעה הכלכלית בישראל בריבוי הבטים

ג. כתבה בשבועון הצבאי הבריטי ג`יינס: ישראל כמדינת פשע וספסרות.
ד. ישראל משמשת מקלט לברוני הפשע הרוסים
ה. דו''ח הבנק העולמי ו-BDI : ישראל מהמדינות המושחתות ביותר במערב

http://www.nfc.co.il/archive/001-D-77164-00.html?tag...

Israel is considered one of the riskiest places in the Western world, with an unstable, inefficient regime, low accountability, a relatively high rate of state corruption and poor law enforcement,`` BDI said, based on the World Bank report. BDI economists noted that the low indices hamper foreign investment, raise risk premiums on financial markets and hurt resource allocation

ו. סמים במערכות העיתונים - עיתונאים מפירים את קשר השתיקה

ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה במגזרי כלכלה מסויימים הסמים הם חלק מתרבות העבודה, בעוד במערב הם חלק מתרבות הפנאי. כך הוא הדבר בחלקים ממערכות העיתונים, ובמרחב ההפקה הטלויזיונית והקולנועית. נובע מכך שכתבים לא מעטים וצוותי תוכניות טלויזייה (ואף מפיקי קולנוע ישראלי), עובדים ביכולת קוגניטיבית מופחתת, ואינם בחלק ניכר מזמנם מסוגלים לבצע מטלות מורכבות.

התפשטות השימוש בסם לליבת תרבות העבודה פועל את פעולתו, תחילה על כתבים צעירים, אך באופן המפעפע ומקרין בהמשך לאקלים האירגוני הכולל של העיתון או של צוותות ההפקה. תוצאה אפשרית היא שכתבות רבות בעיתונות כיום חדורות שבלונות מחשבתיות, בנליות וחוזרות על פורמולות שחוקות, או על גימיקים טקסטואליים ועל אפקטים שניתן לבצע באופן אוטומטי כשמתדלל כושר היצירה האינטלקטואלי - כגון סחיטת רגשות ודימוע זול עתיר שמאלץ.

כתבה: סמים וסכמטיות קוגניטיבית בתרבות העבודה במערכות העיתונים: ניתוח

וביתר קיצור, במרוכז:

הנוכלות, החמסנות וגסות הנפש הן בישראל דרך חיים לרבים. רבים שואבים הערכה עצמית ותחושת מקום בעולם מתכונות אלה, וכל הליכה לקראתם רק מחזקת את חוסר הגבולות שלהם. אין אלו תכונות יצרניות, ומדובר ביכולת בינונית לחלוקת קשב, אך הם מפלסים דרך ומקום בחיים בכוח דבר אחד, שיטה אחת, או נישה אחת שחדרו לתוכה. הם אנשים חסרי יחוד מבחינה זאת שכל אחר יכול לעשות את מה שהם עושים, ויש להם תחליפים רבים. לכן הם מפתחים שנאה ביולוגית-קיומית, המעוגנת בהערכתם העצמית הנמוכה, לאלה שהם חשים שיש להם כשרון אמיתי ויכולת יצרנית גבוהה (יכולת לחלוקת קשב). שנאה זאת אינה עקב שיקול מודע (והם נאחזים בעילות שונות להצדיק לעצמם את שנאתם), אלא אינסטינקטיבית. אדם כזה, כשהוא עולה לגדולה בכוח הדבר היחיד שמצא, יתפעל את תחושת הכוח שלו והערכתו העצמית על-ידי פעולה שרירותית ומנוגדת להיגיון ולצדק. ''אני עושה ההפך מהראוי, מעניש אנשים שעזרו לי, רומס בעלי תרומה ומחזק יצורים עלובים - סמן שהייתי ראוי להתקיים ולהצליח''. השרירות במצח נחושה היא סממן שלהם. כל ניסיון לרצותם, רק יביאם לפרוע בך יותר, ויתן להם תחושה של חוסר גבולות. נטייתם היא לנסות לאתר חסרונות בזולת, ו''להפלילו'' בטרוניות משונות וחסרות שחר, לא למען העניין הכללי, אלא למען השגת תחושת חיזוק עצמי על חשבון הנמכת הזולת. זה דפוס רווח מאד בישראל, שכן בגלל השואה, אנו מגלים סובלנות לתכונות שליליות ומרגיזות שהאנטישמים פגעו בנו בגללם. בחו''ל הגויים ורבים מהיהודים עצמם מאתרים וממזערים תכונות שליליות אלה, שכן הגויים למדו במשך מאות שנים להזהר מהתכונות המסואבות שבחלק מהיהודים, ולנצל את כשרונם של בעלי היכולת שבהם. אך בקרות כאלה לא קיימות במדינת ישראל. לכן, גם בישראל קיימים אנשים מוכשרים באופן לא רגיל, אך אלה משמשים עלה תאנה לעשרות נוכלים ומסואבים המחקים בהתחזות את גינוניהם ועוסקים בחמס. הכשרונות היהודים הם באמת לא מצויים, אך בצילו של כל גאון יהודי, פורחים עשרות מסואבים. ובישראל התופעה יצרה במידה רבה מדינת רשע וחמס, בגלל היעדר בקרות, שכן קיימות בחו''ל על דפוסים אלה.
_new_ הוספת תגובהשרון,
א. פרקש (יום שישי, 09/06/2006 שעה 14:18)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה האמת שלהומו-יודאו-איזראליקוס יש קרניים?

ואם כן, למה אתה מסתיר זאת בהודעותיך?
_new_ הוספת תגובהשרון,
א. פרקש (יום שישי, 09/06/2006 שעה 14:21)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה בד''כ מצטט את עצמך כשאתה רוצה להביא בפנינו עובדות ונתונים בדוןקים?

האם זה עומד אצלך בקריטריונים אקדמאים?
_new_ הוספת תגובההאבסורד המבאיש. אדם יכול לחיות בישראל ולא להתקל בחוסר הסבירות
מיכאל שרון (יום שישי, 09/06/2006 שעה 17:37)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואז, עבורו מדובר בארץ סבירה ואף נעימה. למשל, אף שיש הבדלים אינדיבידואלים בין אנשים ביכולת לביצוע תפקידים מורכבים ויש הבדלי אישיות הנגזרים מהבדלים מוחיים מסויימים, הרי שהדבר מתבטא רק בתקרות הביצועים, ואין לו אפקט ניכר בהתנסות היום יומית. וכך, לעיתים אדם מוצא את עצמו שואב נחת מהגיוון האנושי העצום בארץ הזאת, אתיופים, עיראקים, מרוקנים, ערבים, יקים, רוסים, פולנים וכד', כשכל אלה מוסיפים יחוד וגוון נעים, באופן השיח שלהם, במראה השונה, באיכויותיהם היחודיות להם.

אלא, שלעיתים אדם עשוי כאן להתקל, בניגוד לכך, מהתנסויות מהקשות האפשריות בכלל, ועומד מול אבסורד, אבסורד קשה וצורם, במלוא פריסתו המבאישה. אני נתקלתי באבסורד כזה, עקב תרומה יחודית, עוד מגיל 19 (בשרותי הצבאי, שהיה אגב, בשלב התחלתי זה של חיי הבוגרים נעים וזכיתי להערכה רבה), וגם כאשר חלאות אדם שפעלו ההפך מהסביר, בעטו בפני בעקבות תרומת ענק, והחמדנות שעוררתי בחבורת זאבים אנושית. וכאשר אתה נזרק לכלבים, אתה עשוי לעורר יצרי פרא, וכך ניתקלים גם בחלאה הרבה הקיימת בארץ הזאת. והרי אתה בעצמך קורא: שעור הגנבות, האלימות, המעילות, מעשי הסדום מצד גבוהים בצמרת, הסאוב. אלא שאתה באופן אישי, כפי שכתבתי בתחילת הדברים, לא ניתקלת באבסורד שקיים כאן, בשכיחות גבוהה יותר מאשר בעמים רבים אחרים ככל הנראה, והתנסותך לרוב היא מהסוג הנעים, כך שקל לך לשאת גם תופעות פחות נעימות הקיימות כאן.
_new_ הוספת תגובההאבסורד המבאיש. אדם יכול לחיות בישראל ולא להתקל בחוסר הסבירות
א. פרקש (שבת, 10/06/2006 שעה 9:39)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז מה היא תשובתך אחרי הכל לשאלתי זאת תגובה 78463 ?
_new_ הוספת תגובהאמת מארץ ישראל
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 1:15)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדומן כאן בכל פינה, לא רק בממשלה. האם תהיה זו הפלגה לאמר, שמדינת ישראל קיימת ונשאת על כתפי כ-‏7 אחוז מהאוכלוסיה, והיתר בדרגות שונות - נמושות אנוש, מתנערים מאחריות, שונאים כישרון, נטולי יעילות ומסבכים עניינים שלא לצורך בשרות הערכתם העצמית; נוורוטים (כלאמר עושים הכל הפוך מהמתבקש על פי השכל הישר), שאין לסמוך עליהם, ויש לוודא ביצוע שוב ושוב; וחלקם חלאות אדם מהקשים בעולמנו, אם כי רק חלק מהחלאה יאמר לעצמו: ''מה, אני כזה''?

הנוורוטי אומר (כפי שאמר וודי אלן באחד מסרטיו הידועים): ''נו, בוודאי שלא ארצה להצטרף למועדון שמוכן לקבל אחד כמוני בתור חבר''...

הכל אצל הנוורוטי הפוך: רואה איכות ומצויינות ומייד אומר: ''נו, זה טוב מדי מלהיות אמיתי... בטח יש פה איזה חיסרון, איזה catch, משהו חייב להיות פגום''. ומייד המוח הנוורוטי מתחיל להמציא חסרונות.

הנוורוטי לעולם אינו שואל: ''מה טיב הדברים'', אלא שואל ''כמה כוח יש לההוא, חזק או חלש כזה? שכן הנוורוטי לוקה ביכולת להפעיל שפוט עצמאי. לצערי ולא רק לצערי, נוורוזות לא פשוטות התפתחו ברבים מעמנו במשך 1800 שנות גלות, כפי שהיצביעו על כך ביאליק, אצ''ג ואף מקס נורדאו, פסיכיאטר מראשי הציונות המדינית. וכך, תפגוש בישראל בשיעור גבוה מאשר במדינות אחרות, אנשים שעושים בדיוק ההפך מהמתחייב על פי השכל הישר.

ולפעמים, לחשוב שנתתי למעלה מ-‏30 ממיטב שנותי כאן, כאשר יכולתי לחיות במקום אחר, ולקבל גמול הולם על כשרון והשקעה, כפי שרבים, ודווקא מהטובים ביותר, ברחו מכאן.
_new_ הוספת תגובההאוכלוסיה כאן היא בי-פולרית
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 1:39)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דהיינו, קוטב מצומצם של אנשים גבוהים מאד ביכולתם המוחית, במעלותיהם המוסריות, ובאנושיותם. ובקוטב השני, הרחב יותר, חלאות אנוש מהקשים ביותר בעולמנו, חקיינים שבתרגילי נוכלות, ובאמביצייה אדירה לכוח וממון הינם חסרי גבולות, בעלי כשרון בינוני אמנם, אך מתבססים על חקיינות של אמצעי שרידה שפיתחו אחרים. מדובר כאן בניוון קשה ביותר שהתפתח בגטאות ובתנאים לא תנאים של ביזוי במשך 1800 שנות גלות, אצל אנשים שלא שמרו על יושרה ולא עסקו בלימוד תורה, אלא הסיקו את המסקנות המתבקשות: דופקים אותי? אהיה רב-אמן בדפיקת הזולת, בכל דרך אפשרית, ללא גבולות, וללא שמץ של חמלה, רחמים ואנושיות כלשהי.

על כך כבר אמר הפילוסוף היהודי-אנגלי הגדול והמדינאי פרופ' ישעיהו ברלין: בממוצע, היהודים אינם טובים יותר ואינם גרועים יותר מעמים אחרים, אך בשני המקרים (זה של הטוב, וזה של הרוע), הם מגזימים. שוב אנו רואים את אותה בי-פולריות (דו קוטביות) כאשר הממוצע הינו ערך מקוזז משני הצדדים הנוגדים.

דומה שהגאונים היהודיים משמשים כעלה תאנה לחלאות האנוש בעמנו.

האוכלוסיה היהודית בכללותה, נמצאה בשנות ה-‏50 כבעלת IQ ממוצע של 101, בדומה לערבים. ה-IQ הממוצע של עמים אחרים, כפי שנמצא במחקר מקיף של פרופ' לין מאירלנד, שפורסם לפני כשלושה חדשים:

גרמנים והולנדים -107
פולנים -106
אנגלים - 100
צרפתים ואירלנדים -99
איטלקים -98
רוסים - 95
סרבים - 87

יש לזכור שהבדלים אלו, הניראים זעירים, מתייחסים לערך הממוצע עבור אוכלוסיה של מיליונים, ועל כן ההבדלים בין אנשים רבים בעמים אלה ברמת ה-IQ הינם גדולים
_new_ הוספת תגובהמחקרו ההשוואתי של פרופ' לין על IQ של אוכלוסיות
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 1:50)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמחקרו ההשוואתי של פרופ' לין על IQ של אוכלוסיות
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 2:28)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההקישור התקין
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 3:34)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהבתחתית הרשימה -רומנים (94) טורקים (90) סרבים (89
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 2:41)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראה הטבלה:

_new_ הוספת תגובההאם הסטראוטיפים מוצדקים?
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 4:00)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שימו נא לב כי עמים הנושאים תכופות סטראוטיפ של כוחניות ונוכלות - בתחתית הרשימה

הרומנים - שיש להם לעיתים שם (או סטראוטיפ) של נוכלים וגנבים וגם ''נודעים'' בכוחניותם - דומה שרומנים תכופות אינם שואלים ''מה איכות הדבר'' אלא, ''האם בעל הדבר הוא חזק או חלש''.... וכן הסרבים, שעסקו ברצח עם - הם הנמוכים ברשימה.

- הרומנים - 94
- הטורקים (אף הם מעורבים ברצח עם של שני שליש מהארמנים, בשנת 1915 ) - 90
והסרבים - 89 .

עמים אלה אף מפגרים בהתפתחותם הכלכלית.

הפולנים הנודעים ביושרם - 106 . ואף הגרמנים וההולנדים נחשבים ל''ישרים כסרגל'' - 107 (עם כל מה שאפשר להגיד על הגרמנים, ושואת עמינו והיטלר ימ''ש).

יהודים: לפי מחקרים שנערכו בשנות ה-‏50 ה- IQ הממוצע הוא 101 , זהה לזה של ערבים, הנחשבים לאינטליגנטיים יחסית. לדעתי, הערך הממוצע כאן לא מייצג, שכן התפלגות מנת המשכל אצל היהודים אינה הומוגנית. היא בי-פולרית, דו קוטבית, יש גבוהים מאד בכמות רבה ויש נמוכים מאד בכמות רבה.

דהיינו, קוטב מצומצם של אנשים גבוהים מאד ביכולתם המוחית, במעלותיהם המוסריות, ובאנושיותם. ובקוטב השני, הרחב יותר, יתכן שחלאות אנוש מהקשים ביותר בעולמנו, חקיינים שבתרגילי נוכלות, ובאמביצייה אדירה לכוח וממון הינם חסרי גבולות, בעלי כשרון בינוני אמנם, אך מתבססים על חקיינות של אמצעי שרידה שפיתחו אחרים. ואולי, מי יודע, מדובר כאן בניוון קשה ביותר שהתפתח בגטאות ובתנאים לא תנאים של ביזוי במשך 1800 שנות גלות, אצל אלה מקרב היהודים שלא שמרו על יושרה ולא עסקו בלימוד תורה, אלא הסיקו את המסקנות המתבקשות: דופקים אותי? אהיה רב-אמן בדפיקת הזולת, בכל דרך אפשרית, ללא גבולות, וללא שמץ של חמלה, רחמים ואנושיות כלשהי.

על כך כבר אמר הפילוסוף היהודי-אנגלי הגדול והמדינאי פרופ' ישעיהו ברלין: בממוצע, היהודים אינם טובים יותר ואינם גרועים יותר מעמים אחרים, אך בשני המקרים (זה של הטוב, וזה של הרוע), הם מגזימים. שוב אנו רואים את אותה בי-פולריות (דו קוטביות) כאשר הממוצע הינו ערך מקוזז משני הצדדים הנוגדים.

דומה שהגאונים היהודיים משמשים כעלה תאנה לחלאות האנוש בעמנו.

לפחות כיהודי פולני יש לי סיכוי שמנת המשכל שלי גבוהה כשם שהפולנים בממוצע הם השניים אחרי הגרמנים, ומעל לאנגלים, הצרפתים והרוסים.

רוסים רבים ניראים אינטליגנטיים, אך הדבר מטעה מעט. ראיתי פעם סרט בו קצינים בכירים רוסים לשעבר ולעומתם קצינים בכירים גרמנים לשעבר מספרים על קרב קורסק, 1943. שמתי לב כי התאורים הרוסיים היו מאד לא יעילים, וכללו מידע לא רלוונטי רב, היו ארכניים והתקשו להעביר את התמונה הכללית, בים של מילים. התאורים של קצינים גרמניים היו יעילים, העבירו מייד את התמונה הכללית, היו קצרים, לעניין, ואפילו בעלי נימה אנושית יותר, בעוד הרוסים נשמעו לי קצת כרובוטים אנושיים קרים, אך כאלה שהתוכנה בהם מלאה באגים.
_new_ הוספת תגובהנתונים נוספים שפירסם פרופ' ריצ'רד לין
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 6:34)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

His conclusions are that the East Asians (Chinese, Japanese and Koreans) have the highest mean IQ at 105. These are followed by the Europeans (IQ 100). Some way below these are the Inuit (Eskimos) (IQ 91), South East Asians (IQ 87), Native American Indians (IQ 87), Pacific Islanders (IQ 85), South Asians and North Africans (IQ 84). Well below these come the sub-Saharan Africans (IQ 67) followed by the Australian Aborigines (IQ 62). The least intelligent races are the Bushmen of the Kalahari desert together with the Pygmies of the Congo rain forests (IQ 54).

_new_ הוספת תגובהשרון, לא ענית
א.פרקש (יום שישי, 16/06/2006 שעה 10:49)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לשאלותי ב- תגובה 78469 וכרגיל הפנת אותנו לציטוטים הרחוקים מעדות? למה אתה חושב שהיהודים ואחרים הם ''חלאת המין האנושי'' ? ולמה אתה חושב ש-''דהיינו, קוטב מצומצם של אנשים גבוהים מאד ביכולתם המוחית, במעלותיהם המוסריות, ובאנושיותם. ובקוטב השני, הרחב יותר, יתכן שחלאות אנוש מהקשים ביותר בעולמנו, חקיינים שבתרגילי נוכלות, ובאמביצייה אדירה לכוח וממון הינם חסרי גבולות, בעלי כשרון בינוני אמנם, אך מתבססים על חקיינות של אמצעי שרידה שפיתחו אחרים. ואולי, מי יודע, מדובר כאן בניוון קשה ביותר שהתפתח בגטאות ובתנאים לא תנאים של ביזוי במשך 1800 שנות גלות, אצל אלה מקרב היהודים שלא שמרו על יושרה ולא עסקו בלימוד תורה, אלא הסיקו את המסקנות המתבקשות: דופקים אותי? אהיה רב-אמן בדפיקת הזולת, בכל דרך אפשרית, ללא גבולות, וללא שמץ של חמלה, רחמים ואנושיות כלשהי.''

האם באמת דווקא אנשים ''גבוהים מאד ביכולתם המוחית'' הם גם 'גבוהים',כלשונך, בהכרח גם '' במעלותיהם המוסריות, ובאנושיותם''?

והאם היהודים הם באמת ב-'קוטב השני', בעלי IQ בינוני למדי כפי שהבהרת, והאם הם באמת ''חלאות אנוש מהקשים ביותר בעולמנו, חקיינים שבתרגילי נוכלות, ובאמביצייה אדירה לכוח וממון הינם חסרי גבולות, בעלי כשרון בינוני אמנם, אך מתבססים על חקיינות של אמצעי שרידה שפיתחו אחרים. ואולי, מי יודע, מדובר כאן בניוון קשה ביותר שהתפתח בגטאות ובתנאים לא תנאים של ביזוי במשך 1800 שנות גלות''?

האין אתה חושב שאסכולת חשיבה זו החלה בראשית המאה ה-‏20 בגרמניה ע''פ משנתם של כמה 'פלוֹפּ-סרסורים' שגייסו את המדע לאידיאולוגיה שהחלה לנבוט בראשי האנשים ה-''אנשים גבוהים מאד ביכולתם המוחית, במעלותיהם המוסריות, ובאנושיותם''? האם אתה כותב 'אמביציה' בכוונה תחילה בשני ''י'' (באמביצִיֶיה) כדי שיישמע לכאורה אידישאי?

האם יכול אדוני המכובד להסביר את עמדתו לגבי נכונות תורת הגזע?

ועוד אומר אדוני שרון היקר: ''דומה שהגאונים היהודיים משמשים כעלה תאנה לחלאות האנוש בעמנו.
לפחות כיהודי פולני יש לי סיכוי שמנת המשכל שלי גבוהה כשם שהפולנים בממוצע הם השניים אחרי הגרמנים, ומעל לאנגלים, הצרפתים והרוסים.'' האם אתהמחשיב את עצמך לפולני ולא ליהודי? או שאתה בכלל חושב שיהודי אשכנז הם מגזע אחר ליהודי ספרד? אולי האשכנזים הם בכלל צאצאי הכוזרים ולכן הם חכמים יותר מיהודי המזרח? האם מאחר שהגאונים מבין היהודים הם המעטים ויוצאי הדופן מכאן אתה מסיק שכל יתר מיליוני היהודים הם ''חלאות האנוש בעמנו''? או שאלה רק יהודי המזרח?

דעתך יקרה לכולנו.
_new_ הוספת תגובההאם הסטראוטיפים מוצדקים?
אילן (יום רביעי, 07/03/2007 שעה 0:41)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם תוכל להפנות אותי לסרט על קרב קורסק - מה שמו ?
כיצד אוכל לראותו ? תודה מראש - אילן
_new_ הוספת תגובההיו אי דיוקים בערכי ה-IQ שהבאתי (מהזכרון, נו אלצהיימר)
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 1:57)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראו למטה, קישור למחקר של פרופ' לין
_new_ הוספת תגובהשרון,
א. פרקש (יום שישי, 09/06/2006 שעה 14:42)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה אצלך יהודים הם ''חלאת המין האנושי'' ולמה אתה חושב שיש לך IQ בגובה העם הפולני(106)?

האם IQ הוא המדד האולטימטיבי האחד והיחיד המבטא את חוכמת האדם, עירנותו האינטלקטואלית ודימיונו המופשט והמורכב של הפרט? האם לדעתך ה-IQ מבטא באופן נכון ומדוייק IQ של תרבויות לפי חלוקה גיזעית/לאומית/דם?

האם לצד ה-IQ (שמזה בדיוק? איזו מדידה נושנה שלא עברה תהליך עדכון עשרות שנים) אין מבחנים נוספים של רמת ויכולת ניצול האדם את מוחו למחשבה בהירה וצלולה? כיצד יכולות רגשיות משפיעול לחומרה או לקולא על ה-IQ וניצול האדם את יכולותיו האינטלקטואליות?

האם זה שגויים רבים שונאים דווקא את היהודי זה בגלל שליהודי יש IQ נמוך משלהם, לטענתך?

האם, כשבגדול, כשליש ממקבלי פרס הנובל הם יהודים בעוד שחלקם הכללי באוכלוסיית העולם הוא כפרומיל זה מעיד על שליטה יהודית/ציונית התודעת הגוי, נסיון יהודי קונספירטיבי להשתלט על העולם ונצלנות יהודית מזוויעה ומחפירה של טוב הלב של הגויים?

אשמח לשמוע את תשובותיך אחת לאחת לשאולתי הכנות. כי בדבריך אתה מעביר מסרים חמורים של שנאת היהודי באשר הוא יהודי ואני רוצה ללמוד ממך את האמת על מקומו של היהודי ברעות המאה ה-‏20.
_new_ הוספת תגובהלא. חשובה גם יכולת חלוקת קשב. מתוך מכתב ששלחתי לידיד
מיכאל שרון (יום שישי, 09/06/2006 שעה 17:07)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

I send you information about the cross-national studies on European nations' average IQ by Prof. Richard Lynn, University of Ulster, Ireland
http://www.amren.com/mtnews/archives/2006/03/germans...
http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Lynn

As you mentioned - where I noted the ''strange'' case (in this context) of the rapid growth of the Irish economy - there may be other important factors, and IQ measurements in themselves may be to some degree questionable, regarding issues like cultural dependence. Nevertheless, Intelligence Quotient within certain limits, has yet rather high predictive power regarding economic growth and other performance criteria.

Please note that two nations, The Turks and Serbs - involved in genocide - are the lowest in the list (You immediately noted this - concerning the Serbs). The Romanians assume a stereotype of highly dishonest and ''thieves'' with high corruption level. The lowest 3 nations are economically inefficient. And also, as sometimes noted, ''power-oriented'', tending often not to ask ''what is the quality of this thing or creation'' but rather, ''Is the man behind this - weak or strong'' and ''How many divisions are behind him'', the way Stalin ''asked'' about the Pope (''How many divisions the Pope has?''..)

I believe though that my extensive research on Divided Attention (Doing two or more things at once) and complex tasks, may be a complementary factor.

http://www.amazon.com/gp/product/9651600845/qid=9989...

This work may not has yet gained the appropriate attention, since in the institute where I conducted my study (1980-1991, on about 700 subjects; together with other pioneering studies), I was ''forced'' , contradictory to the common practice, to write my text in Hebrew (after I had already written 60 pages in English). I am about to translate the rest and update the book, when I find time.

_new_ הוספת תגובההאם חלוקת הקשב לא נמדדת כבר בתוך ה-IQ?
א. פרקש (שבת, 10/06/2006 שעה 9:48)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל מקרה ה-IQ הוא מכשיר די פרימיטיבי שקשה לעשות בתוצאותיו השוואות רציניות בין עמים. בעיקר אם בסיס השאלות למבחן הן דומות, בשעה שהרקע הנבדק הוא שונה (האינטלקטואלי, היסטורי, חינוכי) מעם לעם וממדינה למדינה. בעיקר כשמרכיבי דת, חופש, לימוד, עבודה, ערכים, נימוסין וכו' נמצאים במשקלים שונים בכל חברה וחברה, והשאלון אינו מותאם באופן יחסי לכל בודד וחברה.
_new_ הוספת תגובהלא, אין מתאם מובהק בין השניים
מיכאל שרון (יום ראשון, 11/06/2006 שעה 4:18)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כך למשל, ניפגעי האונה הפרונטלית (בעקבות תאונה ופגיעת ראש) - נמצא שאין אצלם כמעט ירידה ב-IQ. אך יש ירידה גבוהה מאד ביכולת לחלוקת קשב. על כן מדובר בגורם משלים, ולא בגורם כלול.
_new_ הוספת תגובהלא, אין מתאם מובהק בין השניים
א. פרקש (יום ראשון, 11/06/2006 שעה 23:16)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בקיצור, זה גורם לא רלוונטי לענייננו. בודאי לא ברשימות הבלתי מקצועיות שהבאת לפנינו באשכול זה.
_new_ הוספת תגובהאכן. אלא שמחקריו של פרופ' לין הם מבוססים היטב
מיכאל שרון (יום שני, 12/06/2006 שעה 4:30)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ונערכו על אוכלוסיות נרחבות אבל כאמור, אין הם מתייחסים לחלוקת קשב. חלוקת קשב עומדת במתאם גבוה מאד עם היכולת לביצוע תפקידים מורכבים, עם טיב ההחלטות ברמות ניהול בכירות, עם היכולת להציע הצעות אפקטיביות לשיפור תהליכים, ועם דרוגי ממונים את טיב הביצוע בתפקידים מורכבים בסביבה תעשייתית.

זהו גורם משלים למבחני משכל. במחקר בסוף שנות ה-‏70 אודות 10 האנשים הגבוהים ביותר בתרומתם בארה''ב בתחומים כמו פיזיקה, ארכיטקטורה, מתימטיקה, ביולוגיה ועוד, נמצא ממצא מעניין ביותר: בניגוד למה שסברו הדוגלים בחשיבות מדידות ה-IQאין יחס לינארי בין מנת משכל לבין תרומה גבוהה במיוחד. אותם עשרת הטובים בכל תחום, אמנם, היו בעלי לכל הפחות 130 IQ, אך מערך זה ואילך, אין עוד יחס לינארי בין טיב התרומה ובין IQ, דהיינו שהטובים ביותר לא היו למשל בעלי 190 ו-‏200 IQ. מה שכן נמצא כעומד ביחס לינארי עם רמת התרומה, וזאת עבור לפחות 130 IQ (מערך זה ולמעלה כאמור, אין עוד מתאם עם רמת התרומה) היא רמת היצירתיות, כפי שנמדדה במבחנים פסיכולוגים מסויימים. לטענתי, מבחני חלוקת קשב הינם כאן אף מנבאים טובים יותר ובהרבה ממבחני יצירתיות.

בקיצור, להיות הטוב בעולם בתחומך, אתה צריך לפחות 130 IQ אך זה הכל. אינך צריך 200 IQ. לאיינשטיין, בניגוד למיתוס המקובל לא היה 200 IQ. מה שאתה כן צריך היא יכולת גבוהה לחלוקת קשב.
_new_ הוספת תגובהאין לי ולו שמץ, שמץ שבשמץ של גזענות
מיכאל שרון (יום שלישי, 20/06/2006 שעה 0:34)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גזענות מרתיחה אותי, כתבתי מאמרים לא מעטים נגדה וחשפתי את שורשיה. בגיל צעיר יותר, במאי 71 היפגנתי עם הפנתרים השחורים, כנגד ניחשול המזרחים. הוכחתי למשל שמחקרים שמצאו ש''בני עדות המזרח'' לא דוחים סיפוקים, הינם הטעייה. וכי הגורם הקריטי כאן הוא רציונליות הורים. דהיינו שגם ילד ממוצא מערבי שהוריו מפעילים כלפיו גישה לא רציונלית וסמכותנית, גם הוא לא ידחה סיפוקים.

לא רק שאין בי שמץ של גזענות במישור האישי, אלא שכל עבודתי כוונה להתמקד באדם הבודד, ולא בקבוצה האתנית. כתבתי אין ספור פעמים, שגישות אתניות המכלילות לגבי קבוצה אתנית שלמה, לא רק שיש כאן פגם מוסרי ומסאב של רצון איון כלפי הזולת, אלה שזה גם לא יעיל. אי אפשר לנבא מהם תכונות הפרט לפי הקבוצה אליה הוא שייך. הדרך היחידה לדעת זאת זה מבדקים ושאלונים אישיים.

עם זאת, במסגרת מאות הנושאים ואלפי הרשימות שהיצבתי, ומכיוון שאיני חשוד בגזענות, בכל ליבי אני ההפך הגמור וגם כתבתי נגדה, ראיתי לעצמי חופש לאמר גם דברים מסוג: אין זה נכון שהעם היהודי כולו הוא טלית שכולה תכלת. לא אנקוט בגישה המכחישה הטוטלית. יש בקרב היהודים גם אחוז מסויים של חלאות אדם מהקשים מסוגם, כשם שיש גם אחוז מסויים של אנשים שנימנים על גדולי הרוח. יצאתי גם במילים בוטות נגד גזענות מזרחית ונאצות שהוטלו כאן תקופה ממושכת כלפי יהודים ממוצא מערבי, והראיתי שאם להשמיץ, גם המזרחים (כלפיהם נקטתי במכוון ובהתרסה בכינוי פרענקים'') - אפשר, אם הולכים על האשמות אתניות כוללות, למצוא בקרבם תופעות של גסות נפש וכד'.

אילו הייתה בי גזענות כלשהי, כשם שיש בארצנו לרבים - ישראל היא אחת המדינות הגזעניות בעולם - האם הייתי כותב את הדברים הבאים?

מזה שנים, יש אנשים שמשקיעים מאמץ בקור רוח, נחישות, ותוך חוסר מעצורים בשקריהם, למצוא בי דבר דופי. מדובר במאמצים בלתי נילאים של הכפשה, המלווים אותי שנים רבות. הנה כאן, במאמר יפה שלי, ונוכח חומר יפה נוסף, טרח פרקש לשרבב חומר מנאץ, שאין לו כלל קשר לדברים שכתבתי. סיבת הדבר היא ניכוס על ידי מערכת כלשהי של פיתוחים בתחומי במשך שנים רבות, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ויותר, והחלקה ושימון של המעשה הניתעב הזה, שאין שני לו, על ידי ניסיונות בלתי נילאים, בנוסח פרשת מעשה הנבלה המחריד של ''כרם נבות'' על ידי אחאב ואיזבל, הן להדביק לי דימויים מכוערים ככל שמכוער יכול להיות מכוער, והן לחלץ מפי דיבוב מרשיע באמצעות הסערת רוחי על ידי פרובוקציות קשות חוזרות ונישנות, ולהוציאני מגידרי אף על פי שאני אדם מתון.

כעומק ההכפשה - וכאן מדביקים לי את הנאצה הקשה ביותר שיכולה להיות קיימת בכלל במדינת ישראל, ארצה של שארית הפליטה - שמים בפי טקסטים נאציים - כעומק ההכפשה, כך עומק הנכוס וערך הדברים שנחמסו ממני.

_________________________

הטקסט שלי שמופיע כרשימה בשולי המאמר שבקישור

2005 / 12 / 26
שם המגיב/ה: מיכאל שרון:
משא שמעון בוסקילה
(בתשובה לכותבת ששאלה אותי כיצד אני כותב בתקיפות ומקלל כפרימיטיבי - ''מעניין מה אמא שלך לימדה אותך'')

את מה שאמא שלי לימדה אותי, לא תלמדי לעולם. אימי, רחל, עליה השלום, היתה כל ימיה אשה טובה. כן, טובה. מה שאצלכם, אשכנזים צבועים וערמומיים המקבלים משכורת עם תוספות גדולות מהצד ומתחת לשולחן, חיים ברמת חיים של 35 אלף ומצהירים על משכורת נטו של 10 , אצלכם טוב זה פרימיטיבי. ורשעות סמוייה וגלוייה וערמומיות, המסוות עצמן במילות רמאות של רצון טוב, מנשבות מכתיבתכם ומכל מעלליכם, שהרי זה ''מתוחכם''. ואתן מוצאות מילות לעג וביטול לאמר לגבריכם הנוכליים והנוורוטים גם על הטובים שבנו.

כן, רבים מכם נוורוטים ובעלי חשיבה חד מימדית, שהרי רדפו אתכם באירופה 1800 שנה והפכו אתכם, רבים מכם, לחולים בנפשכם ודפוקים באופן מוחי, בעלי חשיבה הנעולה רק על כוון אחד. וסיגלתם לעצמכם שם, היכן שביזו אתכם מאות שנים, כישורי השרדות נוכליים, האוכלים כאן כל חלקה טובה.

אנחנו, ברוך השם, הערבים כל השנים היו ידידינו, למרות שהתעמולה שלכם אומרת שגם אותנו רדפו כמוכם. לא הישמידו מאיתנו 6 מיליון, ובתקופת תור הזהב של האיסלאם, וגם לאחר מכן, בעירק, סוריה, טורקייה ומרוקו היינו אהובים ומכובדים בניגוד לכם. כאן הפכתם את בנותינו לזונות ופרחות, התזתם עלינו ד.ד.ט. וראיתם בנו פרימיטיביים. זאת אף שלא היינו נוורוטים כמותכם, שכן לא נירדפנו, ואנו בריאים בנפשנו, וכישורינו המוחיים עולים על שלכם, שכן איננו נוורוטים. אף כשבאנו לארץ המובטחת, הסתכלתם על בגדינו וגינונינו, ולא חדרתם למוחינו, אלא הדבקתם לנו פרימיטיביות. כן, מאז הפכתם את חלקנו לנוכלים, כמוכם, שכן זו הדרך היחידה להשיג מעמד היכן שהשתלטתם על כל העמדות בעלות המשמעות. את מה שזרעתם, חלאות, גם תקצרו, עד כלות.
_new_ הוספת תגובההיהודים הם חלאת המין האנושי? כך אמרתי?
מיכאל שרון (שבת, 17/06/2006 שעה 4:23)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חלאת המין האנושי הוא מי שמשקר כמוך, תוך הסתה נגדי.

מצטייר שכבודו משקר במצח נחושה, בדם קר, ברשע, ותוך הסתה.

אמרתי משהוא אחר לגמרי. אמנם, הביטוי ''חלאת המין האנושי'' הופיע במשפט הזה, אך אתה ככל המצטייר כאן עשית ''תרגיל'' מלוכלך וניבזי ושינית את משמעות המשפט מן הקצה אל הקצה למטרת הסתה נגדי:

מה שאמרתי הוא שבקרב העם היהודי נימצאים גדולי הרוח של האנושות, מקדמי הכלכלה, המדעים, בעלי תרומת ענק, אך נימצאים בקרב העם היהודי גם חלאות אדם מהגדולים מסוגם.

ד''ר קסטנר, הקאפואים בתקופת השואה, ודומני שאתה אדוני הם ההוכחה לכך.

וכבר תנו חכמינו: מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו.

ויש מי שהוסיף: הנבלים הגדולים ביותר עושים לעיתים פנים של פטריוטים.

ואני מוסיף: ואלה גם גורמים את הנזק הקשה ביותר לעם ישראל, שארית פליטת השואה.

האם יורשה לי לשאול, על פי תחושת בטן שלי, כמה מוחות טובים ומדענים היברחת מכאן לחו''ל, במה שמצטייר לי כשנאתך העזה משאול למצויינות ודחפי השמדה, השנאה והכפשה כלפי מוחות שאתה חש בעלבון צורב שהם טובים ממך?
_new_ הוספת תגובההפשע הבלתי-נסלח
יובל רבינוביץ (שבת, 17/06/2006 שעה 5:20)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נסכם:
הפשע הגדול ביותר נגד האנושות, מולו מתגמד כל פשע אחר, הוא למתוח ביקורת על דברי מיכאל שרון. רק חלאות אדם מהסוג הגרוע ביותר מסוגלות לכך.
הרבה מתחת לזה מגיעות עבירות פחותות ערך (רצח עם וזוטות אחרות).
_new_ הוספת תגובהביקורת?
מיכאל שרון (שבת, 17/06/2006 שעה 8:00)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובההיהודים הם חלאת המין האנושי? כך אמרתי?
א.פרקש (יום ראשון, 18/06/2006 שעה 9:20)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כהאי לישנא: ''... ובקוטב השני, הרחב יותר, חלאות אנוש מהקשים ביותר בעולמנו, חקיינים שבתרגילי נוכלות, ובאמביצייה אדירה לכוח וממון הינם חסרי גבולות, בעלי כשרון בינוני אמנם, אך מתבססים על חקיינות של אמצעי שרידה שפיתחו אחרים. מדובר כאן בניוון קשה ביותר שהתפתח בגטאות ובתנאים לא תנאים של ביזוי במשך 1800 שנות גלות.. ''
_new_ הוספת תגובהאם בעם מסויים 10 אחוז הם חלאות אדם האם כל העם כאלו?
מיכאל שרון (יום ראשון, 18/06/2006 שעה 16:59)
בתשובה לא.פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל זה בדיוק מה שאתה שם בפי. אמרתי: בעם היהודי יש חלאות. אמרתי - בקוטב אחד של הרצף. נתתי סדר גודל, 10 או 15 אחוז. אמרתי שקוטב זה גדול יותר מהקוטב הנגדי של גאונים - שיכול להיות 10 אחוז (גאונים) מול 15 אחוז מסואבים.

ואתה שם מילים אחרות בפי. אתה אומר: מיכאל אומר שכל היהודים מסואבים. שעל כן, אבקש בהודעה הבאה במקום שתביא מלל שמטשטש את הדברים, שתעשה דבר קצר יותר: תן את שימך הפרטי וכתובתך. אחרת אפנה למשטרה לברר זאת.

אני מקווה שכאן לא תשים דברים בפי, ןלא תגיד שאמרתי משהו אחר. אמרתי: כתוב את שמך הפרטי ושם משפחתך.
_new_ הוספת תגובהההסתה - הצבעת יד קשה כלפי גופו של אדם תוך נאקות צוררות
מיכאל שרון (שבת, 17/06/2006 שעה 4:28)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאן דהו מסית כאן כלפי בשקרים ושנאה פתולוגיים, בהסתה הקשה ביותר שניתן בכלל להעלות על הדעת במדינת ישראל - ארצה של שארית פליטת השואה. אני, שמשפחתי שישבה בפולין מאות שנים שתתה את כוס היסורין הקשה מכל שנחתה על עמינו - בארץ בה בוצע עיקר השואה, אני נאלץ לשמוע כאן מישהו הדוגל בפשעי מלחמה ומכבס אותם לבן-לבן, המשווה אותי לנאצי, תוך שקרים פתולוגיים ומניפולציות חסרות בושה בדברים שכתבתי, ההופכים את משמעותם מן הקצה אל הקצה. בקור כוונת-המכוון של המסית.

אני, יהודי שמשפחתנו ספגה את הקשה מכל בארץ בה הוא ארע במלוא כובדו המצמית, תכופות, ראיתי אותו, ראיתי לנגד עיני את דמות הקאפו, סיוט בלהה, שאני בידיו ואין מציל - אותם חלאות אדם שאין שניות להן, שהיכתיר הצורר על העם המובל לטבח. ראיתי אותו, כבד, גרום, נואק בלהט הצוררות הקשה ועוקרת הנטיעות,מאשים, מנאץ -בלהטה החזירי, האטום והשונא עד כלות של נפש רעה וחמוצה העויינת כל גילוי של חיים, חופש ויצירה, אוייבת טיבעית להם.

הקאפואים - עדותם של קפלן וריגנבלום, גטו ווארשה

תגובה 30403

הקפואיזם אינו זר להסתה, שבסיסה השנאה השמדנית לכל מה שאתה לא.

ההסתה - הצבעת יד גרומה וקשה כלפי גופו של אדם או ציבורים מסויימים, במעורטל וללא סובלימציה כלשהי, תוך אנקות צוררות - בניבדל ממעש תרבותי כלשהו ותוך הניגוד (''עוקר הנטיעות'' כפי שכינו חכמינו את השמדנות המכלה) ליצירה ופרייה.
_________

על ההסתה והנאצה
ההסתה והנאצה הם משקלות מדבירים לרוח היוצרת והבונה, זו המקימה מפעלים בעלי ערך. מן ההסתה עולה אויר מבאיש של רוח כבדה, רעה, גרומה, חמוצה, מצמיתה, נטולת כל רוח קלילה ומשיבת נפש של חיוניות. אנשי ההסתה נטולים לחלוטין כל הומור, כל חסד, כל גילוי של הרוח האנושית היוצרת, המשחררת; נעדרים הם כל שמץ מאותו מעיין מים חיים וצלולים, נושאים הם עמם אטימות מוחלטת, חזירית ודורסת כלפי אותה בריזה קרירה מחיית-נפשות-בשרב שמשרה סביב הנשמה החופשית. הם אויביה הטיבעיים, מקופדים בשנאה עזה כשאול כלפי כל מה שהם לא, כלפי כל מה שחי ויוצר וטיבעי.

כנגד התרבות המשחררת, זו החיונית כל כך לשינוע למעשה הבונה, המשוחרר ממשקלות מדבירים הצוברים משקל עם חלוף הזמן - ולכן יצירתה מחייבת התמדה לוחמת שוב ושוב – קיימת ההסתה, הנאצה, השקר הפתולוגי של הרשע וההטפה הכבדה.

ההסתה - הצבעת יד גרומה וקשה כלפי גופו של אדם או ציבורים מסויימים, במעורטל וללא סובלימציה כלשהי, תוך אנקות צוררות - בניבדל ממעש תרבותי כלשהו ותוך הניגוד (''עוקר הנטיעות'' כפי שכינו חכמינו את השמדנות המכלה) ליצירה ופרייה.

חופש הדיבור אינה הרשות להסתה -

אין בשום מדינה חופשית במערב ''חופש להסית''.

ההסתה - הינה עירומה, תכופות חקיינית, לעיתים גרוטסקית, לעולם כבדה בכובד הגדימה ורוח ''עקירת הנטיעות'' הגורפת.

זה הקול הניחר המצביע ומצביע כמוכה שד כלפי גופו של אדם או ציבור כלשהם, נוקב כקורצה ניטפלת-רע בשמם, ומסית ושוב מסית.

וזה, נאק הרע הגודם - ריק, עקר מכל תוכן מחייה מהסוג המשיב אויר צונן בקיץ השרבי או מצית נקודת אור בלילה של הנשמה.

הצדקנות הגודמת - מדיחה-מדיפה סביבה את צחנת הסאוב המתפשט, לעיתים את סירחון השטרות השדודים הניתחבים בהסתר לאן שניתחבים תחת גיבוי ניראות ''מסורה'' - העשוייה להיות בסיס תעצומות פריצותו-פירצתו של הנבל.

עיקרה המהותי - שיתוק הרצון היצרני של אוכלוסיות נירחבות - זה השיתוק המכשיר לביזה וחמס בשם הדיבר-הריק בעל מראית השגב, זה הבנאלי עד לזרה. שכן מגמות נסיגה והתכווצות חברתיות וכלכליות - אותם חותר השמאן, המשיא והמדיח המודרני לחולל, יפות להעצמת השאות שנאה ולחילול פעולות גודמות תרבות - שהינן דפוס קירבון עתיק יומין של שיכוך זעמם של אלי דמים התובעים את ליטרת הבשר שלהם מפי נציגיהם עלי אדמות.

הסתה (ולשון הרע), על פי הגדרתה, נוקבת בשם אדם, במפורש, לעיתים ברוח הנאצה הכבדה והמתלהמת, לעיתים כמוכת שד. כך, תוכלו למצוא דוגמאות בשפע אצל כתבנים פרועים ופרימיטיבים, שנראה שבעוית עיוועים השליכו מאחורי גוום כל שמץ של תרבות ורחבות דעת בבחינת קליפה דקה של תבונה מאחוריה מסתתרת בדומה בהמת אנוש.

כך, ההסתה מצביעה כמוכת דיבוק ביד גרומה ורעה לעבר אדם מסויים, תוך נאצות כבדות והסתה מעומק מוח שסואב.

מהטעם הזה קראו חכמינו לאדם העוסק בהסתה ונאצה מסוג זה -שופך דם.

לפעמים באה ההסתה גם מתוך ציפייה צינית של אדם שלא נותרה בו עוד כמעט נשמת צלם אנוש, לזכות בטובות הנאה כאלו או אחרות. לפרקים היא באה גם כניסיון פופוליסטי לצבור כוח פוליטי על חשבון קירבונם של אחרים. פעמים, כבפרשת כרם נבות, באה לשון הרע על מנת לנכס את כבשת הרש תוך חיסול הרש בלהט הניוולות שאין לה גבולות.

זו לשון הרע
_new_ הוספת תגובהואלה הדברים שכתבתי, אותם הסב פרקש על פיהם
מיכאל שרון (יום שני, 19/06/2006 שעה 2:32)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האוכלוסיה כאן היא בי-פולרית
מיכאל שרון (יום חמישי, 08/06/2006 שעה 1:39) הדפס תגובה/פתיל • קישור ישיר לתגובה זו

דהיינו, קוטב מצומצם של אנשים גבוהים מאד ביכולתם המוחית, במעלותיהם המוסריות, ובאנושיותם. ובקוטב השני, הרחב יותר, חלאות אנוש מהקשים ביותר בעולמנו, חקיינים שבתרגילי נוכלות, ובאמביצייה אדירה לכוח וממון הינם חסרי גבולות, בעלי כשרון בינוני אמנם, אך מתבססים על חקיינות של אמצעי שרידה שפיתחו אחרים. מדובר כאן בניוון קשה ביותר שהתפתח בגטאות ובתנאים לא תנאים של ביזוי במשך 1800 שנות גלות, אצל אנשים שלא שמרו על יושרה ולא עסקו בלימוד תורה, אלא הסיקו את המסקנות המתבקשות: דופקים אותי? אהיה רב-אמן בדפיקת הזולת, בכל דרך אפשרית, ללא גבולות, וללא שמץ של חמלה, רחמים ואנושיות כלשהי.

על כך כבר אמר הפילוסוף היהודי-אנגלי הגדול והמדינאי פרופ' ישעיהו ברלין: בממוצע, היהודים אינם טובים יותר ואינם גרועים יותר מעמים אחרים, אך בשני המקרים (זה של הטוב, וזה של הרוע), הם מגזימים. שוב אנו רואים את אותה בי-פולריות (דו קוטביות) כאשר הממוצע הינו ערך מקוזז משני הצדדים הנוגדים.

דומה שהגאונים היהודיים משמשים כעלה תאנה לחלאות האנוש בעמנו.

האוכלוסיה היהודית בכללותה, נמצאה בשנות ה-‏50 כבעלת IQ ממוצע של 101, בדומה לערבים. ה-IQ הממוצע של עמים אחרים, כפי שנמצא במחקר מקיף של פרופ' לין מאירלנד, שפורסם לפני כשלושה חדשים:

גרמנים והולנדים -107
פולנים -106
אנגלים - 100
צרפתים ואירלנדים -99
איטלקים -98
רוסים - 95
סרבים - 87

יש לזכור שהבדלים אלו, הניראים זעירים, מתייחסים לערך הממוצע עבור אוכלוסיה של מיליונים, ועל כן ההבדלים בין אנשים רבים בעמים אלה ברמת ה-IQ הינם גדולים
_new_ הוספת תגובהמה פרוש דו-קוטבי (ביפולרי) ברשימתי למעלה (שאת משמעותה הפך פרקש)
מיכאל שרון (שבת, 17/06/2006 שעה 8:35)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ברשימתי שאת משמעותה הפך מר פרקש על פיה (ראו את הטקסט הרלוונטי שלי בשולי המאמר כאן - לשם כך יש להקליק למטה מימין על המילים בכחול ''חזרה למאמר'' ולפרוס את המאמר), ברשימתי זאת היצעתי את ההנחה שככל הסביר, מבחינת ווקטור מסויים (או איפיון מורכב מסויים שאני מתארו בכמה מרכיביו, בשני ערכיו: גאונות רוח בקצה האחד וסאוב בקצה השני) האוכלוסיה היהודית היא בי-פולרית (דו קוטבית).

דהיינו האוכלוסיה היהודית (כמו כל אוכלוסיה) נמצאת על רצף, ואני מדבר כאן על שני קצוות הסקאלה הזאת (או שני הקטבים - למשל, לשם דוגמא - 10 אחוז בקצה האחד ו-‏15% בקצה השני) ואיני מדבר על חלוקה לשני חצאים. אני מדבר על קטבי הסקאלה. בי-פולרי זה דו-קטבי בעברית, וגראפית הדבר דומה (איני יכול לצייר כאן) למישור שבקצותיו 2 גבעות קטנות.
_new_ הוספת תגובהאני מודה לך ביותר
א.פרקש (יום ראשון, 18/06/2006 שעה 9:22)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאתה רק מוכיח את אמיתות טענותי שוב ושוב.
_new_ הוספת תגובההפרה המקודשת ביותר - מערכת הביטחון
מיכאל שרון (יום שלישי, 20/06/2006 שעה 0:58)
בתשובה לא.פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המערכת המקודשת ביותר והחזקה ביותר בישראל. כל איש ימין יקפוץ לדום כשמזכירים את שמה. הנה למשל פ. המציג עצמו כאיש המערכת, או לפחות נוקט בז'רגון של המערכת, כרבים שם, מול ביקורת, הוא נוקט במלל שמנוני ועמום, ורואה כאן רק טוב, רק וורוד.

משכורות גבוהות, פנסיות שמנות, הטבות. דירה בת 4 חדרים (לא ככה פרקש?) או יותר, אולי ברמת אפעל, אולי ברמת אביב ג', אולי בצהלה, שמחירה 250 אלף דולר או יותר. ריהוט משובח. מטבח מאובזר היטב. אולי גם, לפי מיטב הטרנד, אופני הרים משובחות, שעלו 15 אלף שקל. מה יש להתלונן?

אבל רגע. מערכת ציבורית שזורם אליה 45 מליארד שקל או יותר. מקודשת, עם ביטחון לא מתווכחים. מה שאומר, אין כמעט בקרות תקציביות, אתה אומר ביטחון, מוסיף כלאחר יד, ''חיוני'', ואישרו.

גם אם מדובר נניח בסעודות הצהרים העסיסיות שלך ועמיתיך (לפי המסופר), במסעדות רחוב באזל בת''א, אם אתה, הקורא זאת כאן כרגע, שבכני''ק נניח. או במסעדות היוקרה בבית אסיה, באם את/ה, עונד דרגות הסא''ל או הרס''ן והקורא זאת כרגע (יש זמן, ודווקא לא מעט..) עובד בקריה.

כמו מה זה נישמע לכם?

נכון.

להלן קצה קצה הקרחון, מהתקופה האחרונה (ויש סיפורים, יש מכאן ועד להודעה חדשה, ומכאלה שיודעים היטב על מה הם מדברים)

מנכ''ל התעשייה האוירית – שוחד, מרמה, הפרת אמונים.
משרד הביטחון מתנגד לאיסור מתן שוחד בעסקאות נשק..
הרופא הבכיר ביותר במשרד הביטחון – שוחד
- וזכורה ''לטוב'' גם את אלה דותן, פסיכולוגית קלינית בשנות ה-‏80 וה-‏90 בביה''ח הפסיכיאטרי שלוותא. מדובר באישתו של תא``ל רמי דותן, שבעלה הקודם, איש ח``א, מת בנסיבות עלומות. תא''ל רמי דותן יצר יחד עם אלה, עוד כשבעלה הקודם היה בחיים, אווירה שחצנית של פריצות אישית בפומבי. ניהל ``חצר`` מאפיונרית פרטית כראש להק ציוד בחיל האויר, גנב 10 מיליון דולר, היתקין בשיתוף עם חברת General Electric מנועים פגומים במטוסים. נידון למאסר של שנים רבות, הורד לדרגת טוראי. עזר וייצמן אמר שהיה צריך להעמידו מול כיתת יורים. בראיונות שנתנה לעיתונות העמידה אלה פני אישה מוכת גורל והציגה את בעלה כשה תמים וחף מפשע, קודם שהורשע (אמרה גם: ``אני פסיכולוגית קלינית עשירה מאד ולא היינו צריכים את הכסף``). החבורה ההיא ניסתה להציגו כחולה ובעל לחץ דם גבוה, על ידי שימוש בשיטות של ביו פידבק. בזמן חקירתו הביאה לו אלה שוקולד במטרה להגדיל את כמות הסוכר המנוצל והקופאין בדמו, אך היציגה זאת בעין דומעת כאילו ``רצתה קצת לשמח אותו``.
_new_ הוספת תגובהלמי שלא הבין מהו ''קוטב'': קצה של סקאלה נירחבת
מיכאל שרון (שבת, 17/06/2006 שעה 8:14)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דהיינו האוכלוסיה היהודית (כמו כל אוכלוסיה) נמצאת על רצף, ואני מדבר כאן על שני קצוות הסקאלה הזאת (או שני הקטבים - למשל, לשם דוגמא - 10 אחוז בקצה האחד ו-‏15% בקצה השני) ואיני מדבר על חלוקה לשני חצאים. אני מדבר על קטבי הסקאלה. בי-פולרי זה דו-קטבי בעברית, וגראפית הדבר דומה (איני יכול לצייר כאן) למישור שבקצותיו 2 גבעות קטנות.
_new_ הוספת תגובהלמי שלא הבין מהי בי-פולריות: תרשים
מיכאל שרון (שבת, 17/06/2006 שעה 9:49)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בהמשך להודעה: ''למי שלא הבין מהו קוטב''

_new_ הוספת תגובהאתה ממש מאושר
ע.צופיה (יום רביעי, 07/06/2006 שעה 16:09)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זאת אומרת שכאשר הליכוד זכה במירב קולות הבוחרים, הוא ,כדבריך, הוזיל את המוצר?
זאת אומרת שבעבר מכרו לנו מוצר עממי וזול ולכן רבים(ולא אני ביניהם)הצביעו בעדו,בעוד שעבור המוצר (אז) הקשה להשגה הצביעו מעטים(כמוני) כי הוא היה מוצר טוב שההמונים לא יכלו (ברוב בערותם) לזהות את טיבו המעולה?
הפקת לקחים בימין? הצחקת את שלום,אלון ואורלב.
_new_ הוספת תגובהאתה ממש מאושר
א. פרקש (יום שישי, 09/06/2006 שעה 14:32)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה פתאום.כדי שהליכוד יזכה בפער גדול בבחירות הבאות הוא יצטרך ל''הוזיל את המוצר''. אני מאמין שזה יעבוד טוב ויהיה אפקטיבי. לפחות לפי הנסיון שהצליח (אומנם בקטן) הבחירות האחרונות.

לגבי ''שלום,אלון ואורלב'' אינני רואה מישהו טוב מהם בקואליצית השמאל ''אולמרט, פרץ, ישי''.
_new_ הוספת תגובה''שני קאסמים נחתו בנגב המערבי''
ישראל בר-ניר (יום שישי, 09/06/2006 שעה 2:46)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ידיעה ב''מעריב'' מה 9 ליוני, 2006. (http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/432/778.html) טיל אחד נפל בשדרות, אלה ברובם ישראל השנייה ורק מיעוטם הצביע קדימה, זה לא מטריד אף אחד. טיל שני פגע בקיבוץ ''גבים''. אלה כבר ''משלנו''. זה הרבה יותר חמור. דובר הקיבוץ, בהסתמך על ע. צופיה, הגיב ש''לא נורא'' העיקר שדופקים את הימין ואת נתניהו בפרט (זה לא מה שנאמר בפועל, זו אקסטרפולציה שלי מדברים שנאמרו בדיון המתנהל כאן). מעניין מה יהיה כאשר המזל לא יעבוד ויהיו קורבנות בנפש. האם גם אז ימצאו נחמה ב''העיקר שדופקים את נתניהו''?
_new_ הוספת תגובה''שני קאסמים נחתו בנגב המערבי''
ע.צופיה (יום שישי, 09/06/2006 שעה 6:38)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

משנת 1977 הימין בשלטון במדינת ישראל, אז מה? זה הואיל במשהו?
אישית אני בעד תגובה תוקפנית יותר על ירי הקאסמים,אך אין לזה ולשמאל או ימין כהוא זה.
להזכירך , המנהיג הישראלי היחיד שנסוג עד הסנטימטר האחרון, היה מהימין( ועוד איזה ימין).מי שנתן איזו שהיא זכות לפלסטינאים פה (אוטונ7ומיה)היה גם כן מהימין.
מי שישב איתם רשמית לראשונה בפורום בינלאומי גם כן היה מהימין.
_new_ הוספת תגובה''שני קאסמים נחתו בנגב המערבי''
יהודה-אודי דוכן (יום שישי, 09/06/2006 שעה 8:57)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא האמנתי שזה יקרה אי פעם,אבל זה קרה - אני מסכים עם ע, צופיה.

אבל המסקנות חבר,מה עם המסקנות?
_new_ הוספת תגובה''שני קאסמים נחתו בנגב המערבי''
ע.צופיה (יום שישי, 09/06/2006 שעה 12:10)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המסקנות?
המסקנות הן שלא הכל נחתך ונקבע לפי ימ ין ושמאל או דתיים וחילוניים או ספרדים ואשכנזים. ענינים הרי-חשיבות נקבעים לפי אישיותו של המנהיג הרלוונטי למקרה.
_new_ הוספת תגובהעוד לא למדת את ה''אמת''?
דוד סיון (יום שישי, 09/06/2006 שעה 9:18)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה עוד לא למדת את המשנה הסדורה של ''הגיבורים הללו''?

אחריות על מה שהם תרמו למצב/למציאות הם מעולם לא לוקחים
אלא אם התוצאה של ''תרומתם'' מוצאת חן בעיניהם. אבל בעיקר הם יודעים לשכוח חלקם את תרומתם לצרות של עם ישראל.

כך זה גם הולך עם ''החבורה האנטי-ציונית'' שמרחפת כאן: הציונות האמיתית? זה בכלל כתוב בתנ''ך ואלו שהגשימו את
המעשה בכלל 'גנבו להם את המותג'. המגשימים ''נאשמים'' גם בכך שגזלו את כספו עם ישראל כדי להקים את היישוב
היהודי ובסופו של דבר את המדינה היהודית (תגובה 78443). ''הם'' (האנטי-ציונים) רק שוכחים שאותם חלקים של
העם היהודי שהתנגדו לציונות וחינכו נגד הציונות (כמו ש''הם'' מנסים לעשות באמצעות השיכתוב...כיום) כמעט לא תרמו
גרוש למעשה הציוני.

-------

מה איתך? אינך יודע היסטוריה?
לך לשיעור אצל המשכתבים ותהיה יותר חכם. לא?
_new_ הוספת תגובהעוד לא למדת את ה''אמת''?
ע.צופיה (יום שישי, 09/06/2006 שעה 12:15)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מכיר גם מכיר. לכן אני מתייחס לדבריהם בציניות ויותר מזה.
איני אוהב את הסיגנון, אך כנראה שלעיתים אין ברירה.
מה שמטריד באמת זו רמת השנאה שמסתתרת מאחורי דבריהם.
_new_ הוספת תגובהלא היה משעמם אם כולם היו באותה המתכונת?
מיכאל שרון (יום שישי, 09/06/2006 שעה 12:40)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השנאה, זו כבר בעייה, אך כל זמן שהשנאה אינה פרסונלית, לא נורא (מה שכן נורא, היא השנאה הפרסונלית מצד המזרחיות ''לאדם הלבן'' והבעת התקווה להשמדתו, שמוצאת גם היא ביטוי בפורום)
_new_ הוספת תגובהזה כן נורא
ע.צופיה (יום שישי, 09/06/2006 שעה 13:55)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי מידי פעם, פה ושם השנאה הקולקטיבית מתפרצת אצל מישהו ברמה האישית( הדוגמא הקלסית: רצח קסטנר, הדוגמא בהא הידיעה: רצח רבין, דוגמא נוספת:רצח ברנדוט ב-‏48 ובטח יש עוד הרבה דוגמאות) והמחיר הלאומי שאנו משלמים הוא כבד.
אין לי בעיה עם המתכונת כל זמן שהדברים הנכתבים גם נסמכים על משהו.
_new_ הוספת תגובהזעקת הקוזק הנגזל.
יהודה-אודי דוכן (יום שישי, 09/06/2006 שעה 14:35)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ממש רחמנות על הכופרים.

תחילה הם כופרים בַּשֵם,לאחר מכן הם עושים הכל להכעיסו וכשהם מקבלים את עונשם הם זועקים- ''תראו איזה אכזר הקב'ה''.

''בִּינוּ בוערים בעם ורשעים מתי תשכילו'' - אם אומרים לך לא להכניס יד לאש ואתה בכל זאת מכניס ו-נכווה ,אין לך מה להלין אלא על טיפשותך.

רצח רבין הוא דוגמא קלאסית כיצד מצליח השמאל,בעזרת התשקורת,להסית ולהדיח עד לגרימת רצח ואחר כך להפיל את התיק על הימין. בהפגנה הגדולה בכיכר ציון החדיר השמאל אנשים שילהיטו את הרוחות,היו אלה שמאלנים שהניפו כרזות של רבין בלבוש נאצי והם היו אלה שצעקו והסיתו את הקהל.
וזה הספיק לתשקורת לעשות מזה ''חגיגה'' שלמה.

ה''ימין'' בארץ הוא חבורה של אימפוטנטים שאינם יודעים ואינם מסוגלים לשלוט גם כשהם בשלטון.

ובעצם מה זה משנה - זה הרי נבלה וזה טריפה.
_new_ הוספת תגובהזעקת הקוזק הנגזל.
ע.צופיה (יום שישי, 09/06/2006 שעה 15:59)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. איננו כופרים בשם.
ב.איננו מכעיסים אותו
ג.הוא אינו מעניש אותנו.
ד. איננו זועקים.
ה. איננו חושבים ש''הקב''ה'' אכזר.
ו. איני מכניס יד לאש לכן איני נכווה ולכן איני מלין על טיפשותי אלא על טיפשותך!!!!
לגבי רצח רבין- נילאנו מטיפשים כמוך , הם מופיעים השכם והערב כמו העורבים ויתר הערפדים.
לגבי הימין- שאנשי הימין יתייחסו אליך -אם בכלל.
ולגופו של ענין: אתה גם טריפה וגם נבלה.
_new_ הוספת תגובהזעקת הקוזק הנגזל.
יהודה-אודי דוכן (יום שישי, 09/06/2006 שעה 16:26)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האמת תמיד כואבת.

נראה לי שדרכתי על הרבה יבלות.
_new_ הוספת תגובהזעקת הקוזק הנגזל.
ע.צופיה (יום שישי, 09/06/2006 שעה 21:03)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכלל לא.
נהנתי לענות לך.
זה כמו להדריך ילדים בגן לעבור את הרחוב.
פשוט כייף.
_new_ הוספת תגובה-:) אכן
דוד סיון (יום שישי, 09/06/2006 שעה 14:35)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהעוד לא למדת את ה''אמת''?
א. פרקש (יום שישי, 09/06/2006 שעה 14:47)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תעזוב בצד את ה'חבורה הבלתי/לא ציונית'' כי אינני בטוח כלל שהם ימין.

האם נציגי השמאל בפורום לוקחים ''אחריות על מה שהם תרמו למצב/למציאות הם מעולם לא לוקחים אלא אם התוצאה של ''תרומתם'' מוצאת חן בעיניהם. אבל בעיקר הם יודעים לשכוח חלקם את תרומתם לצרות של עם ישראל'' וכו'???
_new_ הוספת תגובהלא זאת הנקודה
דוד סיון (יום שישי, 09/06/2006 שעה 16:45)
בתשובה לא. פרקש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''הגיבורים הללו'' הם סוג של אנשים שהטיעונים שלהם בנויים בצורה שתיארתי.

זה מה שמהווה נקודות השקה בין אנשי-ימין-קיצוני חילוני, ואנשים אנטיציוניים שאנחנו מכירים. אני מניח שיש גם אנשי שמאל כאלו. אבל מאחר ואין דבר כזה נציגי ''השמאל'' הרי שאין כאלו בפורום.

בעיקרון אתה צודק החבורה הזאת לא בהכרח ימין, למרות שכמה מהם מתיימרים...
_new_ הוספת תגובהרחמים כלנתר
בועז מושקוביץ (יום ראשון, 04/06/2006 שעה 11:46) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זאב גלילי, ''מקור ראשון'':
''רחמים כלנתר נבחר בשנת 1955 למועצת עיריית ירושלים ב'חזית דתית לאומית'. בשנת 1956 פרשה הסיעה מן הקואליציה העירונית במחאה על כך שראש העירייה מטעם מפא''י, גרשון אגרון, אישר הקמת בית כנסת רפורמי בירושלים. רחמים כלנתר פרש מסיעתו, הקים סיעת יחיד והצטרף לקואליציה העירונית. בכך מנע את הדחת ראש העירייה. כלנתר זכה לתמורה נאה: הוא מונה לסגן ראש העיר לענייני דת ותברואה. תודות לו זכתה שכונת הבוכרים ובני עדתו בכלל לטיפול מיוחד של ראש העיר.''
_new_ הוספת תגובהאין זה משנה כלל...
יהודה-אודי דוכן (יום ראשון, 04/06/2006 שעה 21:34) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

...אם תהיה התנתקות שניה, כפי שאין זה משנה מי יהיה ראש הממשלה,מי יהיה נשיא ארה'ב או מה יהיה שם הספר הבא של הארי פוטר.

לעומת זאת יש כמה דברים שהם הכרח המציאות -

א. תפרוץ מלחמה בין ישראל למדינות ערב.

ב. ישראל תפסיד.

ג. הערבים ישלטו בישראל תשעה חודשים.

ד. אין צורך לתאר את מה שיתרחש בתקופה ההיא.

ה. 70 אומות העולם (כולל ארה'ב ושוויץ) יעלו על
ירושלים.
ו. מה תעשה כבשה אחת מול 70 זאבים?
_new_ הוספת תגובהאין זה משנה כלל...
יובל רבינוביץ (יום ראשון, 04/06/2006 שעה 23:50)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש איזשהו מועד לתסריט האימים הזה?
_new_ הוספת תגובהאין זה משנה כלל...
צדק (יום שני, 05/06/2006 שעה 0:23)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אף פעם אין מועד מדויק לנבואות.
נבואות קשות אינן חייבות להתקיים,
זה תלוי בנו.

חלק מהפרטים לא מדויק.

הערבים ישלטו על כל העולם, לא רק על ישראל.
במלחמה יהרגו 2 שליש מתושבי העולם.
יש דוגמה מוחשית בנבואה:
עם ישראל כולו יעסוק בקבורת גוויות במשך שנה שלמה.

גם אם הנבואה תתממש,
עדיין יש לעם ישראל אפשרות
לעבור אותה ללא פגע כמעט.
_new_ הוספת תגובהאין זה משנה כלל...
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 05/06/2006 שעה 9:24)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

התיחסתי לשליטת המוסלמים על ישראל משום שזה מה שמעניין אותי.

מלחמת העולם השלישית (גוג ומגוג) תהיה,על פי התאורים שנתנו נביאי ישראל, מלחמה אטומית,ביולוגית וכימית.

שני שליש מישראל ומהעולם יושמדו ועם ישראל יעבור צרוף (בירור,ניקוי) נוסף (''...והבאתי את השלישית באש,וצרפתים כצרוף את הכסף ובחנתים כבחון את הזהב...''),כלומר רק מי שבאמת ובתמים יאחוז בתורה ינצל.

לעם ישראל הסתפחו מאז יציאת מצרים ובמשך השנים,עד היום,המון ערב רב המחטיא אותו ומסיטו מדרך התורה, הוא למעשה השולט כרגע בישראל ובאמצעות כלי התקשורת עורך במשך עשרות שנים שטיפת מוח אינטנסיבית לעם כשהוא מכוון ליצרים ולתאוות שלו ומדיחו להאמין שעם ישראל הוא ככל הגויים,שאין בורא לעולם ורק מה שהאדם רואה,שומע,מריח,טועם או יכול למשש- זה מה שקיים (מטריקס).

הקב'ה במתכוון לא קבע תאריך מדוייק להתרחשויות הנ'ל והשאיר זאת לאדם לקבוע על פי מעשיו. גאולת עם ישראל היתה יכולה לבוא בכל דור ודור - לו היה זכאי לכך.

יש גם תאריך סופי- ששת אלפים שנה מבריאת העולם,אולם יש באפשרותו של האדם לשנותו כפי שאמר הקב'ה - ''...בעִתה-אחישנה...'', כלומר-בזמנה או שאקדים אותה.

מלחמת גוג ומגוג תתרחש,בכל מקרה,משום שהקב'ה הבטיח שהוא יפָּרע באחרית הימים מכל אומות העולם שהתנכלו לבניו במשך הדורות.

היהודי הוא היחיד היכול לשנות את מצבו,הן כעם והן כפרט,ביחס לגזירה והכתוב אומר- ''הרוצה להנצל מגוג ומגוג-יעסוק בתורה ובגמילות חסדים''.

לא קשה,צריך רק לצאת מהמטריקס.
_new_ הוספת תגובהלדעתי, מדובר ב''נקי כפיים ובר לבב'' ולא בפרושו של הגורו שלך
מיכאל שרון (יום שני, 05/06/2006 שעה 16:13)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה כותב: ''כלומר רק מי שבאמת ובתמים יאחוז בתורה ינצל''.

לדעתי, לא במובן הפורמליסטי אליו מכוונים הגורואים שלך, עם כל הכבוד הראוי. נביאי ישראל המאוחרים מדברים על ''לגול את ערלת הלב'' ויוצאים נגד הפורמליזם המאובן שבעבודה דקדקנית ''מה בצע לה' בעולות וזבחים''?

אנשים גבוהים ברוחם וישרי לב עושים את העבודה בדרכם.

כבר עכשו אנו רואים כיצד האיידס מדלל אוכלוסיות בהם נפוצה פריצות מינית כתחליף לזוגיות של אהבת אמת, אוטונומיה אישית ונאמנות.
_new_ הוספת תגובהלדעתי, מדובר ב''נקי כפיים ובר לבב'' ולא בפרושו של הגורו שלך
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 05/06/2006 שעה 22:39)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השם ירחם,אתה מתחיל להשמע כמו חזי.
מדוע מתעקשים כל עמי הארצות לתרגם את התורה?
האם יש לך מושג מה הכוונה ב- ''מה בצע לשם בעולות וזבחים''? האם אתה יודע באיזה הקשר זה נאמר?
''אנשים גבוהים ברוחם וישרי לב עושים את העבודה בדרכם''. איזה משפט נבוב. העולם לא היה קיים שעה אחת לו היה ניתן ל''אנשים הגבוהים ברוחם'' לעשות את העבודה בדרכם. לפי איזה סטנדרט אתה קובע מי ''גבוה ברוחו'' ו-''ישר בלבבו''?
האם תוכל לומר שאדם שדעתו הפוכה מדעתך יכול להיות ''גבוה ברוחו''? ואם כן היתכן ששניכם ''גבוהים ברוחכם''? ואם כן היתכן שתדורו באותו עולם?

ומה הקשר למשפט האחרון ולענייננו?
_new_ הוספת תגובהלדעתי, מדובר ב''נקי כפיים ובר לבב'' ולא בפרושו של הגורו שלך
מיכאל שרון (יום שני, 05/06/2006 שעה 22:51)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''האם תוכל לומר שאדם שדעתו הפוכה מדעתך יכול להיות ''גבוה ברוחו''? ואם כן היתכן ששניכם ''גבוהים ברוחכם''? ואם כן היתכן שתדורו באותו עולם?''

האם לדעתך רצון השם הוא שכולם יהיו באותו מתכונת, גזורים באותו שטאנץ, עושים אותו הדבר ודוברים אותה שפה, הן כפשוטו, והן במובן המטאפורי של הסכמה כללית על אותם דברים בדיוק? איך גישתך זו מתיישבת עם המסופר מפורשות ובבהירות בתורה שבכתב (הקודמת לתורה שבע''פ), בפרשת מגדל בבל, בראשית י''א:

(א) וַיְהִי כָל הָאָרֶץ שָׂפָה אֶחָת וּדְבָרִים אֲחָדִים:
(ד) וַיֹּאמְרוּ הָבָה נִבְנֶה לָּנוּ עִיר וּמִגְדָּל וְרֹאשׁוֹ בַשָּׁמַיִם וְנַעֲשֶׂה לָּנוּ שֵׁם פֶּן נָפוּץ עַל פְּנֵי כָל הָאָרֶץ:
(ה) וַיֵּרֶד יְהֹוָה לִרְאֹת אֶת הָעִיר וְאֶת הַמִּגְדָּל אֲשֶׁר בָּנוּ בְּנֵי הָאָדָם:
(ו) וַיֹּאמֶר יְהֹוָה הֵן עַם אֶחָד וְשָׂפָה אַחַת לְכֻלָּם וְזֶה הַחִלָּם לַעֲשׂוֹת וְעַתָּה לֹא יִבָּצֵר מֵהֶם כֹּל אֲשֶׁר יָזְמוּ לַעֲשׂוֹת:
(ז) הָבָה נֵרְדָה וְנָבְלָה שָׁם שְׂפָתָם אֲשֶׁר לֹא יִשְׁמְעוּ אִישׁ שְׂפַת רֵעֵהוּ:
(ח) וַיָּפֶץ יְהֹוָה אֹתָם מִשָּׁם עַל פְּנֵי כָל הָאָרֶץ וַיַּחְדְּלוּ לִבְנֹת הָעִיר:
(ט) עַל כֵּן קָרָא שְׁמָהּ בָּבֶל כִּי שָׁם בָּלַל יְהֹוָה שְׂפַת כָּל הָאָרֶץ וּמִשָּׁם הֱפִיצָם יְהֹוָה עַל פְּנֵי כָּל הָאָרֶץ:

אודי, יש לקרוא את התורה ולא רק לדבר עליה ולהתפלפל גבוהה גבוהה, תוך סלסול סיפורים כיד הדימיון העשיר. לא חסרו נביאי שקר בעמנו, שהיפליגו רחוק רחוק ממחוזות האמת והתורה, תוך עשיית פנים של יראת שמים מופלגת.

ואיפוא אתה מוצא בדברי שאיני חושב את לימוד התורה לחשוב?
_new_ הוספת תגובהלדעתי, מדובר ב''נקי כפיים ובר לבב'' ולא בפרושו של הגורו שלך
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 05/06/2006 שעה 23:31)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חבל על הזמן. זה כמו ללכת בשני קוים מקבילים.

בכל זאת משהו טוב יצא מזה,אני מקבל את עצתך ובמקום לבזבז את רוב זמני על ויכוחי סרק אלך ללמוד את התורה (להבדיל מלקרא את התורה).
_new_ הוספת תגובהבכ''ז, אני שמח שהדבר יצא בשכרו...
מיכאל שרון (יום שני, 05/06/2006 שעה 23:37)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאשריך שאתה לומד תורה
מיכאל שרון (יום שני, 05/06/2006 שעה 23:43)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מניסיוני אני יודע שהדבר מרתק, הזמן מנוצל היטב ואפשר לחשוב על הרבה רעיונות חדשים. זה שונה מאד מקריאת טקסט כאשר אני לבד בחדר העבודה שלי. אבל היצבתי לעצמי כיום כמה דברים שיש לעשות, ואין זמן לנשום, וכך, מרענן מדי פעם בכ''ז לכתוב ולקרוא ברשת, לפחות אינטרקצייה כלשהי.
_new_ הוספת תגובהבימי רעמסס השני ניבאו בדיוק את מה שקורה כיום בישראל. מדהים
מיכאל שרון (יום שני, 05/06/2006 שעה 16:26)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לאן כל זה מוביל? הסיבוך הוא אין סופי ואין מתיר. אוקיינוס חסר קרקעית ונטול חופים. הטרור, איראן, הסכסוך הישראלי-ערבי, הסבך בו ישראל מדשדשת; החרבת ישובים יהודים פורחים ועוד היד הגודמת נטוייה; הפשע המאורגן והפשיעה הכלכלית עצימי ההיקף וסדום כמעט בכל אתר ואתר. הבעיות הפנימיות הסבוכות להתרה. וכל מהלכינו וניסיונותינו לפעול במצב מסתובבים בלופים אין-סופיים. המצב הינו לאבירינט, מבוך איום.

מה פשר כל זה?

אז קחו נשימה עמוקה, רבותי, ורחפו-הנשאו מעבר לזמנים: לפני 3000 שנה, בימי רעמסס השני, כבר צפו את מאבקנו בטרור הפלשתינאי. לא יאומן? אתם אמרתם. קראו, ואולי שוב לא תוכלו להשכיח זאת מהכרתכם. ויש עוד דברים לא יאומנו במקרא, שאחשוף בהמשך. לא שיטות משונות של דילוגים, לא פלפול מתחכם, לא ולא. דברים כפשוטם. רק שהסבירות לאלטרנטיבות פרשניות חילופיות הינה אפסית. לא נותר לכם רבותי, אלא לומר בפיקחון-מדומה לעצמכם: נו טוב, לא רציני בעצם, כמו כל השאר מסוג זה, ולנסות לשכוח. התצליחו?

_

מתוך פרשת ''האזינו'' (ראו בקישור):

''הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא עָם בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם'':

ומי הוא אותו ''לא עם'' אם לא הפלשתינאים, שזהותם הבידיונית באה להם מחזיונות השווא של הפוסט- ציונים וקודמיהם להצבת אותה זהות כזב?

''מִחוּץ תְּשַׁכֶּל חֶרֶב וּמֵחֲדָרִים אֵימָה גַּם בָּחוּר גַּם בְּתוּלָה יוֹנֵק עִם אִישׁ שֵׂיבָה'':

וכי אין אותה אימה בחדרים אימת הטרור, שאינו חומל על איש מיונק עד איש שיבה? והדברים מדהימים אף יותר בהמשך:

''אֵיכָה יִרְדֹּף אֶחָד אֶלֶף וּשְׁנַיִם יָנִיסוּ רְבָבָה אִם לֹא כִּי צוּרָם מְכָרָם וַיהֹוָה הִסְגִּירָם'':

והרי אין כאן אלא מהות הטרור הפלשתיני בו אנשים בודדים זורעים אימה כלפי רבבות, לא כן?

''כִּי לֹא כְצוּרֵנוּ צוּרָם ואֹיְבֵינוּ פְּלִילִים'': דהיינו מלחמתם - דרכה שונה מדרכי מילחמתנו. ''כי לא כצורנו צורם'' - שהרי צור מורה גם כלפי כוח ותעצומות; שכן אין מדובר כאן בכללי הלוחמה המקובלות, אלא בפעולות פרע לכל דבר, בכוח שהינו במהותו פלילי, לוחמה שעקרה פשיעה ולא אבירות לוחמת.

_new_ הוספת תגובהנשמע יותר כמו מגה-פיגוע, חלילה
מיכאל שרון (יום שני, 05/06/2006 שעה 16:04)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''עם ישראל כולו יעסוק בקבורת גוויות במשך שנה שלמה''.

נשמע יותר כמו מגה-פיגוע, חלילה, נוסח התאומים, כאשר מפנים גוויות מבין ההריסות במשך זמן רב. נדמה לי שאצלנו מסיבות הלכתיות לא מקובל הנוהג במקרים כאלה של קבר אחים, ויש לקבור קבורה פרטנית, המחייבת זיהוי פרטני של חלקי גופות שאין לזהותם עוד, אלא באמצעות בדיקות DNA .

אגב, תוכל להציג את הפסוק במקורות, בו מובאים הדברים הללו, אודות ''שנה שלמה''?
_new_ הוספת תגובהמגה פיגוע הוא בדיחה לעומת האירוע הזה
צדק (יום שני, 05/06/2006 שעה 18:50)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איזה מגה שלא תבחר, אין גוויות בכל ישראל במספר
שידרוש שנה שלמה של מאמץ על מנת לקוברן.

הגוויות יהיו בעיקר של הצבאות שיפלשו לישראל וילחמו כאן.
כל צבא כזה יושמד עד החייל האחרון שבו.

הידע הזה נמצא בספרי הקבלה ולא בספרים הפשוטים יותר.
אני קראתי ושמעתי הסברים ופרטים לא מהמקור עצמו,
אלא לאחר פישוט של אחרים.

יש עוד נבואה מענינת, כיצד ארה''ב תושמד?
יבשת צפון אמריקה תטבע באוקינוס !
_new_ הוספת תגובהזה מעניין.
מיכאל שרון (יום שני, 05/06/2006 שעה 23:01)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהנשמע יותר כמו מגה-פיגוע, חלילה
יהודה-אודי דוכן (יום שני, 05/06/2006 שעה 22:58)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קבורת המתים אחרי מלחמת גוג ומגוג תמשך שבעה חודשים ולא שנה (יחזקאל ל'ט,י'ב).
_new_ הוספת תגובהתשעה חודשים?
יואב (יום שני, 05/06/2006 שעה 10:46)
בתשובה ליהודה-אודי דוכן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואז יוולד המשיח?
_new_ הוספת תגובההו ישראל, אילו כותבים אחרים בעיתונות כאן היו פיזיקאים...
מיכאל שרון (יום שני, 05/06/2006 שעה 15:50) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קריאת המאמר היתה תענוג צרוף של פגישה בדבר משובח לעילא. חכם, עתיר מידע, שנון, מעניין ביותר, גלגול הרעיונות מוקפד, נימה בוגרת ומאוזנת, אך לוחמנית-משהו וביקורתית, וכל זאת, כאמור, בשנינות ובגישה תרבותית - כה שונה מהנימה ההיסטרית או הצהובה בחלק מהעיתונות בישראל. וכאשר נוקטים כבר בגישה תרבותית, אז לרוב הדברים הופכים להיות פארווע, חומר שמנוני ומשמים.

ראה נא, בהקשר קצת שונה את ביקורתי:
מקור בעייתיות: צורת השיח של חלקים בימין
אגב, כתבת שמשכורות חברי הכנסת מתעדכנות פעמיים בשנה. אך אוסיף כאן לדבריך הנכוחים, כי תוספת היוקר המשולמת לבכירי הממשל, היא ראלית, ומשקפת את המצב האמיתי במשק, בניגוד לתוספת היוקר המלעיגה המשולמת לשכירים אחרים.

כך, מזה שנים, העידכון במשכורות החכי''ם, השרים והמנכלי''ם של החברות הציבוריות וסגניהם, הוא בסדרי גודל של 20% כל פעם, בעוד לשאר השכירים, תוספת היוקר היא בסדר גודל של1.5% עד 2%, וזאת תוך הטפות צדקתניות אודות המצב הקשה, ולעיתים לאחר שההסתדרות נתנה לעובדים הצגה מבויימת היטב של ''דאגה לעמל מול העשירים'', והשביתה את המשק.

וזאת לדעת, בשנתיים וחצי האחרונות, עלו מחירי המזון, ומוצרי הצריכה הבסיסיים, כגון נייר הטואלט (המהווים את רוב סל ההוצאות של רוב האוכלוסיה) בכ-‏35%. אך לעובדים כמעט לא שולמה תוספת יוקר, בעוד משכורות הבכירים כמובן עודכנו.

מדד יוקר המחייה בישראל הוא לכשעצמו סקנדל והונאה רבתי של הציבור, באשר מחירי המזון ומוצרי בסיס, אינם משוקללים כראוי באופן בו הוא מחושב, וכך נוצר מצג שקרי של העדר התייקרויות.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי