פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הדמוגרפיה והתרבות הישראלית
אלי אשד (יום שני, 17/06/2002 שעה 20:31)


והנה מאמר מעניין מאוד של רן אדליסט של מה שיש לעשות כדי להתמודד עם הבעיה הדמוגרפית הערבית , ואני בעיקרון מסכים עימו.
כדאי לציין גם שבקהיר התכנס כנס שדן בימים ש''אחרי ישראל '' כאשר מצבו של העולם הערבי יהיה טוב יותר.
מסופקני אם ישאר עולם ערבי כלשהו לשמוח ולרקוד אחרי ישראל.

קישורים:
דמוגרפיה ותרבות


חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


שח לי ידיד...
נסים ישעיהו (יום שני, 17/06/2002 שעה 23:37) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשאני הייתי בבית ספר, היה לנו כבוד למורים וגם ברחוב התנהגו אחרת... הבעיה היא בחינוך, אמר.
בא נשווה את ההיסטוריה שלנו לבניין שהולך ונבנה. אתה טוען כי הקומות א' ב' ואפילו ג' היו בסדר, ויש לתקן את הקילקולים בקומה השישית (העכשוית) ע''י חזרה לעקרונות הבניה של הקומות הראשונות. אבל מה שאני טוען הוא שההתפוררות של הקומות העליונות מתחוללת בגלל יסודות רעועים...
מדע, כלכלה - נחמד, אבל מה הרעיון של קיום המדינה???
_new_ הוספת תגובהאם הבנתי אותך נכון
אלי אשד (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 4:19)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה טוען שכל רעיון הקמת המדינה היה שגוי מיסודו ,האם זה מה שאתה אומר?
אם כן הרי אתה טועה אם הרעיון היה שגוי מיסודו כי אז המדינה לא היייתה מוקמת ולא הייתה משגשגת למשך 50 שנה כנגד מכשולים עצומים ביותר.
_new_ הוספת תגובההמדינה הפכה להיות מטרה במקום אמצעי
נסים ישעיהו (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 12:57)
בתשובה לאלי אשד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וזו כל הבעיה. גם השלטון הפך להיות מטרה; ועוד כמה דברים.
יש למישהו תשובה טובה לשאלה: למה צריכים להישאר כאן? דוקא כאן? כתבנו כמה וכמה מאמרים בנושא זה. הנחת היסוד שלנו היא כי המדינה הוקמה על יסודות רעועים ולכן אינה יכולה להתקיים לאורך זמן. הצעתנו היא: לחזק את היסודות. להפסיק לעסוק בקוסמטיקה ולהתרכז בעיקר.
אבל בינתיים, רק פשוטי העם, אנשים כמונו, מקשיבים לנו.
בהצלחה וכל טוב.
נסים.
_new_ הוספת תגובהאולי בדומה למדינות קטנות אחרות, הרוצות לשמור
מיכאל שרון (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 5:12) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על צביון של מדינת לאום, חרף אוכלוסיה מתרבה במהירות של עובדים זרים. כך, דנמרק בת 6 מליון התושבים רוצה לשמור על צביון לאומי דני, ללא שצביונה החברתי והתרבותי יקבע על ידי בני הלאום הטורקי או הערבי. כנ''ל נורבגיה, בת 4 מליון התושבים, וכן פילנד ושבדיה. וכן אירלנד, שכלכלתה צומחת במהירות, וכן שוויץ. יתכן שבכל מדינות אלה לא יהיה מנוס מאשר לעגן את השמירה על צביון מדינת הלאום המסויים בחוקה, עם מספר כללי קסיוס בלי.
_new_ הוספת תגובהסיבה חשובה לפרו ערביות הסקנדינבית
מיכאל שרון (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 5:31)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הסיבה ברורה כשמש. דנמרק ומדינות קטנות אחרות מעונינות למנוע מצב של לוחמנות עובדים זרים, ברובם מוסלמים תוך בריתות עם חוגים בציבוריות הסקנדינבית, למען יתר זכויות השתתפות בחיים הפוליטים הציבוריים. פסיפיקציה של פוטנציאל לוחמני מוסלמי/אזרחי זה, נעשית באמצעות מדיניות חוץ פרו ערבית. יתכן שכזה המצב גם בבלגיה הקטנה. מאידך, בהולנד למשל, האוכלוסיה הזרה היא ברובה מאינדונזיה, וחסרת עניין בנושא הסכסוך הישראלי ערבי.
_new_ הוספת תגובהאלי: התנועה הכנענית הבינה לאיזה ברוך נכנסנו באיזור
מיכאל שרון (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 6:18)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כלומר, מרחב של מאות מליוני ערבים. אבל כבר היינו פה, לאן לברוח? על רקע זה היה הנסיון לשווק רוחני איזורי של הכנעניות ןהפגניות המטרילוקלית. אולי מתוך מחשבה כי בערביות האיזורית קיים גרעין מטרילוקלי חזק, בצד פטריארכליות: אפילו הארכיטקטורה של מסגד - הינה סמל פאלי חד משמעי (גם לא סמל, הדבר עצמו) בצד שד נשי (עם הפטמה). אז במקום לסגת, ניצוק פה תנועת רוחנית חדשה, ואפילו מרדנית - מורדי האור (ראה נימרוד של דנציגר).

מאידך הגרעין המוביל בישוב חשב במושגים של בריתות עם גורמים חוץ איזוריים: בריטניה (ויצמן); ארה''ב, מאז ועידת בלטימור, 44 בה הודח ויצמן על ידי בן גוריון. בריטניה וצרפת (מלחמת סיני) ואחר הברית עם צרפת על בסיס אויב משותף, כביכול -הם באלג'יר ואנחנו פה. לאחר ניצחון 67 הודקה (68) הברית עם ארה''ב בראשות ג'ונסון. מלחמת 73 מהווה בעיה מבחינה זאת, שכן קיסינג'ר מוליך קו לשיתוף אסטרטגי עם מצרים. ההסכם עם מצרים הינו השתתפות ישראל במערך איזורי זה. בעקבות מלחמת המפרץ גבר שיתוף הפעולה של ארה''ב עם מצרים וסוריה (שהינה כיום חברה במועצת הבטחון) והתמורה על תמיכתם היתה למעשה הסכם אוסלו.
הסכם זה הינו למעשה מודל דרום אמריקני, בו ה-CIA ממנה איזה גנרליסימו שידכא גורמים אנטי אמריקנים. תפקיד הגנרליסימו הזה נועד לעראפת, אך הוא לא עמד במלאכה, כלאומני ערבי. לכן כיום עולים שמות של גורמים קשוחים יותר ברחבי הגדה, שיתאימו יותר למודל הדרום אמריקני, ללא מעצורים מיותרים.
_new_ הוספת תגובהמזרח תיכון חדש -לא רעיון רע אבל המצרים היו מבועתים
מיכאל שרון (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 7:08)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרעיון של פתיחת כל שווקי המזרח התיכון לכלכלה הישראלית. פרס ורבים אחרים היו שיכורי התלהבות - הינה, הגחנו מהבקבוק הסגור, קצת שטח לתת, ואחר -השמים הם הגבול.
אבל המצרים היו מבועתים. מבחינתם העניין נראה כמגמה להגמוניה איזורית ואימפריאליזם כלכלי ישראלי, תוך ניצול יתרונות המשק הישראלי, על פני משקיהם הנחשלים. את קו זה הוביל שר החוץ, ד'ר עמרי מוסא, ניתן היה ממש לחוש בראיונות איתו כיצד כל עניין התנופה המשקית בתקופת רבין היה לצנינים בעיניו. החשש וההתנגדות כה גבוהים, עד שבגדה,בעזה ובמדינות הסמוכות מוכנים לקנות תוצרת בעלות הובלה ומחירים גבוהים בהרבה, ובלבד שלא יהיה זה כחול לבן.

שלום עם ישראל כהחלטה אסטרטגית.
החלטה אסטרטגית (של מצרים, או מפלגת הבעת הסורית) שם קוד לכך שיש לחכות בסבלנות עד שארה''ב תיסוג מבריתה האסטרטגית עם ישראל, או עד שסין תהווה באיזור משקל נגד לארה''ב (אולי יחד עם מדינות אירופאיות), או שהחימוש הערבי כולל נשק גרעיני, יעלה בהרבה על זה של ישראל, או כל אלה ביחד. אז יהיה גורלה של ישראל בידי הערבים לשבט או לחסד. ובינתיים, כיוון שישראל חזקה מבחינה צבאית ומבחינת גיבוי, יש למנוע עימות איתה.
_new_ הוספת תגובהאם כן מה נשאר? אורי וגישת בטחון העל שלו. השרדות
מיכאל שרון (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 7:21)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והתעצמות. כל השאר פנטזיות. קשה להחלים מפנטזיות. ''יש לי חלום'' אמר מרטין לותר קינג מספר דקות לפני הרצחו.
_new_ הוספת תגובההדוגמה הפינלנדית והטיוונית
מיכאל שרון (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 8:22)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אך יש לזכור: אין כל דרך להכחיד קיומה של מדינה בת 6 מליון איש עם כוח גרעיני אדיר, ומשק חזק. ישראל גם אינה רומניה: יש כאן יותר מוחות מעולים ואנשי מדע מהשורה הראשונה, ממדינות העולות עליה בהרבה באוכלוסיתן. אם המשק הישראלי אינו יכול להשתלב ב''מזרח התיכון החדש'' לא נורא. יש חיים ושווקי ענק מחוץ למזרח התיכון.
פילנד בת 4 המליונים החזיקה מעמד לא רע שנים רבות בצל האימפריה הרוסית בת 250 מליון האיש. כיום - אחת המדינות המשגשגות בעולם. טיוואן בת 16 מליון האיש מחזיקה מעמד עם כלכלה פורחת מול קרוב ל- 2 מליארד סינים. בעידן האטומי וההי טק, אין משקל להפרשי אוכלוסין גדולים כבעבר.

כך ברור שבמידה וישראל תתכווץ מבחינה כלכלית, חברתית, ערכית, וטריטוריאלית, הדבר יבוא רק מידיה היא. אין כל סיבה מדוע לא ניצור כאן את אחת החברות הערכיות והמשגשגות על פני הפלנטה הזו.
_new_ הוספת תגובהומשפטו של קאטו: יש להעצים בהרבה את כוחנו הימי
מיכאל שרון (יום שלישי, 18/06/2002 שעה 8:30)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעתיד סביר מאד שיהיו נסיונות לפגוע בתנועה הימית של ישראל לעולם. זהו עורק חיינו העיקרי כיום ובעתיד.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי