פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדוד סיון, 13/07/07 10:23)
הישוב סוסיה אל קדימה
אבי גולדרייך (יום שישי, 13/07/2007 שעה 12:46)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית אני מסכים אתך שאין צורך ואף אסור לגרש ולדכא.

את פעולות הגירוש, הדיכוי השיסוי של הערבים התחילו אנשי השומר שהגיעו לכאן בעליה שניה והמשיכו החרו אחריהם אנשי בן גוריון הגנה ופלמ''ח.
הגירוש והדיכוי הם כתוצאה מחוסר הבטחון שנובע מהזיקה המעוטה שהשמאל החילוני הישראלי חש לארץ ישראל.

דוקא הימין, זבוטינסקי למרות שהיה איש לא דתי, קרא להתייחס לערבים כמו שהיהדות מכנה - גר תושב.

הוא גם עלה על הנושא, שעלינו לנהוג כאן כמנהג בעלי בתים.
בעל ביית לא ממהר לגרש ומדכא את דייריו אם הם דיירים אבל עליהם להכיר בראשוניותו ובבעלותו של בעל הבית על הנכס.

המוסר היהודי דורש להתייחס לערבים כגרים ''ואהבת את הגר''
אבל אם הגר לא מכיר בנו היהודים כבעלי הארץ הזו הם צפויים לסנקציות, הם הופכים מגרים שמצווים להם באהבה ממש, לאויבים.
_new_ הוספת תגובהאתה עושה את עצמך?
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 13:56)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי שמכיר את מה שקרה בארץ ישראל בימי העליה הראשונה יודע מתי התחילו ההתנכלויות לפלשתינאים. ראשית, כנס לאתר יזכור ובחן את האירועים בהם נהרגו יהודים. שנית קרא טוב, טוב את מאמרו של אחד העם ''אמת מארץ-ישראל''. בחן היטב את מה שהוא אומר על הצפוי לנו.

בקיצור מי שהתחיל בזה היו הציונים עוד בימי העלייה הראשונה (ואולי קודם...). לטעון אחרת ולנסות להדביק את האחריות ל''שמאל'', יהיה מעשה מופרך (חסר בסיס בעובדות).

ז'בוטינסקי בפירוש טען שיש כאן שני עמים ואנשיהם הם שווי זכויות בכל. העובדות הן שאנחנו במפורש לא מקיימים את החלק שלנו בהקשר הזה. לא קיימנו אותו גם בפרשת איקרית ובירעם. קרא את מאמרו של ד''ר עזריאל קרליבך משנת 1953.
_new_ הוספת תגובהאתה עושה את עצמך?
אבי גולדרייך (יום שישי, 13/07/2007 שעה 16:55)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האתר יזכור של משרד הבטחון, מביא שמות וקורות של נהרגים, נרצחים, מתים מתאונות נשק, טביעה, קרבנות לשוד של כנופיות או סתם שודדים החל משנת 1872
בין השנים 1872 עד 1913 מוזכרים כשלושים שמות חלק נפטרו ממחלות חלק מרצח בידי חבריהם השומרים (אברהם צבי בורטנובסקי ) וחלק שנרצחו עי ידי מתחרים עסקיים או תאונות .

ניתן ללמוד מהאתר כי הרציחות התגברו מאוד לאחר שהגיע השמאל וחבורת השומר השתלטה על סג'רה והחלה במסע רצח נגד הערביים, רצח שגרר נקמות דם .
השומר האגדי - אברהם שפירא נזעק והזהיר את אנשי השומר לבל יתחילו במסע של רציחות בקרב הערבים מפני שזה יפתח תיבת פנדורה של נקמות דם הדדיות.
=====================================================

קראתי את עדותו של אחד העם ומדובר במעשה פרטי שאינו מצביע על הכלל.גם היום אתה מוצא ''צדיקים '' שמתייחסים לפועליהם ולעובדיהם ולעובדותיהם בזלזול ובבוז. מעניין מה היה אחד העם כותב על התנהגותו של הנשיא קצב לפקידותיו או התנהגותו של הקאפו אצ'ה גרינבאום לעבדיו , או התנהגותו של השר רמון לנערה. לא ניתן ללמוד הננהגות של איכר אחד על הכלל מה גם מדובר בהתרשמות של סופר על מקרה אחד..
_new_ הוספת תגובהלא מעשה פרטי
דוד סיון (יום שישי, 13/07/2007 שעה 19:38)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. אחד העם (1891):''עתה הנה עזבתי את הארץ משאת נפשי, עזבתי בלב נשבר ורוח נכאה... עד כמה מוכרחים אנו להיזהר לבלתי עורר עלינו חמת עם הארץ על ידי מעשים מגונים,... ומה עושים אחינו בארץ ישראל? ... מתהלכים עם הערביים באיבה ואכזריות, משיגים גבולם שלא בצדק, מכים אותם בחרפה בלי כל סיבה מספקת, ומתפארים עוד כי כן יעשו, ואיש אין אשר יעמוד בפרץ ויעצור בעד הנטייה הבזויה והמסוכנת הזאת (http://benyehuda.org/ginzburg/Gnz019.html).

אחד העם במפורש מדבר על הכלל ולא על מקרה פרטי. מי שטוען שמדובר על התרשמות סופר על מקרה אחד טועה ומטעה.

2. הביקור של אחד העם בא כ-‏5 שנים אחרי תקרית יהודיה שמתוארת באתר יזכור (http://www.izkor.gov.il/izkor82.asp?t=505810) במסגרת סיפור מותה של רחל חדד. סיפור מותה הוא דוגמה ברורה שהבעיה קיימת לפני שנוסד השומר. מתיישבי פתח תקווה מחזיקים בשטחים שבני אבו קישק ותושבי יהודיה טוענים לחזקה בהם ועל הרקע הזה מתפתח עימות אלים: ''שומרי המושבה ובראשם סנדר חדד ויהודה ראב ארבו להם, הפליאו את מכותיהם ולקחו את העדר.

אלו לא אנשי ''השומר'' בני העלייה השניה

-----

בקיצור, אחד העם אולי לא ידע על מותה של רחל חדד אבל מזהה תופעה, לא מקרה פרטי, שקיימת ובולטת בזמן ביקורו. העיקר היא קיימת לפני העלייה השניה וקיימת גם היום.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי