פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לגדעון ספירו, 08/09/02 2:29)
ברכותיי
אריה פרלמן (יום ראשון, 08/09/2002 שעה 4:42)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעולם לא עלה בדעתי שמר ספירו יתרגש מהאמירה שהוא ''תומך אש''ף''.

מעולם לא עלה על דעתי שהוא יתאמץ עד-מאוד להוכיח שזהו ''שקר''.

אך אם רגיש מיודענו לכך, מה טוב הדבר.

אמנם, פטור בלא מספר הסתייגויות טכניות אי אפשר.

העובדה שאש''ף הוא ''קואליציה של אירגונים'' איננה מהווה טיעון תקף לעניין זה. לאש''ף יש נציגויות מוכרות ולגיטימיות (למרבה הצער) בעשרות מדינות מזה עשרות שנים. אף אחת מהמדינות האלה לא התרגשה יתר על המידה מכך שאש''ף הוא ''קואליציה רופפת'' ושהיא מעניקה נציגות למי שאי-אפשר כביכול להגדירו.

גם הסכמה או אי הסכמה עם חלק מעמדות של גוף מסויים, איננה שוללת תמיכה בו.

ישנם לא מעט אנשים, ביניהם בעלי הכרה והשכלה מובהקים, אשר הצביעו בעד מפלגה זו או אחרת בבחירות, למרות שבהחלט אינם מסכימים עם כל או חלק מעמדותיה.

לסיכום, אם האדון ספירו כה רגיש לגבי הפצת שקרים אודות עמדותיו, אולי יישמר-נא מעט מלהפיץ שקרים או סתם כזבים אודות עמדותיהם של אחרים.

ספירו, המקפיד קלה כחמורה על השוואות ''ממוקדות'' עם גרמניה הנאצית, לא מקפיד כל כך על מיקוד ודיוק כאשר הוא מגדיר את עמדותיהם האידיאולוגיות של יריביו/אוייביו או מי שלא יהיה.

איך אמרו חז''ל? כל הפוסל - במומו פוסל.
_new_ הוספת תגובהלא רגיש ולא בטיח, אלא העמדת דברים על דיוקם
גדעון ספירו (יום ראשון, 08/09/2002 שעה 10:26)
בתשובה לאריה פרלמן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תנוח דעתו של פרלמן. שום דבר ממה שהוא כותב או אומר, אינו מרגש אותי, וכך גם בנושא אש''פ. סברתי כי למען קוראים בלתי משוחדים, ראוי להביא מידע אמין ומדוייק. ועל כן, בהמשך לאותה מגמה, ראוי להדגיש, כי אש''פ במובנים רבים הוא תמונת ראי של התנועה הציונית בטרם הקמת מדינת ישראל. כאש''פ, כך גם התנועה הציונית, היתה קואליציה של מפלגות ותנועות, שיחד היוו את הביטוי הלאומי לשאיפה להקים את מדינת ישראל. כאש''פ, כך גם התנועה הציונית היתה בעלת נציגויות במקומות שונים בעולם. וכפי שסברו רבים שיש לנהל מו''מ עם אש''פ באשר להקמת מדינה פלסטינית מבלי להימנות על תומכיו, כך סברו רבים שיש לנהל מו''מ עם התנועה הציונית באשר להקמת מדינת ישראל, מבלי להימנות על תומכיה.

לאש''פ כמו לתנועה הציונית יש הרבה חטוטרות, זה גם זו נושאים על גבם גיבנות מבישות, ויש כמובן גם הבדלים, אחד מהם למשל: אש''פ קצת פחות גזען מהציונות, משום שיהודים יכולים להיות חברים באש''פ (ויש כאלה מבין המגדירים עצמם יהודים פלסטינים, כפי שיש יהודים אמריקנים, כפי שיש יהודים שהיו חברים במאבק נגד האפרטהייד וכו'), אבל ערבים לא יכולים להיות חברים בתנועה הציונית, שלא לדבר על נציגות בהנהגה, גם אם הם תומכים בכל לב במטרותיה. כאשר קם אותו חוג שקרא לעצמו ''דרוזים ציונים'', הוא וחבריו לא התקבלו לתנועה הציונית.

בהמשך לאותה מגמה של העמדת דברים על דיוקם, אני אכן חושב שיש מקום להשוואות ממוקדות בין המשטר הנאצי לבין מפלגות יהודיות פשיסטיות. מי שלמשל תומכים בטרנספר לעם שלם, בעקירתו ממולדתו, כפי שתומכים פרלמן ומפלגתו ''מולדת'', בוודאי כאשר מדובר ביהודים שבעבר היו קורבנות לאותה מדיניות נאצית, אזי אכן מדובר ביורשים רעיוניים של המשטר הנאצי.
שנה טובה, שנת סיום הכיבוש, אינשאללה, WITH GOD HELP
בעזרת השם.
_new_ הוספת תגובהגדעון היקר: אש''פ הוא תמונת ראי של התנועה הציונית
מוטקה צביאלי (יום שני, 09/09/2002 שעה 16:12)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו הבחנה נכונה ומעניינת. רק שאני שואל, (למרות שהצהרת שאני מאויביך המושבעים- אני יליד ירושלים וגרתי הרבה זמן במצפה יריחו-) למה הטרור הזה? למרות שבתגובת ההיכרות שלך קשרת את שמי לתדמית הפלמחני''ק עם כובע הגרב שלא בדיוק הלך שלוב זרוע עם אינטליגנציה, (דוקא האצ''ל היה יותר מתאים לי) אני קורא את מה שכתבת כאן והנך מציג את עצמך כבעל אינטליגנציה שופעת. אמרת, לפחות בפתיח, דברים כהוויתם. על המסקנות שלך ,מנקודת הראות שלי, אני חולק ,אבל אתה אומר משהו נכון.
דא עקא, שאנחנו לא ה''מנדט'' הבריטי,לא האימפריה העות'מאנית ולא הממלוכים והלאה אחורה עד הרומאים.
בני הדודים המסכנים, ודברתי עם הרבה מהם, נתונים תחת לחץ אימתני ממנגנון השלטון האשפ''י. איך אומרים, בין הפטיש והסדן. אם כבר ''תמונת ראי'' אז השוני רבה על השווה. אם השוואה, להבדיל אלפי הבדלות, עם כל המגרעות של שיקול הדעת שלו,בן-גוריון לא גרף הון עתק לכיסו בזמן טרום המדינה ובתקופת הצנע(כמו אבו עמאר). הוא השתדל מאד, עד כמה שניתן היה אז,להיות מדינאי מול מדינאים,מדינאות ומדיניות הבריטים.
במצב היום, הרי כבר היה ''פתרון'' באופק. הכלכלה היתה בשגשוג, התיירות, בכל חלקי הארץ, יו''ש גולן ועוד, היתה בשיאים שלא הכרנו. והנה, החליט מי שהחליט, ''גם לי גם לך לא יהיה''. ועכשיו,ידידי גדעון, כל אחד , הימין, השמאל, האמצע, הלמעלה, הלמטה, הקיצונים, המתונים, כולם חכמים כולם נבונים,כולם מביעי דיעה. בדרכם ובאמונתם הם אומרים:''אמרנו לכם'', או,מצד שני,''לא נתתם צ'אנס לשלום'' או מצד שלישי,''מלחמת אוסלו'' ועוד כמה הסברים,שמות וכינויים שבר-דעת לא סובלם. קברניטי ההנהגה,ראש הממשלה,שר הביטחון,טובי ונבחרי המדינה מנסים לעשות להטוטנות ולולינות על מנת לשבר את אוזן ציבור הבוחרים. פעם כך ופעם כך (היום קוראים לזה ''זיג-זג'') והעיקר שהספינה תגיע לחוף מבטחים.
האם אנחנו רואים את ה''מאבק והתקומה'' של טרום המדינה שלנו בתסריט חוזר אצל בני הדודים?
כשאתה עובר ל''השוואות הממוקדות''...ועוד השוואה לנאציזם. אני חלוק עליך באופן תהומי. איך אומרים בירושלים, למה-מי עשה משהו לנאצים שהם נתנו לנו כזה עונש? 6,000,000 יהודים שחוטים זו השוואה? מישהו שם את בני הדודים על רכבות עם קרונות בקר, מספרים מקועקעים ועבודות כפייה? גטו וורשה על מה? כי הגזע הטאוטוני לא ''סובל'' מסכנים ותת-אדם. אנחנו, פתחנו,עשינו,דברנו, ובנינו להם, הם בנו לנו, בנינו יחד. בגלל אש,: טוניס ואש''ף אל-קודס, וקוטביות שלהם, צריכים לפוצץ לנו אוטובוסים ליד מירון, או מועדון של דולפינרוים או אולם סנוקר,או שוק,או בית מלון, (ואל תגיד לי ''קינג דייויד'' של 47, עם כל ה''קומבינות'' שלו,מנחם בגין שלח להם הודעות משעות הבוקר המוקדמות,מי שלח הודעה לליל הסדר של מלון ''פארק''?)?
נכון, התגובה הזאת לא שוברת שיאים של רצף מחשבה ממוקדת כי ישנם הרבה פרטים שיש לדון עליהם. אבל, הרי אתה משלנו, עם עבר כמו שלך (צנחנים וכו') הייתי מעדיף אותך בצד שלנו של המתרס, וששנינו נשתה קפה ונוריד את הראש כששורקים הכדורים. נדבר על צדק, על שיויון וכל זה אבל מהצד שלנו. מכאן רואים את זה אחרת ,לא גדעון?
שנה טובה.
מוטק'ה
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי