פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
לאהוד ברק יש תמונה של המציאות ודרך למימוש תכניות
אריה עירן (יום שישי, 28/12/2007 שעה 19:02) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלה אינם ידועים לנו . הוא מראה גמישות אבל זה רק כלפי חוץ . הוא מקובע בדיעותיו וחוזר אליהן מדי פעם . מה הן דעות אלו ?
תפיסת בטחון ישראל במתכונת פעולות תגמול . מעט מאד הבנה מדינית . קצת יכולת תמרון פוליטי , אך לא הרבה . היעדר חזון .
אולמרט חסר הבנה צבאית בכלל , כמוני . אבל יומרותיו בשמיים . הוא מניפולטור פוליטי שדיעותיו המדיניות היו והתנפצו עבורו . הוא חסר יושרה וכבוד עצמי . הבנתו המדינית משועבדת כולה להישארותו בתפקידו . לדעתי הוא נכשל בשוחד . זה למרות שמבקר המדינה מצא אותו כשר בפרשת הבית ברחוב כרמיה . אני על סמך מה שפורסם בעיתונות עדין סבור שהיה שם שוחד . לפחות בבחינת שלח לחמך .....
לצערי הפחד מבחירות והרתיעה מריבוי בחירות בנוסף לחוסר חזון בעם והעיסוק המוגזם בהיקפו בנושא הביטחוני והריקנות בעיסוק המדיני העקר משתקים את רצון העם להחליפו .
יש חזון יש כוון . יש מודד ליעילות הפעולה המדינית . זה כה פשוט .
ריבוי יהודים במדינת ישראל ובעולם .
_new_ הוספת תגובהלאהוד ברק יש תמונה של המציאות ודרך למימוש תכניות
ע.צופיה (יום שישי, 28/12/2007 שעה 21:22)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אהוד ברק הביע,ובגדול, את השקפת עולמו המדינית.בכינוס קמפ-דיוויד.
נסיגה מכל שטח ביו''ש שאינו יוצר רציפות דמוגרפית.וכמובן ברצועת עזה.
הנשיא קלינטון, ראש הממשלה אריאל שרון, הנשיא בוש,ראש הממשלה אהוד אולמרט-כולם בונים תכניות על פי השקפת עולם בסיסית זו.
יש כמובן כמה חייזרים בימין שטרם נחתו,אין מה לדאוג, הם ינחתו בשלום לתוך השקפת עולם זו.(עיין ערך ההתפנות מגוש קטיף על ידי מנהיגי הגוש).
_new_ הוספת תגובהלאהוד ברק יש תמונה של המציאות ודרך למימוש תכניות
אריה עירן (שבת, 29/12/2007 שעה 6:47)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מכותבי היקר . יש מצב שבו כל התפישה של המציאות מתחלפת . זה לא קורה כל יום . אבל זה קורה לפעמים . כך היה כשחדרה למח של האירופים ההבנה והמשמעות של היות הארץ כדור ולא לוח שטוח . כך קרה כשנמחקה הידיעה שהשמש מקיפה את עולמנו ונתקבלה הידיעה שכדור הארץ סובב ולכן קיימת אשליה בה האמינו קודם .

אני טוען וחוזר וטוען שהאמונה כי השלום הוא מטרה כשלעצמה היא אמונה שגויה . חד וחלק . אצהיר זאת שוב :
השלום אינו מטרה כשלעצמה .

השלום הוא כלי שרת . כך גם היפוכו של השלום , קרי המלחמה .
השלום והמלחמה , שניהם משרתים מטרה גבוהה יותר . זו נקראת הישרדות הקבוצה . הקבוצה יכולה להיות מין , זן , מחלקה בין בעלי חיים . הקבוצה יכולה להיות תת קבוצה בתוך קבוצה גדולה יותר .

במין האנושי יש קבוצות . קבוצות אלה נוצרות על פי זיהוי לא מוצלח אך שריר וקיים . הזיהוי של יחידי הקבוצה נעשה על פי מה שנקרא פנוטיפ . כלומר על פי המראה החיצוני . לכן אנו מזהים אדם סיני גם כאשר הוא נולד בצרפת לאב ואם סיניים וגם כאשר הוא מדבר רק צרפתית . כך אנו מזהים כושי , סקנדינבי או אבוריג'יני . יש חלוקה לקבוצות קטנות יותר ויותר . החלוקה הזו נעשית יותר בעיתית בשל דקות ההבדלים בקבוצות קטנות ובשל נישואין בין פרטים מקבוצות שונות .
למרות זאת מצליחים הבודדים לבנות קבוצות שהן לאומים . זה קורה מסיבות שונות . בעיקר בגלל אינטרס או אינטרסים משותפים . לפעמים לכידות הקבוצה נובעת מתרבות והיסטוריה משותפים כמו בדת היהודית . לפעמים הלכידות נובעת מאויב משותף כמו בעם היהודי . כאשר מתחברים יחד , היסטוריה , דת , מאמץ להתבדלות גנטית ורדיפת היהודים נוצרת קבוצה יהודית נפרדת . אם זה נמשך אלף או אלפיים שנה או יותר זה משמעותי ביותר .
על זה נוסף תהליך הרסני של השמדת 1/3 של העם היהודי והתבוללות שהיא שוחקת את השוליים של העם . זה הרקע שממנו אני מוציא עמדה מדינית . אנחנו פוחתים . את הפחת הזה אני רוצה לעצור ולהפוך .
את תחושת הרדיפה הפך תאודור הרצל לתכנית מדינית . הקמת מדינה שתהייה בית לאומי לעם היהודי . זה הצליח . אבל אין בזה די . שימור העם מפני אובדן , כשל . התהליך של האבדן לא נבלם .
תוך כדי התכווצותנו גדלה האוכלוסיה העולמית במספרים מדהימים . גם הסביבה בה חיים בני האדם ונקראת ביוספירה נמצאת בתוך תהליך הרסני . תהליך שאין הסכמה כיצד לעצרו .
יש הסכמה מדינית מסויימת לגבי גבולות של מדינות , פשיעה נגד האנושות , כללים להתנהגות בזמן מלחימה וכיוצא באלה . אמנת ז'נבה אמנת האג ואחרות . עקרונות של דמוקרטיה , זכויות מיעוטים , שלילת גזענות וסיוע לאזורים מוכי רעב , מחלות ומלחמות .

לעג הגורל הוא שאת כל הטוב הזה יצרו אחרי הטרגדיה של הארמנים בתורכיה . אבל אותי מטריד שהטוב הזה נוצר אחרי הטרגדיה של עמי . העם היהודי .

לכן אני ממעט להתחשב בעמדה של הגנה על זכויות הפלסטינים . אני ממעט להתחשב בהיותם על ''אדמתם'' 50 שנה או 500 שנה או 1360 שנה . זו הייתה מולדת עמי בעבר וחידוש עמי במולדתנו ההיסטורית היא עניני .

זה חזון . זו אסטרטגיה . זאת מטרה .

זכור : גם אם יחליטו הכבשים שכולם אוכלים עשב ימשיכו הזאבים לאכול כבשים .
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי