פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
''איש מדהים'' -בשולי מסקנות וועדת וינוגרד
מיכאל שרון (יום ראשון, 17/02/2008 שעה 3:10) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשולי מסקנות וועדת וינוגרד

המגלומניה העיקרית היא שיש כמה אופציות. המגלומניה נעורה בחוגים שולטים ובפריפריה שלהם, כשביטוי המפתח היום כלפי כל פישר במערכת הביטחון או בפריפריה שלה, שלמד מדע המדינה או משפטים ומדבר באופן מרשים, ביטוי המפתח הוא ''איש מדהים''.

כאן כלול הכל, השליפות מן המותן, הדיבור הנחרץ, ההברקות המילוליות המהממות שאין מאחוריהן כלום. לדעתי, מאחרי חזות המצ'ואיזם המהמם והמבריק הזה - יש התפשטות החשיבה המאגית, הכריזמה של כלום, זו השרלטנית, וכללית, נפוצים אלמנטים המאפיינים את העידן הקמאי, ההשאתי - סוגסטיבי.

פגשתי גם את הביקורת על הדבר הזה - חידלי אישים צרי כתפיים, רופסים, בדרך כלל עלובי נפש ממדעי החברה, פסיכולוגים קלינים, לעיתים מדברים בעגה אמריקנית - הצדקתנות הריקה של אנשי מאגיה מסוג אחר, כשעמיתיהם בארצות הברית, שם התצורה הזאת טהורה יותר, רואים בהם את השליימאזלים שבאו לישראל להרשים את המקומיים ולעשות כסף עם מבטא ''אנגלו סכסי'' וחזות נאורה. זו גם זו - עליבות, וחוסר יוצלחות. הסגנון הזה השתרש בקרב היאפיות המקומית.

אנשים מדהימים באמת אלו ביל גייטס, ממציאים, הוגים בעלי שיעור קומה, אנשים מחושלים באמת עם משמעת עצמית. זה נדיר כאן.

בקיצור ולעניין: חברה שפשו בה יסודות השאה, מאגייה, יחצנות כחזות הכל, מלל אין סופי מול היפוכו אך בן סוגו - דיבר מאצ'ואיסטי. ומעל לכל זה, מושיע האומה איש התחבולות ברק.

המגלומניה האמיתית היא שיש כמה אופציות. אין כמה אופציות, אין לבנות על גנרלים חסרי חוכמה, או על מנייאקים עיקשים, וגם לא על פסיכולוגים קליניים צרי כתפיים, וגם לא על מבטא אנגלו סאכסי וגם לא על הון הסמים.

אולמארט לפחות מייצג חוגי תעשייה, חוגי היי טק, חלקם רציונליים, וזה האלמנט הנבון היחיד כרגע, ממנו אפשר להתחיל. הבורגנות הישראלית התעשייתית, אין דבר אחר. מעבר לזה - אלמנטים פגניים לא רציונליים בעליל - הימין המתנחלי, וכאן הבשר מצטמרר - זה טרוף, זה משוגעות, זו היסטרייה קשה, זה גזלנות.

ויש העם הפשוט, הנבון לעיתים, אך כל חשיבה פוליטית אמיתית בו מתועלת לאופיום של שיכרון הדמים בעזה, החיזבאללה בלבנון. קשה להגיע אליהם, זה המון שהדרך עבורו להשתחרר מגורל מצמית, זו החבירה לגורמי הון עבריינים, לשוק האפור, לעוסקות מורשית עתירת נכלים. האשראי הממשי, הסולידי נמצא ממנו והלאה.
אין אופציות נוספות בחברה שפשה בה הסאוב, שפשטו בה אלמנטים פגניים/השאתיים פרט לאופצייה של התפייסות היסטורית עם שכנינו וסיום הכיבוש. במלואו.
_new_ הוספת תגובה''איש מדהים'' -בשולי מסקנות וועדת וינוגרד
חזי (יום ראשון, 17/02/2008 שעה 8:13)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבתה:

''אולמארט לפחות מייצג חוגי תעשייה, חוגי היי טק, חלקם רציונליים, וזה האלמנט הנבון היחיד כרגע, ממנו אפשר להתחיל''

אפשר היה לחסוך את כל שאר המלים הנבובות, כהרגלכה...
_new_ הוספת תגובהמיכאל שרון מתחיל להבין את השמאל הישראלי.
יענקלה (יום ראשון, 17/02/2008 שעה 8:16)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בניגוד גמור ליהדות המסורתית, בה קונה את עולמו הלמדן.
למדן, שהשקיע לילות כימים בשקידה על תלמודו, בהזדככות מוסרית ובשמירה קפדנית על עקרונות מוסר שניתן לנו מימים ימימה. אף אחד לא ''מדהים'' אף אחד לא מלח הארץ, אפילו משה רבנו לא מתואר בסופרליטבים שמתואר האיש המדהים מלח הארץ ומלואה יצחק רבין למשל.

האיש המדהים, מלח הארץ, או הבחור המוצלח הוא יציר השמאל.- יציר התנועות הקיבוציות, אידיאל האגו הסוציאליסטי.-הישראלי החדש- בלונדיני , שרירי תכול עיניים.
האידיאליזציה הזו הגיע אפילו עד כדי כך, ששטרי הכסף משנות החמישים והשישים הכילו תמונה של אנשים מדהימים כפי שראו אותם סוכני התרבות וההשכלה של השמאל.

השמאל הישראלי- אימץ וחינך את ילדיו בהתאם לאידיאולוגיה הסטאליניסטית לניניסטית.
וכשהתמוטטה התורה הזו והוכחה כשטות מוחלטת, נשארו לשמאל
''אנשים מדהימים'' מלח הארץ ובחורים מוצלחים.

אפילו מיכאל שרון ויוסלה הם התוצרים של השמאל הישראלי, אולם הם רואים את אבדן הדרך הם עצמם לא הגיעו לדרגא של ''אנשים מדהימ'', בלונדיניים , בוגרי סיירות, בעלי קול בס העומדים לפני הפלוגה, ביד אחת אוחזים בעוזי ובייד שניה מגרדים את הביצים.

מיכאל שרון הוא איש פגוע, ניסה להתקבל לקבוצת ה''אנשים המדהימים'' היושבים באקדמיה ומתווים גלוריפיקציה מתמדת של בולשיט- אולם מיכאל שרון השתמש מבלי דעת בדרכים יהודיות מסורתיות- למדנות- ומזה קבוצה המדהימים לא כל כך מתלהבת- הלמדנים האלה עוד יקחו מהם את הכתר.
הקבוצה השלטת באקדמיה אינה למדנית, אלא כוחנית.
הקידום נקבע לפי הקשרים, והצד הפוליטי הנכון.
מיכאל גם אינו יולי תמיר, שיופיה והשתייכותה לשלום עכשו העניקו לה דוקטוראט ב''פילוסופיה פוליטית.
יוסלה גם אינו דורית בייניש שקירבתה לאנשים מדהימים קידמוה עד כס השופטת העליונה.

אהוד ברק הוא אקסמפלר אפייני של קבוצת המדהימים.
דווקא לא בלונדיני ותכול עיניים אבל שמנמן, שחרחר, עם אף לא קטן. אבל על זה חיפתה העובדה שנולד בקבוץ, היה בסיירת מטכ''ל, אפילו להיות המעוטר ביותר בצה''ל.
וכיצא לחיים הפוליטיים הסתבר שהוא נהדר בלעמוד לפני הפלוגה, לדבר בקול בס, ולגרד ללא הפסק באשכיו.
אבל עד היום הקבלות שהביא עלובות בריחה מלבנון, הגררות להסכם מטופש על עראפאת, פריצת האינטיפאדה השניה הקטלנית, התעשרות חשודה והתנהלות מושחתת.
וניכאל רואה וקולט את העניינים, אולם יושרו האינטלקטואלי דל מידי כדי להצביע מאיפה צמח האיש המדהים
_new_ הוספת תגובהדברים יפים ונכוחים של טעם.
מיכאל שרון (יום ראשון, 17/02/2008 שעה 10:42)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי