פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לגדעון ספירו, 29/04/02 3:05)
נתון מספרי לגבי ההרוגים באינתיפאדה ה- I
בועז א. (יום שני, 29/04/2002 שעה 18:20)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גדעון שלום,

בד''כ אני בוחר להגיב להודעות בהם אני רואה נתונים מספריים בייחוד אם הם אינם מדוייקים. לגופו של עניין, יצא לי לעיין בנתונים שפורסמו בזמנו (שנת 95 כמדומני) ע''י המנהל-האזרחי לגבי כמות ההרוגים הפלשתינאים באינתיפאדה ה- I. הנתונים כפי שזכורים לי כדלקמן:
סה''כ הרוגים - 880 פלשתינים
התפלגות:
מבוגרים - 50%
ילדים עד גיל 40% - 16
נשים - 10%

מן הסתם לא טרחת לציין בנתון שסיפקת אודות מס' הילדים שנהרגו שמדובר למעשה בנערים עד גיל 16. אין בידי נתונים לדבי ההתפלגות הפנימית בפלח זה אך אני מעריך שרוב ההרוגים הינם נערים בגיל מבוגר (14-16) ולא ילדים קטנים. נערים אלו היוו למעשה בשטחים את השאביבה ''ותרמו'' לא מטע להלהיט את הרוחות ולהתגרות בצבא ע''י זריקת אבנים/סלעים/ברזלים וכן בקבוקי תבערה. כותב שורות אלו שרת ברצועת עזה במהלך האינתיפאדה ה- I ונפצע באורח קל-בינוני מידויי אבנים. זריקת אבן גדולה עלולה לגרום לפציעה אנושה ובמקרים מסויימים אף למוות. לצערי ניתקלתי לא אחת בחיילים שנפצעו באורח קשה מזריקת אבנים, ואיני מדבר על בקבוקי תבערה. האם יצא לכבודו לחוות פיזור הפגנה של 5000 איש שמשליכים מטר אבנים ? לדעתי אין צבא בעולם שהיה עושה זאת עם פחות נפגעים לצד המתקיף מצה''ל וממג''ב. ההנחיות לפתיחה באש היו מאד ברורות וחד משמעיות גם לגבי ירי כדורי גומי, ובייחוד לגבי ירי כדורים חיים. שיא הגיחוך היה בהנחיה שאין לירות באדם שמחזיק בידו בקבוק-תבערה אלא הוא תוך כדי תנועה להשלכתו לעבר כוחותינו. לא נתקלתי בחיילים שירו במתכוון ובכינון ישיר לעבר ילדים בני 3-4 במטרה להורגם וזה די מקומם שאתה מציין זאת. אני מניח שנהרגו ילדים קטנים במהלך האינתיפאדה ה-I אך בוודאי כתוצאה מתאונות ולא במתכוון. כנ''ל לגבי נשים.

הערה נוספת לגבי סאדאת. יצא לי לקרוא אודותיו לא מעט ובעיני הוא מנהיג אמיתי, אולי מהגדולים ביותר שהיו באזורינו. לטענתו מלחמת אוקטובר 73 היתה הכרחית להשבת הכבוד הלאומי (דבר חשוב מאין כמוהו לאומה ערבית) לאחר המפלה ב- 67. אני יכול להניח שהוא ראה את השלום לנגד עיניו עוד בטרם המלחמה הזאת ללא קשר לתוצאותיה.

בברכה,
בועז א.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי