פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
בית המשפט לא מגן על עצמו
מדבר לעניין (שבת, 19/04/2008 שעה 14:11) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בהתנהלותו המתנשאת והאגרסיבית שמנסה לעצב מדיניות שיפוט על דעת עצמו. ביהמ''ש לוקח לו סמכויות לא לו, בטענה מגוכחת ש''הכל שפיט''. לצערינו המערכת הפוליטית והציבורית לא מספיק בטוחה בעצמה ולא מספיק אמיצה לתחום את גבולות האחרויות של המערכת.

ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית כמו שצרפת היא מדינה צרפתית ודמוקרטית. מה לעשות שלמרות הפרדת הדת מהמדינה בצרפת הצרפתים ממשיכים לחגוג חגים לאומיים עם ציביון דתי וכל מי שאינו נוצרי קתולי נאלץ לכבר את רצונם של הצרפתים. אין סיבה שישראל לא תהיה מדינת הלאום של העם היהודי. כל הקורא תיגר על ישראל כמדינה יהודית בעצם אומר שהוא מתנגד לקיומה מלכתחילה ושהוא פועל לבטל אותה (או נכון יותר להשמיד אותה). לכן הפלסטינים, 'מתונים' כטיבי ואבו-מאזן וקיצונים כמשעל וא-זהאר, לא מכירים במדינת ישראל והם מתנגדים שהיא תהיה 'מדינה יהודית' במשמעות של מדינת העם היהודי. יש בינהם שאומרים דוגרי שהם הם העם המקורי בארץ ישראל והיהודים בכלל כוזרים וברברים ואין להם כל זכות בארץ ישראל.

מכאן שישנה חשיבות להדגיש שלצד היותה של ישראל דמוקרטית היא גם מדינה יהודית במובן של מדינת העם היהודי, ושגם מי שלא מקבל את היותם של היהודים יהודים דרך הראש, יקבל את זה דרך הרגליים.

שמירת הציביון היהודי הלאומי צרוף גם במנהגים לאומיים-דתיים המיוחדים לעם היהודי. אין שום סיבה שלא נפגין זאת במספר די מצומצם של ימים במהלך השנה באופן ברור, ואין כל צורך להיכנע לדרישות של ארגונים אנטי ציוניים שמבקשים לנטרל את ישראל מציביונה היהודי.

לגבי הדמוקרטיה בעיקר לפי ראיית המגזר הערבי, אנחנו צריכים להזכיר שוב ושוב שישראל עושה את המיטב להפגין שיוויון בזכויות הפרט של ערבים ויהודים. ישראל נותנת למיעוטים גם להפגין לכידות דתית ולאומית. אבל מצד שני אסור לשכוח ולהשכיח שישראל עדיין במלחמה על קיומה עם העם הערבי בארץ ישראל והרבה מחוסר השיוויון המועט יחסית נובע ממלחמת הקיום הזאת. אני משוכנע שאם הסכסוך הזה כבר היה מאחרינו לא היו עולות סוגיות של הפלייה ל כ א ו ר ה .
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי