פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לשמעון מנדס, 12/05/08 10:40)
לראש הממשלה ואחרון הפושעים יש זכויות שוות
משיב כהלכה האלמוניה (יום שני, 12/05/2008 שעה 15:30)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני יודע אם אתה ''מקבל'' החלטות. אבל אני יודע שאנשים מקבלים ו''לוקחים'' החלטות יום יום. עכשיו לעניין שהעלאת, יש מרחק גדול ביותר בין מה שאני תיארתי לבין מה שאתה מכנה ''מועדון המדינות האפריקניות והדרום-אמריקניות''. שם יורים במנהיג גם בלי משפט, לפני או לאחריו. שם מנהיגים כולאים את אלה שמבקרים אותם. שם מנהיג זכאי עד שלא הופל בהפיכה או בבחירות שכפו עליו. אז למיטב שיפוטי אתה התנדנדת רחוק מדי, רק כדי לומר לי שבן אשם מרגע שכותבים עליו עלילה בעיתון. אינני יודע מי יותר ''עולם שלילשי'' מביננו.
בוזגלו לא מפוטר ממשרתו כמנקה מדרכות ברגע שנפתחת חקירת משטרה כנגדו, ואפילו קציני צבא ומשטרה בכירים כזוטרים לא (ואני אומר את זה כי לכאורה בצבא ובמשטרה קל יותר לפטר אנשים). כי אם זה היה כך, כל מי שלא מוצא חן בעיניך היית הולך ומתלונן כנגדו במשטרה, ושהקורבן יסבול מיד. המשטרה בינתיים תבדוק, תחקור, ואחרי כמה שנים היא תכריז שלא נמצאו ראיות ואז הקורבן בינתיים אכל אותה בגדול. ככה לא בונים מדינה.

ההצעה הנחרצת שהעלתי בפני הפורום המכובד הזה אומרת שמידת עיסוקו של ראש הממשלה בתלונות נגדו היא שתקבע אם הוא צריך להתפטר או לא. ועוד טענתי שאין זה מעניינה של המערכת המשפטית (כל עוד לא גובש כתב אשמה) מה ההשפעה על ראש הממשלה. זה עניין פוליטי-ציבורי. המפלגה שלו, יריביו הפוליטיים, הכנסת, העיתונות והציבור צריכים לעסוק בזה. ואז ראש הממשלה יילחץ לפרוש ויפרוש. אסור ללכלך את מערכת המשפט בשיקולים הפוליטיים-ציבוריים האלה. מערכת המשפט צריחה 'לקחת את הכדור' מרע שהתפוח הלוהט יוצא מן המשטרה-והפרקליטות ככתב אשמה.
_new_ הוספת תגובהלראש הממשלה ואחרון הפושעים יש זכויות שוות
שמעון מנדס (יום שני, 12/05/2008 שעה 23:46)
בתשובה למשיב כהלכה האלמוניה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההבדל ביני ובינך היא נקודת ההתייחסות. אתה מתייחס לנושא מן ההיבט המשפטי, ואני מתייחס לנושא מן ההיבט המוסרי.

האם אתה מתאר לך מצב שבמדינות כמו: הולנד, שבדיה, גרמניה, קנדה ובריטניה - ראש ממשלה היה מוזמן לחקירה תחת אזהרה, והוא היה נשאר בתפקידו יום אחד נוסף ?
_new_ הוספת תגובהלראש הממשלה ואחרון הפושעים יש זכויות שוות
סתם אחד (יום שלישי, 13/05/2008 שעה 8:53)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין סרגלי מדידה למוסר לכן לטעון שחזקת המוסר עומדת לצידך היא קצת בעייתית (ומה יקרה אם נניח שאולמרט הוא צח כטלה?). יש מסננת משפטית ויש מסננת פוליטית-ציבורית ושתיהן ראויות שתעבודנה בנפרד.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי