פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה ליונה אפויה, 14/05/08 12:42)
ישוע לא היה איש מוסרי? מה לא מוסרי כאן?
מיכאל שרון (יום רביעי, 14/05/2008 שעה 13:33)
בתשובה ליונה אפויה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשוני הנצרות, השליחים, מפיץ הנצרות העולם, פאול, שאול התרסי, תלמידו המחונן של רבן גמליאל, מה הם, שוודים, ספרדים, סלובקים, שמא איסלנדים? לא, יהודים ארץ ישראלים טובים, מגדולי היהדות בכל הזמנים. זו היהדות הנצרתית. האם תלמידיהם הראשונים, הנוצרים הראשונים, לא היו יהודים? זה שחכמים בדת היהודית, לא תמיד היו להם כלים להתמודד עם הדבר היהודי הזה, שיצא מתוך היהדות, שהיה המשך נביאי ישראל הגדולים שדיברו על ''לגול את עורלת הלב'' ''ומה בצע לה' בעולות וזבחים'', הדבר שאנשיו היכירו את היהדות לא פחות ואולי טוב יותר מהם, זה שלא ידעו מה לענות, ובחרו עקב כך באסטרטגיה של יצירת טאבו שלילי וגידופים - למה לא להענות, איש ונטייתו ליופי המופלא שבאור העולם, בביטול ההרשעה והקירבון? זה שטיפחו אצלך אסוסיאציות לא סימפטיות, מוחצנות ולא ממין העניין, זה כבר עניין תועמלני, ומה לזה ולאמונה?

רדפו יהודים? וכי לא היו מלחמות דת ענקיות בהיסטוריה, גם בין פרוטסטנטים לקתולים, גם כלפי ההוגנוטים בצרפת?

זה חמור אמנם מאד, והנצרות מתנערת מזה ומגנה זאת בכל דרך, תוך ראיית הרודפים כאנשים שסטו מדרך הנצרות לדרך השטן, והרי השטניות נמצאת בכל מקום. וכי יהודים לא רדפו בעלי דתות אחרות? וכי אליהו למשל לא שחט מאות נביאי בעל, וכי אלישע לא שיסה דובים טורפים שקרעו לגזרים ילדים שכינוהו קרח?

אז מספיק עם הזעזוע, ואני מקווה שכבודו המנאץ אותי באנונימיות באמת כנה, ואינו בעל עניין המבצע בי רצח אופי באינטרנט בטון מזדעזע, תוך קריצת וצחקוקי חברים ברקע על ''הממזריות השובבה''...
_new_ הוספת תגובהמיכאל שרון ושגיאותיו
שו הצלוב י (יום רביעי, 14/05/2008 שעה 22:03)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמנם ראשוני הנוצרים היו יהודים, אבל מיד בהתחלה הם ויתרו על כמה עקרטנות של היהדות כדי לחבבה על עמי אירופה. חיתוך העורלה והיטר לאכול טריפה. את יום המנוחה העבירו ליום שאחרי שבת. תוך זמן קצר השתלבו בכת זו תושבים רבים של איטליה ומקומות אחרים. כאשר הברית החדשה נכתבה הדת הזו כבר הייתה רחוקה מהיהודי הצלוב. היא הייתה רוויה בשנאה של היוונים ליהודים ומלאה סילופים. מהמאה הרביעית מאמיני הנצרות רדפו יהודים והאשימו לשוא אותנו ברציחת ''בן האלוהים'' המזוייף. רק אדם אומלל וחלה כמוך רואה בנצרות דבר יפה. אני רואה בהם נבלות ורוצחים שפלים. לך לפינה אתה בעונש.
_new_ הוספת תגובהזעקות שבר מדכאות, מצמיתות את רוח החופש והיצירה
מיכאל שרון (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 4:30)
בתשובה לשו הצלוב י
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית, דבריך אינם כלל הנצרות, אלא תכנים עכורים, כבדים, מדכאי רוח ויוצרי פחדים ו''צורך'' חשוך בתפעול עריצות, תכנים מחליאים שכבודו יוצק ממוחו הקודח.

שנית, הציונות, הציונות נועדה לשחרר אותנו מזעקות הגוועלד ומוכוונות השנור, תוך ערור אשם אצל הגויים, והבריחה המבועתת מכלבו של הפריץ. הציונות נועדה לצקת בנו רוח חופשית, לשחרר אותנו מהכובד המצמית.

גם הנצרות יוצקת רוח חופש, חופש הרוח וטוהר המים הצלולים להוצאת המוות מקרב נישמתנו, והיא דבר שונה לחלוטין מתכני נפשך החמוצה, אותם אתה מערה על משהו שאינך כלל מכיר.

רוצה קצת רוח יפה, נוצרית, מותאמת לטוהר האמיתי של הארץ הזאת? האזן לשירי רבקה זהר.
_new_ הוספת תגובהלכל דבר יפה, וככל שהוא נהדר יותר, כך גם הנבלות מגיעות לשם
מיכאל שרון (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 5:17)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יחד עם אדונם - השטן. השליח פאולוס אמר, היכן שיש הטומאה הגדולה ביותר, שם גם החסד הגדול ביותר. אלא שגם ההפך נכון - היכן שיש היופי והאור הגדולים ביותר, לשם באים גם אנשי השטן, הנבלות הגדולות ביותר, לכבות את האור.

אילו הבשורה היתה כולה סיפור אגדה, למה שתשנא סיפור אגדה נפלא? האם אתה שונא את כפה אדומה, שלגייה, או את הנזל וגרטל? ואת הפייה הטובה אתה שונא? ואפילו שגם אנשי ס.ס. בילדותם, משמידים וצוררים נתעבים, גם הם שמעו בילדותם סיפורים אלה, כמאות מליונים אחרים, האם זאת סיבה לשנוא את שלגייה?

ואילו הבשורה היתה כולה ספור אגדה, עדיין היא ספור האגדה הנפלא, הנהדר, הגדול מכולם. גדול כל כך, עד שהוא מרעיד את הנימים העמוקים, החבויים ביותר בנישמתנו, משרה כלפינו חיים חדשים, כמו מים צלולים, מרווה נשמה צמאה לאור. אילו היתה היא כולה ספור אגדה, מה סוד קסמה האין סופי, קסם האהבה האין סופית? עניין פסיכולוגי גרידה? אם כך, האם אתה רואה בנפש האנושית, בפסיכולוגיה האנושית, גורם שרירותי, קפריזי, טועה, שאינו מותאם לעולם? או שהפסיכולוגיה האנושית, כמו זאת של פרימאטים אחרים וחיות אחרות, נטועה ומוכוונת לעולם, בנוייה להבינו ולפעול בתוכו באופן נכון? והפסיכולוגיה האנושית היא פסגת החיים עלי אדמות. ואם כן, האם הקסם הזה הוא סוגסטייה? אבל דבקו בו, גם אנשים שנימצאו הרחק מכל גורם של סוגסטייה פסיכולוגית, הרחק מכל לחץ קבוצתי או חברתי, אנשים שהתבודדו לבדם במדבריות ומנזרים, בשתיקה. עם עצמם, ועם אלוהים. האם זה פרי נירוזה קולקטיבית? נירוזה מאפיינת חלק מהאנשים, אך דבקו ודובקים בנצרות מאות מיליונים, רובם בריאים בנפשם, מקצתם מגדולי היוצרים בפלנטה הזאת. פסקל, ניוטון, למשל, לייבניץ. יוהאן סבסטיאן באך, גדול המוזיקאים אי פעם.

אם אתה מאמין בחיים עלי אדמות, שהפסיכולוגיה האנושית היא תוצר שלהם, אינך יכול לאמר, שסוד הקסם מותנה בפסיכולוגיה המטעה אותנו לגבי טיבו של העולם. המוטיבים הנוצריים, נימצאו עוד במצרים הקדומה, בתרבויות עתיקות, בבחינת הכנה למשהו שיבוא, אך שתמיד היה שם, כפי שאומר השליח יוחנן: בראשית היה הדבר, הוא אור העולם, ''בו היו החיים, והחיים היו האור לבני האדם. האור האמיתי, המאיר לכל אדם, בא אל העולם. בעולם היה ועל ידו נהיה העולם והעולם לא היכירו. אבל לכל אשר קיבלו אותו, המאמינים בשמו, נתן תוקף להיות בנים לאלוהים. הדבר נהיה בשר ושכן בתוכנו. ואנחנו ראינו את כבודו. יוחנן (המטביל) העיד עליו וקרא באמרו: זה הוא שאמרתי עליו, הבא אחרי הוא כבר לפני, כי קודם לי היה. הן ממלואו כולנו קיבלנו, וחסד על חסד. כי התורה ניתנה על ידי משה, והחסד והאמת באו דרך ישוע''.
_new_ הוספת תגובהכל עוד ה'נצרות' היתה יהודית היא היתה נורמלית
שף אנטואן (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 6:51)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ועדיין לא נקראה בכלל נצרות. הנצרות כונתה כך מרגע שהומלטה כפג מט מרחמה של היהדות אל תוך ישבנה של ההלניסטיות. ואז היא עיבדה מערכי היהדות והפכה לעבודת אלילים וצלמים ולא יותר מכך (ואתה מזכיר את זה בהערתך על ה'מוטיבים מצריים'). הנוצרים אינם עוסקים במצוות דתם בכל מהותם יום ולילה אלא מסתפקים בעלייה לרגל לפסל האבן או המתכת פעם בשבוע, פעם בתקוםה, טעימת המים והלחם מידי הכומר, ויאללה להמשיך בחיים ללא יעד. זוהי דת של סיסמאות ושל ריחות שמתפשטים בענן חומרי בושם שמכהה את ראיית המאמין.

זה לא חשוב אם הבשורה היא אגדה או לא ואם אגדה היא אין זה אומר שחיבת היא להידמות לכיפה אדומה או לא. ניסיון השוואתך זה מעיד שאין בה בנצרות כלום אלא רק ריח עתיק ועבש של סיפור מת ולא אמונה של ''וחיית בה''. ואם אתה בוחר להאמין ב'סיפור יפה' אז למה שלא תאמין בסיפור יפה יותר? למה שלא תאמין בפלאש גורדון?

הנצרות היתה אחת ממכשירי הרצח הגדולים בהיסטוריה, גוליבר לעומת אליהו. הנצרות היא האמונה, אליהו רק אחד בתוך האמונה היהודית. הנצרות רוצחת נפשות כבר 2000 שנה, אליהו חיסל בוגדים ומשומדים פעם אחת.

אבל אם זה טוב לך בנפשך להאמין בקרס הצלב, אז שתתצטלב לך כל פעם שנפשך לא יודעת מזור. זה באמת רק בעייתך.
_new_ הוספת תגובהאין ספור דינים והלכות המאבנים את הנשמה
מיכאל שרון (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 7:21)
בתשובה לשף אנטואן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה ''וחיית בה''? ראילו היו מציבים בשולי הכבישים אין ספור תמרורים, עשה בדיוק כך, סיבוב של 30 מעלות ימינה, הוצא לשון ומלמל משהו, עשה בדיוק כך וכך על כל פיפס של תנועה. היית יכול לנהוג כך? איפוא התנהגות הכביש החופשית, שיקול הדעת הנהגי, האינטואיציות של תנועה במרחב? ביהדות יש גם מיני תשמישים משונים, מזוזות, תפילין, ציציות, ארון כזה וידית כזאת. הדמות המפוסלת היא תזכורת, היא מורה על משהו ממשי, אמיתי, שיש לו ישות , הרבה מעבר לאיזה חוט בד מסתלסל או קובייה משונה במצח. גם היופי, מוליך אותנו לאלוהות, יופי העולם אינו הבל, ההבל הוא להתקבע באובייקט החומרי בבחינת פטיש, במקום לראותו כמצביע מעבר לו, לקראת ממשויות ניפלאות.

הנצרות בנוייה להעצים את חוכמתך, היא בוגרת, חשובה נפש חופשית וטובה, חשוב הטוהר בדומה לילד, חשובה התחדשות החיים והתבונה החייה וניעור החטא וההרשעות ממך כל פעם מחדש ביוכריסטה, יותר מהצטעצעות באין סוף הלכות-פעולות בדומה לנוורוזה קומפולסיבית.
_new_ הוספת תגובה[•] אבא יוסלה
כה אומר הכומר (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 7:59)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז תגיד לי, של מי הציצית שהכניס את מרים להריון?
של יוסלה הנגר?
או אולי של אלוהים?

איך זה שהאמא של האלוהים הנבואי שלך , המשיח שלך, נולד מאמא שלא הזדווגה והיתה בתולה גם לאחר לידתו?

להתפלל לטקסט אמונה זה אחרת מאשר לנשק פסל אבן (ולא תעשה לך פסל!). פסלים סופם להתרסק בחילופי שלטון ואמונה - פיסלי לנין, סטלין וסדאם חוסיין בסופו של דבר נופצו. השאלה מה מחיר הדם, אדם ואדמה שאתם משלמים עד שמשיח אמונתכם יפוס מהעולם? על איזה טוהר של נצרות אתה מדבר?

[•]...
_new_ הוספת תגובהיש כאן מיסתורין. הרי בישוע כולם נעשים ''בני אלוהים''
מיכאל שרון (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 14:24)
בתשובה לכה אומר הכומר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתוב ש''נאמרה תורה בלשון בני אדם'', להבהרת מיסתורין שמעבר לתפיסתנו. הרי תוכל להניח למשל שאכן יש דבר כזה, ''רוח הקודש'', גם לך קרו דברים שמעבר לתפיסתך, אך למען שפיותך אתה מתעלם מהם. איננו לבד בעולם, אתה חי 80 שנה, משהו כזה ומת מליארדי שנים. האם אין אלוהות, משהו שלעיתים אתה חש, אך מנסה לברוח מהתחושה הזאת, למען הממשות? לפחות הנצרות, הנותנת משקל לעולם המממשי, ליופי הממשי, המטהרת אותך, הרואהבך אדם על חולשותיו, ולא מייעדת אותך לצדיקות גמורה שאינך יכול לעמוד בה, לפחות הנצרות מעמעמת חרדה זאת, שהיא אפשרית. העולם הממשי אינו אשלייה, אך הוא מוביל גם למשהו אחר, אלא שיש כאן סוד נפלא, שאינו מפחיד, והוא שאלוהים אוהב את בני האדם.

אשר למרים, יש כאן מיסתורין, במובן כלשהוא ילדה את בן האלוהים, אמרה אמן לאלוהות, והיא אנושית, כן, אך מגולם בה דבר מעבר לכך, אולי באותו מובן שגם אתה יכול להיות בן אלוהים. אז פיזיולוגית, נניח לא היתה בתולה, אך בנה באופן מיסתורי הוא גם בן אלוהים, וגם אדם ממשי, כמוני וכמוך המדבר אלינו הגובה העיניים. במובן מיסתורי היו בה גם בתולין וטוהר אלוהי, לא היתה כולה נתונה לשעבוד לבשר.
_new_ הוספת תגובהבפסלי סטלין, גומולוקה, אתה סוגד לבשר ודם, ועוד בעל מגלומניה
מיכאל שרון (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 14:41)
בתשובה לכה אומר הכומר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ועריצות. גם פסלי האלילים, הורו על אלוהויות של עריצות, אלילים שהיו תוצר האדם, בהליך סיבובי חזרת אל אנשים-אלילים, שהיו קפריזים, ולעיתים תבעו גם קורבן אדם ממש כמו סטלין. יש כאן סיזיפיות, ניסיון לחרות בבשרך ולצרוב במוחך את מסר השעבוד, של אלה שכל פעם שחשבת אחרת, היו לרשותם גם מרתפי עינויים, בהם הכאב גרם לך לאמר להם אמן. זהו השטן המשכנע אותך שאין שום דבר מחוץ לבשר, והממשות העמוקה ביותר היא הכאב הנורא שניתן לגרום לבשר, תוך מחיקת האוטונומייה שלך, המצביעה על משהו שמעבר לכל זה. זה ניסיון אנושי ליצור מציאות רגעית, המהממת את תודעתך ובשרך, למען תזנח את הנצח לטובת הרגע.
_new_ הוספת תגובהAuto de fe
אריה עירן (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 17:32)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הואנדלים , הויזיגותים , ההלניסטים , הסלאבים , הפראנקים ושאר הוילדה חייס לקחו חזון יפה , הגם לא מציאותי , ועשו ממנו כלי שליטה בהמוני אדם נבערים . כלי שהעצים את שלטון הרשעים , הרצחנים . כלי שבו הם התישרו על גב מיליוני אומללים . כלי שעסק בהצדקת כל מלחמה רצח ומעשי נבלה אחרים . כלי שבו האפוקליפסה היא המוטיב ולא גן העדן . כלי שבו עינו את הבשר והבטיחו עתיד נפלא אחרי המוות . כשאתה כותב על מלכות שמיים וערגה לעולם נפלא אחרי המוות אתה מפיץ שקר .
_new_ הוספת תגובהכמובן, גם זה. אך אלה לרוב שליטים חילוניים
מיכאל שרון (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 20:57)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שניצלו בעלי אמביציה חסרת גבולות בתוך הכנסיה. יש כאלה. ישוע בדרשת ההר מדבר פעמיים על חשיבות הצדק ורודפי הצדק. יש דגשים על העולם הזה. מניסיוני האישי, אלה שמדברים רק על העולם הבא ורק עליו, הם אמביציונרים חסרי גבולות, לעיתים נבלים קשים, שיעשו כל דבר ''להיות קרדינל'', ושתכופות, משום שסבלו בילדות אב מתעלל או ילדים מציקים סביבם, במקום, כפי שעושים אנשי סגולה וגבוהים בחלוקת קשב, במקום להפוך את סבלם האישי למנוף לשיפור כללי, לפתח סוג של נדיבות יוצרת, במקום זאת הם נעשים שרדנים קשוחים וחסרי גבולות בתוך הכנסייה עצמה. שם, נוכחותם של אנשים השקועים מחד באהבת האל והגות, ומאידך, גם קצת עוסקים בראייה פוליטית רציונלית, כדרכם של אנשים בעלי אחריות, ובכן,כל אלה, בעלי שאר הרוח היוצר בתוך הכנסיה עשויים תכופות להיות ממש חמאה קלה לחיתוך, טרף קל בידי נבלים חסרי גבולות. הדבר בולט פחות בוותיקן או במינסטר, שם יש אנשים רבים בעלי שאר רוח שישימו מחסום, אפילו בפולנין, ארץ של גדולי כנסיה, יהיו מחסומים, אך בפריפריות, כגון בישראל או בסלובקיה, תכופות הנבלים מנצחים.
_new_ הוספת תגובהמדהים איך אתה טובל בשקר .
אריה עירן (יום חמישי, 15/05/2008 שעה 21:28)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ספרד הייתה קתולית מקצה האצבע עד שיער הראש . הותיקן עסק תמיד בריגול , מלחמות ומניפולציות פוליטיות . זה היה חלק מכוחו . הכנסיה צברה הון בזכות רווקות מנהיגיהה וטיפשות מאמיניה . הפולנים שרפו את ברונו ואיחרו לשרוף את קופרניקוס . את דרווין הם היו רוצים לשרוף .
_new_ הוספת תגובהדיווחי מדוייקים ואמינים. ההפך הגמור משקר
מיכאל שרון (יום שישי, 16/05/2008 שעה 1:37)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

באיזה מלחמות עסק הוותיקן? והרי סטלין שאל בביטול, כמה דיויזיות יש לאפיפיור, היטלר אמר ב''שיחות עם ראושנינג'' (ספרית רימון, 1941) שחלומו הוא יום אחד, לכנס לככר פטרוס הקדוש בוותיקן את כל ראשי הכנסייה, לבושים במיטב בגדי כהונתם, ולתלות את כולם במעמד פומבי.

אילו הייתי בתקופות הנידונות בספרד, הייתי יודע טוב יותר מה בדיוק העניין כאן, ואולי הייתי מדווח לכם, יש לי בנושא, בעיקר חושים של עיתונאי חד עין וללא פניות. השקר הוא של אלה המדקלמים תעמולה באופן חסר חשיבה. אנו כולנו בני אדם, נתונים ופועלים בנישות מסויימות, יש לנו שאיפות ונטיות, אנו פועלים לעיתים תוך כפיפות ובמסגרת חוג או קבוצה מסויימת, המשתלבת לעיתים במערכים חברתיים רחבים יותר. יש פשוט לבדוק בפרוטרוט מה קורה בשטח, ואז לדווח. את זה עשו בעידנים קדומים סופרים גדולים, כמו שייקספיר, בלזק. כיום עיתונאים נוטלים עליהם תפקיד זה, בקרבם יש תועמלנים ופופוליסטים, כפי השורר בישראל, אך גם עיתונאים חדי עין, מסוג הוושינגטון פוסט, האקונומיסט, הפרנקפורטר אלגמיינה צייטונג , האינדפנדנט והגארדיאן האנגלים.
_new_ הוספת תגובהדיווחי מדוייקים ואמינים. ההפך הגמור משקר
אפרים קצורזיס (יום שישי, 16/05/2008 שעה 15:35)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האפיפיורים עד האפיפיור האנטישמי שכיהן בזמן מלחמת העולם השניה תמיד עסקו בכיבושים ובמלחמות ושלחו את שליחיהם עם ראשוני מגלי העולם כדי לעזור האדם הלבן לכבוש את אמריקה, אפריקה ומזרח אסיה. מדינות אירופה הקולוניאליסטיות והאימפריאליסטיות הסתייעו בכנסיה הקתולית כדי לערפל את חושי הילידים ובכל לנטרל התנגדויות. בסוף המדינות הקולוניאליות והכנסיה התחלקו בכסף שהרוויחו מהאימפריאליזם.
_new_ הוספת תגובההתחלקו על בסיס אחוזים? כמה קיבל כל אחד?
אבי בוסקילה (יום שישי, 16/05/2008 שעה 17:56)
בתשובה לאפרים קצורזיס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איך עירפלו את חושי הילידים? כמרים מכרו לילידים חשיש וקוק פרסי, הרואין ואקסטזי? לא ידעתי.
_new_ הוספת תגובההתחלקו על בסיס אחוזים? כמה קיבל כל אחד?
סתם אחד (שבת, 17/05/2008 שעה 19:32)
בתשובה לאבי בוסקילה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יותר גרוע מקוקים והרואין, הם עירפלו את ראשם של השחורים עם אמונות טפלות בישוע וניצלו אותם מינית למשכבי זכר. ידעת, אבל התביישת להודות.
_new_ הוספת תגובההודים לא דתיים? יהודים לא מאמינים ומתפללים?
אבי בוסקילה (שבת, 17/05/2008 שעה 20:37)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ערבים לא מאמינים במוחמד? מרוקנים? המלך חסן השני לא התפלל 5 תפילות ביום? הסינים? הנוצרים? למה מה, כולם מאמינים ומתפללים. אז מה, כולם מערפלים כושים? מה אתה רוצה מהכמרים? איפוא כתוב מה אתה אומר, או סתם אתה קשקשן ופייגאלע?
_new_ הוספת תגובהאולי לזמן מה הודרתי מהעיתונות כאן, כמו יגאל לביב
מיכאל שרון (יום שישי, 16/05/2008 שעה 1:50)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי דיווחתי על פשיעה כלכלית, פשע מאורגן, כלכלת הסמים ועוד, וגם נקטתי בעמדות אמיצות לא פופוליסטיות בנושאים אחרים. על מה שפה בישראל מדירים, בארצות מערב אחרות מקבלים פרס פוליצר, ולמזלי אני גם כותב אנגלית...

כתבתי בין היתר אסופת מאמרים על הפשיעה הכלכלית בישראל, בעוונותי אני חבר בתנועה לאיכות השילטון בישראל. אחד מנושאי ענייני הוא קרימינולוגיה, ובפרט פשיעה כלכלית ועבריינות צווארון לבן. מכיוון שהייתי קורבן של שחיתות ונחשדתי ב''הלשנה'' למשטרה וטופלתי בשנות ה-‏80 כ''חושף שחיתויות'' הרי שכיום אני מנסה לעשות משהו במישור הציבורי בנושא, שבו תלוי להבנתי לא מעט מעתידו של בית שלישי.

הלא יאומן - כאן. שחיתות וחמס בישראל בריבוי הבטיהם
ובינתיים אני עמוס בדברים אחרים, כולל עיסוקי המדעי, אך ככתב, אני מתרגל את כתיבתי, הגם ללא שכר, והגם שלעיתים בפורום שולי בו קיימת פריעה מצד אנשים שוליים.

זאת בדומה ל''יוסלה'', החי מחוץ לטריטוריה הישראלית כרגע, ומתרגל כאן כתיבה עברית.
_new_ הוספת תגובההלא יאומן?
אפרים קצורזיס (יום שישי, 16/05/2008 שעה 15:36)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למה במה ישראל גרועה יותר מאמריקה או בריטניה?
_new_ הוספת תגובהחייבים להלחם בשחיתות, במקום לנסות לטייח ובמקום לפגוע ולהכפיש
ישראל פלד (יום שישי, 16/05/2008 שעה 16:59)
בתשובה לאפרים קצורזיס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

את חושפי השחיתויות.
_new_ הוספת תגובהחייבים להלחם בשחיתות, במקום לנסות לטייח ובמקום לפגוע ולהכפיש
אריה עירן (יום שישי, 16/05/2008 שעה 18:28)
בתשובה לישראל פלד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ידידי אתה צודק , אכן בשחיתות יש להיאבק ולצמצם ככל האפשר ועל חושפי השחיתות יש להגן מידם הארוכה של בעלי השררה. אבל מיכאל שרון [•]... לא לוחם נמרץ נגד השחיתות . עיקר טענותיו הן ''גנבו לי'' ''לקחו לי'' ''העתיקו ממני'' כלומר לעצמו הוא דואג ועל עצמו הוא בוכה .
_new_ הוספת תגובה[•] לא. הפוסל במומו פוסל
ישראל פלד (יום שישי, 16/05/2008 שעה 19:50)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה עשית בהשוואה לשרון? כלום. אינך ראוי את לנשק כפות רגליו.
_new_ הוספת תגובההאם אתה קצת מתבלבל והתחלפו לך אריאל שרון עם מיכאל שרון ?
אריה עירן (שבת, 17/05/2008 שעה 11:21)
בתשובה לישראל פלד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שאני עשיתי רשום בהיסטוריה של מדינת ישראל .
לא ידוע לי אם זה מתאים לדיעותך אבל זה נעשה .

אני מוכן לשמוע ממך מה גדולות עשה מיכאל שרון . אני מתחייב פומבית ובפרהסיא לנשק את כפות רגליו של מיכאל שרון אם יתברר שהוא פעל למען אזרחי ישראל יותר ממני .

אבל אם יתברר שלא אתה מוזמן לנשק את כפות רגלי .
אם יתברר שאתה סתם קורא נחפז ולא מעמיק אסתפק בהתנצלות , כמובן רק אם יש לך גדלות נפש לזה .
_new_ הוספת תגובהאיני יודע מה עשית, אך שרון עשה לאין שיעור
ישראל פלד (שבת, 17/05/2008 שעה 15:04)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יותר ממה שאתה, קרוביך, ומיליון כמוך יעשו בתקופת חיים שלמה. איני מגזים אלא ממעיט.
_new_ הוספת תגובהומדובר במיכאל שרון. יש בפרוש אנשים שאין להם תחליף
ישראל פלד (שבת, 17/05/2008 שעה 15:06)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהומדובר במיכאל שרון. יש בפרוש אנשים שאין להם תחליף
סתם אחד (שבת, 17/05/2008 שעה 19:34)
בתשובה לישראל פלד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שרוליק, גם לך שרון עשה טוב בצינגעלעך?
_new_ הוספת תגובהיש עליך במקרה צינגאלע?
ייבנה המקדש (יום שישי, 16/05/2008 שעה 23:35)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהשרון הוא אדם שמרוכז רק בעצמו
סתם אחד (שבת, 17/05/2008 שעה 14:40)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהיש עלי צינגאלע
ישראל פלד (יום ראשון, 18/05/2008 שעה 1:25)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל טרם הספיקותי להשתמש בו.
_new_ הוספת תגובהההודעה בשמי משעה 1:25 היא של מתחזה
ישראל פלד (יום ראשון, 18/05/2008 שעה 6:16)
בתשובה לישראל פלד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכ
_new_ הוספת תגובהההודעה בשמי משעה 1:25 היא של מתחזה
אריה עירן (יום ראשון, 18/05/2008 שעה 6:28)
בתשובה לישראל פלד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

OK תענה בדרכך , אני קשוב .
_new_ הוספת תגובהאינני מתכוון לענות לך
סתם אחד (יום שני, 19/05/2008 שעה 23:25)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי מתחזים עלי !
_new_ הוספת תגובה''איך אתה טובל בשקר'' . פוקוס: פיקציות והכפשות באינטרנט
מיכאל שרון (יום שישי, 16/05/2008 שעה 8:18)
בתשובה לאריה עירן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שביבים מהדיון המשפטי בנושא
הונאות וסוגסטיה ומצגים פיקטיביים לא היתחילו היום אלא בפרה-היסטוריה. אנשים צורכים סיפורים, בבחינת התנסות של אחרים המרחיבה את תחום התנסותם שלהם ואת המידע שברשותם אודות המציאות , אך תוך חסכון בזמן. אנשים, פרט למידע מציאותי, צורכים גם מיקסמים, מיתולוגיות, פיקציות, המחזקים באופן כלשהו את חיוניותם, על ידי יצירת מציאות אלטרנטיבית, עולם אפשרי אחר, לעיתים תוך ערור מוטיבים ארכיטיפיים במוחם ורגשותיהם.

אך דברים אלה גם נוצלו עוד משחר הפרה-היסטוריה על ידי רוקמי הונאות למיניהם, החפצים להשיג לעצמם, מקורביהם, או למטרת שילטונם וכוחם, באפס מחיר את מאמציו של הזולת שאינו מקבל כל תמורה, פרט לפיקצייה, כשקיימת גם ההתפקחות ואתה מגלה שעשו לך rip off במדה זו או אחרת, ואיבדת דבר יקר ביותר - זמן. וזאת ללא שהעלית בידיך כלום ממשי.

יש אנשים המפתחים סוגסטיביליות, תלות בצריכת פיקציות משלות, לצרכי ניפוח הערכה עצמית, הפלגות בדימיון (ראה מוכרת הגפרורים הקטנה, ראה סיפור החוכמה העממית, על הכפרי שהלך למכור ביצים), מפתחים תלות בשרלטנים וגם בתרפיסטים למינהם, והמחיר - מאנייה-דפרסייה בדרגה זו או אחרת. הדפרסיה אינה אלא ההנג אובר לאחר ליל השיכרון של הפיקצייה.

אנגליה והתפתחות רוח החופש
הנברנים
ההונאה של האמירה המיסתורית
לכן, אנשים ותרבויות פתחו חשדנות וזהירות טיבעית, מי יותר ומי פחות, ומכאן גם האופי המפוקח והפרגמטי-בוגר האנגלי. בעידן האינטרנט, לאחר השיכרון והכוויות, היגיע תור הזהירות, תור האמצעים המשפטיים, תור חידוד הנושא של לקיחת דברים במרמה, הכפשות ורצח אופי, וכד'. וחלק מזהירות זאת בעידן האינטרנט, נושא שיש לו עתיד רב, הוא פיתוח כלים לזהות מאפיינים של הכותב, באמצעות סיגנון, באמצעות ניתור מאפיינים סגנוניים, וגם תרמתי לכך דבר או שניים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי