פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
[•] חזון אחר? ''דבר אחר''!
חכם ציון (יום שישי, 22/08/2008 שעה 18:18) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין שום חזון וכלום חדש אצל הסרי נוסייבה. לא ישראל אינה רוצה שלום אלא הפלסטינים אינם חפצים בשלום. שום דבר חדש לא צץ אצל הנוסייבה, אלא שהוא מבין ש''מדיניות השלבים'' של הפתח מקרטעת בגלל העצימות הגבוהה מדי של מכשיר הטרור ואי יכולתם של הפלסטינים לרכוש הישגים מתוך ויתורים מדיניים.
היעדר השקיפות בכוונות הפלסטינים ובדרכם להשיג אותן זורע מבוכה ברחוב הפלסטיני ובשורות השמאל הקיצוני בישראל. יותר מעשרים שנה הנהגת האש''פ ניסתה להניע את שלב א' ב''תורת השלבים'' ונכשלה, עכשיו סרי נוסייבה מבקש לדלג ישר לשלב ב'.

מעניין למה עקיבא אלדר [•]... מכנה את הבחנתו של נוסייבה כ''הטלת פצצה'' (מינוח די חבלונרי כשלעצמו. הטיל השמאלני ממש פוגע בפח שטמן לעצמו. שהרי מה כבר יכול פלסטיני לעשות? להטיל עוד פצצה), כאשר מנהיגים פלסטינים, ח''כים ערבים וסהרורי שוליים שמאלנים בישראל כבר מדברים על ''מדינה אחת לכל אזרחיה'' כבר יותר מעשר שנים?

* ועדת המעקב של ערביי ישראל כבר פרסמה כמה ניירות בינהן את ''מסמך החזון העתידי לערבים הפלסטינים בישראל'' (http://reut-institute.org/data/uploads/PDFVer/החזון%... ). אני חייב לומר שזהו מסמך בסיס שמנסה להגדיר את ערביי ישראל בצורה סדורה ופורמלית כחלק מהעם הפלסטיני שנוצר בשיטחי הכיבוש. מובחן במסמך הזה ובאחרים שהתהליך ביצומו וטרם הבשיל, כאשר ברחוב הערבי בישראל יש לו מתנגדים שלא מקבלים ייצוג פומבי שווה. ועדת המעקב דורשת את קיומה של ''דמוקרטיה הסדרית'' שהוא מונח די פתוח המבטא את הרצון הערבי לבטל את זהותה היהודית של המדינה (מנגד למי שיקרא את הטקסט בעיקר בענייני תרבות יראה שה''פלסטינים'' מנסים לבנות את עצמם יש מאין לפי המודל של העם היהודי – כלומר, עם עתיק ב''פלסטין'', תרבות עתיקה וגבוהה, ושלוחות גדולות בגולה, לא רק בלבנון ובסוריה אלא גם באירופה, ארה''ב ויתר העולם. הם בונים עצמם לפי האימרה ''הרצחת וגם ירשת את היהודי'').
צריך לציין שבפועל תפקידה של ''ועדת המאבק'' היא לשקר ולהכפיש את ישראל (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3472417,00.h... ) ולפעול נגדה בחו''ל (http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/780555.html ) כדי להאיץ את חורבנה. בהפגנותיהם נושאים הערבים שלטים: ''stop the zionazi'', ''בדם ואש נפדה את פלשתין''. יו''ר ועדת המעקב, שאוקי חטיב אף אומר כי ''ישראל מתכננת שואה בעזה'', אבל העתידנַדְנְדָן הזה מתעלם מהטרור-עכשיו.

* שנה לאחר מכן ארגון עדאלה מנסה להגדיר את המדינה כ''דו-לשונית ורב-תרבותית'' ולא כמדינה יהודית ) http://reut-institute.org/data/uploads/ExternaDocume... ) .
קיומה של מדינת ישראל מוגדרת כעוול לעם הפלסטיני.

• ח''כים ערביים ואנשי ציבור ערביים בישראל מדברים על הצורך לבטל את ישראל ולהופכה ל'מדינת כל אזרחיה' כי אין מקום למדינה יהודית שהיא זרה לסביבה הערבית.
• עזמי בשארה דיבר כבר ב-‏2001 על הצורך ב''מוקאוומה'' (התנגדות מזויינת) של ערביי ישראל נגד שראל. ב-‏2007 הוא ברח מישראל לאחר שנחשף שהוא שימש סוכן לסורים ולחזבאללה ומסר להם מודיעין לפני ובמהלך מלחמת לבנון השניה.

• ג'מאל זחאלקה למשל מרבה לדבר על ישראל ועל ''אימפריאליזם'', ''קולוניאליזם'', ''אפרטהייד'' ו''גזענות'' גם כשהוא צריך לדבר על גידולי ורדים ואבטיחים. לטענתו ''אפילו בדרום אפריקה לא הפרידו בין שחורים לשחורים'' (כן, בדיוק ככה אמר). בישראל כן. אבל הוא שרגיש כל כך להיותו ''שחור'' הוא כאן ב''פלסטין'' רוצה לדכא את ''הלבן'' ואפילו מדינה משלו הוא לא רוצה לתת ל'לבן' בתמורה לשתי מדינות ל''שחור''. כאן לטענתו מותר ל'שחור' לרצוח את ה'לבן' ולהכניעו במט.

עיקרי הכללים, הזכויות והחוקים של ''מדינת כל אזרחיה'' מתקיימות במדינת ישראל. חלקם הקטן לא מתקיים לא מרצון רע, אלא משום שקשה להפריד בין האוייב הפלסטיני של המדינה לבין האזרח הפלסטיני של ישראל בשל הסכסוך והמריבה. אבל התות הפלסטיני שעל עוגת ישראל היא הדרישה הגורפת שישראל תחדל להיות מדינת העם היהודי ותהיה סתם עוד מדינה ערבית פלסטינית של ''רוב אזרחיה'' ובכך תהיה עוד תאומה לשתי מדינות פלסטיניות - ירדן ו''פלסטין''. בכך תיגרע מן היהודים להקים זכותם להגדרה עצמית במדינה האחת והיחידה שיש להם, ושגם תילקח מהם במניפולציה כזאת או אחרת.

תופעת הדה-לגיטימציה של ישראל בעולם האסלאמי והמערבי רחבה, והיא משליכה גם על עמדות בראשנים האנטי ציוניים אצלנו. הצטרפות אנשים ממוצא יהודי ל''תנועת ההתנגדות'' המבטלת את ישראל היתה נדירה בשנות ה-‏60 ולמרות שגדלה מעט מאז שנות ה-‏90 היא עדיין נותרה זניחה ונדירה. אותם אנטי ציונים משבחים ומצדיקים את האיום האיראני על קיומה של ישראל ואת המאבק המתמשך של החזבאללה, החמאס ויתר תנועות הטרור המוסלמי נגד ישראל.

אנחנו צריכים להבין שבכל מסלול – נסיגה מלאה לגבולות 67' או הקמת ''מדינת כל אזרחיה'' משמעות הדבר שהיהודים מאבדים מכוחם והופכים להיות לאזרחים נרדפים כבאירופה של שנות ה-‏30.

גם ספירו, שלא נהנה מאמינות רבה בקרב האנשים החופשיים שמחוץ למחנה השמאל הקטן שמתגודד מסביב לרעיונות שלום הזויים, כותב ש''השלום האפשרי היחידי מבוסס על תכנית השלום של הליגה הערבית'', כאשר כיום כל אדם שפוי כבר מבין שהיא מובילה רק לכאוס של מלחמה מתמדת. ספירו מנסה לתת סימנים לעולמו הפוליטי והוא מדביק סיסמאות על כל צעד ושעל שמתנחלים לאורך כל כתיבתו האי-טונלית. המתנחלים הם בעלי העבדים (ביטוי וירטואלי כמובן), כאשר מבחינה אבסולוטית הקיבוצים הם המעסיקים הגדולים ביותר של העבדים המודרניים (עבדים ערבים, תאילנדים, סינים, רומנים וכו').

הפתרון של ''מדינה אחת לכל אזרחיה'' נדוש ודחוי על ידי רוב רובם של אזרחי ישראל, גם אם אנחנו סופרים את קולות הערבים. אינני מאמין שיהודי יסכים ליפול למלכודת הדרך ללא מוצא הזאת בעיקר כשהוא שפוי, בריא ומשכיל. הבעלות של העם היהודי על אדמתו אינה גחמה כלל ואינה רק יהודית ובודאי לא עכשווית. כל העמים מאמיני הנצרות והאסלאם (בטרם נכבש ע''י הכתות הסואיסידיניות למינהן) רואים בארץ ישראל את אדמת עם ישראל כהיולית. רובם גם היום על רקע ההיסטוריה עקובת מדם של המאה ה-‏20 ממשיכים לדבוק באמונתם זו, כאשר כוחות אופל בין היהודים, בין הנוצרים ובין המוסלמים מפתחים תיאוריות שונות כדי לתקוע לעם היהודי סכין היסטורית בגב ולהילחם ב''נדל''ן התנ''כי'' בחירוף רפש.

כמובן שהמוסלמים הם המצליחנים הגדולים בפיתוח תיאוריות שוללות קיומו של עם יהודי, כדרך לאמירה שאין העם היהודי של היום הוא נציגו וממשיכו של העם היהודי הקדום יותר (אם כך, הרי שהעם הפלסטיני גם הוא יציר מהגרים שרובם בכלל הגיעו לאחר העלייה הציונית הראשונה. בכך תוקעים לעצמם הפלסטינים סכין בגב), או לחילופין שגם אם היהודים של היום הם יהודים אותנטיים הרי כשהם פתאום באו לארץ הם היו צריכים לראות שיש עם פלסטיני חי ונושם שהוא כבר בעליו הנוכחיים של הארץ (בשעה שלמעשה המצב האמיתי היה שארץ ישראל היתה ''ארץ ללא עם'' כמאמר מלומדי המאה ה-‏19, כמו שרוב המדינות בהיסטוריה ''החדשה'' מאז ''הסכם ווסטפליה'' 1648 הוקמו על ''ארץ ללא עם'' ורק הקמת הממלכות/המדינות יצרו בתוכן עמים. למשל ארה''ב / קנדה הוקמו ע''י אוכלוסיית מהגרים על ''ארץ ללא עם'', כי האינדיאנים לא היו בחזקת עם/עמים ואז גיבשו מתוכם אומה חדשה שלא היתה קיימת קודם. מבחינת המבחן ההיסטורי התופעה של עם ישראל היא יוצאת דופן בה עם עתיק ומפוזר מתלכד ברובו, משתלב אל תוך ההסטוריה ''החדשה'' גם אם באיחור מה, וחוזר לאדמת מולדתו ומורשתו שלמעשה לא נטשהּ אף פעם מבחירה ומקים בה מסגרת מדינית שעומדת בפני כל ביקורת שִיטְנָתית ושיקרית.

כאן אני חוזר וטוען שאין פתרון אחר מתוכנית החלוקה לשתי מדינות. מדינה פלסטינית בירדן ומדינה יהודית בין הנהר לים. יהודים יוכלו לגור ולחיות בירדן וערבים יוכלו לחיות ולגור בישראל, כל עוד השלום נשמר. שתי מדינות לאומיות זו לצד זו תוך נטרול האיום הדמוגרפי.
_new_ הוספת תגובהיוסלה  (שבת, 23/08/2008 שעה 0:28)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל זה כדי 'להוכיח'
ש'צריך' לגרש כארבעה מליון
תושבים פלסטיניים של ארץ ישראל
לעבר הירדן.

אם זה המכנה עצמו 'חכם' אכן רוצה
שיהיה טרנספר, שיקום ויאמר זאת.
מדוע יש צורך לשכתב לשם כך את
המציאות הפוליטית ואת ההסטוריה של
הסכסוך?

גם הנאציונל סוציאליסטים חשבו שיש
להשמיד את היהודים כדי לטהר את
גרמניה של הרייך בן אלף השנים. לכל הטיהורים
האתניים, בין אם בצורת גירוש, או באמצעות
השמדה ישירה, יש מכנה משותף: הנימוקים של
טוהר הגזע, ובדרך כלל קונספציה תרבותית-'עממית'
של נחיתות הגזע המיועד לגירוש או השמדה (כחלק
ממסע דמוניזציה מתמשך).

האם גזענים יהודיים כדוגמת ה'חכם' הם אנשים
סימפטיים? בהחלט לא.
_new_ הוספת תגובהאיפה הוא כתב שהוא בעד טרנספר או טיהור אתני?
סתם אחד (שבת, 23/08/2008 שעה 9:02)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני חושב שעמדתו של חכם ציון אמינה ויונקת מהאמת ההיסטורית ומהחתירה למחר של שלום (בהפוך לשלום עכשיו הילדותי).
למיטב זיכרוני השמאלנים הסוציאליסוטים רוצים לטהר את יו''ש אתנית מיהודים ולכן זה מוזר שיש שמאלני שמעז להשוות את היהודים לנאצים הסוציאלסוטים. אני בהחלט רואה באמירה שלך אמירה דמגוגית של אדם נסער שמסרב להבין שהתיאוריה שלו היא בלון נפוח.
_new_ הוספת תגובההחכם לא כתב זאת
חצי חציל (יום שני, 25/08/2008 שעה 15:22)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל תפקידו של היוסלה לא להפריע לשקר לחתור ולתוות את דרכו. האמת הוא האוייב של יוסלה.
_new_ הוספת תגובה[•]
שוט שוטר (יום שני, 25/08/2008 שעה 22:30)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הערת ביניים של שוט השוטר:

הנאציונל סוציאליסטים חשבו שיש להשמיד את היהודים כדי לטהר את גרמניה של הרייך בן אלף השנים,ומאותה סיבה הערבים חושבים שיש להשמיד את היהודים כדי לבסס
את הרייך ''דאר אל אסלאם'' שלהם במזרח תיכון מוסלמי חדש ונקי מבלתי איסלאמיים (יש להם הצלחות כבירות ברצח, דיכוי וגירוש נוצרים למרות שהם ערבים, ולמרות שהם נמצאים במולדתם לפני הערבים המוסלמים שפלשו מערב).
ואתה סוציאליסט יהודי ולאומן ערבי תומך בטיהורים האתניים שמבצעים הערבים ביהודים ובנוצרים והכל בשם כזב השלום אך שווא שלך.

אתה יש לך נטיה מוּלדת לתקוע סכין במוֹלדת, גם במחיר טיוח ועיוות רעיונות, דיעות, אמיתות, עובדות. שהרי לא מצאתי בכל הפורום המכובד הזה שום יהודי שתומך בהשמדת ערבים. לכל היותר בחיסול ממוקד של ערבים העוסקים והמסייעים לטרור, שזו פעולה לגיטימית שמתחייבת מהאיום שהטרור משית על היהודים והיא אינה בחזקת 'השמדת עם' או ''השמדת ערבים''. אבל זה לא מפריע לך להפריח בלוני שקר שמתפוצצים לך בפרצוף.

אין לך קייס לתקוף את הימנמנים הממולחים שכאן ולכן אתה מרחיק את עדותך לתוך נפשך ומעוויך. מצד אחד אתה תומך בערבים שדוגלים בהשמדת ישראל ומנגד אתה נאבק בעיקשות להדביק לימנמנים את הכוונה להשמיד ערבים, כי בכך לכאורה אתה חושב שתנצח אותם בויכוח שבו אתה חלש מלכתחילה.

נסיונותיך להכניס מילים, משפטים, כוונות ודיעות לימנמנים מעידים על חוסר התוחלת שלך בויכוח איתם ועל כך שאתה מאבד אחיזה במציאות גם בתפיסתך שלך בהעדר יכולת אמיתית שלך להגיב לעניין. חזרתך המונוטונית על סיסמאות שדופות, כמו שמתאר החכם את כתיבתך, מעידה על מעידתך האידיאולוגית והתבונית.

אין לך יכולת להתווכח לעניין. ‏[•]...
_new_ הוספת תגובהיוסל'ה, לא חבל? על מה אתה מבזבז אנרגייה?
מיכאל שרון (יום שלישי, 26/08/2008 שעה 0:12)
בתשובה לשוט שוטר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי מדובר באנשים המטבעים עצמם לדעת בים של מלל. הדבר נראה כמו אנשים שהתרופף להם בורג. הרי אלו מילים שאין להם כל מטרה. לא יתכן שאין לכם ערוצים אחרים לפעולה.
_new_ הוספת תגובה[•] יוסל'ה, לא חבל? על מה אתה מבזבז אנרגייה?
הבה נרגילה ! (יום שלישי, 26/08/2008 שעה 12:48)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תיארת יפה את יוסלה. קראתי את דיעותיו ואינני מוצא בהם בינה ותבונה, אלא רק צרות שכל וניג'וז. יוסלה כבר בלע את התמונות והזיתים של צלמי הפאפא-רע-צ'יז הערבים ועליהם הוא בונה תיאוריות. [•]... תיארת את זה היטב.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי