פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה למודי בלוז, 07/09/08 8:27)
ככל שאנו מפשיטים יותר, אנו מאבדים יותר מידע
מיכאל שרון (יום רביעי, 10/09/2008 שעה 18:10)
בתשובה למודי בלוז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רואים ברזולוציה נמוכה יותר, ניזקקים לשפה עילית יותר. ובעיקר, טועים, מפסידים את העיקר, גולשים לשגב נימלץ וחסר רלוונטיות, פותרים בעיות ההופכות גם ללא מורכבות, וגם לשוליות. לכן דרכו של הרב יוסף קאפח עדיפה בהרבה על דרכו של הגרי''ד סולובייצ'יק וסבו אם להסיק מתוך המובאות.

המדע שמפתחים בארה''ב ובמערב אינו כזה, המדע עוסק בפרטי פרטים קונקרטיים ולא במערכות מופשטות-יתר ובמושגים כלליים עד אובדן כל מידע, והמדען המדוייק בעל ההסתכלות החדה סביבו הוא המדען האפקטיבי.

האמת נמצאת רק בסיטואצייה הלוקלית (מקומית) ובחיבור אליה.
_new_ הוספת תגובהאבל גם חשוב ביותר להבין:
מיכאל שרון (יום רביעי, 10/09/2008 שעה 18:25)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הגרועים מכולם הם הנוטעים פשר קונקרטי מנפתולי מוחם הקודח למושגים עבריים וארמיים עתיקים, ומטעים ומפילים בפח גדולים וטובים בספרם להם כי הם, מעצם היותם יהודים המחוברים למקור הקדום, החיים בא''י - הם הם המוסמכים להציג ולהביא את הפרטים הקונקרטיים. ראשית, הם מטעים בענק.

ושנית, וחשוב מזה, הם נוברים בטריבייה משמימה, והנופלים ברשתם, כולל גם נוצרים קתולים תמימים בעלי רצון טוב, מעוותים אז משמעות של חומר טוב ויפה תוך זיקה לא רק לשולי, אלא גם לטעות ולשרלטנות של אנשים קיצוניים בעלי זיקה חזקה לפאשיזם אפל, בעלי מצג שלו ושקול, כביכול... תכופות מדובר בשרלטנות רהב ריק, הגולש עוד יותר לרמייה שחצנית, עקב נטילת הזכאות אפופת החמדנות להפקיע רכוש נדלנ''י של אחרים ולבנות שם וילות פאר בחצי חינם, ולהנות מכספי תורמים נאיבים, ולצבור כוח ביריוני או פוליטי. שרלטנות ביריונית זאת מסווה עצמה מאחורי כעין מצג של שלווה למדנית (שאינה אלא חקיינות זריזה של למדנים ותלמידי חכמים אמיתיים).

אני תוהה אם הרב יוסף קאפח והנשר הגדול אינם מתייסרים ומתגלגלים בקברם נוכח הקיצונים הפשיסטים הדוברים בשמם.
_new_ הוספת תגובהאז למה אתה מתקשה להיות קונקרטי?
חכם ציון (שבת, 13/09/2008 שעה 14:57)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין כזה דבר מדע קוונקרטי ופרטי.... מדע שאינו כולי ובהסתברות שהתהליכים בו יחזרו וישנו גבוהה אינו מדע.

מה הקשר בין פאשיזם לבין התנחלות. האם הציונות פאשיסטית? האם הערבים שכובשים חצי עולם מזה 13 מאות שנים אינם פאשיסטים? לערבים מותר לרצות אישה ובת כי הסירה רעלה מעל פניה?

בעקרון פאשיזם ויהדות לא יילכו יחדיו גם אם לכאורה נועדו, לפי הבנתך. האסלאם הקיצוני הוא פאשיסטי, אלא שאתה רואה זאת כסגולה ערבית בגלל שיפוטך המוסרי הלקוי. אם היהודים היו פאשיסטים או אפילו מתקרבים אליו כבר מזמן היה חדלה להיות ''בעייה פלסטינית'' שתשחית עליה לשווא את מילותיך.
_new_ הוספת תגובהאני יכול בהחלט להבין את גישתך והסנטימנטים שלך
מיכאל שרון (יום ראשון, 14/09/2008 שעה 0:48)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''מה הקשר בין פאשיזם לבין התנחלות. האם הציונות פאשיסטית? האם הערבים שכובשים חצי עולם מזה 13 מאות שנים אינם פאשיסטים? לערבים מותר לרצות אישה ובת כי הסירה רעלה מעל פניה?

בעקרון פאשיזם ויהדות לא יילכו יחדיו גם אם לכאורה נועדו, לפי הבנתך''.

אולי. אבל לעיתים נראה שבישראל קצת עולות גישות סמכותניות ולעיתים דורסניות.

ראוי לחתור לשלום עם העולם הערבי. זה האיזור בו אנו חיים. אחרת, איזה עתיד יש לנו?
_new_ הוספת תגובהיש לך הערה בעניין ביקורת הגדרת ה''מדע'' אצלך?
חכם ציון (יום ראשון, 14/09/2008 שעה 15:10)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''סמכותניות ולעיתים דורסניות'' אינה פאשיזם, אם כל הכבוד לך. חבל שאתה מוזיל את פרשנות הערכים. מי שמוזיל אותם מכשיר את הרעה.

''ראוי לחתור לשלום עם העולם הערבי'' היא אמירה סתמית וחסרת ערך. כי זה נכון שעדיף השלום על כל מלחמה. אבל עדיף שאם כבר אנחנו נמצאים במלחמה שאינה נובעת מרצוננו או מעשינו, שנדע זאת ונדע להילחם ולנצח בה. כי היום אנחנו לא מדברים על שלום עם הפלסטינים אלא על הישרדות. זה הריאליטי האמיתי, ולא מה שאתה רואה בקוביה של הטמבלוויזיה.

אדם נורמלי מגיב נכון למציאות. אז אפשר לחלום דקה ביממה על שלום, אבל לא לשכוח שאתה בעיצומה של מלחמה, עם עליות ומורדות, הודנה וקסאמים, ושקודם כל עלינו להכריעה.
_new_ הוספת תגובההפקעות נדל''ן בגדה זה ''מלחמת השרדות''?
סתם אחד (יום ראשון, 14/09/2008 שעה 23:43)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עם מנושל, עני, חסר אמל''ח, גולה מאדמתו שמתעמרת בו מעצמה גרעינית כישראל החמושה עד שיניה ומקבלת סיוע מליארדים זה ''איום קיומי''?

קודם תשלם לעם הזה פיצויים על העוול והנישול במקום להתחמק מכך בצווחות היסטריות על כך שהפקעת שטחיו זו ''מלחמה על חייך''.
_new_ הוספת תגובההקסאמים וצווחות השווא
סתם אחד (יום ראשון, 14/09/2008 שעה 23:49)
בתשובה לחכם ציון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקסאמים הם נשק מאד לא מדוייק, שלא עושה כלום. לכן, כאשר החבר'ה האלה באמת מנסים לרצוח או לפצוע איזה בן אדם, הם יורים בשנה אלפי קסאמים. ואז יש אשה אחת הרוגה בשנה ושני פצועים. עניין פשוט של סטטיסטיקה. בתאונות דרכים נהרגים בהשוואה 600 איש בשנה, וברציחות של יהודים רוצחים יהודים - כמה עשרות בשנה. הנאצים ב-‏3 שנים רצחו 6 מליון יהודים. כשהערבים באמת מנסים לרצוח ולא רק להראות התנגדות לבני עמם ו''לאויב הציוני'' אז הם באמת רוצחים - בעירק כל שבוע יש 120 הרוגים לפחות ובזמן האינטיפאדה הראשונה היו כ-‏150 הרוגים לשנה.

אז צא ולמד: כשהם רוצים לעשות משהו, הם יורים אלפי קסאמים. ואילו מאז ההסכם הם הינמיכו את שיעור הירי למאית מאשר קודם לכן. טיפטוף לא מסוכן בעליל. אבל מראים התנגדות. ולמה? עזה במצור קשה, אז מה הם, פראיירים?
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי