פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדוד סיון, 24/09/08 7:27)
מה יהיה על המיתוסים? תשובה
סתם אחד (יום חמישי, 25/09/2008 שעה 9:40)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה נכון שבטלויזיה לא מדייקים. אין ספק.
מצד שני יש להבין מספר מגבלות:
1. הציבור לא מאוד ידען. החזאים בטלויזיה מכוונים את הדברים למכנה המשותף הנמוך. דעה רווחת היא, שקיים יום בו מתחלפות עונות השנה והיום הזה בין היתר הוא יום השוויון האביבי. הציבור מקבל ''תזכורת'' לעניין ולא מסוגל להתמודד עם הסברים מדעיים וניפוץ מיתוסים באופן שרירותי ללא הסבר.
2. מגבלות הזמן בשידורי טלויזיה לא מאפשרים מתן מידע רב.יש צורך להתמקד בעיקר, ולא בתפל. האם זה משנה לגברת אלמונית על כורסתה, שבארץ יש 12 שעות ושמונה דקות של אור בגלל שבירת הקרינה באטמוספירה? התשובה היא לא.
3. התחזית היא לא שיעור אסטרונומיה. לא ניתן להמחיש תופעות כאלה באופן מוגזם בפינה בידורית יחסית. יש צורך (סעיקר בעונות מעבר ובחוף) להתמקד בנושאים אקטואליים יותר.

על כן, המדענים שצריכים לקבל החלטות כנראה יודעים יותר טוב, והאנשים ''סתם פשוטים'' ימשיכו להקשיב לחזאים, להנות ולהתברך בפשטות הדברים.

חזאי.
_new_ הוספת תגובהתשובה?
דוד סיון (יום חמישי, 25/09/2008 שעה 10:36)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה יעשו השדרנים אינה השאלה העיקרית שהעליתי. מה שמעניין וגם חשוב אם המדענים באמת יודעים ואם לא מהו הנזק האפשרי. המאמר רומז על כך שלא ולכן שאלתי את שאלתי עם התמקדות בנזק האפשרי. נועם הסביר שבעצם אי-הידיעה, גם של מדענים, אינו קריטי לחיינו. זו תשובה טובה מאד לשאלתי ולכן הסתפקתי בה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי