פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מיכאל שרון: ''מיחזור חומר ישן''?
סתם אחד (יום רביעי, 01/10/2008 שעה 14:40) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עבודתי המדעית

כך למשל, פיתחתי תאוריה המסתמכת על טכניקה ומחקרים שפורסמו בנושא של ``זרימת דם מוחית'' CBf . הצעתי במסגרת טכניקה מוכרת זאת תפנית מהפכנית אך מבוססת מחקרית, במודלים מפורטים, בעקבות קריאת מאמרים מרובית ב- 1982 במכון לבריאות העובד, תחת הכותרת ``התאוריה הבי-פאזית של תהליכים כולינרגיים ודופמינרגיים`` והיא נגנזה וסורבלה מפרסום על ידי דר` מ`.

במאמר מוסגר לא אגזים דומני, אם אוסיף כי מלמד ``שווק`` את גישותי לאנשים שונים, פחות או יותר יידע אותי על כך עוד ב- 1982 (אך לפחות הועסקתי במשרה מלאה, תוך ''הצעה'' שיהיה עלי להיות כקיבוצניק אנונימי, שצרכי מחייתו מסופקים בשפע, אך שאחרים יחתמו את שמם על עבודותיו) בעקבות הצעת התאורייה הבי-פאזית, ואחרי שנושא ה``מארגנים`` שהוצע שנה קודם לכן, ב- 1981, זכה אף הוא להצלחה בניסויים (דבר מדהים, שכן היתה זאת תאוריה חדשה ונועזת אודות אינטליגנציה טבעית, והוצאתי במהלך אותה שנה וחצי, שני מנוסקריפטים מקיפים בנושא, כחוברות של המכון, שאגב, כל אחת היתה בהיקף של הרבה יותר מעבודת תזה למסטר). איך שהוא, מארגנים ולא מארגנים הינו חלק מזערי מפעילות ענפה ופורייה, ולבסוף נשארתי רק עם נושא זה שהינו בכל זאת רחב למדי, אך סביבו, כמדומה, סיבכוני בטענות ``פשיזם`` ושאר השחרה, דבר שהעבודה נקייה מכל שמץ ממנו.

פרט לספרי ''חלוקת קשב`` ועבודותי בנושא קשב וקוגניצייה ייצרתי פיתוחים יישומיים בתחומים שונים: גישות לאימון כוח אדם, כלי איבחון, שיטות לפיתוח משאבי אנוש, מניעת קונפליקטים וסכסוכים צוואר בקבוקיים באירגונים, גישות טיפול לניפגעי הלם קרב, אימון לניפגעי מוח, ועוד גישות ישומיות רבות. זאת פרט למודלים ישומיים ותאוריות במישור הקרדיווסקולרי ובנושא לחץ דם וזרימת דם מוחית cerebral blood flow (מודלים הידראוליים של זרימת דם), וכן בנושאי תפקודים מוחיים, פיזיולוגייה, ועוד רבות.

להלן הערכה בכתב על עבודה חלוצית (הערכה שאינה מצורפת כאן), מפרופסור בכיר באונ' מדינת קליפורנייה בה למדתי ל-מ.א. בפסיכולוגיה קלינית וניסויית, 1978-1980 .

עבודה זאת, שהוגשה גם כעבודה סמינריונית (ציון A), הגם שהיתה רחבת היקף, התוותה לראשונה את תפקיד המערכת המוחית הלימבית כמנגנון מוחי מאוחר ביחס למוח הזוחלי הקדום, שנועדה לספק תשובות גמישות יחסית לפתרון בעיות קיום והשרדות בסביבה, תוך היבט אוולוציוני, ובזיקה עם מנגנון העיבוד המתקדם והמאוחר יותר של הנאו קורטקס. אופיינו הפונקציות ההתנהגותיות של כל רגש בניפרד, בדומה מעט לקונספט טבלת היסודות של מנדלייב. אופיינו תהליכי עוות דיספונקציונליים היוצרים אינהיביצייה רגשית ומעצבים את הפסיכונירוזות השונות. הגישה היתה פיזיולוגית ונירונאלית בעיקרה. עבודה זו נישלחה על ידי בדצמבר 1979 לספריית הקונגרס לקופירייטס, והישפיעה באופן שאינו מוחוור לי על הווצרות התאוריות המאוחרות יותר באוניב' ייל על אינטיליגנצייה הרגשית. בפרט גם חלקים שהוספתי לפתח בישראל בשנות ה-‏80, כולל בנושא טיפול בהלם קרב, ושנוכסו בחלקם על ידי פסיכולוגים ישראלים. הפרק הראשון בספרו של עיתונאי הניו יורק טיימס ד''ר דניאל גולמן על אינטליגנצייה רגשית משנת 1995 מכיל מילה במלה קטעים מעבודתי בשנת 1979.
___

The point was not so much the plagiarism itself, but acts of atrocity that accompany heavy plagiarism, in the worst of the carry and bury tradition

I consider and would purport to advance the recognition by international law of some forms of heavy plagiarism as a crime against humanity - and against the progress of science and the development of enlightened modes of human spirit in general

In fact, I don`t know how to put it in a proper and moderate way. But the heart of the matter is that, being a highly innovative researcher and developer, a large scale violation of my intellectual property rights has been involved in my own country, Israel, since 1973, in the worst of the ``carry and bury`` tradition, including, eh.. pathological lies and the other unpleasant things that keep company for ruthless plagiarism - which seems to far exceed what people have in mind when they refer to civilized society and a few ethical principles crucial for social living without being robbed of your products on and on

_new_ הוספת תגובהשמעתי עליך רבות מיכאל שרון
סתם אחד (יום רביעי, 01/10/2008 שעה 15:13)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לדעתי אולי אתה לא חכם ציון, אבל אתה בטח ציון דרך לחוכמה.

אינני מקבל כלל וכלל את תפיסותיך המדיניות והחברתיות, ואני חושב שאתה הוזה בהן ולא חוזה בהן. אבל אני לא אתווכח איתל על תרומתך הכבירה למדע ולאנושות, לפי עדותך המרשימה.

חכם ציון
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי