פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לסתם אחד, 02/10/08 23:52)
מיכאל שרון: עוד תרומה - כיצד יש לפעול להינצל מהשמדה
סתם אחד (יום שישי, 03/10/2008 שעה 1:40)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צריך לפעול ולא למנות ''אישים''. בקור רוח, בנחישות, ובלהט הרצון לחיות חיים ראויים ולא להישמד

ראשית, הקיום עצמו הוא חסר ערך, אם זה קיום בזוי. השרדות ותוכניות ההשרדות למיניהם בתקשורת מדגישות את שורש הסאוב בישראל - להתקיים בכל מחיר, תוך הרס כל מידה טובה, כל יכולת יצרנית, הרס המעלה האנושית, הרס האיכות. לכן - מדובר בקיום בזוי, והעולם לא ינקוף אצבע להציל מהשמדה קיום בזוי של מדינה פרועה ובזוייה.

צריך לפעול ולא למנות מינויים:

1) לחסל ביד פלדה את הפשיעה הכלכלית בישראל. בסין מעמידים אותם לקיר, מתיזים את מוחם בכדור ועושים שימוש חיוני באבריהם להציל חיים. גם כאן ראוי להגדיל פי 12 את תקציב היחידה המשטרתית למלחמה בפשיעה כלכלית, ומפלג הונאה, לגייס לנושא את השב''כ. להדביר את השרצים הללו עד כלות.

2) לפקח על מכירי המזון ועל הצרכנות בישראל ביד ברזל. רטוריקה של שוק חופשי מסוג זאת אוהד קמין, קרוי ואיין ראנד, ופון מיזאס, דגלתי בה שנים רבות עד שראיתי שהעניין נהפך לפארסה: לא מדובר בשינוע פעולות יצרניות, אלא במלל חגיגי ונימלץ המאומץ על ידי ספקולנטים וספסרים. כל ספסר ומועל כיום מצטט את מילטון פרידמן, ושרצים שהיה צריך להתיז את מוחם על מעילות קשות, נושאים ברמה את דבריה של איין ראנד. השלב הנוכחי של הקפיטליזם מתאפיין בספקולנטיות של ההון הפיננסי, באמצעות מה שמכונה ''מכשירים פיננסיים משוכללים'' שאינם אלא משחק הפירמידה ההפוכה. באחד מאותם אבסורדים, איין ראנד המטיפה לתבונה יוצרת, נישאת ברמה על ידי מהמרים, שמוח הפרע שלהם, מכיר רק בלוגיקה של גלגל הרולטה. את זה אנו רואים כיום במשבר הספקולנטיות הפיננסית בארה''ב. יש לשוב ליצרנות ממשית, שהיצרן ולא הספסר ומהמר יהנה מפירות יצרנותו. ביל גייטס עדיף לאין שיעור על ברנשים מסוג אליעזר פישמן שספסר על הלירה הטורקית.

3) להפעיל מבחנים כושר אינטלקטואלי בקבלה לשורות האדמיניסטרצייה בישראל. להלחם מלחמת חורמה בנאפוטיזם ובתרבות הקליקות המקדמת לפי קשרים ולא לפי כישורים.

4) להעצים את לימודי המתימטיקה והמדעים, לרתום את טובי המרצים באוניברסטאות ואסיסטנטים צעירים להוראת המתימטיקה, המדעים והלוגיקה. לקדם לימודי פילוסופיה בתיכון על פי קוריקולום מוגדר היטב שיקבע על ידי צוות מקצועי במשרד החינוך. ללמד שיטות תקיפת בעייה וקידום טעון הגיוני. רצוייה בהקשר זה הפילוסופיה האנליטית האנגלו אמריקאית. וקארל פופר וקונרד לורנץ.

5) לחנך לתלת ערך יחיד של יצרנות, הגינות, ואיכות, במקום לדבר על ''חינוך לערכים''.

אין כל דרך אחרת להנצל מהשמדה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי