פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לmendes3@zahav.net.il, 22/10/08 10:11)
אכיפת החוק ביהודה ושומרון
(יום רביעי, 22/10/2008 שעה 11:57)
בתשובה לmendes3@zahav.net.il
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אכן.
מסתבר שממשלות ישראל לדורותיהן תמיד הניחו, שאף כי למתנחלים אין כמעט לובי, הם מייצגים רצונות עמק של הצבור, ולכן - בהתעקשם - כדאי ליישר איתם קו.
בפרט בבית הדסה, בו חברו זכויות הקנין (וזכויות יסוד אחרות) עם המעשה הציוני הפשוט והדרישה הכל כך ברורה לנקמה (אם כי סמלית בלבד).

אין ספק שביו''ש היום, כבכל מדינת ישראל, עדיף להיות יהודי מאשר להיות ערבי. זה הדבר החיובי המרכזי שיש במדינה בפעל היום. וזה הולך ומתדרדר.
עדיין אין זו סבה לנטוש מדיניות עקרונית, שהיתה נכונה תאורטית בכל ימי החרבן, לפיה אנו שואפים ליישב את הארץ ביהודים בכל מקום, ואיננו נסוגים מפני מגבלות מנהלתיות בלתי ענייניות.
איננו גזענים - לא ממש משנה לנו אם מפקד השטח, המונע את הקמת היישוב, דובר יוונית, ערבית, צרפתית, תורכית, אנגלית, או עברית.

נכון שבשנים האחרונות עושה המחיר את שלו - גם לצדק יש מחיר. וכאשר אין מתאמצים ליעל את התהליכים, היכולות נגרעות, ולבסוף המאבק עלול להפוך לחסר טעם, ולאבד - בצדק - את תמיכת הצבור.
ולכן היום חשוב, לצד המשך האחיזה העיקשת באדמה, להציב יעדים מפורשים יותר בפני הצבור (פחות ''בטחון'' ויותר פריטה על רגש שייכות טבעי ועל אידאולוגיה, בתוספת משיכה לכווני הקדש והמקדש), ולגבותם בלמוד מעמיק יותר (''מדעי המדינה'' לסוגיהם), ולהכלילם לתחומי העיסוק האחרים של המדינה (תשתית צה''ל ובצועיו בכלל, השיטה הכלכלית, יחסי החוץ, המשפט, וכו') - להציב תשתית אינטלקטואלית מודרנית לאידאולוגיה האינטואיטיבית שלנו.

ד''ר מנדס,
הייתי שמח לקרוא את דעתך המפורשת לגבי ההתנחלות ביש''ע, בהתעלם לרגע משאלת החוקיות (הרי היישובים החוקיים ביותר במדינת ישראל, מצד הדאגה לכל פיפס בחוקי התכנון והבניה, היו ברצועת עזה). כלומר: מה היית אומר אילו היתה הממשלה מחליטה על מדיניות מפורשת של הקמת יישובים יהודיים ביש''ע איפה שרק אפשר (במגבלות קנייניות בלבד)?
כמובן, אינני מתיחס לדעה פוליטית אישית, שבה אינך טוב מכל אחד אחר באתר. אני פונה אליך כדי לקבל חוות דעת של מזרחן.
תודה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי