פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדוד סיון, 05/11/08 9:45)
ניתוח מעניין
סתם אחד (יום רביעי, 05/11/2008 שעה 10:42)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1 להערכתי כן- עניין חשבונאי- הקריסה היא בסכומים של טריליונים, הכסף הלך לאן שהו.
1.1- מאחר שהצבור המדובר מנהל כלכלה מקבילה הרי שחלק גדול מאוד מושקע בחול בעיקר בשוייץ, אולם ניכרת עליה ברמת החיים, רכישת נדל''ן, שיפור תנאי מגורים, גם לניתוק מהכלכלה ה''ציונית'', יש פריחה אדירה בעולם הישיבות - הרבה כסף נעשה על ידי רבנים ור''מים הם ידעו להשתמש ברשת העיסקית פנימית של העולם היהודי.
1.1 לא שוקטים על השמרים- קונים היום משכנתאות מהבנקים הקורסים במחירים של 10-30% מהערך האמיתי.
דוגמא: משכנתא של מליון יורו אפשר לקנות היום ב150K יורו. המימון הוא פנימי, אין לזה כל מימון בנקאי.
זה WIN WIN כי אם הלווה משלם הרי שהרווח הוא של 50% שנתי, ואם הלווה קורס הרי שהנכס עובר לבעלות נותן המשכנתא.
2 המשבר הוא כאמור בקופות הגמל והפנסיה.
החוק לפיו בו אילצו את מחזיקי קרנות הפנסיה וקרנות הנאמנות (בנקים) למסור את הנכס לגופים פרטיים גרם לכך שהקרנות נשלטות על יד מספר משפחות עשירות במשק (הון שלטון) ללא כל פיקוח!!!!
הם השקיעו כספי קרנות בנדלן בח''ל נתנו הלוואות ענק לעצמם או לאוליגרכים אחרים קרי -תשובה, לבייב, דנקנר, שטראוס, וכו. הם הפסידו את הכספים בקזינו הזה והיום הפנסיה שלנו שוות הרבה הרבה פחות. זה עדיין לא בכותרות
(עיין ערך הון שילטון עיתון) כי גם התקשורת נשלטת על ידי הדנקנרים ,והעופרים, אבל בפועל משלמים על ההרפתקאות ממש ממש המסכנים, אלה שחסכו כל החיים ויוצאים לפנסיה בעוד מס שנים נידונים לחיי דלות, אם לא השכילו לברוח מכל מקסם השוא הנקרא ביטוחי מנהלים .(למשל רכשו נכסים מניבים - לקחו משכנתאות במקום להפקיר את הכסף אצל המופקרים).
3
לקחו מהמושחתים שלהם והעבירו למושחתים שלנו.
בינתיים התערבבו היוצרות והמושחתים כולם עשו מפלגת שלטון שנקראת קדימה או עבודה ושוב מי שמשלמים הם העמלים!!! ממש ככה.
פעם היתה לעובדים מטריה של האוצר היום יש קדחת, אבל אתה יודע מה, אנשים בני 65 שיצאו לפנסיה כבר חלושים מדי מכדי להאבק על זכויותיהם, והם ימותו להם בשקט ובדלות.
בלי הרבה רעש ובלי שמישהו ממש ייתן את הדין.
סדום.
_new_ הוספת תגובההלך לאן שהו
אבנרש (יום רביעי, 05/11/2008 שעה 11:40)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למיטב הבנתי, ותקנו אותי אם אני טועה, הכסף לא הלך לאן שהוא. אילו היה הולך לאנשהו - אפשר היה למצוא אותו היום ולהחזיר אותו.
הכסף שהולווה נאכל היטב ונעלם לאיטו מייד כשהולווה - המשקיעים הקטנים חשבו שהם משקיעים בהלוואות נושאות ריבית לעסקים, ובעצם השקיעו בתשלום חובות למכולת.
לא נראה לי שכמה אנשי עסקים הבריחו דולרים לשוייץ במקום לשלם משכנתאות. יותר נראה לי שהכסף פשוט התפזר בדרך שתארתי, בעוד הוא נהנה מערך מטבע המבוסס על הנחה שיש גידול בנכסי ארה''ב.
הקריסה באה כשבעולם ובארה''ב הבינו שזה מה שקרה, ושהכספים הושקעו במצולות, ובהתאם עדכנו את מה שהם מוכנים לתת בעבור הנכסים האמריקאיים - וכך ירד ערך המטבע.
אם כל דולר מאבד רבע מערכו - בסך הכל אתה מקבל כמה טריליונים טובים.
הבעיה היא התפוצצות של בועה, לא העברת כספים מאסיבית מוול-סטריט לבני-ברק.

לגבי החוקים הדואגים להעדר תחרות בשוק קרנות הפנסיה - אני איתך, כמובן.
אין ממש חוק שמחייב אותי להפריש לקרן פנסיה - אני יכול במקום זה לשלם עוד מסים ולהפקיד את מה שישאר לי איפה שאני רוצה. לא? כלומר, אני יכול להחליט אם אני משלם לדנקנר\עופר\תשובה דרך קרן פנסיה או דרך מסי המדינה...
_new_ הוספת תגובההלך לאן שהו
סתם אחד (יום חמישי, 06/11/2008 שעה 23:54)
בתשובה לאבנרש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכסף הלך לאן שהוא, למי שהוא, כי כסף לא מתפוגג ונעלם כמו מים. ואם הוא חסר בבנקים אז ברור שהוא נמצא את לוקחי ההלוואות ולקבלנים שהללו שילמו להם, והקבלנים העבירו את רוב הכסף ליצרני חומרי הבניה ולאסופת האנשים שמסביב (פרקליטים, רואי חשבון, בנקאים), יצרני חומרי הבניה העבירו חלק מהכסף לספקי חומרי היסוד וחוזר חלילה. בסופו של דבר אנשים בודדים ועסקים קטנים עד גדולים הרוויחו את רוב טריליוני הדולר ש''התאדו''.
_new_ הוספת תגובהדוד סיון (יום רביעי, 05/11/2008 שעה 11:41)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. המושחתים שלהם והמושחתים שלנו?
הצגת את עניין המושחתים בצורה מבלבלת. מדוע?
נתניהו לקח והעביר ל''מושחתים שלנו'' אבל לפי דבריך זה דוקא הגיע לידי ה''מושחתים שלהם''. האם אתה טוען ש''שלנו'' החליפו שלט?

ב. לגבי מה שהחרדים עושים אינני בטוח שהם ירשו לעצמם להעביר כסף שלוו בארץ אחרת בלי כוונה להחזיר. מכאן נובעת הטענה שגם אם הם ''רכשו'' מאות מיליארדים הם יחזירו אותם. מצד שני אם באמת מדובר במאות מיליארדים דולרים (כפי שכתבת) הרי זה בערך גבוה יותר מהתוצר השנתי. לכן גם אם רק חלק מזה, נניח מאה מיליארד דולר מממן פעולות או השקעות בארץ המשק כולו צריך לפרוח ולהגביר באופן משמעותי את קצב הצמיחה. זה עדין לא קורה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי