פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לסתם אחד, 05/11/08 10:42)
הלך לאן שהו
אבנרש (יום רביעי, 05/11/2008 שעה 11:40)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למיטב הבנתי, ותקנו אותי אם אני טועה, הכסף לא הלך לאן שהוא. אילו היה הולך לאנשהו - אפשר היה למצוא אותו היום ולהחזיר אותו.
הכסף שהולווה נאכל היטב ונעלם לאיטו מייד כשהולווה - המשקיעים הקטנים חשבו שהם משקיעים בהלוואות נושאות ריבית לעסקים, ובעצם השקיעו בתשלום חובות למכולת.
לא נראה לי שכמה אנשי עסקים הבריחו דולרים לשוייץ במקום לשלם משכנתאות. יותר נראה לי שהכסף פשוט התפזר בדרך שתארתי, בעוד הוא נהנה מערך מטבע המבוסס על הנחה שיש גידול בנכסי ארה''ב.
הקריסה באה כשבעולם ובארה''ב הבינו שזה מה שקרה, ושהכספים הושקעו במצולות, ובהתאם עדכנו את מה שהם מוכנים לתת בעבור הנכסים האמריקאיים - וכך ירד ערך המטבע.
אם כל דולר מאבד רבע מערכו - בסך הכל אתה מקבל כמה טריליונים טובים.
הבעיה היא התפוצצות של בועה, לא העברת כספים מאסיבית מוול-סטריט לבני-ברק.

לגבי החוקים הדואגים להעדר תחרות בשוק קרנות הפנסיה - אני איתך, כמובן.
אין ממש חוק שמחייב אותי להפריש לקרן פנסיה - אני יכול במקום זה לשלם עוד מסים ולהפקיד את מה שישאר לי איפה שאני רוצה. לא? כלומר, אני יכול להחליט אם אני משלם לדנקנר\עופר\תשובה דרך קרן פנסיה או דרך מסי המדינה...
_new_ הוספת תגובההלך לאן שהו
סתם אחד (יום חמישי, 06/11/2008 שעה 23:54)
בתשובה לאבנרש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הכסף הלך לאן שהוא, למי שהוא, כי כסף לא מתפוגג ונעלם כמו מים. ואם הוא חסר בבנקים אז ברור שהוא נמצא את לוקחי ההלוואות ולקבלנים שהללו שילמו להם, והקבלנים העבירו את רוב הכסף ליצרני חומרי הבניה ולאסופת האנשים שמסביב (פרקליטים, רואי חשבון, בנקאים), יצרני חומרי הבניה העבירו חלק מהכסף לספקי חומרי היסוד וחוזר חלילה. בסופו של דבר אנשים בודדים ועסקים קטנים עד גדולים הרוויחו את רוב טריליוני הדולר ש''התאדו''.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי