פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לסתם אחד, 21/12/08 1:44)
הטרגדיה שלנו היא בחצאי האמת
שמעון מנדס (יום ראשון, 21/12/2008 שעה 17:31)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בתשובה ל''סתם אחד'' הראשון.

ראשית חכמה, מאחר ואתה מסתתר מאחורי כינוי, ההגינות מחייבת לא להתייחס למנדס האיש, אלא להתווכח עם דעותיו.

אבא אבן ושגריר ארה''ב לאו''ם, אייב גולרדברג, עמלו קשה מאד כדי שבהחלטת מועצת בטחון 242 ישראל לא תהיה חייבת לחזור לגבולות 1967, ותוכל לתבוע תקוני גבול (בגלל המלחמות הרבות שהיו בינינו לבין שכנינו). לכן שבהחלטה נאמר שישראל תסוג משטחים שנכבשו. שים לב מ''שטחים'' ולא ''מהשטחים''. היתה זו שעת רצון שארה''ב ושגרירה היהודי באו''ם ראו עין בעין את הבעיה בינינו לבין שכנינו. על סמך הסכמה זו, ארה''ב הסכימה לבנות לנו שני שדות תעופה צבאיין מודרניים, עציון ואיתם. חמישה ק''מ מערבה מן הגבול הקודם.
סוכם גם עם ארה''ב שהחוף המזרחי של סיני ישאר בידי ישראל. על סמך זה ישראל סללה את כביש אילת-אופירה (שרם א-שיח'), כביש חדש ומודרני.

זה שאחר כך בא ראש ממשלת ישראל ומודיע ביוזמתו לסאדאת ואחר לארה''ב שהוא מחזיר את כל סיני - זו בעיה שלנו.

''ההסכם עם מצרים הוכיח שזה אפשרי'' - למה הכוונה? ודאי זה הוכיח למצרים שאפשר לתקוף את ישראל במלחמת התשה קבועה, דרך רצועת עזה - מבלי שמצרים משאירה טביעת אצבעות. ואנחנו כמו אהבלים בולעים את הצפרדעים המצרים כל הזמן, ולא מעיזים להתלונן.

על איזה וועידה אזורית אתה מדבר? כאשר שמעון פרס נופיע בוועידת רבאט ודבר שם על חזון המזרח התיכון החדש, עם אפשרויות לפיתוח כלכלי משותף שישראל תתרום לו ככל יכולתה - הערבים נבהלו ונתקו מגע. ומאז לא היה המשך לא למסגרת המדינית ולא לרעיון השתוף.

כאשר מישהו אצלנו (אני חושב שזה היה שמעון פרס) הציע שישראל תתקבל כחברה בליגה הערבית, שהיא ארגון אזורי, מזכ''ל הליגה עמרו מוסא המצרי דחה את הרעיון בשצף של כעס בלתי נדלה.

בכל העולם מדינות נגשות למו''מ ביניהן ללא התחייבויות מקדמיות כלשהן. רק ישראל נדרשת לעשות זאת, ורק ישראל מתנדבת לעשות, ורק בישראל כל מהדורת חדשות בטלביזיה וברדיו, השדרים פותחים את המהדורה בהצהרה ש''המחיר לשלום כבר ידוע'', דהיינו נסיגה מלאה מרמת הגולן. אין אף מדינה בעולם שהותקפה במלחמה ואחר כך נדרשה לחזור לגבולות לא מוכרים.

והנה מסתבר שלנשיא סוריה גם היום לא בוער להגיע להסכם נסיגה עם ישראל. עברו ארבעים שנה וסוריה לא אבדה את הסיכוי לקבל בחזרה את השטחים שהיא הפסידה במלחמה, ויעברו עוד ארבעים שנה וזה יהיה אותו הדבר.

הנשיא הסורי אסד האב אמר, בתשובה לשאלה מדוע הוא אינו מוותר על אזור אל-חמה, כי אל-חמה נכבשה במלחמה ולכן היא טריטוריה סורית לכל דבר וענין. מה גם הוסיף אסד האב, שאת הגבול של המנדט הבריטי, לא אנחנו (סורים וישראלים) קבענו, אלא המעצמות קבעו לנו. ולכן אנחנו (הסורים) לא מכירים בגבול הזה.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי