פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
התנהגות ערבית טיפוסית
סתם אחד (יום שני, 19/01/2009 שעה 15:22) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ב-‏1948 הערבים החלו בפרעות וטרור. אחיהם פלשו לארץ ישראל כדי להשמיד את היהודים ולמנוע את קיומה של ישראל. הם רצו לעשות 'נכבה' ליהודים אבל נכשלו ומאז הם משליכים על היהודים את כוונתם ומאשימים אותם שהם עשו 'נכבה' בהם.

ב-‏2008-2000 החלו הערבים בארץ ישראל בגל פרעות וטרור חדש. 'אינתיפאדה' הם קראו לזה. הם רצו לזעזע את ישראל, להרוג את אזרחיה ככל יכולתם, להשמיד את המדינה, לעשות ליהודים שואה שניה. אבל הם נכשלו. ישראל שוב ניצחה אותם מכה אחת אפיים ועשתה להם בחזרה אינתיפדה בריבוע.
מאז הערבים האלה מאשימים את ישראל שהיא ביצעה 'שואה' בעזה. כן, ככה חדלי המוסר האלה טוענים.

שמתם לב שערבים לא לוקחים אחריות על מעשיהם. הם מתנהגים כילדים יללנים ושמאלנינו חושבים שתפקידם להיות הורים 'טובים' לערבים. כשישראל מגיבה לטרור הערבי אז הם טוענים שישראל היא מדינת טרור, כילד קטן שבוכה כשאביו מכה בידו על שזרק אבנים ושבר לשכן את חלון הזכוכית שהתנפצה ורסיסיה פגעו בגופו ושרטו אותו עד דימום.
הוא אשם, השכן ישראל. כי הוא היה במקרה בבית במסלול מעוף האבן!

התנהגות זאת מעידה על חוסר אחריות אישית וציבורית של העם הערבי הגדול. כן, לא מדובר רק בפלסטינים אלא גם בדוברי מדינות האסלאם השונות מתורכיה ועד אינדונזיה, מסוריה ועד מרוקו. אפילו מובראכ מדבר כזאת באנגלית ואחרת בערבית, דבריו שונים לפי שונוּת השומע.
ההנהגה הערבית מונעת מהערבים להבין שהם חיים בעולם בו הם צריכים לקחת אחריות למעשיהם ושהצד השני, שיש לו בדיוק אותן זכויות, צריך וראוי לדאוג למימוש של אותן זכויות. נטייתם של הערבים לשלול זכויות מאחרים מכשילם להקפיד ולקיים את מחוייבותם.

חכם ציון
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי