פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לסתם אחד, 08/02/09 16:07)
לפי כותרת המאמר, להתאנות והסתה יכולות להיות סיבות לא ענייניות
סתם אחד (יום ראשון, 08/02/2009 שעה 18:02)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כפי העולה מכותרת המאמר והמובא במאמר, להתאנות והסתה ארסית באופן לא מידתי יכולות להיות סיבות לא ענייניות. שני מילות המפתח בכותרת (פסיכופטים; נוכלים) מתייחסות לכך שההתאנות במקרים הנדונים אינה פרי שקול רציונלי וענייני, אלא פרי מעין הפרעת אישיות כלשהי, אולי נירכשת, הכרוכה בחוסר מצפון ומוסר. או לחילופין, הסיבה יכולה להיות פרי פרקטיקה של שחיתות ואי יושר, וכבר נאמר שפטריוטיזם עודף הוא מקלטם של הנוכלים.

ההסתה הכבדה בשולי המאמר כלפי כותב ביקורתי-רדיקלי, שרון, אף היא אינה בהכרח עניינית - הרי יש כותבים שמאליים-רדיקלים רבים, חלקם מפורסמים וזוכים לתהודה וכיבודים לאין שעור יותר משרון.

האם חוסר מעמדו היחסי של שרון הוא שזימן את יצרי הפרע הכוחניים כלפיו כאן, בבחינת גבורה או נביחה כלבית על חלשים יחסית (מבחינת מעמד, יוקרה, ממון, מהלכין, רישות, קשרים)?

אולי, אך להסתה נימשכת ולא מידתית זאת עשוייה להיות סיבה לא עניינית נוספת. כתבה בעניין זה גב' יהודית מליק שירן, סופרת, מבקרת, ויו''ר לשעבר בועדת האתיקה של אגודת הסופרים העיברית:
יהודית מליק-שירן בתאריך 11/17/2005 9:53:45 PM

אשד אתה מחפש רייטינג

בכל המאמרים שכתבת לאחרונה שירבבת את שמו של מיכאל שרון ויצרת פרובוקציה כדי שיהיה לך רייטינג של תגובות. אתה ממציא לו קונספירציות מפה עד הודעה חדשה כדי לעורר תגובות במאמריך.

אני מבינה את הצורך הנואש שלך לכתוב כמוהו מאמרים מרתקים, מעמיקים, יסודיים ומאלפים, אך לא ייתכן שבכל מאמר שלך תשרבב את שמו ותשים בפיו דברים שהוא לא אמר ואלה יצאו מתוך הבנת הנקרא והפרשנות שלך לעוות נושאים ולהביא אותם בפני הקוראים כדברים סנסציוניים בפיו של שרון.

יש הבדל עצום ברמות הכתיבה ביניכם. הטכניקה של דייג המשליך את חכתו עם פיתיון כבר ישנה נושנה. אל תעשה את זה אשד, תפסיק לתקוף ותכתוב לך מאמרים שישקפו את מה שאתה מבין.

ראיתי דברים עצמאיים שלך ודי מצאו חן בעיני, אך כשאתה מחפש פרובוקציה, אתה יודע ששרון יגן על לפיד האמת שלו כעיתונאי ופוליצסט מבריק.

זה לא המקום להשמיץ אך אני מבקשת שתהיה אתה אמין בכתיבתך ותיצור לך קהל משלך שיעריך את מה שאתה כותב מבלי להזכיר , לתקוף ולהשמיץ אדם שלא עשה לך רע. שמור על אתיקה בכתיבתך ועל מוסר, כי נראה לי שאין לך כללים בסיסיים להגן על מה שאתה כותב.

יהודית מליק-שירן
מבקרת ספרותית, לשעבר יושבת ראש ועדת האתיקה של אגודת הסופרים בארץ
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי