פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=128814
בעייתיות הרויזיוניזם של פרלמן - ראה מאמר המחזיר אותנו לשכל הישר
סתם אחד (יום שני, 16/02/2009 שעה 18:55)

ראה מאמרו המשובח, האלגנטי, החכם וחדור השכל הישר של ע. צופייה:

שלילת קיום העם הפלשתינאי - הכזב הגדול מכולם
ולמה זה מאמר חשוב לנוכח הרויזיוניזם הדמוגרפי, שקי הציטוטים ועומס המידע המתפלפל שהעתיר פרלמן?

הטעם לדבר מובהר בהערותי בשולי אותו מאמר:

מיכאל שרון: מאמר בוגר, חכם, תמציתי ואיכותי. שכל ישר צרוף (יום שני, 16/02/2009 שעה 18:20)

כשקוראים את המאמר הזה, אנו מזהים, חלקנו לראשונה, דבר מעניין: כותבים כמו פרלמן, מרוב מכחישנות מתפלפלת ונבירה בפסוקים, היפסיקו לראות את היער מרוב העצים הלא רלוונטיים שתקעו שם, הם פשוט טובעים בעומס יתר של מידע שהעמיסו על כתפיהם הצרות - צרות גם במובן צרות האופקים הנחושה לראות רק מה שסימנו מראש. וממש כשירו של המשורר נתן זך ''כשאמרה לי נערתי לך, הייתי מסתבך והולך, הולך ומסתבך, והולך והולך ומסתבך'' - כך גם פרלמן הולך ומסתבך בסיבוך מסורבל - והפתטי וחשוב מכל - מאבד את השכל הישר, אינו עוד רואה ממטר את הדבר הפשוט ומובן מאליו.

וגם חלק מהקוראים הסתבכו במבולקה, בדומה לאדם שסוכן מכירות זריז לשון שתקע עקבו בדלת שפתח לו אותו אדם בחוסר זהירות - והרי אדם זה נעשה המום ומאבד את המצפן האישי שלו ואת תבונתו, לרגע, נוכח עומס העובדות והפרטים שמעמיס עליו במהירות סוכן המכירות, המנסה לשווק לו איזה עכברוש אפור ומבאיש בקופסת קרטון מחוררת.

וכך, היתה דרושה לכולנו האלגנטיות הפשוטה, הקצרה, החדורה שכל ישר של הכותב ע. צופייה, כדי שנחזור לעשתונותינו ולשכל הישר שלנו עצמנו, ונצא מזה.

**
מיכאל שרון (יום שני, 16/02/2009 שעה 18:31)

כתבתי תחת הרושם הראשוני הסוחף. יש אי דיוקים וטעויות
פה ושם, כמו שימוש במושג ''גזע'' - אך מגמתו הכללית של המאמר תקפה, והעיקר, מעבר לפרט זה או אחר, ''בכללי'' (כמו שאומר הנוער) זו חזרה לידע האמיתי, הממשי, הוותיק, לשכל הישר, הוצאתנו מהטרנס ההיפנוטי של הרויזיוניזם הדמוגרפי של פרלמן, הניסמך על היצפי עובדות בדומה לסוכן מכירות או עבמולוג - שגם הם יוצרים היצף של עובדות להמם את תבונתנו ולהשכיח את הידע המושרש והמבוסס שלנו.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.