פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לע.צופיה, 28/06/09 20:12)
יש הבדל גדול
סתם אחד (יום שני, 29/06/2009 שעה 23:14)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדינה יהודית דמוקרטית הנותנת שיוויון מלא לכל אזרחיה עונה בהחלט על ההגדרה של 'מדינת כל אזרחיה'.

צריך להבין שהגדרת מדינה יהודית ודמוקרטית היא הגדרה מלאה שמאפיינת או אובייה של המדינה:
א. יהודית = מדינת העם היהודי, ולא מדינה דתית יהודית. ישראל כבר מראשיתה מקיימת את ההגדרה הזאת, גם הצהרתית ככתוב במגילת העצמאות, חויק יסוד וחוקים, וגם בפועל עם סמלים, דגלים, תרבות וכו'.
ב. דמוקרטית = ישראל היא מדינה דמוקרטית מיומה הראשון. דמוקרטיה היא קבוצת תכונות, תנאים, הגדרות ומעשים. יש מדינות דמוקרטיות לעילא ויש מדינות דמוקרטיות בהתפתחות, ובתנאי שישנם מינימום תכונות שמתקיימות במדינה. עד 1965 ישראל היתה דמוקרטית מתפתחת, ומשעה שביטלה את ההגבלות על הערבים, היא צועדת כל הזמן לדרגת דמוקרטיה לעילא. לעיתים יש רושם שאנחנו עברנו להיפר-דמוקרטיה, שזה מצב מסוכן.
ג. ''מדינת כל אזרחיה'' - מעצם היותה של ישראל דמוקרטיה היא גם מדינתם של כל אזרחיה. המונח הזה אין לו שום משמעות לאומית סימבולית, והוא מתייחס לאזרח כפרט וללא כל מילות התואר הנוספות של אותו פרט (כמו: חשמלאי, דוקטור, נהג, בעל מניות, יהודי, עצבני, בריון, זמר, ערבי וכו').
ד. ''מדינת כל אזרחיה'' במובן הערבי - לערבים נוח יותר להשתמש בסיסמה פשוטה ומקובלת כזו אבל לתת לה ממעות מרחיקת לכת. הערבים מתכוונים ל'מדינת כל אזרחיה' במובן הלאומי, ולא במובן הפרטי. הם מכירים לכאורה ופורמלית בקיומה של ישראל, אלא שהם לא מכירים בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, ועומדים על כך שהיא תהיה מדינת-מסגרת לתושביה, בלי הגדרת לאום. באופן כזה בעתיד כאשר ערביי ישראל יתקרבו ל-‏50% מהאוכלוסיה הם יוכלו בהליך דמוקרטי, אם טרם הצליחו בטרור, לחסל את ישראל ולהקים תחתה מדינה ערבית אסלאמית שתחיל את החוקים האסלאמיים על כולם, כמו שכל מדינה אסלאמית בעולם עושה.
כלומר, למוסלמים מותר שתהיה להם מדינת לאום מוסלמית נקיה מיהודים בעזה וביו''ש, אבל ליהודים אסור שתהיה מדינה יהודית עם או בלי ערבים!!!!!
הדבר הזה מעיד על תפיסות היסוד של הערבים ועל כוונותיהם האמיתיות!

אבישי ר.
_new_ הוספת תגובהנו,אז מה חידשת?
ע.צופיה (יום שלישי, 30/06/2009 שעה 2:07)
בתשובה לסתם אחד
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי זה מה שכתבתי.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי