פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ניתוח מדיני קר. רבקה קראי ותביני שדבריך כבר לא רלוונטים
מיכאל שרון (שבת, 12/12/2009 שעה 14:18) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעקבות חתימת ברית צבאית אירן-סוריה

הלילה, לאחר הידיעות על הצתת המסגד בשטחים, פורסמה ידיעה על חתימת ברית צבאית אירן סוריה, בדומה לברית הצבאית בין מצרים לסוריה בנובמבר 1966 שהביאה לכניסת הצבא המצרי לסיני במאי 1967.
זו הקואליציה המזה''ת הראשונה שלישראל אין סיכוי נגדה

צה''ל עם מערכות נשק חדישות, אך מסואב וגרוע מבחינת כוח האדם, ולוקה ביכולת לתאום בין גדודי ובין חטיבתי, באירגון ובלוגיסטיקה. דבר לא השתפר מאז מלחמת לבנון השנייה. הסאוב והשחיתות באדמיניסטרצייה ובכלכלה הישראלית הם בשיא של כל הזמנים. עקב אי מתן אשראי, עסקים קטנים ובינוניים פושטים את הרגל בקצב מסחרר, ואצל החברות הגדולות, כדוגמת יורוקום, או יבואן פורד, מתופעלת פשיעה כלכלית ונוכלות כלפי הצרכנים, ועסקות קומבינה סיבוביות עם קניינים במערכת הביטחון.

חלקים באוליגרכיה מכינים לעצמם נחיתה רכה במערב ביום בו הצבא יוכרע, וחולבים כספים מהאוכלוסיה בכל דרך אפשרית.

לכן כרגע, מחירי מוצרי צריכה בסיסים ונדל''ן עולים בישראל, בעוד בכל העולם הם יורדים, עקב המשבר הכלכלי. העשירים יכולים לארגן לעצמם אזרחות אירופית ואמריקנית, בעוד מעוטי האמצעים אינם יכולים עוד, עקב הקשחת הדרישות לאזרחות במדינות אירופה ובארה''ב. השכר יורד לרוב העובדים במשק, ועשוי להווצר סיר לחץ, ולמנעו, התקשורת מטמטמת את האוכלוסיה בתוכניות זבל מסוג האח הגדול והשרדות, ובכותרות טריבייה ברוב העיתונים.

האוליגרכיה הישראלית מנסה למנוע מלחמה ולנקוט בתכסיסי השהייה בנושא השלום (כגון הצהרת 2 המדינות של נתניהו), אך יש להבין שהצד השני ימצא דרך כלשהי ליזום מאבק מזויין.

יתכן שההערכה שם היא שאובמה ומדינות אירופה לא יצאו מגידרן לבלום עימות מזויין בשלבו הראשוני, אלא יחכו עד שישראל תובס צבאית ואוכלוסייתה תופצץ קשות.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי