פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
תת תפקוד וחוסר ערך
מיכאל שרון (שבת, 19/12/2009 שעה 5:46) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מערכות המדינה (תחבורה, צרכנות, רווחה, אדמיניסטרציה, ניהול תעשייתי, היי טק) נסוגות לתת-תפקוד. לאחרונה התפרסם שהשכר במגזר הפיננסי עלה, אך בשאר המגזרים ירד. עסקים בינוניים רבים פושטים את הרגל, אך המחירים לא יורדים אלא עולים, וזה אבסורד. את מדיניות החוץ במכלול היבטיה מנהל לראשונה הימין, תוך הנחה מצד אנשי ''ישראל ביתנו'' שיעילות תפעולית עדיפה על ''נכסים הסברתיים'' שנותן השמאל. כללית אמנם, בישראל ביתנו יש אנשים יעילים מאד, תרומת העלייה מחבר העמים.

אך תת-תפקוד מאפיין מערכות רבות, אין למשל לצפות דבר מישראל כץ, ליכוד, שר התחבורה, שבאקט שרירותי הוריד את הקורקינטים הממונעים ממערך התנועה - היתה כאן איזו נישה של מוצא לצעירים בתנועה הבלתי אפשרית, אך היא חוסלה, כמו להראות שאין מוצא ממערכת חונקת.

מצב של תת-תפקוד מערכות אופייני למדינות רבות בעולם הבלתי מפותח, והן חיות עם זה שנים רבות, תוך חיי מרורים השרדותיים לרוב האנשים, וקיום מעולה לאליטה צרה.

תקוות אנשים הופכות פרטיקולריות - להיות בצד המואר של הירח, ואין עוד כל אחריות חברתית.

כך יהיה כאן - קיום ממושך בסאוב, תוך תקוות פרטיקולריות להצלחה אישית. לא יהיה דבר מלבד אופורטוניזם. כבר כיום אנו רואים קליקות ציניות ומסואבות בתחום התרבות, שמציעות לחבריהם הצלחה, במחיר שקרנות ונבלה, תוך איפוס הצורך בתוצרים ראויים.

חוסר הערך ישרור מלוא כל האופק, לא תהיה המצאתיות, ולא תהיה יצירה של ממש ורעיונות טובים בשום תחום.

אבל קיום מדיני יהיה שנים רבות.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי