פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
לא מעניין אותי. בישראל רע לי ומבזבזים את זמני
מיכאל שרון (יום שישי, 25/12/2009 שעה 21:25) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לי אין אף סיבה כיום להשאר בישראל, פרט לזה שהניידות מכאן לא קלה, יש לי ספרייה גדולה. אבל שהייתי כאן גורמת לי נזקים ואובדן זמן יקר בגילי.

אין זאת מולדתי, בישראל רע לי ומבזבזים זמני.‬

אבל גרמו לי כאן ל-‏2 התקפי לב ונכות אורטופדית ב-‏2 תאונות, ב-‏1988, היחידות בחיי, שבועיים אחת מהשניה, באחת מכוניתי התהפכה בכביש מהיר בעקבות התפוצצות צמיג מסיבה לא ברורה, ובשנייה חיבלו באופני כשירדתי לרגע, והם התהפכו כשחזרתי לרכב, וריסקתי מרפק, ועצם הרדיוס הוצאה בניתוח. הסיבה כנראה פריעה בי עקב ניכוס עבודתי החדשנית במחקר ופיתוח לאנשים קרובים לצלחת, תוך התעללות בי, כשהמשטרה גם חקרה אצלם גניבת כספי מחקר ישומי לכיסם, והם חשבו שאני מסרתי עליהם חומר למשטרה. יש לי בעיות בריאות נוספות כיום.

לכן איני כל כך נייד כיום. בנות זוגי במשך השנים היו לא ישראליות. אין לי דבר שקושר אותי לכאן, אף שכמה אנשים אמרו שפתחתי להם את העיניים לגבי מה שקורה כאן. אך דבר לא משתנה.

לך זה לא ממש המשנה, אתה חי בקרב אנשים קרובים לך מאותה תרבות, ורואה בישראל מדינה שמגינה עליכם, וממילא אף ישראלי לא פגע בך בלי סיבה, רק משום שהיית איש פיתוח יוצא דופן בתרומתו החשובה - שעזרה להרבה אנשים להבנות על חשבוני.

‫אני מדבר על פגיעות לא לגמרי שפויות בי‬ ובאנשים נוספים. ואיני מדבר כלל על השאלה אם יש בארץ גם אנשים טובים.

יש לפעמים משהו לא שפוי שנראה כמו רצון להקריב קורבן, ורשעות ללא סיבה שיוצרת סיבוכים ונזקים.

אין לי כל הסבר לזה, אבל יש בזה משהו לא שפוי, כמו שהקרבת קורבן אדם ושמדנות חסרת סיבה זה עניין הנראה לא שפוי.

איני שופט, אלא סופג חלק גדול מהזמן נזקים ופגיעות בישראל. בשהייתי באנגליה, גרמנייה, הולנד, ארה''ב, לא ניתקלתי בכלל, אבל בכלל לא בדברים האלה.

בשהייה של 7 חודשים באנגליה (1996) לא היתה פי אפילו פגיעה ופריעה אחת. וכאן, לפעמים כמה כאלה ביום. כך גם בשהייתי שנתיים בארה''ב (1978-80) , ו-‏3 חודשים אצל חברתי בגרמנייה לפני 19 שנה.

דומני שהאדם ניתקל בישראל בגילויי רשע כמעט בכל מגע שלו. כלומר, במקום לעשות דברים באופן ענייני, אנשים רבים משקיעים מאמץ נוסף לסבך את הדברים, לטרטר אותך ולגרום לך רע. כאילו הם נהנים שהאדם האחר סובל גם אם לא עשה להם כל רע.

ככל שאתה מצטייר להם טוב ורחב דעת, כך הם חשים בצורך מוזר, לפגוע בך, איזו שנאה מוזרה. שלא לדבר על השקרים וההונאות והרמאויות האין סופיות בתחום הצרכנות, במסעדות, בקיוסקים, כשמחזירים לך כסף עבור טלפון שהחזרת בבזק, השיילוקיות הנוראה הזאת בכל מקום, כולל ההתעללות בנכים בביטוח לאומי. ההתעללות בחסרי ישע. העבודה לפי העין והעבודה עם הפה.

יש שכנראה לא מרגישים בזה, עקב מראית אטומה ומחוספסת כלפי האנשים בעלי היצרים הכלביים המרושעים כאן. אך אם פעם הם יהיו תשושים, בעקבות בעייה כלשהי, תשושים, עייפים, קצת נידכאים, הוא יווכחו איך הדבר הזה מעורר יצרים כלביים של רשע באנשים פה, ובמקום לעזור הם נהנים מאד להשפיל, לסבך, לבזות ולפגוע. מנצלים כל מצוקה לרעה.

זאת תרבות רשע. כאילו חלק מהאנשים קצת חולים בנפשם, או סובלים מקללה או משדים.

לא ניתקלתי בדברים כאלה בשום מקום בעולם, לא באנגליה, לא בגרמניה, לא בהולנד, לא בארה''ב, לא בצרפת, לא במצרים, ולא בהונגריה.

רשע קיים כמובן בכל מקום, בכמות כלשהי. תלוי מה כמות הרשע אצל האנשים בחברה מסויימת.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי